"Tylko ONI chcą wojny z Iranem!"

Zaczęty przez Kret_polny, 21 Luty 2012, 04:24

Kret_polny


goofyx

Cytat: Kret_polny w 21 Luty 2012, 04:24
Filmik daje trochę do myślenia...
No daje sporo...
Tylko co z tego skoro to wszystko jest po za naszymi możliwościami.
Jeśli jakieś państwo np.: USA będzie chciało zaatakować Iran i przejąć ich pola ropy to po prostu to zrobi.
USA stwierdzi po raz kolejny że Iran jest zagrożeniem i pośle armie na wojnę <- a potem się okaże że zagrożenia nie było, ale co z tego skoro USA są nietykalne.

Troll81

Straszna propagandówka.... nie twierdzę że Izrael to niewiniątka. Bo mają sporo za skórą ale i iran to nie świętoszki. I USA też.

goofyx

Cytat: Troll81 w 21 Luty 2012, 21:55
Straszna propagandówka.... nie twierdzę że Izrael to niewiniątka. Bo mają sporo za skórą ale i iran to nie świętoszki. I USA też.
Ja tez nie twierdze ze te poszczegolne kraje sa swiete i nigdy tak nieuwazalem

Cyfron

Zgadzam sie z Trollem - po pierwsze - jest to program jednej osoby - tylko jedna osoba się wypowiada i przywołuje cytaty z telewizji (wybrane przez siebie).
Przywołanie kolesia z CIA podzas wiadomości - a kto powiedział, że on jest już byłym agnetem CIA - może stany chcą abyśmy tak myśleli ;D
Czy mi się tylko wydaje, że słowo "syjoniści" nadmiernie często tam pojawia się w tym wideo?
V kolumna - sorry - ale jest taki serial "V" - tam też jest "V kolumna" - więc idąc dalej w teorie spiskowe - USA chciało, abyśmy postrzegali "V" jako przeciwników.

Reasumując - dla mnie to sranie w banie....
sporo takich propagandowych filmików powstało i jeszcze powstanie... może my dla RAD@home coś takiego nakrecimy - że wszyscy kłamią odnoście promieniowania radioaktywnego, które ciągle rośnie, które jest niesamowitym zagrożeniem dla nas i że wszyscy powinni mieć czujkę RAD@home? - ja tutaj bym węszył niezły interes - niech ktoś tylko nagra ten filmik po nagielsku, dołoży jakieś urywki wiadomości i już sukces murowany :D

pszyklejony

Cytat: Troll81 w 21 Luty 2012, 21:55
Straszna propagandówka.... nie twierdzę że Izrael to niewiniątka. Bo mają sporo za skórą ale i iran to nie świętoszki. I USA też.

To może przypomnij, co porównywalnego do usa i Izraela ma za uszami Iran.

EDU Enthusiast

ten filmik daje wedlug mnie wiecej do myslenia ;3

http://www.youtube.com/watch?v=XKfuS6gfxPY&list=LLqHcbu3HWR0NYdkYvi2CA5A&index=10&feature=plpp_video

goofyx

Jak dla mnie to nigdy nie wyszliśmy z dżungli <- po prostu zmieniliśmy jej wygląd.
Prawo dżungli nadal obowiązuje, silniejszy robi co chce a reszta nie robi nic przeciwko.

apohawk

http://demotywatory.pl/3706073/Sztuka-manipulacji
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 23 Luty 2012, 16:35
http://demotywatory.pl/3706073/Sztuka-manipulacji
Manipulacja działa w obie strony :)

Troll81

Ano

Ale pan na filmie twierdził że Iran wpuścił inspektorów. A tymczasem G prawda bo wczoraj odmówił po raz kolejny zezwolenia na wejście inspektorów do stacji wzbogacania uranu....

Podobnie jest ze stwierdzeniem że Iran nie przeprowadza zamachów... oczywiście że nie. Iran wspiera organizacje które takie zamachy przeprowadzają...


goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 09:12
Ano

Ale pan na filmie twierdził że Iran wpuścił inspektorów. A tymczasem G prawda bo wczoraj odmówił po raz kolejny zezwolenia na wejście inspektorów do stacji wzbogacania uranu....

Podobnie jest ze stwierdzeniem że Iran nie przeprowadza zamachów... oczywiście że nie. Iran wspiera organizacje które takie zamachy przeprowadzają...
Ja wychodzę z założenia, że nigdy nie dowiemy się prawdy.
1. A co jeśli Iran wpuścił inspektorów, ale np.: USA chce z nimi wojny i puścili oficjalną wersję o braku współpracy i zagrożeniu ze strony Iranu
2. A co jeśli USA sabotuje kraje, a potem oskarża innych o współpracę z terrorystami
3. ...... itp itd

Za małe z nas żuczki żeby wiedzieć jaka jest prawda.
A najlepsze jest to, że jakakolwiek to nie osoby decyzyjne będą cierpieć tylko takie żuczki jak my <- zwykli ludzie

Troll81

1. Inspekcja składała sie z delegacji międzynarodowej. Napradę sadzisz że wszyscy by milczeli?? byli tam też Rosjanie którzy aktualnie torpeduja rezolucje potępiająca Iran... Milczeliby/ w imie czego?

2. To możliwe.... aczkolwiek mało prawdopodobne. Takie sprawy wychodzą a potrem jest straszliwy smród....

Jak czegos nie wiem to rozpatruje sytuacje pod kątem prawdoodobieństwa. Bo to jedyna podstawa jaka mam.

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 09:35
1. Inspekcja składała sie z delegacji międzynarodowej. Napradę sadzisz że wszyscy by milczeli?? byli tam też Rosjanie którzy aktualnie torpeduja rezolucje potępiająca Iran... Milczeliby/ w imie czego?

2. To możliwe.... aczkolwiek mało prawdopodobne. Takie sprawy wychodzą a potrem jest straszliwy smród....

Jak czegos nie wiem to rozpatruje sytuacje pod kątem prawdoodobieństwa. Bo to jedyna podstawa jaka mam.
1. W imię kasy <- to wszystko polityka
2. A co aktualnego prezydenta czy kogoś obchodzi, że za 50 lat będzie smród. Wtedy nowo rządzący powiedzą "Przepraszamy, nie wiedzieliśmy, to się nie powtórzy", a reszta świata poklaszcze i znowu cisza na 50 lat.

A jak obliczasz prawdopodobieństwo nie będąc pewnym jaka jest naprawdę sytuacja <- wiemy tylko tyle co jest w mediach, a one mają podawany tekst jaki mają nam wcisnąć i na tym się kończy.
My żyjemy sobie w takim "matrixie", a nad nami jest prawdziwy świat o którym nigdy się nie dowiemy.

Troll81

2 no takiego milosevica zaczeło interesować... ratko mladic tez się niedługo przekona.....

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 10:04
2 no takiego milosevica zaczeło interesować... ratko mladic tez się niedługo przekona.....
I co z tego ?
Stawianie przed trybunałem ludzi, którzy mają po 70 lat nie am dla mnie sensu.
Wszyscy od lat wiedzieli co ci ludzie robili i nikt nic z tym nie zrobił, nie powstrzymał ich.
Nikt nie posłał jednostki specjalnej, żeby go postawić przed trybunałem jak miał 40lat <- wszyscy czekali i patrzyli jak ginęli przez nich ludzie i tylko mówili, że "potępiają" takie działania, z czego nie ma nic.
Ale jak chodziło by o złoża ropy itp to od razu by się wszyscy do walki rzucili.
To jest jedna wielka bzdura.
Jeśli tacy ludzie zagrażaliby innym "mocarstwom" to szybko by się z nimi rozprawiono.
Przykładem jest Hitler, który zdobył pół Europy i dlatego wszyscy czując zagrożenie rozpoczęli wojnę.
A w Serbii sprawa dotyczyła małego regionu, w którym sprawa ocierała się o kwestie wyznania i rasy.
Gdyby wtedy świat posłał tyle set tysięcy wojska i sprzętu na Bałkany to w 3-4 miesiące byłoby po sprawie, a tak to trwało przez lata.
No to się wylałem ;)
Dlatego nie lubię tematu polityki itp <- nie wierzę żadnej ze stron, ani tym dużym, ani małym.
Każdy ma swoje za kołnierzem, ale tym większym uchodzi to na sucho.
To tyle w tym poście <- zostawię coś na następny ;)

Troll81

przykład KimDzongUna, jakos swiat nie spieszy sie do załatwienia jego...

jeśli chodziło o bałkany to co bys zrobił? która stronę byś zwalczał? Serbów, Chorwatów, Albanczyków, Słoweńców Macedoczków, Bośniaków? wszystkie te strony dopuszczały się przestępstw. Zabic ich wszystkich?

goofyx

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 11:24
przykład KimDzongUna, jakos swiat nie spieszy sie do załatwienia jego...

jeśli chodziło o bałkany to co bys zrobił? która stronę byś zwalczał? Serbów, Chorwatów, Albanczyków, Słoweńców Macedoczków, Bośniaków? wszystkie te strony dopuszczały się przestępstw. Zabic ich wszystkich?
1. A w czym Korea Północna nam zagraża? Albo aż za bardzo zagraża żeby podskakiwać ;) <- dzięki ciszy w mediach o tym kraju, nikt nie czuje się zagrożony z ich strony. Wiemy, że mają komizm i kiepsko traktują ludzi, ale nie słyszałem nigdzie, żeby Korea planowała ataki bombowe na USA itp
2. To jest ciężka sprawa. Cały czas powtarzam, że nikogo nie robię bardziej winnym od innych (tylko dlaczego przestępcza działalność jednostek sprawiała, że cierpiały całe narody). Bałkany ogólnie to był przykład najcięższego przykładu jaki mógł się zdarzyć. Tak wiele różnych ras i religii w jednym miejscu, a do tego bardzo radykalne podejścia każdej ze stron.
Teoretycznie najłatwiej by było zabić wszystkich i rozpocząć "od nowa", ale wtedy miałbym na sumieniu kobiety, dzieci itp Prawdopodobnie można by się zastanowić nad eliminacją selektywną, najbardziej skrajnych i aktywnych komórek po każdej stronie <- choć pewnie to też byłoby za mało.
Pamiętam, że jak oglądałem relacje z tego co się tam dzieje to rozumiałem każdą ze stron <- gdyby ktoś rozstrzelał mi rodzinę to nie pozostałbym dłużny <- i tak rozkręca się spirala nienawiści.
Może gdyby reakcja świata była bardziej stanowcza w momencie kiedy to się zaczęło rozkręcało, można by uniknąć całych lat tego kotła.

Troll81

1. zatopienie statku korei południowej w trakcie manwerów wspólnych korei płd z USA na wodach międzyarodowych. Ostrzelanie rakietami miasta nalezącego do korei płd. Udane próby nuklearne i udane próby rakiety taepadong 2 która w swym zasięgu ma wybrzerze USA.

http://en.wikipedia.org/wiki/2006_North_Korean_missile_test

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_North_Korean_nuclear_test

testy rakiety zdolnej wynieść ładunek na orbitę....

nieeee wcale nie zaraza USA japonii korei południowej...

2 tai sam kocioł masz teraz w krajach arabskich i na bliskim wschodzie. mnóstwo odłamów islamu dziesiątki grup etnicznych i plemiennych. o odłamach nie wspominając. Saddam trzymał za mordę szyitów i sunnitów a kurdów gnębił. Wszyscy go nienawidzili ale był jakiś wspólny wróg. Zabrakło Saddama to skoczyli sobie do gardeł....

nie lepiej jest gdzie indziej. Wyspy Pacyfiku, Afryka, ogólnie tam zawsze sytuacja jest kijowa.

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 14:06
1. zatopienie statku korei południowej w trakcie manwerów wspólnych korei płd z USA na wodach międzyarodowych. Ostrzelanie rakietami miasta nalezącego do korei płd. Udane próby nuklearne i udane próby rakiety taepadong 2 która w swym zasięgu ma wybrzerze USA.

nieeee wcale nie zaraza USA japonii korei południowej...

2 tai sam kocioł masz teraz w krajach arabskich i na bliskim wschodzie. mnóstwo odłamów islamu dziesiątki grup etnicznych i plemiennych. o odłamach nie wspominając. Saddam trzymał za mordę szyitów i sunnitów a kurdów gnębił. Wszyscy go nienawidzili ale był jakiś wspólny wróg. Zabrakło Saddama to skoczyli sobie do gardeł....

nie lepiej jest gdzie indziej. Wyspy Pacyfiku, Afryka, ogólnie tam zawsze sytuacja jest kijowa.
Ok, a co do tego ma Polska? Bo nie zauważyłem jej wśród wymienionych krajów?

goofyx

Cytat: Martin Fox w 24 Luty 2012, 14:36
Ok, a co do tego ma Polska? Bo nie zauważyłem jej wśród wymienionych krajów?
nic nie ma, po prostu nasi politycy wchodzą wszystkim bez masła <- przepraszam za stwierdzenie, ale taka jest prawda.

Troll81

i tu zgadszam się z Goofyxem. Na ciul się tam pchamy??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 24 Luty 2012, 14:06
1. zatopienie statku korei południowej w trakcie manwerów wspólnych korei płd z USA na wodach międzyarodowych. Ostrzelanie rakietami miasta nalezącego do korei płd. Udane próby nuklearne i udane próby rakiety taepadong 2 która w swym zasięgu ma wybrzerze USA.

http://en.wikipedia.org/wiki/2006_North_Korean_missile_test

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_North_Korean_nuclear_test

testy rakiety zdolnej wynieść ładunek na orbitę....

nieeee wcale nie zaraza USA japonii korei południowej...

Bądź sprawiedliwy, USA mają możliwość bombardowania Korei od min. 50-ciu lat, na jakiej podstawie odmawiasz im stworzenia takiej samej broni?
Sam uważam, że do uratowania życia milionom ludzi wystarczy uniemożliwić międzynarodowy handel bronią - dzidami w afryce zabiją się tysiące, ale nie miliony...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

a jak go uniemożliwisz?

USA mają atomówki ale za często ich nie wykorzystują. natomiast koreą rządzi szaleniec i ciul wie co mu do łba strzeli. Małpa nie powinna trzymac kałasznikowa....

http://www.youtube.com/watch?v=5CPqp-WAKtE

krzyszp

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2012, 13:14
a jak go uniemożliwisz?

USA mają atomówki ale za często ich nie wykorzystują. natomiast koreą rządzi szaleniec i ciul wie co mu do łba strzeli. Małpa nie powinna trzymac kałasznikowa....

Aby uniemożliwić handel bronią, potrzebna jest wola polityczna, a tej nie ma, ważniejsza jest kasa (i tylko zachód z tego korzysta).
A co do punktu drugiego, to sorry, ale jak dotąd JEDYNIE usa wykorzystała broń atomową w walce i zapewniam Cię, że oni pod tym względem są większymi szaleńcami, w końcu nikt inny tego nie zrobił...

Jak chcesz innym zabronić posiadania takiej broni, to jestem z Tobą, ale najpierw zlikwiduj swoją...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

śmiem twierdzić że najpopularniejszy karabin świata nie jest produkcji amerykańskiej. Skonstruował go pewien Rosjanin a aktualnie największym producentem są chyba Chiny :D

O ile jeszcze inne kraje posiadające atomówki mają coś do stracenia i jej nie użyją to korea PŁN nie ma za wiele do stracenia. USA użyły atomówki raz bo nikt inny jej nie miał :) jakby w tym czasie japońcy mieli to USA by jej nie użyły. no ale wiesz doskonale o co mi chodzi. Korea jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko ze względu na atom. Oni produkują tez broń chemiczną i biologiczną. mają tysiące dział wycelowane w Seul, gotowe zrównać miasto z ziemia w kilka godzin. a do tego ma olbrzymia armię i fanatycznych obywateli. Nawet irańczycy nie są takimi fanatykami.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 02:22
śmiem twierdzić że najpopularniejszy karabin świata nie jest produkcji amerykańskiej. Skonstruował go pewien Rosjanin a aktualnie największym producentem są chyba Chiny :D

O ile jeszcze inne kraje posiadające atomówki mają coś do stracenia i jej nie użyją to korea PŁN nie ma za wiele do stracenia. USA użyły atomówki raz bo nikt inny jej nie miał :) jakby w tym czasie japońcy mieli to USA by jej nie użyły. no ale wiesz doskonale o co mi chodzi. Korea jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko ze względu na atom. Oni produkują tez broń chemiczną i biologiczną. mają tysiące dział wycelowane w Seul, gotowe zrównać miasto z ziemia w kilka godzin. a do tego ma olbrzymia armię i fanatycznych obywateli. Nawet irańczycy nie są takimi fanatykami.
Sorry, ale powtarzasz frazesy za CNN...
USA twierdzi, że oni mają (lub mają mieć) broń atomową, chemiczną, itd. Tymczasem tylko USA jąma i  zastosowało w historii.
Jestem absolutnym przeciwnikiem broni atomowej, chemicznej, biologicznej, ale na jakiej podstawie USA ma prawo decydować o tym, kto może ją posiadać, a kto nie? Zwłaszcza, że to oni właśnie (jako jedyni) tej broni użyli, tymczasem "psychole" w rodzaju komunistów tego nigdy nie zrobili (choć byli w posiadaniu największej bomby atomowej w historii).
Ja rozumiem i zgadzam się z Tobą, że trzeba fanatyków powstrzymać, ale jeszcze groźniejsi są politycy, robiący "dla dobra demokracji" rozpierduchę na świecie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

wiesz.... o hitlerze też mówionoże jeszcze nie użył agresii. psycholi trzeba rozbrajać zanim dojdzie do wojny....

jeśli zaś chodzi o użycie broni ABC to zgadza się amerykanie stosowali. Ale jakoś nie widzę chętnych do rozbrajania ameryki. Broni chemicznej używało też wiele innych państw. o użycie biologicznej tez posądzić można kilka. Ale jak już mówiłem nie obawiam się broni tylko ręki która ją trzyma.

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 11:30
psycholi trzeba rozbrajać zanim dojdzie do wojny....
Zgadzam się - dlatego powinniśmy prewencyjnie uderzyć na USA :D
W końcu to oni mówili że Saddam ma broń chemiczną... i gdzie ona jest?

Tomasz R. Gwiazda

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11248434,Korea_Polnocna__Jestesmy_gotowi_na_wojne_z_USA_i_Korea.html?lokale=warszawa

oszolomstwo w czystej postaci

CytatSetki tysięcy żołnierzy jest gotowych na wojnę z użyciem arsenału jądrowego
ze niby jak ? jako zywa tarcza czy co ?

Troll81

jak juz wspominałem. małpa ma w łapie kałacha. i jest to głodna i wystraszona małpa. A kałach ma załadowaną ostrą amunicję....