Wrażenia Kowalskiego z pierwszego kontaktu ze stroną

Zaczęty przez Pawel Beneke, 16 Lipiec 2011, 12:41

Pawel Beneke

Moja zabawa z BOINC to kilka dni. Ale po kolei.

Jak trafiłem do B@P:
Krok pierwszy to spotkanie z SETI@HOME - tam się zarejestrowałem i pobrałem managera. Tam też przystąpiłem do B@P. Wybór na podstawie najlepszego zespołu i dość sensownego opisu. Na stronie B@P dość szybko odnalazłem odpowiedni punkt instrukcji mówiący jak zainstalować managera. Instalacja, dołączenie projektów i ruszyło.

Kilka dni przeglądania strony i forum pozwala mi na analizę całości z poziomu Kowalskiego.
Miałem problem by dotrzeć do informacji na temat projektów (aktualnych). O ile proces instalacji, jest opisany dość czytelnie to brakuje wskazówki od czego zacząć, co działa na CPU a co na GPU, które projekty są wartościowe a które co najwyżej nabijają tylko sporo punktów. Te informacje znalazłem na forum, ale zajęło mi to sporo czasu, a i tak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Strona główna ma sporo linków które nie prowadzą do treści. Ogólnie nawigacja jest mało intuicyjna. 3-4 dnia znalazłem informacje bardziej przez przypadek niż wskutek logicznego dojścia. W zasadzie do dziś nie jestem wstanie w 100% określić co gdzie jest a starałem się obejść ją całą.

Forum - powinno być uzupełnieniem serwisu dla kowalskiego, a w zasadzie jest jest jego główną częścią. Prawdziwa kopania wiedzy, tylko niestety formuła forum nie zawsze pozwala łatwo i szybko znaleźć tą podstawową (aktualną) której szuka Kowalski.

I jeszcze kilka uwag.
Pozycjonowanie. PR6-7. Jest to naprawdę wysoki poziom. Tu już nie warto bawić się w jakieś szczególne pozycjonowanie. Gdzieś doczytałem że ostatnio jednego dnia było 1000 użytkowników. Nie skupiałbym się na linkach wychodzących. Bo teraz liczy się już tylko treść strony i jej przejrzystość dla użytkownika. Chcąc pozycjonować jakieś frazy wystarczy napisać kilka informacji i podlinkować do głównej. Google zrobi swoje.
Google dość dynamicznie modyfikuje swoje mechanizmy dążąc do ideału. "Jak wypozycjonować stronę? Zrób ją tak by była dla ludzi, sama się wypozycjonuje" - czyt. zrobią to użytkownicy.

Strona frontowa musi zatrzymać kowalskiego, dać mu na tacy to co powinien znaleźć, zachęcić do rozpoczęcia przygody z BOINC w naszym zespole.

Moje uwagi są oczywiście subiektywne i pobieżne. Obiektywna analiza wymagała by dostępu do Analiticsów.
Co mi pozwala na takie uwagi: ostatnie 7 lat pracy w agencji reklamowej, wyciąganie stron klientów z dołka niebytu :)

P.S. Tak się jeszcze zastanawiam...  Kowalski chyba byłby bardzie zagubiony niż ja.







pszyklejony


lolek

Ja po kilku latach nie wiem o co biega na naszej głównej  XD

aborek


GRID

Temat treści/głównej w sumie wałkowany jest na okrągło. W planach jest nowa strona główna nie oparta już na mediawiki a na jakimś CMS.
Największy problem to wykonanie. Zawsze miło widziane są osoby kreatywne. Dostęp do analytics może dać Krzyszp który obecnie jest na wakacjach, ale wraca za 2-3 tygodnie. Jak Pawel Beneke się sprawdzi to na pewno dostanie dostęp do analitycs a bardziej chętnie dałbym dostęp do Google webtools. Do Analiticsów ma dostęp około 5-10 osób. Ale mało kto robi z tego pożytek.
Ja mogę dawać dostęp do webmasters/tools dla www i bloga.

Ostatnio wdrażamy politykę - zrozumiałe dla każdego, ale do poprawy, zmiany, dodania treści i zakończenie tego planu jeszcze daleka droga. Więc przyda się każda pomoc. (a szczególnie fachowców)

Troll81

piękna konstruktywna krytyka :D dzięki wielkie  :respect:

Pawel Beneke

Chętnie pomogę w ramach wolnego czasu. Nie za wiele go, ale się znajdzie :)
Co do CMS to biegle poruszam się po Joomla 1.5. Z 1.6 też już miałem styczność (testowałem sobie bez wdrożeń).
Jak coś to piszcie na pw.

Tomasz R. Gwiazda

proponuje postawic domene testowa, zalozyc baze i dac dostep do katalogu :)
i kolega bedzie mogl dzialac

AL

No i okazało się, że moje subiektywne odczucia...nie są tylko moje. Odkąd przeszliśmy ze starej strony na format wiki - główna stała się dla mnie totalnie nie czytelna - a znalezienie z niej jakiejś wartościowej rzeczy graniczy z cudem - nie to co na starej stronie...

Pawel Beneke

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Lipiec 2011, 22:39
proponuje postawic domene testowa, zalozyc baze i dac dostep do katalogu :)
i kolega bedzie mogl dzialac

Do działania na tym etapie to jeszcze daleko :). Najpierw trzeba zrobić na kawałku papieru przemyślaną strukturę strony, żeby potem nie poprawiać czegoś niepotrzebnie 20 razy. Jak ktoś chętny do potestowania joomli 1.6 to mam jeszcze na serwie wersje testową. Dostęp na pw. a front na www.dlagrafika.pl

Arthusp

Cytat: Pawel Beneke w 16 Lipiec 2011, 12:41
(...)
Kilka dni przeglądania strony i forum pozwala mi na analizę całości z poziomu Kowalskiego.
Miałem problem by dotrzeć do informacji na temat projektów (aktualnych). O ile proces instalacji, jest opisany dość czytelnie to brakuje wskazówki od czego zacząć, co działa na CPU a co na GPU, które projekty są wartościowe a które co najwyżej nabijają tylko sporo punktów. Te informacje znalazłem na forum, ale zajęło mi to sporo czasu, a i tak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Strona główna ma sporo linków które nie prowadzą do treści. Ogólnie nawigacja jest mało intuicyjna. 3-4 dnia znalazłem informacje bardziej przez przypadek niż wskutek logicznego dojścia. W zasadzie do dziś nie jestem wstanie w 100% określić co gdzie jest a starałem się obejść ją całą.

Forum - powinno być uzupełnieniem serwisu dla kowalskiego, a w zasadzie jest jest jego główną częścią. Prawdziwa kopania wiedzy, tylko niestety formuła forum nie zawsze pozwala łatwo i szybko znaleźć tą podstawową (aktualną) której szuka Kowalski.

(...)


Panie Kowalski, dziękuję za zwrócenie uwag. Jednak proszę o jeszcze uzupełnienie, gdyż nie do końca rozumiem problemy.

Pierwszy, jaki rzucił mi się w oczy to jest brak informacji o tym, czy projekt jest aktywny. Na stronie głównej, w dziale Artykuły pierwszy punkt to "Lista projektów". Może nie jest to jakaś zajefajna lista, ale jest tabela, która zawiera kolumnę "Dziedzina/Status". I już w pierwszym wierszu, dla 3x+1@home jest informacja "Zakończony (Matematyka)". Zgadzam się, że może nie powinny być dwie informacje w jednej kolumnie, ale z bólem większym lub mniejszym można dostać informację, co jest aktywne, a co nie.

Drugie: jakiej informacji oczekujesz pisząc "od czego zacząć". Po prostu informacji: "Zalecamy [tutaj wstaw dowolny projekt CPU] oraz [tutaj wstaw dowolny projekt GPU"? Czy o coś innego? W przewodniku jest punkt 2.3, który coś takiego podaje. Wystarczy z głównej kliknąć "Jak przyłączyć się do BOINC?", dalej "Przewodnik krok po kroku" i wreszcie "Przyłącz do wybranych projektów". Jak to inaczej rozwiązać? Czy trzeba coś dodać w Przewodniku? W ogóle zmienić jego formę?

Trzecie: informacja co działa na CPU i GPU. Zgoda, brakuje tego na Wiki - bodaj Ufol wprost zasugerował taką potrzebę. Niemniej jednak można wpisać w okienko szukaj tekst "gpu", zostaniemy przekierowani do biuletynu, a w nim jest rozdział "Jak liczyć na GPU". Może w przyszłości spełniony zostanie postulat, aby na liście projektów była informacja czy projekt jest CPU czy GPU (podobnie, jak teraz jest o systemach operacyjnych).

Dalej: piszesz o subiektywnej ocenie projektów, które "są wartościowe, a które nabijają punkty". To jest temat na inną dyskusję - w skrócie: tutaj nawet członkowie B@P nie są zgodni (przykład: ostatnia dyskusja o Aqua przy sierpniowym PM).

I chyba już ostatnie: linki do stron, które nie mają treści. Nie potrafię się odnieść - czy możesz podać więcej szczegółów?


Co chcę powiedzieć: Wiki ma swoje wady i zalety. Może nie jest do końca przemyślane - jest wypadkową koncepcji osób, które w danej chwili mają czas: co się sprowadza głównie do paru osób na przestrzeni lat. I każda ma swój styl/pomysł. I bez każdej z nich Wiki była by znacząco uboższa.

Chyba istotą problemu jest chaos i niezorganizowanie Wiki, tak? Czy jeszcze coś innego?

I jeszcze jedna prośba: pisałeś, że miałeś pytania, na które odpowiedzi znalazłeś dopiero po paru dniach oraz takie, na które w ogóle nie znalazłeś odpowiedzi: czy mógłbyś podać te pytania? Na pewno przydadzą się przy budowanie nowej strony/tymczasowej aktualizacji Wiki.

S6X

Cytat: Pawel Beneke w 16 Lipiec 2011, 12:41
O ile proces instalacji, jest opisany dość czytelnie to brakuje wskazówki od czego zacząć, co działa na CPU a co na GPU, które projekty są wartościowe a które co najwyżej nabijają tylko sporo punktów. Te informacje znalazłem na forum, ...

Też mi się wydaje, że dobrze by było oznaczyć projekty na gpu logiem od nvidia i amd (ati). W dziale "projekty"=> działy podrzędne - jak są wymieniane projekty uzyskać coś takiego: PrimeGrid ,
MilkyWay@home
Jestem wzrokowcem i w ten sposób informacja dociera do mnie szybciej  ;)

Nawiedzony

Uwagi bardzo konstruktywne  :)

Nie zgadzam się tylko co do "wartościowości" projektów - dla każdego wartościowe może być co innego, a najlepszą drogą do znalezienia tych wartościowych dla nas, jest po prostu przeczytanie opisu projektu, tego czym się dany projekt zajmuje i po co jest  ;)

Pawel Beneke

CytatPanie Kowalski, dziękuję za zwrócenie uwag. Jednak proszę o jeszcze uzupełnienie, gdyż nie do końca rozumiem problemy.

Postaram się uzupełnić wszyskie poruszone kwestie. Zwracam uwagę że jest to analiza 1 kontaktu ze stroną.

CytatPierwszy, jaki rzucił mi się w oczy to jest brak informacji o tym, czy projekt jest aktywny. Na stronie głównej, w dziale Artykuły pierwszy punkt to "Lista projektów". Może nie jest to jakaś zajefajna lista, ale jest tabela, która zawiera kolumnę "Dziedzina/Status". I już w pierwszym wierszu, dla 3x+1@home jest informacja "Zakończony (Matematyka)". Zgadzam się, że może nie powinny być dwie informacje w jednej kolumnie, ale z bólem większym lub mniejszym można dostać informację, co jest aktywne, a co nie

Bardzo fajnie zrobiona tabelka. Troche niefortonnie umiejscowiony link na stronie frontowej. Ważne informacje (lub linki do nich) powinny byc w topmenu lub left/right menu - tam trafia wzrok Kowalskiego. Sama tabelka - niestety przerazi Kowalskiego. Taka tabelka powinna być rozwinięciem podstawowej  treści w której są tylko aktywne i popularne projekty z dodatkową informacją GPU/CPU oraz POLECAMY. Kowalski wchodzi, patrzy , o fajne, to mi się podoba, przyłączam się.

CytatDrugie: jakiej informacji oczekujesz pisząc "od czego zacząć". Po prostu informacji: "Zalecamy [tutaj wstaw dowolny projekt CPU] oraz [tutaj wstaw dowolny projekt GPU"? Czy o coś innego? W przewodniku jest punkt 2.3, który coś takiego podaje. Wystarczy z głównej kliknąć "Jak przyłączyć się do BOINC?", dalej "Przewodnik krok po kroku" i wreszcie "Przyłącz do wybranych projektów". Jak to inaczej rozwiązać? Czy trzeba coś dodać w Przewodniku? W ogóle zmienić jego formę?

Jest to odwieczny problem czytania instrukcji. Mamy zakładkę BOINC KROK PO KROKU - jest super. Naprawdę kawał dobrej instrukcji.
Kupujesz dość zaawansowany sprzęt elektroniczny. Dostajesz instrukcję. Książka 120 stron. Odkładasz ją na bok. Szukasz takiej małej rozkładanej instrukcji gdzie masz tylko to co potrzebujesz by go włączyć i zobaczyć jak działa. Do tej grubej wracasz jak już działa. A najczęściej jak coś nie działa:)
Problem nie tyle polega na braku informacji co na przedstawieniu dla Kowalskiego. Uwaga techniczna - treść własciwa jest na poziomie trzecim - powinna być na drugiej + rozwinięcia w głąb. Ale bez przesady z linkami - ja tam byłem, czytałem - cieżko doczytać do końca. Człowiek jak małpa - ma link to klika. Jak kliknie tak ze 3 razy to się zastanawia: co to ja chciałem? Gdzie ja jestem? aaa ...

CytatTrzecie: informacja co działa na CPU i GPU. Zgoda, brakuje tego na Wiki - bodaj Ufol wprost zasugerował taką potrzebę. Niemniej jednak można wpisać w okienko szukaj tekst "gpu", zostaniemy przekierowani do biuletynu, a w nim jest rozdział "Jak liczyć na GPU". Może w przyszłości spełniony zostanie postulat, aby na liście projektów była informacja czy projekt jest CPU czy GPU (podobnie, jak teraz jest o systemach operacyjnych).

Ja wiem że jest taka zakładka na forum. Każdy wie. Byłem na niej. Kudre, nie mam czasu czytać 1000 postów by sie dowiedzieć co obecnie na czym działa. Kowalski tym bardziej bo on sie właśnie zastawia - ale co z tym GPU - do czego to. A wystarczyłby 1 moderowany post bez dyskusji. Swoją drogą to tam chyba nie ma jednak kompletnej informacji.

Cytat
I chyba już ostatnie: linki do stron, które nie mają treści. Nie potrafię się odnieść - czy możesz podać więcej szczegółów?

No tu nie trzeba długo szukać:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Wiki_BOINC@Poland:Informacje_prawne  - tu to raczej powinna być informacja.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Wiki_BOINC@Poland:O_Wiki_BOINC@Poland - po co to, jeżeli nie ma treści.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Portal_BOINC@Poland:Portal_u%C5%BCytkownik%C3%B3w - to jest super - w top menu
http://www.boincatpoland.org/wiki/Dyskusja_Wiki_BOINC@Poland:Portal_spo%C5%82eczno%C5%9Bci - link z left menu
Zakładka narzędzia - hmm no nie wiem po co to kowalskiemu.

Jak dla mnie to za dużo baboli na froncie - specjalnie nie szukałem. klikałem tam gdzie wszyscy - top, left i stopka.

CytatChyba istotą problemu jest chaos i niezorganizowanie Wiki, tak? Czy jeszcze coś innego?

Istotą problemu nie jest samo WIKI. System jest fajny. Zapewne sie dobrze pozycjonuje. Jest lekki. Nie znam go od strony konfiguracyjnej.
Ale faktem jest że obecnie panuje lekki chaos. Normalny przy tego typu projektach tworzonych z doskoku.

Co do pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Każdy kowalski będzie miał inne. O swoich problemach już opisałem w tym wątku. Nadal nie wiem co wartościowego liczyć jest na CPU. Bo na pewno nie ma sensu liczyć czegoś co jest stworzone z myślą o GPU.
hm...  Kowalski powinien zacząć od czegoś niekonfliktowego, prostego, atrakcyjnego - po jakimś czasie sam dojdzie w jakim projekcie chce uczestniczyć lub nie.
Ale ważny jest ten pierwszy kontakt, jeżeli chcecie propagować BOINC w Polsce.

A teraz czas na spacer nad morzem :)

P.S. Wszyscy jesteśmy wzrokowcami i oglądamy głównie obrazki. Na tekstach już się gubimy. Taki teraz jest trend przekazu - obrazki.

GRID

#14
Super. Wiele pomysłów, tylko czekać na efekty.  :p_arr: Bo to głównej, i liście projektów jest bardzo potrzebne.A te obrazki grafik będą bardzo pasować.

Powiem wam jak ja to robiłem zanim dostałem prawa np edycji strony głównej.
Pisałem tekst na stronie swojego profilu, pokazywałem to reszcie, reszta to zatwierdzała i kolejna zmiana do przodu

edit. zmieniłem trochę menu top/główne - dodałem listę projektów.
zmieniłem też (minimalizacja, uproszczenie) jeden z najważniejszych artykułów na wiki - BOINC

Zmieniłem też obrazek który tam był w wersji angielskiej na polską. (patrz załącznik)

Pawel Beneke

Sorki za drobne błędy stylistyczne i literówki w poprzednim moim poście. Syn stał mi nad głową i dawał do zrozumienia że już powinniśmy być nad morzem :)

Arthusp

Cytat: Pawel Beneke w 17 Lipiec 2011, 18:59
Sorki za drobne błędy stylistyczne i literówki w poprzednim moim poście. Syn stał mi nad głową i dawał do zrozumienia że już powinniśmy być nad morzem :)

Tym bardziej dzięki za odpowiedzi!!  :ahoy:

kempler

Witam
Cytat: Pawel Beneke w 17 Lipiec 2011, 13:30
Bardzo fajnie zrobiona tabelka. Troche niefortonnie umiejscowiony link na stronie frontowej. Ważne informacje (lub linki do nich) powinny byc w topmenu lub left/right menu - tam trafia wzrok Kowalskiego. Sama tabelka - niestety przerazi Kowalskiego. Taka tabelka powinna być rozwinięciem podstawowej  treści w której są tylko aktywne i popularne projekty z dodatkową informacją GPU/CPU oraz POLECAMY. Kowalski wchodzi, patrzy , o fajne, to mi się podoba, przyłączam się.

Tabelka. Jest taka jest bo nic innego nam nie wpadło do głowy. Teraz jest przerażająca bo od czasu jak powstała, powstało wiele projektów i z małej czytelnej zrobił się taki klocek. Im była większa tym były większe problemy z jej utrzymaniem.

Cytat
No tu nie trzeba długo szukać:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Wiki_BOINC@Poland:Informacje_prawne  - tu to raczej powinna być informacja.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Wiki_BOINC@Poland:O_Wiki_BOINC@Poland - po co to, jeżeli nie ma treści.
http://www.boincatpoland.org/wiki/Portal_BOINC@Poland:Portal_u%C5%BCytkownik%C3%B3w - to jest super - w top menu
http://www.boincatpoland.org/wiki/Dyskusja_Wiki_BOINC@Poland:Portal_spo%C5%82eczno%C5%9Bci - link z left menu
Zakładka narzędzia - hmm no nie wiem po co to kowalskiemu.
Informacje prawne i o Wiki niestety zawsze był pustymi linkami :/ Zakładkę Narzędzia chciałem usunąć kilka lat temu, podobno się nie da...

Cytat
Istotą problemu nie jest samo WIKI. System jest fajny. Zapewne sie dobrze pozycjonuje. Jest lekki. Nie znam go od strony konfiguracyjnej.
Ale faktem jest że obecnie panuje lekki chaos. Normalny przy tego typu projektach tworzonych z doskoku.

Wiki stworzyło kilka osób. Było kilka akcji aby to ogarnąć ale nie wszystko zostało zrobione. Wszystko było fajnie puki nie zaczęły się mnożyć projekty a do tego doszły jeszcze projekty GPU i to sprawiło że zapanował chaos. Z mojej strony to wyglądało tak że nie znam się na projektach GPU więc nie zajmowałem się nimi na wiki. Nie wiem jak koledzy. Całe życie drużyny przeniosło się na forum i strona jak również wiki mało kogo interesuje a to trochę zniechęca do pisania nowych artykułów. Przeczyta je z zainteresowaniem 10 osób :/

Dawno temu wybór padł na wiki aby wszyscy mogli z łatwością tworzyć newsy, artykuły itp. Tak nie jest więc trzeba od tego odejść. Nauczyliśmy się pisać w wiki nauczymy się w czymś innym.
[/quote]
Pozdrawiam

EDIT
Bardzo dobrze że to wszystko powiedziałeś. Chciałbym tylko przypomnieć że większość z przytoczonych przykładów zostało pokazane już dawno temu tylko nikt z tym nic nie zrobił...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

GRID

#18
CytatCałe życie drużyny przeniosło się na forum i strona jak również wiki mało kogo interesuje a to trochę zniechęca do pisania nowych artykułów. Przeczyta je z zainteresowaniem 10 osób :/

Ja się z tym nie zgadzam kempler (jego wkład na Wiki)- bardzo dużo ludzi trafia na boincatpoland.org poprzez hasła na wiki. Powiedziałbym że przeczyta je z zainteresowaniem 10k osób. Widzę to po statach na analytics. Dzięki pozycjonowaniu procent wchodzących przez wyszukiwarki jest coraz większy. Jakby udało się jeszcze podszlifować redundancja to z tej frazy będziemy mieli 500-2k miesięcznie ludzi zainteresowanych nadmiarowością (w inżynierki, informatyce, zasilaniu,itp)

Przy okazji chciałbym pogratulować Tobie i innym twórcom najbardziej oglądanych artykułów - jakby moje artykuły miałyby taką frekwencję to byłbym jeszcze bardziej zadowolony z życia. :p_arr:

Wczoraj poprawiłem podstronę Portal społeczności Wywaliłbym jeszcze dwa ostatnie bloki bo nie wiem nawet co to jest.
Ale nie mam jeszcze pomysłu co tam można dać z tematów społecznych.Poprawiłem też zdjęcia na Instrukcja BOINC-WCG.
Podziałam jeszcze nad tym aby artykuły pierwszego kontaktu nabrały trochę świeżości, minimalistyczności i żeby był zrozumiałe dla każdego.

Troll81


kempler

Cytat: GRID w 18 Lipiec 2011, 10:24
Ja się z tym nie zgadzam kempler (jego wkład na Wiki)- bardzo dużo ludzi trafia na boincatpoland.org poprzez hasła na wiki. Powiedziałbym że przeczyta je z zainteresowaniem 10k osób. Widzę to po statach na analytics. Dzięki pozycjonowaniu procent wchodzących przez wyszukiwarki jest coraz większy. Jakby udało się jeszcze podszlifować redundancja to z tej frazy będziemy mieli 500-2k miesięcznie ludzi zainteresowanych nadmiarowością (w inżynierki, informatyce, zasilaniu,itp)
Nie wiem jak jest teraz z zainteresowaniem, kiedyś było marnie. Najwięcej odsłon miały te artykuły, o których pisaliśmy na forum "Nowe artykuły na wiki". Było tak, że o nowych artach informowaliśmy na głównej w newsach a gdy pytaliśmy na forum czy ludzie je czytali to nie wiedzieli że są :/ 

CytatPrzy okazji chciałbym pogratulować Tobie i innym twórcom najbardziej oglądanych artykułów - jakby moje artykuły miałyby taką frekwencję to byłbym jeszcze bardziej zadowolony z życia. :p_arr:
Dziękuję. Jest jeszcze wiele tekstów z których można zrobić ciekawe arty.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pawel Beneke

CytatCałe życie drużyny przeniosło się na forum i strona jak również wiki mało kogo interesuje a to trochę zniechęca do pisania nowych artykułów. Przeczyta je z zainteresowaniem 10 osób :/

Jest to normalne zachowanie. Forum jest miejscem gdzie jest największy przepływ informacji. Dlatego też się dobrze pozycjonują. Należy jednak pamiętać że to strona główna jest wizytówką i w tym wypadku powinna być kopalnią informacji. Jej adres widnieje w bazach każdego projektu BOINC. Ktoś kto trafia z projektu to trafia na stronę główną.
Jeżeli dostanę dostęp do Analitics - ew. szczegółowe raporty spróbuje zrobić sensowną analizę całości.

Hani

 :respect:
"Kowalski" ma rację. Ja już też zapomniałem że mamy coś poza forum :P