Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

A tymczasem na bliskim wschodzie....

Zaczęty przez Troll81, 25 Styczeń 2012, 17:44

Troll81

http://www.wykop.pl/ramka/1010869/ciekawe-ze-w-polskiej-prasie-nie-ma-nawet-o-tym-wzmianki/

Kret_polny

 :-\ |-? :fright: :cold: :deadman:

Tomasz R. Gwiazda

i? :)

polska na szczescie daleko lezy przy tej okazji...
zobowiazania sojusznicze ? w ramach NATO? hmm watpliwe, nikt sejm/prezydent sie na to nie zgodzi

sama wojna tez samo realna. chiny vs usa? ekonomicznie sie to nie oplaca... usa bo towary ma z chin, a chinom bo maja oblikacje usa
w razie wojny najwiecej traca china. bo i rynek zbytu i kase z obligacji

tak gdybam :)

Troll81

a ja nie za koniecznie. chiny moga sporo naUSA wymusić. np odstąpienie od interwencji.

Martin Fox

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Styczeń 2012, 23:36
zobowiazania sojusznicze ? w ramach NATO? hmm watpliwe, nikt sejm/prezydent sie na to nie zgodzi
Bo w Iraku czy Afganistanie to mieliśmy interesy których broniliśmy? Włazimy w dupę amerykanom  bez mydła, na kolejną wojne też byśmy pojechali, jesteśmy tańsi jako mięso armatnie.

AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Styczeń 2012, 23:36
nikt sejm/prezydent sie na to nie zgodzi


Taka drobna poprawka:

Nikt by sie na to nie zgodzil. Nikt Z WYJATKIEM SEJMU I PREZYDENTA.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 26 Styczeń 2012, 09:25
Nikt by sie na to nie zgodzil. Nikt Z WYJATKIEM SEJMU I PREZYDENTA.
Dokładnie, ostatnie wydarzenia dobitnie to pokazują (zapomniałeś o premierze)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Ale jaja...  :deadman: będzie III wojna heh...

lolek

Zapowiada się ciekawie, a raczej nieciekawie  :deadman:

kotfryc

I mamy coś bardziej oficjalnego...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11047441,Media__USA_chca_wyslac_na_Bliski_Wschod_plywajaca.html
W ciekawych czasach nam przyszło żyć... a może będą jeszcze ciekawsze... :sick:

Troll81


Troll81

http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,Trzecia-armia-swiata-szykuje-sie-do-wojny,wid,14219317,wiadomosc.html

mówcie co chcecie ale 3 wojna będzie w azji
Żydzi muzułmanie rosja chiny Indie do tego wszystkiego Korea Północna i właśnie odkrywane gigantyczne złoza wszystkiego w takich krajach jak mongolia, kazachstan które mają mało ludzi a olbrzymi teren....


Tam tylko potrzeba iskry.... np zamchu na Kim Dzong Una

krzyszp

Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w necie o globalnych problemach finansowych. Wniosek był jeden - na problemy - WOJNA
Zadziwiające, ale faktycznie chyba taka zależność jest widoczna w obecnych działaniach polityków w krajach, które mogą na tym zyskać...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

Smutne ale chyba prawdziwe
Gospodarka USA dużo zyskała na II wojnie światowej
Zimna wojna też im była bardzo na rękę

Denerwujące jest tylko to że zawsze szukają przeciwnika położonego daleko od swoich granic


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

gozpodarka USA dobrze wyszła na 2 wojnie dlatego że sprzedawała broń. KOnflikt w afganistanie i Iraku wygląda pod tym względem zupełnie inaczej. USA włożyły sporo kasy i jakoś na zdrowie im to nie wyszło.....

Kryniek

Cytat: krzyszp w 03 Luty 2012, 01:25
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w necie o globalnych problemach finansowych. Wniosek był jeden - na problemy - WOJNA
Zadziwiające, ale faktycznie chyba taka zależność jest widoczna w obecnych działaniach polityków w krajach, które mogą na tym zyskać...

Pytanie tylko czy ogół ludzi jest na tyle głupi, żeby w obecnych czasach zgodzić się na wojnę totalną o której mowa. Gorzej się boję o przywódców, bo oni mają czasami nasrane w głowie. Bo kto normalny brałby pod uwagę wojnę jako rozwiązanie kryzysu.

Troll81


krzyszp

Cytat: Krn w 03 Luty 2012, 10:08
Cytat: krzyszp w 03 Luty 2012, 01:25
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w necie o globalnych problemach finansowych. Wniosek był jeden - na problemy - WOJNA
Zadziwiające, ale faktycznie chyba taka zależność jest widoczna w obecnych działaniach polityków w krajach, które mogą na tym zyskać...

Pytanie tylko czy ogół ludzi jest na tyle głupi, żeby w obecnych czasach zgodzić się na wojnę totalną o której mowa. Gorzej się boję o przywódców, bo oni mają czasami nasrane w głowie. Bo kto normalny brałby pod uwagę wojnę jako rozwiązanie kryzysu.
Ogółu ludzi nikt o zdanie nie pyta...
Troll'u - zobacz tylko gdzie USA prowadzą wojny - w tych krajach albo jest ropa, albo inne surowce, a w ślad za wojskami powstają ich przedstawicielstwa handlowe (i podstawione władze)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

alez ja tego nie neguję :d patrze tylko na zyski z tych działań. W czasie Billa Clintona USA miały nadwyżkę budżetową. Aktualnie USA jest zadłuzony w chinach i to bardzo....

Kryniek

Cytat: krzyszp w 03 Luty 2012, 11:00
Cytat: Krn w 03 Luty 2012, 10:08
Cytat: krzyszp w 03 Luty 2012, 01:25
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł w necie o globalnych problemach finansowych. Wniosek był jeden - na problemy - WOJNA
Zadziwiające, ale faktycznie chyba taka zależność jest widoczna w obecnych działaniach polityków w krajach, które mogą na tym zyskać...

Pytanie tylko czy ogół ludzi jest na tyle głupi, żeby w obecnych czasach zgodzić się na wojnę totalną o której mowa. Gorzej się boję o przywódców, bo oni mają czasami nasrane w głowie. Bo kto normalny brałby pod uwagę wojnę jako rozwiązanie kryzysu.
Ogółu ludzi nikt o zdanie nie pyta...
Troll'u - zobacz tylko gdzie USA prowadzą wojny - w tych krajach albo jest ropa, albo inne surowce, a w ślad za wojskami powstają ich przedstawicielstwa handlowe (i podstawione władze)...

W demokratycznych Państwa mają coś do powiedzenia. A takich krajów na szczęście jest większość.
Chodzi mi raczej o to, że w obecnym świecie, raczej nikomu się nie opłaca toczyć wojen na miarę III światowej. Wszyscy od wszystkich są zależni. Dlatego uważam że żadnej III wojny światowej nie będzie. Jak już to coś lokalnego nie rozlewającego się na około.
Do tego trzeba by oszołoma typu Hitler czy Stalin. Młody Kim sobie może, ale jak już robić lokalną wojnę z Koreą.

krzyszp

Tak naprawdę, to nie mam na myśli "wielkiej światowej", raczej coś na obszarze kontynentu. Świat do tego zmierza IMHO.
Natomiast USA w ten sposób ratują swoją gospodarkę, co jasno widać po Iraku. W Afganistanie też po kilku miesiącach po interwencji okazało się, że są najbogatsze na świecie złoża metali rzadkich...

A co do demokracji? Przypomnijcie sobie sytuację z rozpoczęcia wojny w Iraku - opinią publiczną się tam mocno manipulowało...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

włąsnie kim ma całkiem sporą armię. I rakiety zdolne dolecieć do kaliforni i głowice atomowe. Wiesz co się stanie jak ten szaleniec strzeli?

pamiętasz jak rozpoczeła sie 1 wijna światowa? Zamachowiec strzelił do władcy a potem juz poleciało. Chinymaja mniejszości narodowe liczące 140 milionów obywateli (oczywiście nieoficjalnie) Indie a chinami tez się nie kochają. Do tego konflikt na linii Pakistan Indie. I rosja która niespecjalnie się kryje ze swoimi zapędami odnośnie takiego kazachstanu. Iran który lada moment będize miał broń atomową i też ma silna armię. Izreal który co i rusz skacze jak wesz na grzebieniu. Do tego bogate emiraty arabskie. Jesli zacząłby sie konflikt to mógłby on też objąc afrykę (popatrz co dzieje się w tunezji, egipcie i innych krajach) i europę (Turcja, Gruzja)

Kryniek

Trollu zgadzam się, ale te wszystkie konflikty i napięcia są cały czas i od wielu lat.
Taka Wojna Chińsko-Indyjska była i w 62 roku. I co, skończyła się jakąś wojną na większą skalę? A ten przypadek jest jednym z wielu w przeszłości.
Porównywanie do I Wojny Światowej uważam nie na miejscu - inna świadomość ludzi i brak zacofania jak kiedyś.
Teraz nikt Ci nie wmówi, bierz karabin i walcz bo jakiś pryncypał chce podbić inne Państwo. Ba, mało tego nawet niby "zacofanemu" arabowi w Egipcie czy Tunezji też za dużo nie wmówisz bo ma Facebooka i Twitera XD

Troll81

To obejrzyj jak wyglada zacofanie w korei iranie izraelu. serio. Zobacz ostatnie przemiany w świecie arabskim. Oni sa inni. Wciaż wierza w święte wojny. Ostatnie działanie phenianu tez nie napawaja optymizmem. Ja tylko wyrażam swoje obawy. Podobnym tyglem jest afryka. Tam to juz wogóle kosmos. A mają bogate złoza i zarówno chiny jak i USA mają tam spory biznes. Ameryka południowa tez ma problemy, tylko rzadziej się o nich mówi bo to daleko od europy....

krzyszp

Cytat: Krn w 03 Luty 2012, 12:19
Teraz nikt Ci nie wmówi, bierz karabin i walcz bo jakiś pryncypał chce podbić inne Państwo.
Zawsze, na wojnę szły "szaraczki" i w większości nie dlatego, że chciały, tylko dlatego, że w razie odmowy "kula w łeb", ewentualnie też masy się ruszało hasełkiem "obrony ojczyżny" (to akurat ma jeszcze rację bytu) bądź koniecznością "uderzenia uprzedzającego".
Zobacz, że jakoś USA nie ma kłopotu ze znalezieniem chętnych do tournee po Afganistanie czy Iraku...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

bo wojna zawsze wszystkim się opłaca, likwiduje problem przeludnienia, napędza przemysł ciężki, likwiduje problem emerytur i w ogóle :)

Troll81

i Likwiduje problem bezrobocia. W zamian za to tworzy probem opieki zdrowotnej dla ofiar walk (w tym i zołnieży wysyłanych ) weź pod uwage że na współczesny polu walki nie opłaca się zabijać przeciwnika. Wystarczy ostrzał w brzuch. Kolesia musi tachac jeszcze dwóch ludzi (pozostawianie rannych zabija morale błyskawicznie). Masz 3 ludzi wyłączonych z walki jedną kulą. Ponadto ochówek kosztuje grosze w porównaniu do opieki medycznej jaka trzeba zapewnic rannym nie licząc oczywiscie kosztów logistyki szpitali polowych itp.

Wojny wygrywa sie ekonomią. Jeżeli spowodujesz w danym państwie wystarczająco duże koszty wojny to po rpostu państwo zbankrutuje.... a wtedy sami jego obywatele chwycą za broń i rozwala kraj od środka.

Martin Fox

Troll - wszystko pięknie, ale pamiętaj o jednym - wojna i logika nie idą w parze. No chyba, że jesteś Czechem, wtedy nie wiesz co to straty wojenne, bo poddajesz się od razu

Martin Fox

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Wojna-juz-w-kwietniu-Caly-region-moze-stanac-w-ogniu,wid,14223283,wiadomosc.html

Troll81


Martin Fox

Do pewnego momentu odważna nacja, potem mieli chwilę słabości i zaczeli produkować czołgi mające 5 biegów do tyłu i jeden do przodu, ostatnimi czasy znowu coraz bardziej bojowo nastawieni :)

Troll81

Np w Gruzji.... Byli bardzo bojowi.... jak Neville Chamberlain i Edouard Daladier

krzyszp

Najpopularniejszy w UK dowcip o francuzach:

-Na jaką frazę Google nie ma żadnych wyników?
-"French military victiories"

XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

About 1,250,000 results (0.26 seconds)

http://www.militaryfactory.com/battles/french_military_victories.asp

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

emik

Troll nie zrozumiał dowcipu XD


kotfryc

#36
Francuzi prawdziwe wojsko trzymają poza Francją chyba ... - Legia ?

Cytat: krzyszp w 03 Luty 2012, 16:13
Najpopularniejszy w UK dowcip o francuzach:

-Na jaką frazę Google nie ma żadnych wyników?
-"French military victiories"

XD
:p_arr:

kotfryc

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11088632,Napiecie_rosnie__Co_wydarzy_sie_na_szczycie_Rady_Bezpieczenstwa.html

Troll81

Nie mają ropy nie będzie demokracji.....

[PBT] Horpah

Bogactwa naturalne: Syria posiada złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, fosfatów, rud chromu i manganu, rud żelaza, asfaltu, soli kamiennej, gipsu i marmuru.
http://www.mg.gov.pl/Wspolpraca+z+zagranica/Wspolpraca+gospodarcza+Polski+z+krajami+wschodnimi+i+pozaeuropejskimi/Syria.htm