Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Aparat w obiektywie

Zaczęty przez Cyfron, 29 Wrzesień 2013, 12:59

Cyfron

Bardzo ciekawe narzędzie - czekałem na coś takiego. Ciekawe jaka jest tego jakość i czy jest warte pieniędzy (tańszy 250$ droższy 450$)
http://www.youtube.com/watch?v=hcWLiR9qNqw
Co o tym myślicie?

Troll81

niepraktyczny..... ma ciemny obiektyw.

Cyfron

yy - ten droższy ma obiektyw bodajże od 1.8 - to ciemny?

maticheck

wydaje mi się, że chyba mało poręczny ten sprzęt.
Po malutku do celu....

Szopler

Mnie ciekawi jaki to ma zasięg... Zamontować taki obiektyw do ruchomego pojazdu i mieć podgląd na telefonie (o ile się nie mylę to kamerka GoPro ma to od dawna).

maticheck

Cytat: Szopler w 29 Wrzesień 2013, 23:11
Mnie ciekawi jaki to ma zasięg... Zamontować taki obiektyw do ruchomego pojazdu i mieć podgląd na telefonie (o ile się nie mylę to kamerka GoPro ma to od dawna).
zgadza się go pro to ma a do tego jest przystosowana do ekstremalnych warunków pracy.
Po malutku do celu....

Cyfron

tylko że go pro nie ma takiego obiektywu jak ten sony...

maticheck

no dlatego napisałem, że zależy do czego chcesz wykorzystywać. GoPro ma matryce 12MP i raczej wykorzystuje się ją do filmowania(z tego co kojarzę to pisze nawet 4K tyle, że tylko w 15fps ale np 2.7K jest już w 30fps)  i to w ekstremalnych warunkach.
Po malutku do celu....

Cyfron

Tyle że ja właśnie nie potrzebuje tego używać w ekstremalnych warunkach, tylko potrzebuje dobre światło, a wg mnie ten droższy ma już zadowalające :)

Troll81

ty patrzysz na parametry obiektywu. A zerknij na matrycę. Jaki rozmiar ma matryca? Dlaczego w astrofotografii stosuje się lustrzanki zamiast kompaktów. Dlaczego obiektywy lustrzanek mają 50 albo 70mm średnicy a kompaktów znacznie mniej? Żeby odpowiednio dużo światła wpadało musi być odpowiednio gruba rura. światłosiła to ładny parametr ale liczy się apertura. A tej brakuje kompaktom. Liczą się też szumy a tych nie brakuje w małych i tanich matrycach.

maticheck

Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2013, 10:33
ty patrzysz na parametry obiektywu. A zerknij na matrycę. Jaki rozmiar ma matryca? Dlaczego w astrofotografii stosuje się lustrzanki zamiast kompaktów. Dlaczego obiektywy lustrzanek mają 50 albo 70mm średnicy a kompaktów znacznie mniej? Żeby odpowiednio dużo światła wpadało musi być odpowiednio gruba rura. światłosiła to ładny parametr ale liczy się apertura. A tej brakuje kompaktom. Liczą się też szumy a tych nie brakuje w małych i tanich matrycach.
Prawdę prawisz Trolu :) parametr parametrem ale muszą być "wrota" dla tego światła.
Po malutku do celu....

Troll81

Wrota to właśnie apertura. Stosunek wrót do długości korytarza to światło siła.

Cyfron

ale ja też nie potrzebuje aparatów do robienia zdjęć nieba w nocy :)

PoznanskaPyra

W życiu nie widziałem mniej poręcznej rzeczy od tego.  :no:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970