Apple dostaje kolejny idiotyczny patent

Zaczęty przez Troll81, 19 Listopad 2012, 11:52

Troll81

http://www.conowego.pl/aktualnosci/apple-otrzymalo-kolejny-absurdalny-patent-7540/

syrian

 XD
nie no takie animacje to ma cała masa programów do czytania książek, to teraz wszyscy oni muszą wycofać to ? albo zapłacic kary ?
apple przegieło totalnie a właściwie to urząd patentowy za to ze przyznał taki patent,
coraz mniej mnie to dziwi ze wschód chce rozgnieść USA  :attack:  ;)

goofyx

To ja wykupię sobie patent na :
1. prostokątny kształt klawiatury
2. czerwony kolor lasera w myszce
3. rozszerzenie plików exe

To już nie jest poniżej pasa, to jest czyste kretyństwo Apple i urzędów patentowych.
Apple straciło spoooro na IPad to teraz chce się mścić <- ciekawe ile daje w łapę urzędnikom od patentów

Tomasz R. Gwiazda

takie patenty zupelnie podwazaja sens istnienia urzedow patentowych

a i w dziedzinie IT jak i innych technologicznych sa tylko hamulcem rozwoju

d_worms

Ogryzek przesadza na całej linii Zarządzam międzynarodowy bojkot urządzeń z taj firmy !!!  :attack: :attack: :attack:

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 19 Listopad 2012, 12:47
takie patenty zupelnie podwazaja sens istnienia urzedow patentowych

a i w dziedzinie IT jak i innych technologicznych sa tylko hamulcem rozwoju
żenada i tyle <- nie mam słów żeby to opisać :)

Troll81

Ktoś się w końcu kiedyś wkurzy i zrozumie że patenty takie jak ten tylko hamują rozwój i służą tylko do zwalczania konkurencji a nie do ochrony wynalazców. wtedy skończa się patenty...

krzyszp

Przecież to starannie przemyślana akcja. Apple osiągnęło już maximum tego, co mogło, teraz jego udziały rynkowe mogą tylko spadać. Co więc robi? Gromadzi aktywa (wykorzystując amerykański system patentowy) do walki o krojenie innych firm. Tak się dzieje z HTC, tak próbuje walczyć z Samsungiem, to nie ma na celu zabicie tych firm, a tylko otrzymywanie jak największej "doli" z każdego sprzedanego produktu...

Ja również chętnie opatentowałbym kilka wynalazków w USA, niestety taka operacja kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy dolarów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Listopad 2012, 12:51
Ktoś się w końcu kiedyś wkurzy i zrozumie że patenty takie jak ten tylko hamują rozwój i służą tylko do zwalczania konkurencji a nie do ochrony wynalazców. wtedy skończa się patenty...
Ale kto miałby się wkurzyć i to zmienić?
1. gigantom takim jak Apple to jest na rękę  bo patentują wszystko i zarabiają
2. urzędy patentowe zarabiają na tym
3. całe państwa na tym zarabiają

A to, że my userzy się wkurzamy to nikogo nie obchodzi

goofyx

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 12:59
Przecież to starannie przemyślana akcja. Apple osiągnęło już maximum tego, co mogło, teraz jego udziały rynkowe mogą tylko spadać. Co więc robi? Gromadzi aktywa (wykorzystując amerykański system patentowy) do walki o krojenie innych firm. Tak się dzieje z HTC, tak próbuje walczyć z Samsungiem, to nie ma na celu zabicie tych firm, a tylko otrzymywanie jak największej "doli" z każdego sprzedanego produktu...

Ja również chętnie opatentowałbym kilka wynalazków w USA, niestety taka operacja kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy dolarów...
może warto odłożyć i zdobyć 1-2 patenty i żyć z opłat od korporacji na emeryturze.

krzyszp

Cytat: goofyx w 19 Listopad 2012, 13:01
Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 12:59
Przecież to starannie przemyślana akcja. Apple osiągnęło już maximum tego, co mogło, teraz jego udziały rynkowe mogą tylko spadać. Co więc robi? Gromadzi aktywa (wykorzystując amerykański system patentowy) do walki o krojenie innych firm. Tak się dzieje z HTC, tak próbuje walczyć z Samsungiem, to nie ma na celu zabicie tych firm, a tylko otrzymywanie jak największej "doli" z każdego sprzedanego produktu...

Ja również chętnie opatentowałbym kilka wynalazków w USA, niestety taka operacja kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy dolarów...
może warto odłożyć i zdobyć 1-2 patenty i żyć z opłat od korporacji na emeryturze.
Przyznam się, że nawet o tym myślałem (bez ironii, proszę). Po zastanowieniu stwierdziłem jednak, że:

1. System może jednak upaść.
2. Ciąganiem po sądach korpo by mnie zniszczyły...

Natomiast zdarzyło mi się poznać osobiście osobę, która dostała kupę pieniędzy za swój patent, który poszedł do szuflady (patent związany z ochroną środowiska). Obecnie gość walczy z kupującym o cofnięcie sprzedaży (już drugi rok) właśnie z tego powodu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 13:04
2. Ciąganiem po sądach korpo by mnie zniszczyły...
nie rozumiem.
skoro mam patent to czemu mają mnie ciągać po sądach skoro to oni wykorzystują to co ja opatentowałem ;) <- to też jest chore

krzyszp

Cytat: goofyx w 19 Listopad 2012, 13:13
Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 13:04
2. Ciąganiem po sądach korpo by mnie zniszczyły...
nie rozumiem.
Chodziło mi o konieczność (ewentualną) podania ich do sądu o te pieniądze.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 13:39
Cytat: goofyx w 19 Listopad 2012, 13:13
Cytat: krzyszp w 19 Listopad 2012, 13:04
2. Ciąganiem po sądach korpo by mnie zniszczyły...
nie rozumiem.
Chodziło mi o konieczność (ewentualną) podania ich do sądu o te pieniądze.
kapuje.
tylko za przeproszeniem w takim razie na hu*** mi patenty skoro wszyscy mają to w dupie bo mają kasę :D

krzyszp

Cytat: goofyx w 19 Listopad 2012, 13:40
tylko za przeproszeniem w takim razie na hu*** mi patenty skoro wszyscy mają to w dupie bo mają kasę :D
No nie wszyscy mają kasę - ja nie mam ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Fobos

Opatentować druk i pozwać urząd patentowy! :P

Troll81

To juz dawno potomkowie gutenberga powinni zrobic

sknd

krzyszp to polecam opatentować kształt kursora, choć pewnie już dawno ktoś to zrobił ;)

Troll81

na kształty kursorów chyba microsoft ma patent :D

Arivald

Niemal co tydzień słyszę że Apple wygrało lub przegrało sprawę z Samsungiem. A tymczasem Samsung produkuje procesory serii A6 do iPadów dla Apple :D

http://internetzona.pl/2012/10/15/apple-przeniesie-produkcje-procesorow-do-tsmc-zajmuje/

Pozdrawiam.
Andrzej.

Tomasz R. Gwiazda

spoko nie tylko procki Samsung sprzedaje...
a w przyszlym roku prawdopodobnie dojda jeszcze gietkie ekrany OLED :)
najlepiej jakby Samsung pokazal Apple wała :D

Troll81

najlepiej jakby sam zaczął patentować każda pierdołę :D

philozoph

A pamiętacie jak chciano wprowadzić patenty na algorytmy ?
Chciałem opatentować "IF" :)

Cyfron

a nam wpadł ostatnio świetny pomysł na patent, projekt badawczy i produkt. Zajawiłem się mega na ten temat a tu się okazuje, że patent jest, obowiązuje w Polsce i został udzielony w tym roku. Coraz bliżej wprowadzenia czegoś innowacyjnego - "tylko" o rok się spóźniliśmy - kiedyś może wreszcie się uda być pierwszym :D

Troll81


Krzysiak

Apple szykuje kolejny pozew  XD
http://www.joemonster.org/mg/115251,lastup,Czuje_pozew


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

za to ruski urzad patentowy odrzucil patenty na ksztalt tabletu jako zbyt ogolne :)


Troll81