Piwo Ciechan - tolerancja i poprawność - wybiórcza

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Wrzesień 2014, 21:20

Krzysiak

http://biznes.onet.pl/bojkot-piwa-ciechan-po-homofobicznej-wypowiedzi-wl,18566,5658149,news-detal

Komentarz do którego ja się przyłączam "zawsze niepomiernie bawiła mnie hipokryzja tkwiąca w nietolerancji dla nietolerancji" - wypowiedź kogoś na z FB

i osobiście biorę udział w akcji

Konkurs - bijemy rekord sprzedaży piwa Ciechan
https://www.facebook.com/events/1983905171750930/?ref=51&source=1


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

A ja uważam ze wypowiedź tego człowieka był przede wszystkim popisem chamstwa. Może nie tolerować gejów. Ok. Może nie popierać związków homoseksualnych. Ok. Może nie popierać adopcji przez pary homoseksualne. Ok.

Ale jego wypowiedź była chamska, ordynarna, wulgarna. A chamstwo należy tępić. Dopóki ten człowiek publicznie nie przeprosi dla mnie marki Lwówek, Bojan, Ciechan znikają z rynku piwa.

Nie toleruję chamstwa.

sknd

dla mnie też to po prostu chamidło

pawg

ucierpią na tym najbardziej niewinni pracownicy browaru  XD



krzyszp

Cytat: pawg w 22 Wrzesień 2014, 21:54
ucierpią na tym najbardziej niewinni pracownicy browaru  XD
Trudno, może ich zatrudni inny, nowy browar, który powstanie na miejscu majątku tego idioty...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

znając życie mieszkający w Moskwie  :wth:



kva.pl

Wszelkie te akcje i tak bez znaczenia, jestem absolutnie pewien, ze w skali sprzedazy jego piw zadne tam bojkoty czy antybojkoty nie maja zadnego znaczenia.

A szkoda bo podpisuje sie pod postem Trolla.

Krzysiak

Cytat: pawg w 22 Wrzesień 2014, 21:54
ucierpią na tym najbardziej niewinni pracownicy browaru  XD

Tylko kto w tym przypadku jest większym IDIOTĄ

ten co wyraził swoje poglądy
czy
ten co kupi piwo da zarobić idiocie a potem jak jeszcze większy idiota wyleje to piwo  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Wylewanie jest wyborem ludzi. Ja po prostu nie zamierzam kupować. Może i pajac tego nie odczuje. Ale jeśli wystarczająco dużo ludzi postąpi podobnie do mnie to juz odczuje. Nie sadzę by ten pan sprzedawał jakieś kosmiczne ilości piwa. Za to moje pieniądze pójdą do jego konkurencji.... Wtedy może to odczuje troszkę bardziej.

krzychu

I tak tego piwa nie lubilem. teraz jest jeszcze jeden powod by nie kupowac.

AL

Mówią, że w marketingu podstawowa zasada to nie ważne co mówią - ważne, że mówią. Tak czy siak o marce będzie głośno i jej znajomość na rynku wzrośnie - co i tak bezpośrednio przełoży się na zwiększone zyski właściciela.

Tobas

Człowiek ten postąpił bardzo nierozważnie. Jego wypowiedź była bardzo chamska i cyniczna. Szkoda.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tacy ludzie dzielą Polskę i Polaków. Lewacy i Narodowcy, prawdziwi Polacy, cioty.
To jest problem, to jest na rękę Putinowi i innym siłom niekoniecznie nam sprzyjającym. Gdyby ten człowiek był naprawdę mądry, był naprawdę prawdziwym patriotą czy narodowcem za jakiego się uważa, to nigdy by tak nie napisał. Nie ważne czy jego piwo jest dobre, ważne jest to, że ma wpływ, że uruchomił lawinę hejtu, która nas oblewa i osłabia.

apohawk

Ciechan miodowy to moje ulubione piwo  :parrrty: i zdanie właściciela browaru na temat adoptowania dzieci przez gejów tego nie zmieni. Jakby powiedział, że sprzedaje browar jakiemuś koncernowi, albo będzie wlewał jakiś syf do piwa, to by zmieniło moje zdanie na temat piwa.
Forma wypowiedzi nieodpowiednia, ale poglądów wcale nie musi się wstydzić.
W całej akcji przeraża mnie nienawiść i zajadłość ataków ze strony lewaków. Byle co się wydarzy, a tu już wojna gotowa. Dość już mam tej heterofobii. No ale ja wedle lewactwa nie mam prawa głosu, przecież jestem wg nich wrogiem ludzkości nr 1, białym heteroseksualnym mężczyzną...
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2014, 11:50
Ciechan miodowy to moje ulubione piwo  :parrrty: i zdanie właściciela browaru na temat adoptowania dzieci przez gejów tego nie zmieni. Jakby powiedział, że sprzedaje browar jakiemuś koncernowi, albo będzie wlewał jakiś syf do piwa, to by zmieniło moje zdanie na temat piwa.
Forma wypowiedzi nieodpowiednia, ale poglądów wcale nie musi się wstydzić.
W całej akcji przeraża mnie nienawiść i zajadłość ataków ze strony lewaków. Byle co się wydarzy, a tu już wojna gotowa. Dość już mam tej heterofobii. No ale ja wedle lewactwa nie mam prawa głosu, przecież jestem wg nich wrogiem ludzkości nr 1, białym heteroseksualnym mężczyzną...
Wiesz, ja też jestem białym, heteroseksualnym mężczyzną, a jednak nie zamierzam atakować ani murzynów, ani żydów, ani homoseksualistów, ba - nie będę nawet pluł na cyklistów (nad Niemcami się jeszcze zastanowię ;)). 
Po prostu uważam, że mamy 21 wiek i nienawiść jest po prostu oznaką niedojrzałości bądź prymitywizmu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2014, 12:17
Po prostu uważam, że mamy 21 wiek i nienawiść jest po prostu oznaką niedojrzałości bądź prymitywizmu...

No zaraz, bez takiego generalizowania ;) Nienawisc do ludzi ktorzy nikomu krzywdy nie robia jak najbardziej jest oznaka jak wyzej, ale uczucie samo w sobie jest calkiem naturalne i zrozumiale w kontekscie niektorych jednostek  :whip:

apohawk

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2014, 12:17
Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2014, 11:50
Ciechan miodowy to moje ulubione piwo  :parrrty: i zdanie właściciela browaru na temat adoptowania dzieci przez gejów tego nie zmieni. Jakby powiedział, że sprzedaje browar jakiemuś koncernowi, albo będzie wlewał jakiś syf do piwa, to by zmieniło moje zdanie na temat piwa.
Forma wypowiedzi nieodpowiednia, ale poglądów wcale nie musi się wstydzić.
W całej akcji przeraża mnie nienawiść i zajadłość ataków ze strony lewaków. Byle co się wydarzy, a tu już wojna gotowa. Dość już mam tej heterofobii. No ale ja wedle lewactwa nie mam prawa głosu, przecież jestem wg nich wrogiem ludzkości nr 1, białym heteroseksualnym mężczyzną...
Wiesz, ja też jestem białym, heteroseksualnym mężczyzną, a jednak nie zamierzam atakować ani murzynów, ani żydów, ani homoseksualistów, ba - nie będę nawet pluł na cyklistów (nad Niemcami się jeszcze zastanowię ;)). 
Po prostu uważam, że mamy 21 wiek i nienawiść jest po prostu oznaką niedojrzałości bądź prymitywizmu...
Ja nie atakuję murzynów, żydów ani homoseksualistów. Jednak w twojej wypowiedzi jest podtekst, jakbym ja tak czynił. Mi nie przeszkadza homoseksualizm, mi przeszkadza homopropaganda i heterofobia.
No good deed goes unpunished.

LQG

W dzisiejszych czasach obydwie głowy hydry się podnoszą i ta lewa i ta prawa...

krzyszp

Cytat: apohawk w 23 Wrzesień 2014, 12:41
... mi przeszkadza homopropaganda i heterofobia.
No wiesz, ja jakoś nie zauważam tych dwóch zjawisk. Zauważam natomiast słuszne oburzenie na utrzymane w tonie nienawiści wypowiedzi pewnego biznesmena i ogólniej, środowiska "prawicowego" (cudzysłów zamierzony).

A homopropaganda? Wg mnie nie istnieje, a tak jak co roku w każdym mieście odbywają się marsze z powodu jakiś zabobonów, tak samo mogą się odbywać marsze środowisk LGBT - dla mnie to normalne zjawisko w demokracji.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego czegoś takiego w zasadzie nie widuje się (poza paradą równości) w krajach europy zachodniej, zarówno procesji na boże ciało, jak również manifestacji jakiś konkretnych LGBT - może to po prostu nie wywołuje wilka nienawiści w tych krajach, więc nie za bardzo ma kto to organizować?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Homopropaganda istnieje głównie w mediach. Im bardziej masowe i korporacyjne, tym większa. Pamiętam kilka razy, jak widziałem programy mtv w stylu 'randka w ciemno', czy inny chłam. Gdyby brać miarę z takich programów, to homoseksualistów jest jakieś 20-30%, a po chwili googlania okazuje się, że homoseksualistów jest około 3%. To jest propaganda. Propagandą jest też to, że tzw. problemy 3% populacji zawłaszczają uwagę całości populacji.
I zgadzam się z Tobasem, ten podział tworzony w społeczeństwie nie służy, ani nam, ani krajowi.

P.S. Słusznym podejściem wobec wypowiedzi utrzymanych w tonie nienawiści byłoby ich marginalizacja lub cenzura, a nie oburzone nagłaśnianie.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Ale jakie Ty przykłady podajesz? Randka w ciemno? MTV?
No daj spokój - to papka dla prymitywnej części społeczeństwa, która zajmuje się wyszukiwaniem sensacji i "sensacji" i w żadnym stopniu nie odzwierciedla przekroju społeczeństwa, ani jego poglądów! Tego nie można nazwać propagandą - to ściek i odpady!

Wiesz, branie pod uwagę i twierdzenia o propagandzie w wypadku tych mediów, to jak twierdzenie, że na połowie terytorium naszego pięknego kraju są lwy i tygrysy, wszak SE o tym pisał, a Fakt potwierdził...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

To ja w trące swoje trzy grosze

Mi się kiedyś zdarzyło na piwie opowiedzieć głośno kawał o wagino sceptykach
Po czym  zostałem poproszony przez dwóch typów ze stolika obok o zaprzestanie i przeproszenie bo poczuli się dotknięci

I teraz moje pytanie jako faceta żonatego (z kobietą )  CZY też mam wpadać w histerię jak usłyszę dowcip o małżeństwie heteroseksualnym ?

Nic nie mam do wagino sceptyków mnie po prostu drażni ta przesadna poprawność  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Ale jego poglądy nijak mają się do jego wypowiedzi. Znam ludzi prawicowców, Ba nawet skrajnych prawicowców, którzy jednak potrafią być kulturalnie. A "chamstwa nie zniesę" nie ważne w czyim jest wykonaniu.

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 23 Wrzesień 2014, 16:40
Po czym  zostałem poproszony przez dwóch typów ze stolika obok o zaprzestanie i przeproszenie bo poczuli się dotknięci
Jak grzecznie się zwrócili, to w zasadzie nie widzę problemu, a jak chamsku to bym po prostu zignorował.

Ps "Waginosceptycy" - dobre, nie słyszałem tego jeszzcze  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Środowiska postępowe przedstawiają się jako wesołe, ugodowe, skore do dyskusji z każdym itd. Tymczasem ci ludzie chcą nam narzucić nowy totalitaryzm. Oparty na terrorze psychicznym, zamiast na fizycznym, jest znacznie trudniejszy do zauważenia. Jestem zwolennikiem pełnej wolności słowa. Niech tam wszelacy zboczeńcy tworzą własne portale i wypisują na nich, co tylko sobie życzą, nie obchodzi mnie to. Przecież autorzy powieści kryminalnych, nie trafiają do więzień a detale morderstw są niekiedy autentycznie przerażające i obrzydliwe. Jeżeli jednak wolność, to dla wszystkich. My, ludzie tradycyjni, także mamy prawo się wypowiadać swobodnie. Wypowiedź Pana Marka mieści się w granicach męskiego poczucia humoru, które postępacy tak mocno starają się ocenzurować. Mam szacunek dla człowieka posiadającego poglądy i nie uginającego się przed naporem politycznej poprawności. Co do chamstwa, wpis już usunięty, więc Pan Dariusz Michalczewski obrażony czuć się nie powinien. Odwróćmy na chwilę medal. Na drugiej stronie znajdują się bowiem wartości konserwatywne. Dlaczego nie można żartować z dewiantów a opluwać moją religię wręcz wypada? Chrześcijaństwo uznaje homoseksualizm za grzech. Postmodernizm dąży do odrzucenia podziału życia na oficjalne i sekretne. Pewne rzeczy upubliczniać nie należy. Nie wiem, na ile to cyniczna gra a jak wiele w tu nieświadomości nietaktu ze strony wszelkich seksualnych odmieńców. Czy naprawdę nie rozumieją, czy świadomie prowokują? Ich prywatność kończy się, gdy próbują narzucić swoje nietypowe gusta innym, bo nasza kultura nakazuje zamykać drzwi do łazienki i sypialni. Gdy ktoś łamie tą zasadę narusza tabu i nie należy takiego zachowania promować nazywając go np. nowoczesnością. Mam nadzieję, że bojkot przyniesie takie same efekty, jak poprzedni, tj. wzrost sprzedaży piw z browarów Jakubiaka.

sknd

Piszesz, że jesteś zwolennikiem pełnej wolności słowa, a z drugiej strony, że pewnych rzeczy upubliczniać nie należy, promować nie należy albo że cośtam o nietakcie - no zdecyduj się, albo pełna wolność wypowiedzi, albo "nie należy, nie wypada i to nietakt". Że nasza kultura nakazuje zamykać drzwi do łazienki i sypialni... serio? Mam wrażenie że raczej ocieka seksem... (mam na myśli współczesną kulturę). Piszesz, że wy, ludzie tradycyjni TAKŻE macie prawo wypowiadać się swobodnie - skoro także, no to chyba dotyczyć to powinno obu stron. Piszesz też, że nie należy żartować z dewiantów a opluwać twoją religię wręcz wypada - mieszkam w niewielkim miasteczku i zapewniam cię, że częściej jednak słyszę żarty z dewiantów świeckich. Osobna sprawa że zazwyczaj katolicy (nie mylić z chrześcijanami) każdą próbę krytyki, nawet wyważoną i uzasadnioną nazywają opluwaniem. Nie zapominajmy też o istniejącym prawie zabraniającym "obrażania uczuć religijnych" (cokolwiek by to to takiego nie było). Piszesz też że chrześcijaństwo uważa homoseksualizm za grzech - ale podobnie np. nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, które chyba jednak jest bardziej promowane (wszędzie), czemu z nim tak nie walczą?Jeśli nie lubisz narzucania swoich nietypowych gustów innym, to równie mocno, jak te całe marsze równości (czy jak to się tam zwie), powinny obruszać cię biegi uliczne, marsze jamników i czy inne paradowanie w pochodniami, wszak też mniejszość w tego typu sprawach gustuje. Itd, itp.




Troll81

zauważam ze dyskusja jest o poprawności politycznej i poglądach. Nadal nie tłumaczy to zwykłego buractwa i chamstwa właściciela browaru.

Tobas

Ufol!

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą.
Wypowiedź Pana Marka była chamska i nie było w niej nawet odrobiny dobrego humoru.
Wczoraj w TVPinfo "odszczekał" wszystko i przyznał się do błędu. Jak widać nie jest to człowiek o stałych poglądach, podobnie zresztą jak D. Michalczewski, który jeszcze niedawno pisał, że nasi piłkarze chodzą w "pedalskich torebkach".
Odwracasz medal i piszesz, że nie można żartować z dewiantów, owszem można, ale z takich, którzy są naprawdę dewiantami, takich, którzy krzywdzą innych np. dzieci tu świetny przykład pedofili w koloratkach. Ilu znasz gejów - pedofilów? (oprócz tych w habitach?) Ile w ogóle znasz gejów? Czy Ci, których ew. znasz coś komuś narzucają? Panoszą się? Są wulgarni i obsceniczni? Czy raczej to zwykli ludzie, którzy chcą mieć "święty" spokój?
Piszesz, że chrześcijaństwo uznaje homoseksualizm za grzech. Zgadza się i jak wiemy chrześcijaństwo do niedawno uznawało używanie prezerwatyw za grzech, in vitro za grzech, masturbację za grzech, pewnie nawet bąka przy świętym obrazku nie można sobie puścić bo to obraza uczuć religijnych.
Świetnie znacz historię, więc nie muszę dodawać, że to samo chrześcijaństwo jest odpowiedzialne za blokowanie rozwoju cywilizacyjnego świata. Jak AiDec napisał - gdyby nie chrześcijaństwo to zapewne dawno już byśmy skolonizowali całą galaktykę.
Nikt, oprócz mediów niczego nam nie narzuca. Jest tylko kwestia poprawności politycznej, która niestety (jej definicja) wymknęła nam się spod kontroli i wiele osób / grup bezczelnie to wykorzystuje.

apohawk

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2014, 14:48
Ale jakie Ty przykłady podajesz? Randka w ciemno? MTV?
No daj spokój - to papka dla prymitywnej części społeczeństwa, która zajmuje się wyszukiwaniem sensacji i "sensacji" i w żadnym stopniu nie odzwierciedla przekroju społeczeństwa, ani jego poglądów! Tego nie można nazwać propagandą - to ściek i odpady!

Wiesz, branie pod uwagę i twierdzenia o propagandzie w wypadku tych mediów, to jak twierdzenie, że na połowie terytorium naszego pięknego kraju są lwy i tygrysy, wszak SE o tym pisał, a Fakt potwierdził...
Ten ściek i odpady dla prymitywów wynaturzają sytuację. Oczywiście, że "nie odzwierciedla przekroju społeczeństwa, ani jego poglądów", ale właśnie na tym polega propaganda. Kłamstwo powtarzane dostatecznie długo staje się prawdą. Propaganda w telewizji atakuje nie tylko "prymitywną część społeczeństwa". Zajrzyj też do sejmu RP, na posła/posłankę i tego drugiego. Nie są w sejmie, bo mieli dobry program dla Państwa, tylko dlatego, że robili aferę wokół swoich odchyłów.
Innych przykładów z telewizji ci nie podam, bo ograniczyłem stanowczo czas spędzany przed telewizorem.

Znowu zgadzam się z zdaniem Tobasa ("Nikt, oprócz mediów niczego nam nie narzuca. Jest tylko kwestia poprawności politycznej, która niestety (jej definicja) wymknęła nam się spod kontroli i wiele osób / grup bezczelnie to wykorzystuje.")
Ta kwestia definicji poprawności politycznej i jej nadużyć, to chyba właśnie ten terror, o którym mówi Ufol. Tak to przynajmniej odbieram.
Nie znam żadnych gejów ani lesbijek. Po prostu nie pytam ludzi o takie rzeczy, ani nikt mi się z tym osobiście nie afiszował. Dlatego obecność (w takim stopniu) tego w mediach traktuję jako wynaturzenie sytuacji i propagandę.
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Problem polega na tym że:

Czemu protest przeciwko tęczy na Placu Zbawiciela był/jest uważany za brak tolerancji ?
Gdzie tolerancja LGBT do i czemu nie wybrali innego miejsca żaby być tolerancyjnym ?

Czy przez poprawność tylko jedna strona ma być tolerancyjna ???

Powtórzę cytat z pierwszego posta: " zawsze niepomiernie bawiła mnie hipokryzja tkwiąca w nietolerancji dla nietolerancji"


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

No, ale dlaczego tęcza, czy jakiekolwiek inny symbol nie może stać na placu zbawiciela? Bo tak się nazywa? Przecież nie należy on do kościoła, tylko jest gruntem publicznym, a publika - poprzez swoich delegatów w radzie miasta - zdecydowała na jej umieszczenie w tym miejscu, nikt jej nie pchał do kościoła. Przypominam też, że całe zamieszanie w tym przypadku wynikło z nieporozumienia - oryginalnie ta tęcza była symbolem zjednoczenia europy, a nie LGBT!

Akurat przykładów z telewizji też nie podam, bo nie oglądam od 11 lat (poza przypadkami, kiedy muszę oglądać ze względu na jakieś spotkania rodzinne, czy coś w tym guście).
Natomiast zgadzam się z tym, że bycie gejem/lesbijką/katolikiem/muzułmaninem/cyklistą itd powinno się odbywać w sferze prywatnej, a nie publicznej, niemniej absolutnie by mi nie przeszkadzała parada gejów/katolików/kosmonautów pod moim oknem, o ile była by w miarę cicha i nie była organizowana z pieniędzy publicznych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

krzyszp, podpisze się pod tym wszystkimi 4 łapkami.

Krzysiak

#31
Kolejna akcja walcząca z pseudo poprawnością
https://www.facebook.com/polaczmyosiolki

Osły znowu RAZEM  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Ciekawe co by się działo jak by ortodoksyjny katolik nie chciał zająć miejsca koło żyda ?
Dalsza poprawność i tolerancja


http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/11121519/Ultra-Orthodox-Jews-cause-chaos-on-flight-to-Israel.html
wersja polska
http://www.sfora.pl/swiat/Zydzi-zafundowali-koszmar-pasazerom-Trwal-11-godzin-a72404?utm_source=o2_SG&utm_medium=HotNewsy&utm_campaign=o2


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Cóż - równi i równiejsi.
Jeśli jestem zmuszony siedzieć koło spoconego grubasa, który mnie obrzydza w dodatku zajmując moją przestrzeń to muszę tam siedzieć. A spróbowałbym słowem się odezwać - wysiadka natychmiast.
I tak będzie zawsze póki ludzkość nie zniknie  z powierzchni Ziemi.
Całe szczęście nie doczekam - a tymczasem browarek  :parrrty:

krzyszp

Cytat: tito w 26 Wrzesień 2014, 13:55
... a tymczasem browarek  :parrrty:
Byle nie Ciechan  XD XD XD
:parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Temat wybitnie śliski, nie chciałbym siebie i drużyny na poważne konsekwencje narażać, dlatego napiszę możliwie dyplomatycznie. Polecam postudiować głębiej nauki judaizmu, to pozwala zrozumieć zachowania wyznawców tej religii. Obowiązuje ich zupełnie inny kodeks moralny, cały quincunx człowieczy odróżnia ich od nas. Wątek powinien być luzacki, ale swoim zwyczajem deko klimat zepsuję. Jakubiak zachował się prostacko, później przeprosił, więc moim zdaniem sprawa zakończona. Ważniejsze jest to, co z całej, wybitnie niesmacznej, afery wynika. Rodzi się, wspomniany już przeze mnie, nowy totalitaryzm myśli. Ten terror, o jakim pisałem, nie ma oczywiście charakteru dosłownego. Całe zjawisko zauważył i przeanalizował Igor Witkowski, na marginesie dodam, ateista. Dzisiejszy nowy człowiek jest, jak to mistrzowsko ujął Ryszard Legutko, pospolity. Sam chętnie coś z browarów marki Marek Jakubiak wypiję, chociażby z klasycznego sarmackiego ducha przekory.
Skierowano do mnie kilka pytań, nie odpowiadam, bo w temacie pojawiłyby się boki niesłychane. Nigdy nie byłem ciekaw prywatnego życia znajomych i przyjaciół, zatem nie wiem, jak w sypialni czas spędzają.

armar

Interesujące jest to, że to nie chamska i prowokacyjna wypowiedź członka środowiska osób chorych na zaburzenia określane jako LGBT jest krytykowana, lecz zamieszczona na prywatnej ścianie właściciela browaru odpowiedź ukazująca w uproszczony do absurdalnego poziomu, ale jakże prawdziwy problem związany ze sprzedażą niemowlaków osobom, którym choroba uniemożliwia posiadanie wspólnego potomstwa.

Większość z nas już nie pamięta, że jako ssaki piliśmy pokarm matki prosto z piersi i może dlatego bez żadnego zastanowienia odmawiamy najmłodszym ludziom prawa do naturalnego i najzdrowszego sposobu odżywiania przez matkę w imię opacznie rozumianej "tolerancji" na wynaturzone zachcianki.


krzyszp

Odmawiamy także ogółowi społeczeństwa do decydowania o swoim światopoglądzie opłacając indoktrynację (nie)moralną już od najmłodszych, przedszkolnych lat przedstawicielom instytucji najmniej powołanej do radzenia w sprawie rodziny... Dla TO dopiero jest chore...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

#38
Głębokie ukłony dla Armara za zwrócenie uwagi na często pomijany fakt. Przecież gdyby nie histeria postępowców, nikt by tej wypowiedzi Marka Jakubiaka nie zauważył. Najwyżej on sam straciłby kilku facebookowych znajomych. Taki przebieg zdarzeń tylko potwierdza tezę mówiącą, że tworzy się właśnie nowy system totalitarny. Można wskazać wiele innych dowodów, ale nie jest to miejsce na takie rozważania, więc zmilczę całą resztę. Krzychu, masz rację. Kościół w Polsce cieszy się skrajnie uprzywilejowaną pozycją finansową. Młodzi są poddawani indoktrynacji religijnej a pouczanie przez księży małżeństw, jak żyć, to kpina w żywe oczy. Jednak lekiem na tą chorą sytuację na pewno nie jest promowanie perwersji i nihilizmu, gdzie to tylko możliwe.

krzyszp

Właśnie jakoś tego promowania perwersji nigdzie nie widzę, za to promowanie "jedynej słusznej religii" i światopoglądu widzę na każdym kroku, przy czym "obrońcy moralności" są jedyną agresywną i wypełnioną nienawiścią stroną konfliktu.

Jakoś środowiska LGBT stale posługują się językiem kulturalnym i argumentacją naukową w odróżnieniu od spienionych fanatyków z prawej strony, dla których dyskusja polega na wyzywaniu od zboków i pedałów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka