Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Publiczne testy AMS na BOINCstats!

Zaczęty przez Mchl, 11 Maj 2006, 00:04

Mchl

Dziś rozpoczęły się publiczne testy AMS z serwisu BOINCstats.
Limit użytkowników wynosi 200, więc spieszcie się, jeśli chcecie zobaczyć co i jak.
Będziecie potrzebowali menadżera w wersji 5.4.x aby połączyć się z AMS.

Polecam!!
[align=center]bam.boincstats.com[/align]
P.S. Wybaczcie, że nie wszystko jeszcze spolszczone.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Chyba już po wszystkim, bo na moje próby dopisania się nie reaguje. I to jest właśnie najdziwniejsze, bo wydaje mi się, że powinno się pojawić albo potwierdzenie założenia konta i informacja o wysłanym mailu (do potwierdzenia) albo informacja, że zakładanie kont jest wyłączone.

AL

Cytat: "KrzychuP"Chyba już po wszystkim, bo na moje próby dopisania się nie reaguje. I to jest właśnie najdziwniejsze, bo wydaje mi się, że powinno się pojawić albo potwierdzenie założenia konta i informacja o wysłanym mailu (do potwierdzenia) albo informacja, że zakładanie kont jest wyłączone.
Niestety ja mam dokładnie tak samo.... :cry:

KaCzach

A ja się zapisałem, moje pierwsze spostrzeżenia:

- Wyjątkowo niewygodna nawigacja po menu
-"Maximum resource share is 1000. Anything higher will be reduced to 1000." - czy ma to jakieś techniczne uzasadnienie, czy to czysta głupota?

KrzychuP

A kiedy Ci się to udało zrobić ??

Mchl

Cytat: "KaCzach"
- Wyjątkowo niewygodna nawigacja po menu

Pewnie jeszcze się zmieni, między innymi dlatego wpuszczono "nowych" ;)

Cytat: "KaCzach"
-"Maximum resource share is 1000. Anything higher will be reduced to 1000." - czy ma to jakieś techniczne uzasadnienie, czy to czysta głupota?

Mnie osobiście to wystarcza. Jedynym ograniczeniem jest to, że jakieś musi być. Tutaj też nowi użytkownicy mogą się wykazać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Ja się zarejestrowałem, ale podałem 5-cyfrowe hasło... Na razie sobie nie poużywam :-( Hasła zmienić póki co się chyba nie da.
A menu rzeczywiście niezbyt wygodne.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

KaCzach

Widzę, że menu już jest poprawione :)

kolejne spostrzeżenie: po kliknięciu "My detailed stats" widzę nie swoje statsy. Po głębszej analizie zauważyłem, że BAM pobrał mój CPID z SETI, a ten jest inny niż we wszystkich innych projektach. O co chodzi?

Cytat: "Mchl"Jedynym ograniczeniem jest to, że jakieś musi być.
Można wiedzieć po co? Moim skromnym zdaniem wprowadzanie sztucznych ograniczeń to głupota. Właśnie zrobiłem mały test, i udało mi się ustawić resource share w projekcie na 9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999
999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999,
więc ograniczenie w BOINC jest ustawione 'dość' wysoko.

Juras23

nie mogę założyć konta buuu...

Mchl

Ograniczenie wynika z tego, że bazę danych trzeba trzymać w ryzach. W projektach BOINC, wartość resource share, przechowywana jest jako tekst, więc możesz tam wpisać dowolną liczbę. Jest to mało rozsądne rozwiązanie.
Mając zakres 1-1000, możesz sterować przydziałem teoretycznie z dokładnością do 0,1%... czy komuś potrzeba więcej? Jeżeli tak, to zapraszam na forum BOINCstats. W końcu ja tam tylko jestem tłumaczem ;)

Cytat: "KaCzach"Widzę, że menu już jest poprawione :)
kolejne spostrzeżenie: po kliknięciu "My detailed stats" widzę nie swoje statsy. Po głębszej analizie zauważyłem, że BAM pobrał mój CPID z SETI, a ten jest inny niż we wszystkich innych projektach. O co chodzi?

Wejdź do ustawień konta -> edytuj konto i przy CPID zaznacz 'renew'.


Cytat: "MadMan"Ja się zarejestrowałem, ale podałem 5-cyfrowe hasło... Na razie sobie nie poużywam :-( Hasła zmienić póki co się chyba nie da.
A menu rzeczywiście niezbyt wygodne.

Możesz pozmieniać hasło ręcznie w projektach ;) Tylko nie wiem czy 5 cyfr zostanie przyjęte. Do wszystkich na przyszłość: hasło do BAM musi obecnie być takie, jak używane przez was w projektach. W przyszłości być może zostanie to zmienione, tak aby można było do każdego projektu ustawić osobne hasło.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Cytat: "Mchl"
Możesz pozmieniać hasło ręcznie w projektach ;) Tylko nie wiem czy 5 cyfr zostanie przyjęte. Do wszystkich na przyszłość: hasło do BAM musi obecnie być takie, jak używane przez was w projektach. W przyszłości być może zostanie to zmienione, tak aby można było do każdego projektu ustawić osobne hasło.
Nie akceptują 6-literowego hasła. A w BAM nie można obecnie zmienić na prawidłowe... BTW dziwne że zaakceptował mi 5-literowe.
We wszystkich projektach mam to samo hasło chyba.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

Czy możecie sprawdzić, czy dochodzą do was SMSy? Mamy już sprawdzoną Erę (podobno działa, Gave może się podzielić wrażeniami). Do mnie do Plusa sms nie dotarł. Została jeszcze Idea.
Pamiętajcie tylko, żeby ustawić dobry kraj ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Cytat: "Mchl"Czy możecie sprawdzić, czy dochodzą do was SMSy? Mamy już sprawdzoną Erę (podobno działa, Gave może się podzielić wrażeniami).
Owszem działa. O godzinie 19:22 dostałem smsa z dziennym dorobkiem punktowym i zmianą pozycji w BOINCu i Einsteinie (akurat tylko w tym projekcie zapunktowałem). Fajna rzecz - przejrzyste podsumowanie dnia na twojej komórce. :D

KrzychuP

Qrka, ja też tak chcę  :!:   :cry:

Mchl

To niestety płatna opcja jest.
Do testów Willy rozdał po jednym smsie... chociaż w sumie nie wiem czy "nowi" też dostali...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

"
Cytat[BOINCstats] Willy: BAM account creation is open for another 100 users. Register your account NOW!
2006-05-12 18:21:22"
Niestety znowu nie zdążyłem :cry:

KaCzach

SMS na łorendża przyszedł.
NIestety dalej mam problem z CPID. Pozwoliłem żeby mój CPID z SETI rozszedł się po wszystkich projektach. Skutek: BAM w międzyczasie załapał poprzedni CPID i za cholerę nie chce go zmienić. Podłączenie komputera do BAM powoduje, że zaczyna on rozsyłać zły CPID do projektów, którego SETI oczywiście nie przyjmuje. Do tego oba CPIDy przestały istnieć dla BOINCSTATS. Echhh...

Mchl

Cytat: "AL"Niestety znowu nie zdążyłem :cry:

Uważaj w niedzielę. Najprawdopodobniej rano, lub wieczorem. ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KaCzach

No i znalazłem przyczynę swoich problemów ze zmieniającym się CPID. Okazało się, że winny nie był BAM, lecz sam klient BOINC. Gdy otrzymywał starsze CPID z SETI, zaczynał je rozsyłać do projektów, wszystkie się zmieniły i było OK. Jednak po odłączeniu od SETI znowu zaczynał rozsyłać do serwerów złe CPID. Przyczyna: po zmianie CPID na serwerze projektu nie jest on ponownie pobierany, i w pliku client_state.xml pozostaje błędny CPID, który ponownie uaktywniał się w moim przypadku po odłączeniu od SETI. Ręczna edycja pliku client_state.xml i zmiana wszystkich zapisanych CPID na ten będący już na serwerach projektów chyba rozwiązała problem. Muszę teraz tylko poczekaćna aktualizację statystyk.

krzyszp

Kto pierwszy zauważu, że AMS zapisuje - proszę info na gg ;-)

Przy moich kompach, bardzo się przyda ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Nietoperek

nowa wersja BETA BoincView ma obsluge Account Manager'ow - jesli ktos uzywa :) -  1.2.5 beta2
--
rejestracja ponownie otwarta:)

MadMan

No, i w końcu z pomocą Willy'ego zmieniłem hasło i BAM mi działa :-) Nawet toto fajne, tyle że mnie średnio przydatne. Ale jakbym miał kilka komputerów obsłużyć, to account manager byłby zbawienny.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

Przydaje się też na wyjazdach, jak komputer daleko, a trzeb a przelaczcy sie miedzy projektami... tudziez zalozyc konto i zespol w nowym projekcie...chociaz to rzadziej i mozna tez inaczej ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Probuje sie od ponad tygodnia zarejestrowac
Niby mozna ale po wpisaniu wszystkich opcji i kliknieciu nic sie nie zmienia wszystko zostaje takie samo
nawet zmienialem przegladarke i nic



po kliknieciu zarejestruj odswierza sie tylko wszystko

bartsob5

mam to samo... i wiesz co? podejrzewam ze na ogol ten napis "zarejestruj sie" to podpucha, moze uruchamiaja go na jakas godzinke w ciagu dnia, (lub wcale) i trzeba miec duze szczescie zeby trafic...

Simek

Dziwne - ja się dziś bez problemu zajerestrowałem :D

Szerpa

No to bardzo dziwne przed chwila probowalem i mam to samo,
o co chodzi - jednych rejestruje innych nie ??????????

Simek

Już chyab wiem w czym jets "diabłem pogrzebany". Jarejestrowałem się z angielskiej wersji BOINC Stats może tobie się tez uda?? :D
http://www.boincstats.com/bam/register.php

Szerpa

Jestes WIELKI udalo sie w koncu zarejestrowac

ale jest maly problem teraz jak probuje sie zalogowac wyskakuje mi monit ze zla nazwa uzytkownika lub haslo (na bank wpisuje dobre)
dziwna zecz bo z menager boinc polaczyl sie z tym kontem bez problemu

2006-05-26 16:55:31||Contacting account manager at http://bam.boincstats.com/
2006-05-26 16:55:32||Account manager: BAM Host-ID: 1078
2006-05-26 16:55:32||Account manager contact succeeded

jack78

Też tak kiedyś miałem, zamiast wpisywac mail i hasło wpisz CPID, u mnie zadziałało.

Szerpa

jack ale gdzie mam wpisac ten cpid

KrzychuP

---------- 07:44 29.05.2006 ----------

Hehe,   8)  DZIAŁA !!!!
Dzięki Simek za podpowiedź.

---------- 08:13 ----------

No i pojawia się pytanie. Czy korzystając z AMS ktoś miał problemy z ustawieniem zespołu dla którego liczy? Kiedy próbuję wyszukać zespół, to:
- XtremLab   'Nie znaleziono zespołu'
- uFluids   'Nieprawidłowa odpowiedź z projektu'
- Rosetta@Home   'Nieprawidłowa odpowiedź z projektu'
- Pirates@Home i SZTAKI Desktop Grid znajduje zespół BOINC@Poland, ale gdy daję 'dołącz' pojawia się też 'Nieprawidłowa odpowiedź z projektu'

No i nie znajduje mojego CPID :(

Szerpa

A ja nadal nie moge sie zalogowac.
a jak wpisuje email to wysyla mi na maial dokladnie ten login i haslo ktore wpisuje  :evil:

krzyszp

Też się dołączyłem.

Problem jest taki, że na kompy, które dołączyłem wrzuca wszystkie projekty, w których biorę udział...

Efekt jest niezaciekawy...

Ps. Sms na 02 w Anglii dochodzi ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Najwidoczniej ustawiłeś domyślne dołączanie do projektów. A możesz też edytować każdy z komputerów z osobna.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

No i wygląda na to, że nastąpił już koniec fazy beta i BAM jest otwarty dla wszystkich  :!:
CytatOver the past few weeks account creation has been opened several times, and a few hundred users are already signed up to BAM, but now account creation will go open and stay open, because BAM goes public today!

All nasty bugs are ironed out and I feel it’s time to remove the beta tag from BAM.

So, nothing is holding you back to create your own BAM account. Be sure to read the introduction on bam.boincstats.com before you sign-up and start changing settings or attaching hosts.

bartsob5

a takie jeszcze slowko do mchla, zeby przejrzal to cale tlumaczenie boincstatsow, bo jest tam kilka literowek, lub nie wlasciwych tlumaczen...

np. powinno byc w menu bamu zespoły, a nie tak jak jest "zespołów"

pozniej gdzies tam na stronie chyba w opisie predictora bylo prjoekty czy cos takiego...

do tego jeszcze dochodzi aktualizacja FAQów... nie wiem czy wiesz, ale jest tam conajmniej jedna modyfikacja...

AL

Tak, opcje forum w boincstats dopiero od dziś można zmieniać w BAM i w opisie tych opcji jest cała masa literówek lub wręcz nie przetłumaczonych zwrotów.

Mchl

Cytat: "bartsob5"
np. powinno byc w menu bamu zespoły, a nie tak jak jest "zespołów"

Z tym jednym pisałem już do Willyego, że będę potrzebował innej formy czasownika w tym miejscu, ale chyba się nie kwapi.
Spróbuję jak najszybciej uaktualnić tłumacznie. Trochę się ociągam z FAQ, bo narzędzie do ich tłumaczenia nagle zaczęło się dziwnie zachowywać i trudno zapanować nad HTMLem. Willy obiecał się tym zając, gdy zakonczy się sprawa z uruchamianiem BAM.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

aha... czyli sprawa tlumaczenia schodzi na dalszy plan, a pomoca techniczna mamy zajac sie my :lol:  to mi sie podoba:D