Windows 7 w trybie kiosk

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 15 Marzec 2012, 10:09

Tomasz R. Gwiazda

Taki przypadek.
Komputer All-in-One z ekranem dotykowym.



Potrzeba:
aby o okreslonej godzinie sie wlaczal o okreslonej wylaczal (harmonogram tygodniowy)

Po uruchomieniu, przegladarka w trybie full-screen, i dostep do okreslonych stron www

Zabezpieczony przed uruchamianiem czego innego, ect


Zna ktos soft ktory to umozli i jest jeszcze darmowy? :)
Albo zna ktos soft ktory mozna polecic

Jak nie to zostanie zabawa polisami ale to bedzie troche rzeźbienia i

Troll81

uruchamiania o odpowiedniej godzinie mozna załatwić z poziomu BIOSU. Założyć hasłona bios by nikt nam nie zmienił.

Zamykanie można załatwić ze schedulera. Dostęp do określonych stron www mozna załatwić plikiem hosts, wpisac tam na sztywno nazwy domen i adresy IP, a serwery DNS w windowsie ustawic na localhost.

Tomasz R. Gwiazda

co do biosu to po czesci prawda... stare Dell GX mialy taka opcje, a wiekszosc nowych biosow nie ma
pozostaje wake-on lan


ale jak sam widzisz twoje rozwiazanie nie oferuje tego co dostarczylby software, wszystko w 1 miejscu bez rozdrabnienia sie

Troll81

a powiedz mi jak software uruchomi nieuruchomiony komputer?

Bo ja widze że takie cuda tyko z poziomu BIOSu. I z tego co wem to nawet w nowych BIOSach sa takie opcje...

Tomasz R. Gwiazda

akurat nie o funkcje uruchamiania chodzilo

powinienem w pierwszym poscie dac disclimer ze Troll ma nie zabierac glosu :P bo ty mi zawsze dajesz takie rady z ktorymi nic nie mozna zrobic :D

Troll81

Cytatpotrzeba:
aby o okreslonej godzinie sie wlaczal o okreslonej wylaczal (harmonogram tygodniowy)

no to jak dla mnie możesz to załatwić albo programowalnym włącznikiem (cena 20 zeta) albo z oziomu biosu.

W biosie ustawiasz always on. O kreslonej godzinie włącznik załącza prąd do gniazdka i komputer sie budzi. W harmonogramie ustawiasz by wyłączył się komp o okreslonej godzinie a minute póżniej programowalny włącznik odcina zasilanie.

Martin Fox

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Marzec 2012, 10:09
Albo zna ktos soft ktory mozna polecic
http://www.web-kiosk.eu/site/pl/oprogramowanie_infokioski.php
http://www.epicenter.pl/Oferta/Infokioski/oprogramowanie

Poza tym Opera ma tryb "kiosk". Uruchamia się z opcją -k.