Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

ufluids.net

Zaczęty przez bartsob5, 11 Listopad 2005, 17:06

bartsob5

nowy projekt... o ile sie orientuje, zalozenie konta jest jeszcze niemozliwe... link: www.ufluids.net

Nietoperek

#1
a jednak mozliwe ;) tylko trzeba troszke pokombinowac :D

http://www.ufluids.net/create_account_form.php

bartsob5

---------- 19:39 11.11.2005 ----------

szukajcie a znajdziecie... a ja zbytnio nie szukalem... trudno powiedziec zebym strone porzadnie obejrzal;)

---------- 19:43 ----------

ups... narazie nie moge odpalic kompa, bo mam zainstalowane boinc 4,68 :oops: :oops:  :oops:  no trudno, poczeka sie;)

Mchl

#3
Zespół nasz żem zarejestrował:
http://www.ufluids.net/team_display.php?teamid=39

Swoją drogą projekt może być ciekawy. Mechanika płynów to strasznie problematyczny i "obliczeniożerny" temat. Myślę, że znam kilka osób, które będą dosyć zainteresowane.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

z tego co przeczytalem na forum, to jest baaaardzo problematyczny;) wprawdzie wyelimowuja po kolei wszystkie dluuugie WU ale nadal brak jakichs timestepow, wogole nie widac, czy procenty sie przesuwaja czy nie, a i tak robie sie w 20h i jak zrestartujesz kompa albo boinc przeflancuje sie na inny projekt, to wszystko tracisz.... wole poczekac, az wszystko bedzie w miare znosne...

Gave

Coż, ja sprawdziłem empirycznie (bez uprzedniego sprawdzenia innych forów) i owszem nie widać postepu procentowego ale pierwszy WU policzył się w niecałe 2 godzinki i nawet dostałem jakieś kredytki. I o ile dobrze kojarzę to w trakcie tego WU liczyły się inne projekty.
Więc albo mnie oszukali albo miałem szczęście albo nie działa tak strasznie jak o nim piszą. ;-)

gaciu

Ja wlasnie swiezo dolaczylem do uFluids i za kazdym razem jak wylaczam menadzera boinc to zaczynam liczyc od zera... Ktos zna lekarstwo?? Ddam jesze ze irytujace to jest bo jedo WU liczy mi jakies 17h.

Nietoperek

lekarstwem jest kompik chodzacy 24h na dobe ;) - albo cierpliwosc i nie wczepianie sie do projektu poki nie bedzie checkpoint'ow :)

gaciu

Komp smiga 24/7 (w zasadzie na potzreby boinc) . Ale mimo wszystko czasmi trzeba go zresetowac  :)

Gave

Raczej koniczne byłoby ustawienie na stronie w general preferences czasu Switch between applications every nie mniejszego niż czas liczenia jednej jednostki lub przydzielenie zasobów w taki sposób aby ufluids liczyło ciągle przez tyle czasu. Wszystko to dlatego, że przy przełączeniu na inny projekt postęp ufluids też jest zerowany.
Póki nie znajdzie się na to lekarstwo liczenie jest bardzo uciążliwe. i ja z przykrością z niego zrezygnowałem - szkoda zmarnowanego czasu komputera.

Nietoperek

byc moze "leave in memory when preempted" by pomoglo z zerowaniem przy przelaczaniu - pisze moze bo nie jestem pewien - dodatkowo przelaczanie ma tylko sens jesli projekty maja podobny okres zwrotu lub uzywany jest boinc nizszy niz 5 - w przeciwnym wypadku chcac nie chcac boinc wpadnie w tryb earliest dedline mode i tyle bedzie z przelaczania :|

gaciu

Dokoncze liczyc aktualne Wu i tez rezygnuje. Oby w nowszych wersjach apikacji uFluids było to rozwiazane w jakis przyjemniejszy sposob. Ale tak naprawde jezeli przelacza sie na inny projekt to wskaznik postepu sie nie cofa. Dopiero kiedy zupelnie rozlacze BOINCA. Wiec juz tak tragicznie nie jest...

...jednak dobrze tez nie...

Mchl

Przypominam, że to nadal faza testów alfa ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

jest dobrze po przebyciu 22,4% udalo sie wylaczyc i po wlaczeniu odzyskac przeliczone dane. Nie rezygnuje .... Trzeba dac szanse.... Nie wszystko sie kreci wokol SETI...

m2marek

Macie więcej informacji o tym projekcie? Niewiele na ten temat informacji, a warto by się dowiedzieć dla czego (nie dlaczego, a dla jakich celów) się pracuje :roll: . Z lenistwa wolałbym po polsku, ale angielski też przeżyję :)

Mchl

#15
To tyle co na Polski przełożyłem.

Po obcemu jest trochę tutaj:
http://www.ufluids.net/forum_thread.php?id=23
http://www.ufluids.net/forum_thread.php?id=2

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

dzięki. chyba wejdę, ale "małymi kroczkami"

bartsob5

spoko... jakby co, jak chcesz wylaczyc kompa/boinca to anuluj jednostke;) to dziala, po gora 3 tygodniach dadza ci za nia pkt, nawet jesli innym sie udalo policzyc... spojrz na mnie,... w sumie odeslalem 2 ukonczone jednostki, a ile mam pkt!!!

m2marek

---------- 19:32 14.01.2006 ----------

Wydaje się, że w mechanice, to ten kierunek ma przyszłość i otworzy nowe możliwości. Więc chcę się przyczynić do jego rozwoju - ale drętwo wyszło :lol:

---------- 18:15 16.01.2006 ----------

Tak, czy nie? Mało nas do liczenia μFluids. Może przysporzy nowych chętnych i pójdziemy w górę (póki łatwo), a później gdy będzie trudniej pozwoli utrzymać czołowe miejsce  :D

Mchl

Tak! ;)
Miałem zajęcia z mechaniki płynów w poprzednim semestrze i jest to dosyć ciekawa, aczkolwiek trudna teoretycznie dziedzina. Zauważcie, że każdy z was ma w sobie tych mikrokanałów na tysiące kilometrów (naczynia włosowate). Może uFluids nie zajmuje się dokładnie tymi przepływami, ale wszelkie badania w tej dziedzinie pozwalają lepiej zrozumieć zachowanie się płynów.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Polecam!!! punktuje bardzo ładnie 8O . Jestem zaskoczony :lol: . Zauważyłem, że długie obliczenia są bardziej premiowane (co to będzie gdy za parę miesięcy skończę CPDN?) :D

bartsob5

---------- 21:40 16.01.2006 ----------

a najlepsza heca, gdy anulujesz jednostke w polowie;)

---------- 21:44 ----------

do czego, oczywiscie, nie zachecam:P

Gave

Cytat: "m2marek"(...)(co to będzie gdy za parę miesięcy skończę CPDN?) :D

Nic szczególnego, bowiem dostajesz punkty na bieżąco za małe kawałeczki - "strużki".  :wink:

Juras23

Strużki górą. Yeap.........Strużki piwa..... i innych dóbr...:)

Gave

Cytat: "Juras23"Strużki górą. Yeap.........Strużki piwa..... i innych dóbr...:)

True.  8)

m2marek

#25
---------- 09:43 26.01.2006 ----------

na stronie http://www.ufluids.net/show_host_detail.php?hostid=4554
piszą o moim komputerze ziom - a naprawdę to jest złom. Inne projekty podają właśnie tą nazwę (lub złom z krzaczkiem;).

---------- 09:54 ----------

Poza tym szybko słabnie nasza pozycja w świecie.

KrzychuP

Ja bym się do liczenia dołączył, ale u mnie jedną porcję liczy ponad 8 godzin (bo już próbowałem), a dyrekcja każe wyłączać kompy na noc ;)

Gave

Mi się ten projekt szczególnie podoba (powiedzmy małe zboczenie zawodowe  :wink: ) i walczę dzielnie. Ale niestety jest to właśnie walka bowiem ponownie klient uFluids dziwnie mi się zachowuje - zostaje "w pamięci" po przełączeniu na inny projekt (jest ciągle na liście procesów, tyle że nie pochłania procesora) a w dodatku po restarcie komputera (bądź w przypadku manualnego zakończenia tego "oczekującego" procesu) zaczyna się liczyć od nowa. Jest to nie lada problem bowiem kompa na noc wyłączać muszę a jednostki potrafią się liczyć i 8 godzin.
Ale nadal walczę dzielnie.  :wink:

m2marek

W przypadku pozostawania w pamięci i konieczności wyłączenia komputera powinna pomóc hibernacja (taka zimująca narodowość:)- choć czasem trzeba uruchomić ponownie

jack78

Dołanczam jednego kompa, jak kredyty będą wysokie to podepne kolejne. Na razie zatrzymałem na nim wszystko inne, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. http://www.ufluids.net/show_host_detail.php?hostid=9309

Szerpa

---------- 21:11 27.04.2006 ----------

probobuje sie podpiac do projektu od tygodnia i caly czas mi wyskakuje Invalid email address: you must enter a valid address of the form name@domain,
o co biega we wszystkich projektach rejestruje sie tak samo ten sam nick ten  sam email????

---------- 21:18 ----------

Dobra juz dalem rade wpielem sie z menadzera bezposrednio, a nie ze strony - swoja droga ze ja dopiero teraz o tym pomyslalem - BARAN !!

Mchl

Do Szerpy to raczej jak pasuje a nie baran.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

co prowdo to prawdo , ale to ci powiem ze zwierze kopytne i rogate napewno :))))