Advanced Archive Password Recovery czy ktos kiedys tego używał? POMOC

Zaczęty przez lakixxl, 11 Wrzesień 2008, 16:20

lakixxl

Witam Szanownych Kolegów !

kurde nie mogę rozkminic hasła do tewnego mojego archiwum :/
ściągnąłem wymieniony w tytule program wersja 4.0 Advanced Archive Password Recovery
w opisie programu jest napisane ze robi do 15 mln haseł / sek .... kuwa a u mnie robi raptem 20 haseł / sek !!

nie wiem co jest z tym programem ?? miał może ktoś z was z tym do czynienia  ??
znacie moze jakis lepszy i szybszy odzyskiwacz haseł ??
moze ktos ma ochote przetestować to u siebie ??

podaje link: www.instalki.pl/programy/download/odzyskiwanie_danych/Advanced_Archive_Password_Recovery.php
znalazłem tez serial ale tu chyba raczej nie mogę go podać !
proszę o pomoc !
pozdro

Mori

A jesteś pewien, że nie trzeba Ci wersji... No wiesz, ulepszonej? ;) Bo jak dla mnie zmniejszanie prędkości to typowa "opcja" w trialu.

Co do hasła: jeśli Twoje, powinieneś mniej-więcej wiedzieć, jakiej długości, jakie możliwe znaki użyłeś... Zapewne w programie można to ustawić i dzięki temu znacząco zmniejszyć ilość możliwych kombinacji...

Troll81

jak z mojego doświadczenia wynika (a używałem tego programu w wersji full) to jak masz 6 znakowe hasło to na szybkim kompie kilka dni ci wychodzi jak nic. I to po wyłączeniu znaków specjalnych. Jam masz hasło 8 znakowe to nawet nie chce myśleć o czasie rozkminiania takiego hasła.

Pigu


lakixxl

wersje juz mam zaktualizowana nie trialowa tylko full bo znalazlem seriala...
kurde ludzie pisza na jakis ruskich forach ze im to zajmuje kilka godzin max a to sie ciagnie jak cholera ;/

wiem mnij wiecej ile liter i przypuszczam jakie slowa tylko ze podokladalem jeszcze jakies cyfry i tu jest problem ... fakt mozna to zaprogramowac na odpowiednie parametry ale np nie ma takiej opcji ze jest slowo i on prawdza przy nim liczny z przodu a potem np z tylu slowa !

tam jest napisane ze przy P III 1 Ghz on powinien machac 15mln/sek a ja mam core duo 2,3GHz i kuwa nie wiem co sie dzieje ... nawet jak BOINCA wylacze to nic nie przyspiesza ;/

Troll81

wierzysz w marketing?? a tak na poważnie jak się bieżesz za łamanie haseł to uzyj do tego BOINCA :D nie ma to jak rozproszone łamanie haseł :D Pogadaj z TJM może roześle to twoje archiwum jako WU na kompy i sprubujecie tradycyjnego Brute Force? :D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mori

Mchl przecież mówił, że mamy nie wrzucać rzeczy, ktorych wolelibyśmy, by nasze dzieci (hmm, ja w sumie nie mam dzieci, to mogę wrzucać wszystko) nie oglądały xD Więc chyba TJM nie może tego puścić jako WU xP

Troll81

a oglądałeś kiedyś "wnętrze" WU zanim odesłałeś?? :D Nawet nie wiesz co liczysz w niektórych projektach. Po prostu ufasz twórcom.

Mori

Ale jak teraz to się publiczne zrobiło to bym obejrzał xD To na którejś ze stron z humorem, gdzie było, że od kiedy kupił sobie kamerę cyfrową i znalazł soft do odzyskiwania danych, pożycza sprzęt znajomym i ma potem dużo "domowej produkcji" ;)

RAD-Poland

Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2008, 15:53
a oglądałeś kiedyś "wnętrze" WU zanim odesłałeś?? :D Nawet nie wiesz co liczysz w niektórych projektach. Po prostu ufasz twórcom.
nie ufam i jak mogę to sprawdzam (szumnie powiedziane - w sumie przeglądam i tak wiele z tego nie wynika) ;)
w yoyo zauważyłem, że mamy konta w distributed.net i że wu to 8 mniejszych i inne dane
w BURP można nie tylko zobaczyć efekt, ale i źródło w blenderze (czasami scena jest o dziwo bardzo skomplikowana)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

lakixxl

Cytat: Troll81 w 12 Wrzesień 2008, 09:35
wierzysz w marketing?? a tak na poważnie jak się bieżesz za łamanie haseł to uzyj do tego BOINCA :D nie ma to jak rozproszone łamanie haseł :D Pogadaj z TJM może roześle to twoje archiwum jako WU na kompy i sprubujecie tradycyjnego Brute Force? :D
hehe zeby to bylo takie latwe...
to nie zdjecia tylko ważne *.doc raczej fakt sie tym nie zainteresuje :P

probował ktos uruchomic ten program u siebie ? chce aby ktos sprawdzil czy podobnie wolno to idzie czy sa jakies znaczace roznice ??
dzieki

Bober

Jeśli masz hash tego hasła możesz spróbować tu www.b0b3r.pl/pass/

Mori

Bober - ale co ma MD5 do hasła w RARze? Poza tym przy dłuższym haśle i tak by sobie nawet tęczowe tabelki nie poradziły...

Bober

A skąd mam wiedzieć czego się w rarze używa? Nie przyda się - trudno.

Mori

Nie o to chodzi. On nie ma żadnego hasha przecież z tego. Używasz hasła i otrzymujesz archiwum nim zabezpieczone - i tyle.

Anyway, według Wiki:
CytatOptional archive encryption using AES (Advanced Encryption Standard) with a 128-bit key.

sourcerer

Powiem tak:
kiedys lamalem tym programem haslo koledze, 6 znakow ( na szeczescie tylko male litery ) metoda  " brut force " --- calosc zajelo mi to ok 37 godzin. Komputer  2.4 GHz .
Lamany plik to byl wlasnie .doc ( chodzilo o podanie do pracy ktore kobieta wyslala koledze )

Pozdrawiam

Jesli mozna to podeslij plik, zobacze co da sie zrobic:)

Mori

Again: to był czysty DOC czy DOC w RARze? Bo to dwie różne rzeczy, hasła w DOCu, AFAIR, łamie się duuuuużo łatwiej, natomiast AES nie jest tak banalny.

Troll81

fakt. Ja łamałęm nim hasła ale to naprawde dłuuuugo trwało. I przy 6 znakowym już się miało na co czekać. Ale jak były tylko małe litery bez cyfr i specjalnych to faktycznie mogło znacząco skrócić czas łamania.

lakixxl

kurde ... nadal nic nie znalazlem

jak sie okazalo to ten program robi duzo haseł / sek ale jak jest to archiwum ZIP
dziwne ze Rara robi u mnie z predkoscia 20 - 60 / sek a ZIPa z predkoscia 38 - 43 mln / sek .... ale ZONK
gdybym wiedzial to bym to ZIP zapakował :]

Troll81


TJM

Pozwolę sobie odświeżyć ten stary temat dorzucając trochę informacji, które mogą się przydać komuś (a raczej ostudzić jego zapał na łamanie haseł RARa).

Otóż ostatnio poszukiwałem pewnych danych na starych backupach, które to dane na bank znajdowały się w archiwum RARa. Od zawsze archiwizując dane stosowałem tą samą metodę: lista kilkudziesięciu uniwersalnych haseł, numer hasła podany w archiwum, ale żeby nie było za łatwo, gotowe archiwum przeciągnięte jeszcze XORem kluczem z innej listy.
System zawsze działał niezawodnie, niezłe więc było moje zdziwienie kiedy etap odxorowywania archiwum przeszło pomyślnie, ale na etapie podawania hasła się wykładało - widocznie musiałem mieć zły dzień i dwa razy wpisałem hasło z błędem tworząc archiwum :D
Ponieważ znałem długość hasła i akurat to było krótkie (6 znaków) pomyślałem, że może warto spróbować. Niestety miałem identyczny przypadek jak kolega który założył post - prędkość sprawdzania haseł w porywach dochodziła do 120 na sekundę na quadzie, przy użyciu w miarę nowego, wielowątkowego programu. Nie pamiętam już który to był, bo wypróbowałem chyba wszystkie jakie istnieją. W przypadku jednowątkowych prędkość oczywiście 4 razy niższa, ale da się zazwyczaj odpalić 4 programy i podzielić zakres.
Zacząłem studiować problem i okazało się, że archiwa RAR można podzielić chyba na 3 podstawowe grupy: archiwa z wersji 2.8 (albo 2.7, nie pamiętam) i niższych - te łamią się dość łatwo. Archiwa z wyższych wersji mają dwa rodzaje: takie, w których zaszyfrowane są tylko pliki i takie, w których zaszyfrowane są też nagłówki - tą drugą opcję włącza się poprzez zaznaczenie 'zaszyfruj nazwy plików'.
No i tu się zgina dziób pingwina, archiwa pierwszego rodzaju pękają umiarkowanie szybko - na moim sprzęcie jakiś progs wycisnął kilkanaście tysięcy haseł na sekundę, od biedy można przy tym marzyć o złamaniu hasła 6-7 znakowego bez znaków specjalnych na pojedyńczym kompie.
Gorzej z tymi z zaszyfrowanymi headerami - tutaj nawet któryś program ostrzegał, że jeśli hasło ma więcej niż 4 znaki to lepiej sobie odpuścić, no i miał rację  :D

Rodzaj archiwum łatwo poznać - te pierwsze po otwarciu wyświetlają listę plików, te drugie pytają o hasło już na etapie otwierania.

Mi na szczęście się fartnęło, bo na jeszcze starszym backupie znalazłem to samo archiwum ale zaszyfrowane poprawnie, ale tak czy siak najpierw przesiedziałem solidne 2 dni nad próbami dobrania się do zaszyfrowanego :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

MOgłeś puścić to archiwum w BOINCA do rozszyfrowania. Dla każdego zadany przedział haseł :D

TJM

Tylko że przewidywany czas zakończenia miał tyle cyferek (w latach na dodatek), że pewnie wszystkie podpięte kompy do wszystkich projektów tysiące lat by się z tym męczyły. 20 haseł/s/rdzeń zabija automatycznie wszelkie próby odzyskania hasła dłuższego niż 4 znaki, to po prostu nierealne.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

taktu

też miałem styczność z tym problemem, zdaje się użyłem nawet programu wymienionego w temacie. Zipy pękały jak bańki mydlane, niestety rary pozostały niezdobytą twierdzą ;)

Co ciekawe znalazłem nawet serwer który umożliwiał łamanie hasła za pomocą rozproszonych obliczeń na GPU. Nie pamiętam czy był to ten sam program ale zdecydowanie pochodził z domeny *.ru  P-)


Szopler

[OFFTop]Pytanie do znawców tematu - Co oznacza Auto-Rebuild w przypadku RAID?[/OffTop]

TJM

Chyba chodzi o automatyczną odbudowę macierzy, po wyjęciu uszkodzonego dysku (mirrora) i zastąpieniu go nowym, sprawnym. Tak to przynajmniej działa w kontrolerze z którego korzystam, mimo niekompletności macierzy wszystko startuje a zmieniony dysk sam się zapełnia danymi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Ehh... mam jakiś badziewny kontroler nibyRAID Zoltrixa (ATA133). Jak wepnę w niego dyski to mi żadna BootCD oprócz Win98 nie chce wystartować. Jak dyski są wpięte w kontroler na MoBo, to mimo, że Zoltrix nadal siedzi w PCI wszystko się instaluje. FakeRAID? :/

PS. Kontroler na scalaku SiL0680...

TJM

Te kontrolery wcale nie są badziewne, wręcz przeciwnie - uważam że są dość dobre. Podczas startu trzeba coś nacisnąć, wtedy kontroler przechodzi w jakiś inny tryb co ułatwia bootowanie podczas instalacji, ale z tego co pamiętam, nie działa wtedy RAID. Zobacz też czy nie ma jakiegoś uaktualnienia BIOSu do niego, ja swój flashowałem z niemieckiego BIOSu na nowszy i angielski, ale niestety programatorem %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Jakbyś sobie przypomniał co trzeba nacisnąć to pisz :). Narazie odpaliłem całość na softwareRAID

TJM

Powciskaj po kolei wszystkie klawisze funkcyjne, z tego co pamiętam u mnie wyskakiwał jakiś żółty tekst kiedy zgłaszał się BIOS kontrolera po wciśnięciu któregoś przycisku, wtedy właśnie przełączał się tryb pracy.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler