[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Bober

Nieco nam jeszcze brakuje, żeby kupić wszystko, ale proponuję, żeby już zdecydować jakie kupić pozostałe (oprócz proca) komponenty.

I mam taki pomysł, żeby zainteresowani podawali swoje propozycje (jak już część osób uczyniła), a ostatecznego wyboru dokona "komisja" (czyli ktoś, lub kilku ktosiów np. Mchl + marian_boss).

Trzeba się powoli brać za składanie, bo szkoda czasu (punkty nie lecą... a mogłyby  :P )

PBT_marian_boss

Wydaje mi się że już wiadomo z jakich części powstanie nasz potworek :)

CPU: INTEL CORE 2 QUAD Q6600
Płyta główna: FOXCONN P35A-S
RAM: no tu jeszcze nie było propozycji, chyba
Zasilacz: CHIEFTEC 560W CFT-560A-12S
HDD: Seagate Barracuda IV 20GB, ST320011A
Napęd optyczny: CD-ROM / DVD-ROM (zależy co znajdę, potrzebny tylko do instalacji)
Obudowa: ATX, no name

Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałem :)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

A właśnie Troll81 ma podesłać do mnie jakąś na PCI, gdzieś napisał jakie ma do zaoferowania.

Troll81

POdeslę jednego z S3 bo ati ma problemy

Pigu

mieści się ta konfiguracja w naszym budżecie?

PBT_marian_boss

No do kupienia mamy CPU, płytę i RAM. Reszta pochodzi z datków :)

Pigu

Intel Core2 Quad Q6600 2.40 GHz BOX (LGA775, 64bit)    818.00 zł
Foxconn P4P35A-S (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E, FW]   349.00 zł
DDR2 2x512MB PC-800 OCZ Platinum Rev2 CL4 4-4-15   106.00 zł

=1273zł
zeny z znak.pl
porównać z konkurencją i marsz do sklepu hehe

Troll81

#288
Procek q6600 - 600zł http://www.allegro.pl/item323668035_core_2_quad_q6600_2_4ghz_lga775.html
płyta foxconn p35a-s 327zł http://www.allegro.pl/item324485499_foxconn_p35a_s_intel_p35_socket_775_pcx_dzw_glan_s.html
DDR2 2x512MB PC-800 OCZ Platinum Rev2 CL4 4-4-15   106.00 zł (podaję za kolegą pigu)

1033 zł razem

Pigu

niestety należałoby doliczyć przesyłki  :( ale już jesteśmy zmieszczeni w budżecie

pytanie tylko, czy chcemy proca z 7dmio dniową gwarancją  ??? sklepy dają na q6600 36mies

co do ramu - mam taki i tyle właśnie w maszynie i rac z niej 2,8k
zresztą nie znam się na ramach  :P

Troll81

no to za 660zł jest z 12 mies gwarancją (nie zauważyłem tych 7 dni, sorka). W każdym bądź razie budżet już mamy. Pora na zakupy.

Marian jako skarbnik dokonuje zakupu i podaje nam informacje

Gave

Procek Q6600 sklep Gral.pl (ktoś go tu sobie chwalił nawet) 739

Pigu

ach - właśnie mnie oświeciło - będziemy jechali na boxowym chłodzeniu?

zapomnialem

Cytat: Pigu w 07 Marzec 2008, 14:48
ach - właśnie mnie oświeciło - będziemy jechali na boxowym chłodzeniu?

Boxy w nowych C2D są bardzo dobre.

Pigu

to nie duo tylko quad, a poza tym chcemy to kręcić  ;D

PBT_marian_boss

Też mi się wydaje że chłodzenie na procesor trzeba lepsze kupić, bo na box'owym może nie wyrobić.

cezar

Cytat: PBT_marian_boss w 08 Marzec 2008, 18:03
Też mi się wydaje że chłodzenie na procesor trzeba lepsze kupić, bo na box'owym może nie wyrobić.
Wyrobi, ale tylko przez pierwsze dwa tygodnie.





OxyOne

Cytat: cezar w 08 Marzec 2008, 20:10
Cytat: PBT_marian_boss w 08 Marzec 2008, 18:03
Też mi się wydaje że chłodzenie na procesor trzeba lepsze kupić, bo na box'owym może nie wyrobić.
Wyrobi, ale tylko przez pierwsze dwa tygodnie.

Daje max 1-1,5h i po jabłkach - chłodzenie nie wyrobi. Mam taki wykrecony narazie na 3,6Ghz - 1:1 z ramem było 4,2Ghz ale cos ramy sie buntowały. Proc dawał rade ramy juz nie. Proponuje chłodzenie: AC Scythe Infinity - takie mam
                       WC Aquacomputer cuplex XT di G1/4 775/478 -teraz szykuje

Co do ramu jak beda DDR2 800 (400) to 1:1 z procem bedzie 3,6Ghz jak pamiatki pojda na 932 (466) bedzie 4,2Ghz przy mnozniku 9

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Cena za chłodzenie AC Scythe Infinity to 160 zł myślę że jest sens dopłacić

Pigu

popieram  ;D i liquid metal do komplety za naście zeta  :P

milla_poland

Chłopcy proszę o informację gdzie są dane potrzebne do wpłaty?? Niewiewle mogę ale coś i ja dołożę  ::)

emik

Cytat: milla_poland w 15 Marzec 2008, 18:27
Chłopcy proszę o informację gdzie są dane potrzebne do wpłaty?? Niewiewle mogę ale coś i ja dołożę  ::)

musisz napisać PW do PBT_marian_boss'a i on poda ci dane do przelewu


milla_poland

emiku wielkie dzięki - troszkę się zamotałam w tej masie informacje, nowości... Ale już zastosowałam się do twojej sugesti  ;D

emik

polecam się na przyszłość :)


Pigu

ha - koleżanka ma godne podziwu zaangażowanie - pierwszy dzień na forum, początki boinc i już bierze udział w takich inicjatywach :o


milla_poland

ohhh nie przesadzałabym, aczkolwiek jeśli w coś się angażuję to zwykle na poważnie. Jednak mimo chęci nie otrzymałam danych potrzebnych do wpłaty, może akcja już została zakończona, cóż... :-\

ps. oh nie chciałabym aby pomyslano że jakaś milionerka ze mnie - wręcz przewciwnie, ale taką symboliczną cegiełkę o wartości 11 zł  chętnie przekażę na szczytny cel. Dla mnie to liczenie nie nosi znamion rywalizacyjnych /choć takie zabawowe podejście absolutnie mnie nie razi/, - zwyczajnie wierzę że poprzez choć tak maleńki wkład, mogę przyczynić się do zgłębienia kolejnych tajemnic wszechświata postrzeganego w skali mikro jak i makro. Ostatecznie ktoś musiałby w końcu dokonać tych wszystkich obliczeń - dlaczego nie my /a właściwie nasze komputery/?  ;)

emik

Mariana od trzech dni nie było na forum (może gdzieś wyjechał), jak tylko się pojawi to na pewno od razu wyśle ci dane


Troll81

ojwidzę że koleżanka ostro się udziela. Gratuluję. Niektórzy z większym stażem nie uznali za stosowne wsparcia inicjatywy budowy kompa składkowego.

kaimoon

#308
Jak dotychczas temat procesora był nie do ruszenia - q6600 na kentsfieldzie to była jedyna rozsądna propozycja.

Jednak teraz na rynek wchodzi q9300 na penrynie z ceną ~ 250zł (docelowa cena q9300 około 850zł) większą od zaplanowanego q6600. Pytanie czy warto? Mniejszy proces technologiczny, mniejszy pobór energii, SSE4, ale za to mniej L2 i dość nietypowy mnożnik, 7.5.

Test - http://pclab.pl/art31445.html

Myślę, że można by się zastanowić...

Troll81

ale czy mniejszy chache nie przytnie za bardzo proca?? komunikacja pomiędzy rdzieniami wymaga sporo pamięci.

PBT_marian_boss

#310
Cytat: emik w 16 Marzec 2008, 06:30
Mariana od trzech dni nie było na forum (może gdzieś wyjechał), jak tylko się pojawi to na pewno od razu wyśle ci dane

Spokojnie marian już wrócił, rzeczywiście miałem mały służbowy wyjazd ale już jestem no i chyba trzeba rozpocząć zakupy :). Osoby które napisały do mnie PW 15 marca poszę o zadeklarowanie ile wpłacają, będzie wiadomo ile jest ostatecznie kasy. Jest oddzielny wątek na forum.

PBT_marian_boss

#311
Ceny ze sklepu: http://www.sirius.pl. Kupowałem już u nich, są z w-wa więc odbieram osobiście bez kosztów przesyłki. Brakuje wprawdzie 65 zł ale zgłosiły się 3 osoby wiec może się uzbiera, jak co do dołożę. Resztę gratów mamy, kartę graficzną dośle Troll81.

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Socket 775 8192kB L2 OEM    692 zł
Foxconn P35A-S    320 zł
OCZ Platinum Rev.2 DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL4 (OCZ2P800R21GK)    93 zł
cooler Scythe Infinity    169 zł
Razem: 1 274 zł

ewentualnie allegro:
CPU: [link nie aktualny] - 644 + kurier chyba 16 zł = 660 zł
Płyta główna: taniej nie znalazłem
RAM: taniej nie znalazłem
Cooler: ceny są porównywalne

Pigu

jak na moje oko, to nic tylko zrealizować  ;D

PBT_marian_boss

Też mi się tak wydaje, ale jeżeli ktoś ma czas i ochotę niech poszuka jeszcze w necie. Tylko wybierajcie jeden sklep wtedy ew. koszty wysyłki są mniejsze. Jeżeli teren Warszawy to mogę odebrać.

sourcerer

Bardzo tani ten proc,a sprawdzalem na komputroniku , znaku i reszta mniej wiecej byla w tej samej cenie.

Troll81

proponuje wsio kupić w jakimś sklepie na terenie wawy. Marian bedzie mógł odebrać osobiście i nie bedzie problemów w razie gwarancji.

Gave

Więc chyba pomysł z siriusem jest optymalny.
Marian ewentualnie jak będziesz musiał trochę dopłacić to zobowiązuję się jeszcze coś dorzucić w najbliższym czasie, bo problem mam taki że w tym momencie kasy mi brak, ale wkrótce coś znajdę.  ;)

PBT_marian_boss

Spoko, czekam więc na potwierdzenie przez Radę Nadzorczą i zamawiam :)

milla_poland

#318
Aha zapomniałam chłopaki - prosze sprawdzać też niemiecki EBAY /www.ebay.de/ - posiadam na nim niemieckie konto i mogę bez problemu na nim kupować - koszt wysyłki - niemcy

Troll81

Problemem nie jest zakup tylko ew gwarancja. Odsyłanie rzeczy do niemiec bedzie klopotliwe. Dlatego proponuje zakupic sprzet w sklepie w wawie tak zeby w razie (tfu tfu odpukac) czego marian mogl latwo serwisowac sprzet. Koszt nie jest tu najwiekszym priorytetem (choc jest na liscie zaraz po solidnej gwarancji)