Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Fala punktów z CPDN

Zaczęty przez Bober, 22 Styczeń 2007, 20:48

Bober

Jakimś sposobem CPDN rozdał dziś 96 milionów kredytów. Na trochę się i my załapaliśmy, ale znacznie mniej niż team POLAND. Czy ktoś wie skąd one się wzięły? Zacząłem dopiero przeglądać forum CPDN i widzę temat http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/forum_thread.php?id=5097&sort=5 mowa o jakiejś fuzji...ale ponieważ kompletnie nie siedzę w tym projekcie nie wiem co się dzieje :(

bartsob5

hmmm w sumie, ten RAC podawany przez boincstats jest podejrzany... my przez caly miesiac zdobywamy (a przynajmniej przez ostatnie 2 tygodnie) nie schodzimy ponizej 60K, natomiast purepc dopiero w ostatnich 3 dniach zdobyli ponad 70K i maja rac tylko o 1K mniejszy...

Bober

Sprawa jest następująca - ten RAC, który widać na sygnaturze teamu na stronie głównej to RAC zsumowany z projektów (czyli dodane RACe które wskazują poszczególne projekty). I tu jest pies pogrzebany. RACe te często bardzo wolno reagują na to co się rzeczywiście dzieje, w niektórych projektach czasem w ogóle się nie zmieniają (np. bardzo długo była jakaś wartość w niedziałającym Predictorze, dopiero jakoś z miesiąc temu wyzerowano RAC).
Dlatego jak się wejdzie staty naszej drużyny zaraz na górze pod pozycją "RAC (zsumowany z projektów)" jest pozcyja "RAC (podany przez BOINCstats)" i ta pozycja to zapewne jakaś średnia z ostatnich dziennych wyników obliczona przez BOINCstats i znacznie bliższa prawdy.

Co do PurePC liczą tylko w SETI więc ich RAC zsumowany z projektów reaguje szybko (bo jeden projekt i akurat dość sprawne SETI) i jest nawet bardziej aktualny niż ten podany przez BOINCstats.

P.S. bartosb5 sam zrobiłeś offtopa :P

Bober

Wygląda na to, że była to nieudana próba dodania statystyk ze wszystkich climate'owych projektów.
Według tego wątku http://www.climateprediction.net/board/viewtopic.php?p=56799#56799 te dzisiejsze punkty będą cofnięte. Chyba czeka nas słaby dzień... :(

Tomislaw

Cytat: "Bober"Chyba czeka nas słaby dzień... :(
...ale za to bez moralnego kaca. Ja bym się nie martwił.



Bober

Punktów nie cofnięto, ale od wczoraj żadnych nowych nie dostajemy. Dlaczego?