Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Status Inconclusive

Zaczęty przez D_T_G, 19 Luty 2007, 20:49

D_T_G

Pierwszy raz w historii dostałem taki status zwróconej jednostki.



<core_client_version>5.8.11</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
wcg_fcg1_ssearch_5.12_i686-pc-linux-gnu: freeglut_callbacks.c:100: glutTimerFunc: Assertion `fgState.Initialised' failed.
Caught SIGABRT in graphics thread

</stderr_txt>
]]>


Czy ten result jest przepadnięty na amen, a może dostanę go jeszcze raz do przeliczenia? Dostajecie takie statusy często?

BTW. Chyba przyśpieszamy na WCG, wczoraj Krzygaj miał drugi a ja siódmy wynik w Polsce :D


AL

Ja sobie wogóle nie przypominam - abym kiedykolwiek miał taki status.

D_T_G

Fałszywy alarm. Już mam valid.



Mchl

To chyba jakiś specyficzny dla WCG status...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

manieq82

Tak ten status jest przyznawany na czas Valid-acji próbki. Też już mnie to raz zdiwiło.  :)


D_T_G

Cytat: "manieq82"Tak ten status jest przyznawany na czas Valid-acji próbki. Też już mnie to raz zdiwiło.  :)

Ja zawsze w takim wypadku miałem Pending Validation :roll: Jak się zastanawiałem nad tym Inconclusive (przyglądnijcie się screenom) to doszedłem do wniosku, że rozesłano te same próbki 3 cruncherom, bo do pełnej validacji i rozdania kredytów potrzeba właśnie 3 poprawnych wyników.  Jeden z nich, ten na samym dole, nie zwrócił wyniku na czas i  dostał no reply. Automatycznie reszta dostała Inconclusive, a ta próbka której nie odesłał ten z no reply została wysłana mi, ja ją obliczyłem i odesłałem o 13:15 następnego dnia, ale widać to ciągle było za mało (potem wyszło na jaw, że reszta z tej trójki, miała Invalid), więc wysłano ją następnemu o 13:16, który zwrócił o 20:52, ale znów wysłano o 20:55 następnemu, po zwróceniu jego wyniku, były już 3 valid i obliczono średnią z clamed credits i rozdano po równo z tym valid, a tym z invalid przyznano połowę tego co tym z valid...  :-k  Dziwi mnie, że miałem dwa razy wyższe clamed credits od kogoś kto miał podobne cpu time, czyli pewnie podobną wydajność (moje 33.9, 2.55 vs 18.6, 2.53).

P.S. Manieq82 - widzę, że sporo liczysz na WCG :) Ale widocznie na UD. Czy nie myślałeś może już nad tym :roll: Dużo ludzi chwali BOINCa nad UDagenta :)

Np. Didactylos, Community Advisor pisze tak:

CytatGenerally speaking, BOINC has the edge.

A jeszcze inny Community Advisor, lawrencehardin pisze tak:

CytatAlso, the UD credit scores are capped. That credit formula was created years ago. UD will earn you far fewer points than BOINC.

a użytkownik winterM, który odważył się zastąpić UD BOINCiem potwierdził:

CytatReplying to my own test. I got significantly more points doing Boinc vs. UD. So, Boinc it is!

czyli nie dość, że będziesz dostawał więcej wcgridowych punktów niż na UD to jeszcze zaczniesz wyrabiać bonusowe BOINCowe kredyty, które dla międzyprojektowego teamu liczą się najbardziej :roll: Proszę, przemyśl to.


bartsob5

Cytat: "D_T_G"(moje 33.9, 2.55 vs 18.6, 2.53).

chcesz powiedziec, ze za czas liczenia zarzadales 33 pkt a WCG ci dalo 2,55???????? ja sie sam przekonalem ze wcg robi jakies przekrety (20pkt zamiast 70, ale to dawno temu) ale ze az tak????

D_T_G

---------- 16:58 21.02.2007 ----------

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "D_T_G"(moje 33.9, 2.55 vs 18.6, 2.53).

chcesz powiedziec, ze za czas liczenia zarzadales 33 pkt a WCG ci dalo 2,55???????? ja sie sam przekonalem ze wcg robi jakies przekrety (20pkt zamiast 70, ale to dawno temu) ale ze az tak????

Nie. Dostałem 22.6 punktów, 2.55 to czas wykonania work unita (cpu). 3 cruncherów, które miało Valid miało taki rozkład cpu time // clamed credit // granted credit:
#1: 4.74 // 17.2 // 22.6
#2: 2.74 // 16.8 //22.6
ja: 2.55 // 33.9 //22.6

22.6 wzięło się z podliczenia sumy 3 clamed credits: 17.2 + 16.8 + 33.9 = 67.9 i podzielenia przez 3 = 22.633333 ~ 22.6. Znacznie zawyżyłem kredyty jakie dostali dwaj pierwsi, ja też tak często dostaję (więcej niż miałem clamed).

---------- 22:27 02.03.2007 ----------

Mam :roll:

Results Status page - what does xyz status mean?

CytatInconclusive - The result was returned to the server and validation was attempted but the system could not determine which results it should consider to be the valid ones. New results were sent out for this workunit and validation will be attempted again when those results are returned.

Czyli miałem rację. Ponadto dowiedziałem się, że

CytatMultiply the credit with 7 and u got the equivalent WCG(UD) points added to your stats.

Wszystko się zgadza, punktów UD mam faktycznie 7xboinc credits. To taka ciekawostka (lub odnośnie wyrabiania więcej 'wcgridowych' punktów przez boinc'a niż ud na tym samym sprzęcie).

Więcej takich informacji jest tu.