SKB@P I - Superkomputer B@P I

Zaczęty przez Troll81, 08 Luty 2008, 14:36

Troll81

No to na proca już mamy ;D
http://www.allegro.pl/item308966386_intel_core_2_quad_q6600_8_mb_4x2_4_ghz_okazja_.html

Za 600 koleś sprzedaje

PBT_marian_boss

Chyba nie ma teraz sensu kupić jeżeli nie mamy na płytę i RAM. Lepiej kupić razem żeby sprawdzić czy wszystko działa.

Mchl

Cytat: PBT_marian_boss w 08 Luty 2008, 17:08
Chyba nie ma teraz sensu kupić jeżeli nie mamy na płytę i RAM. Lepiej kupić razem żeby sprawdzić czy wszystko działa.

Jeśli czegoś się nauczyłem przez kilka lat handlu na allegro, to tego, że okazja zawsze prędzej czy później się pojawia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

a ja ze swojego doswiadczenia stwierdzam ze lepiej jeszcze poczekac, bo teraz takie fajne procki sprzedaja tylko ci, co sie boja ze za duzo straca na wejsciu penrynow do szerszego obrotu (patrz kszonek i sprzedarz e6600)

PBT_marian_boss

Jeżeli mi się uda to może załatwię używaną obudowę DELL http://allegro.pl/item308057367_dell_gx270_p4_2_8_256_40_cd_win_xp_pro_pl_gwar_fv.html. Jest dość obszerna więc powinna starczyć.

Troll81

Tylko czy deloska obudowa łyknie płytę w standardzie ATX?? Bo wiem że markowe kompy miewają różnie a della kiedyś używałem.

PBT_marian_boss

No jest dość spora, płyta powinna się zmieścić. Jakby co to się utnie na płycie jedno PCI i będzie OK. :D

Troll81

Ważne czy tylną dziurę ma odpowiednią na porty w formacie ATX bo zasilacz można wstawić inny a jak pstryczek na obudowie nie jest w standardzie atx to można płytę odpalać na "śrubokręta".

Pigu

spoko spoko Marian wie co to obcęgi i sobie poradzi  ;)

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 13 Luty 2008, 22:46
Ważne czy tylną dziurę ma odpowiednią na porty w formacie ATX bo zasilacz można wstawić inny a jak pstryczek na obudowie nie jest w standardzie atx to można płytę odpalać na "śrubokręta".

Tylna dziura się wymienia więc spoko, a w pstryczku można poprzestawiać kabelki tak żeby było dobrze. Więc pozostaje tylko kwestia przycięcia płyty na odpowiedni wymiar :D

Troll81

na allegro Q6600 chodzi już po 590 zł

Można by już zacząć sprzęt kompletować. Co wy na to bracia forumowicze?? Im wcześniej zacznie liczyć tym lepiej.

PBT_marian_boss

Witam, udało mi się całkowicie za darmo :) zdobyć obudowę midi tower do naszego sprzętu. Jest dość spora więc się nada :). Później ew. załączę zdjęcia :). Więc do wykorzystania albo obudowa DELL o której pisałem wcześniej albo ta.

Tomislaw

Cytat: Troll81 w 23 Luty 2008, 00:35
na allegro Q6600 chodzi już po 590 zł

Pewnie wietrzą magazyny bo w marcu będą dostępne w handlu 3 nowe QuadCory Intela



Mchl

A ja wyczytałem, że Intel wypuszcza płytę z dwoma podstawkami pod procki :) Potencjalnie osiem rdzeni ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

wim, czekam na nią  :P

[PBT] Horpah

Cytat: Mchl w 23 Luty 2008, 22:28
A ja wyczytałem, że Intel wypuszcza płytę z dwoma podstawkami pod procki :) Potencjalnie osiem rdzeni ;)

osiem? a może dwanaście ?
http://itbiznes.pl/art31507.html

Mchl

Mnie to przypomina jakieś gonienie w piętkę... 90% użytkowników nie jest w stanie wykorzystać czterech rdzeni... A ci co rzeczywiście potrzebują więcej inwestują raczej w inne platformy... Ale niech im tam będzie...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Podaj jeśli możesz linka do opisu tej 2 procowej płyty na s775. Jeśli będzie kosztować do powiedmy 1000zł to może warto by się zastanowić. Ale jak to ma być jakiś rarytasik za 5000 to chyba nie warto se głowy zawracać.

Co się zaś tyczy 6 rdzeniowca to będzie skierowany na platformę serwerową czyli s771, a te płyty kosztują majątek, proce do nich też.

Ugadaliśmy się na q6600 i nie ma co czekać bo zawsze na horyzoncie będą lepsze proce i lepsze płyty i lepsze wszystko. Mamy już prawie kasę więc warto by już powoli kompletować sprzęt.

sourcerer

#18
CytatDla tych, którzy marzą o większej wydajności, niż dziś są w stanie zapewnić cztery rdzenie i jedna karta graficzna, firma Intel Corporation wprowadza platformę stacjonarną Dual Socket Extreme, poprzednio znaną pod nazwą kodową ,,Skulltrail".
Jest to jedna z pierwszych platform stacjonarnych przeznaczonych dla entuzjastów, która obsługuje dwa czterordzeniowe procesory Intela, łącznie oferując osiem rdzeni przetwarzających oraz wybór wielokartowych rozwiązań graficznych firm ATI albo NVIDIA.

Płyta Desktop Board D5400XS w połączeniu z dwoma procesorami Core 2 Extreme QX9775 stanowi podstawę platformy stacjonarnej Dual Socket. Zapaleni gracze docenią możliwość jednoczesnego zainstalowania wielu kart graficznych opartych na NVIDIA SLI lub ATI Crossfire, zwłaszcza w najbardziej zaawansowanych graficznie grach. Wydajność ośmiu rdzeni przyda się szczególnie w animacjach 3D, obróbce cyfrowego dźwięku oraz edycji wideo wysokiej rozdzielczości, które odgrywają tak istotną rolę w grach prezentowanych na Game Developers Conference.

W miarę, jak rozpowszechnia się wideo wysokiej rozdzielczości, coraz więcej zaawansowanych użytkowników powierza jego kodowanie i edycję swoim komputerom. Każdy procesor QX9775 oferuje 12 MB pamięci podręcznej L2, szybką 1600 MHz magistralę systemową oraz cztery rdzenie pracujące z częstotliwością 3,2 GHz.

Procesor QX9775 jest obecnie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1499 USD za sztukę. Przewidywana cena detaliczna płyty Desktop Board D5400XS wynosi 649 USD. Komponenty platformy są sprzedawane oddzielnie. Kliku producentów komputerów przeznaczonych dla entuzjastów planuje zaoferować systemy oparte na nowej platformie już dzisiaj lub w ciągu następnych 30 dni.

Troll81

#19
NIe wydaje mi się żeby gracze skorzystali na 8 rdzeniach. Żadko która gra wykorzystuje 4 rdzenie. Rendering wideo też odbywa się jak na razie na 1 rdzeniu. NO może niektóre programy typu matcad albo aktia wykorzystają tę moc. No i oczywiście BOINC. Ale jak sam napisałeś płyta ma kosztować na nasze jakieś 2000zł więc nie ma raczej sensu się nad nią zastanawiać, poza tym z opisu wynika że obsługuje socket 771 a więc tylko xeony lub proce z serii extreme będa na tym chodzić (posa tym dwuprocowe płyty na s771 to wcale nie nowość). Trzeba kupić zwykłego q6600 i płytę (według mnie najlepszym kandydatem jest foxconn). Przetaktować całość i puścić jak najszybciej w ruch. Bo jak znów zaczniemy robić piętrowe dyskusje i dywagacje nad potencjalnymi możliwościami, to do wakacji tego kompa nie kupimy.

Troll81

NO to co? jutro dyskusja?? kasy na komp już starczy na pewno

Troll81

NO to jak stoimy z zakupem sprzętu??

PBT_marian_boss

Potwierdzenie zamówienia naszego wymiatacza


Troll81

yes yes yessssss jak mawiał były premier.....

Bober


kempler

No to pięknie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik



MJ19

No i pysznie :) Mam pytanko czy komp będzie chodził pod konto Mariana czy będzie mu założone nowe np o nazwie "Superkomputer B@P"? Bo jestem ciekawy jego statystyk :)

kempler

Nie będzie liczył pod konto Mariana. Nazwa jest omawiana, kilka pomysłów padło w tym wątku :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

jak idzie składanie naszej maszynki?  :P

PBT_marian_boss

No właśnie nie idzie

dvh6

No jak z czym, z chłodzeniem.

Szopler

Jakieś dane techniczne tego cuda... pojawią się?

Mchl

Są tu
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,828.0/topicseen.html
bliżej końca.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Albo na naszej wiki szukaj hasła super i komputer.

Troll81

Trza by dać do niej odnośnik na stronie głównej :D

REPAIRMAN

Koniecznie,   ;D

Mchl

Przeca lada moment to będzie właśnie strona główna...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

To bedzie lada moment... a na razie?

AiDec

Chialbym prosic o zamieszczenie pelnej konfiguracji sprzetowej SKB@P. Robie pewne testy sprzetowe na kompach qmpli i takie dane bylyby dla mnie bardzo pomocne - bede wdzieczny.


Dodatkowo chce prosic o podanie konfiguracji biosu po OC SKB@P. FSB, mnoznik CPU, Volty (CPU, FSB), pamieci. Moze jakies dodatkowe informacje, o ktorych w tym momencie nie pomyslalem.


Z gory dziekuje jesli ktos bedzie tak uprzejmy zeby mi pomoc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka