Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Mail propagandowy

Zaczęty przez KrzychuP, 10 Maj 2006, 15:39

KrzychuP

Czy ktoś oprócz mnie dostał też od Rosetty maila zachęcającego do obliczeń? (tyle zrozumiałem - mój angielski nie jest zbyt zaawansowany, a i czasu miałem mało na zapoznanie się z treścią). Możecie mi z grubsza wyjaśnić, o co chodzi albo dać linka do tłumaczenia tegoż tekstu (jeśli takowa strona istnieje). Dzięx.

gaciu

Prawdopodobnie chodzi o to, że kiedyś liczyłeś a teraz już nie. Serwer od dłuższego czasu nic nie słyszał od ciebie. Na forum rosetty od dłuższego czasu kwitła myśl, żeby wysłać maila do takich osób. Być może ostatecznie zespół dr Baker-a się zdecydował na taki krok.
Chodzi głównie o to, że algorytm rosetta daje naprawde znakomite efekty, jednak przy potężnych rozdzielczościach. Wymagają one kilkakrotnie nawet do kilkunastokrotnie większej mocy obliczeniowej niż w tym momencie jest dostępne.
Druga sprawa to stale rosnąca liczba użytkowników i hostów jednak nie idąca za tym większa moc naszego "wspólnego" komputera.
Dr Baker liczy, że taki mail choć troche zwiększy liczbę przeliczanych jednostek. W końcu to nic nie kosztuje.

Nie jestem jednak w 100% przekonany, że własnie o to chodzi bo sam liczę rosette bez przerwy i maila nie dostałem.

Mchl

Ja nie liczę (mam RAPLHA) i dostałem ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Mchl, coś Ci nie wierzę, co do tego RALPHa, bo go w Twoich statystykach nie widzę :D

AL

Ja też dostałem, aczkolwiek należę do grupy,  która kiedyś liczyła (nawet chyba trochę dużo :wink: ), a potem przestała. Zapraszają do ponownego przyłączenia się. Na razie realizuje kilka innych krótko okresowych planów w konkurencyjnych projektach-jak skończę (a do realizacji tych planów brakuje mi tak z 53k) to kto wie...

Mchl

Cytat: "KrzychuP"Mchl, coś Ci nie wierzę, co do tego RALPHa, bo go w Twoich statystykach nie widzę :D

:lol: Patrz no, już sam się gubię w tym, co liczę, a czego nie... Chyba mi się pomylło z SETI@home i jej betą ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

ja liczę Różę (Rosetta) i emila też dostałem....:P

bartsob5

to zeby nie bylo, odsylam jednostki sporadycznie i tez dostalem:) tym bardziej ze ostatnia rosette odeslalem w zeszlym tygodniu

gaciu

Również dostałem maila i głównie chodzi o to żeby zewrzeć szyki przed nadchodzącym konkursem CASP7. No i ogolnie przypominają wszystkim o sobie.

KrzychuP

Na razie w Rosetta dostaję zwykłe jednostki, za to w RAPLH dostałem związaną z CASP7