Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

QMC w LAN

Zaczęty przez Juras23, 29 Maj 2006, 23:45

Juras23

Czy ktokolwiek testował liczenie QMC przez LAN?
Lub inaczej czy ktoś liczył QMC tak jak ja to robię:
mapuję sobie dysk sieciowy z kompka nr 1 ( ale to niekonieczna operacja ) z moim MGR-em BOINC'a na jakimś beznetowcu - na kompku 2, po czym odpalam na tym kompku nr 2 tego mgr'a z kompka 1 i się liczy na ten przykład Einstein bez problemu, gdy zaczyna liczyć QMC ładnie pokazuje w komunikatach, że zaczął liczyć, ale procenty nie idą. Jednostka ma 15 godzin pracy, obecnie się liczy, kompki chodzą non stopek....z Einsteinem nie ma problemu, uruchamiam, liczy, raportuję pobieram i działa, a QMC nie chce pokazać że liczy, chociaż mówi że liczy......no cóż poczekam te 15 godzin i zobaczę  co pokaże.

Po co takie kombinacje zapytacie? Ano po to co by jak najmniej kopiować katalogi BOINC-owe, a BoincView mi za bardzo nie chce banglać jak trzeba.

m2marek

sprytnie wykombinowałeś :)

Juras23

---------- 17:03 30.05.2006 ----------

no i musiałem zrestartować projekt :( 15 godzin poszło....

---------- 18:10 14.03.2007 ----------

przedwczoraj zapuściłem QMC na beznetowcu, przeliczył 1,34% i stoi, minęło 2 doby i nic !!!

to już 3 kompek ... myślałem, że mi coś się źle dzieje....może pozostaje mi zmienić menagera, ale jeśli i to nie pomoże to może okazać się, że:

QMC - jest jak na razie jedynym projektem, który zawiesza się na beznetowcach....

muszę zmienić menagera i ciekawe czy się potwierdzi..a szkoda bo mi 18 godzinne jednostki wpadały...kurcze no.

czy ktokolwiek może to potwierdzić ??? bo to przecież bez senu, że jeśli menager nie widzi sieci to niby czemu akurat QMC miałby się wieszać. W tym samym menadżerze na tym samym kompku Einstein liczy się bez problemu.

---------- 22:53 26.03.2007 ----------

ciekawe - na jednym z beznetowców - innym niż poprzednio zapuściłem 36 h jednostkę i co cikawe nastepnego dnia po 24-25 godzinach zobaczyłem, że faktycznie się tyle przeliczyło, po otworzeniu menagera i po ponownym schownaiu do schowka nie zmieniały się procenty i sekundy - wyglądało to tak jakby próbka padła, dałem mu znowu kolejną dobę i okazuje się, że przeliczył ją poprawnie i mogłem ją pięknie zaraportować :)



nic z tego nie rozumiem, menagery te same, procki i systemy podobne, ale jednak inne. czyli nie wiesza się QMC na beznetowcach, co raczej nie pozwala odświeżać na bieżąco menagerowi i nie pokazuje tego co się dzieje z jednostką. A na netowcach nie ma tego problemu? muszę zapodać jednostkę na netowcu i sprawdzę.