Przywracanie backupa jednostki

Zaczęty przez qbaspl, 06 Maj 2006, 11:39

qbaspl

Wiadomo, że CPDN długo się liczy dlatego robi się backupa na wypadek zepsucia się jednostki. W związku z tym mam pytanie. Jak przywrócić taką jednostkę? Co ja robię źle :?
Ja to robie tak:
1. Wywaliła się jednostka
2. Wyłączam menagera, kasuję zepsutą jednostkę
3. Kopiuję backupa do odpowiedniego katalogu
4. Uruchamiam boinca
5. Widnieje napis informujący
Jednostka policzona w 100% można zaraportować :evil:

Boinc miał zawsze ustawione "network activity suspended" zeby sam zepsutej jednostki niezaraportował.

Jak to zrobić zeby było dobrze?

Juras23

pi pierwsze rozumiem, że zrobiłeś ba-ku-pa :P tylko samej jednostki a to błąd dlatego, że dane o jednostkach zapisane są w katalogu głównym BOINC'a czyli najprościej robić kopię całego katalogu.

Ja to robię tak:

1. Nie ważne w ilu projektach jestem na danym kompku, czy tylko w CPDN czy w jeszcze dodatkowych 9, to zawsze przez bac-kupem :P kończę liczyć wszystkie jednostki "małe" czyli takie do 4 dni.
2. W tym samym czasie CPDN jest wstrzymany co by się nie wykrzaczył przy czekaniu.
3. Ma zostać tylko jednostka CPDN lub BBC ( bo wszystkie pozostałe projekty mają zakaz pobierania jednostek ).
4. Robię kopię całego katalogu z daną jednostką.
5. Kopię można skompresować co by troszki miejsca zaoszczędzić.
6. Kopię robię średnio co 3-5 %, więc co jakieś 1 - 2 tygodni zależnie od kompka.
7. Przywrócenie bac-kupa :P jest wtedy proste, kasujesz wykrzaczonego klienta z jednostką i na ich miejsce wgrywasz cały katalog z kopii.
8. Wszystkie projekty zaktualizują sobie ewentualne różnice punktowe.

9. I najważniejsze: Cała sztuka by zauważyć że się jednostka wykrzaczyła na beznetowcu dość szybko co by się nie "marnował" lub na netowcu jeszcze szybciej co by nie zaraportował tej wywalonej jednostki.

u mnie zawsze się to sprawdza.

Próbowałem też dogrywać samą jednostkę z innego klienta do 5.2.13 i się udało ale to dużo mieszania z plikami w samym katalogu BOINC.