Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Generalized Fermat Prime Search

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 01 Wrzesień 2012, 15:55

Tomasz R. Gwiazda

ktos liczy ten pod projekt ?
bo ja akurat zaznaczylem zeby liczylo CPU i sciagnely mi sie probki z czasem 811h (czy ten czas spada czy nie, i ile moze rzeczywiscie trwac)
czy wogole jest sens liczyc ten podprojekt na CPU ?

EDU Enthusiast

Tak licze ten podprojekt (cpu), napoczatku pisze nawet do 3k h ale procek spokojnie wyrabia po 4-20h.

stiven

Zadania znacznie się wydłużyły. Jakby komuś przyszło do głowy liczyć w wyścigu Year of the Snake Challenge Jan 4 18:00 to Jan 17 18:00 (UTC) te genefery na CPU to uprzedzam, że wyrobienie się w czasie będzie bardzo trudne. U mnie na Phenomie 1055T liczy już ponad 120 godzin i jestem dopiero w połowie.

stiven

Przy próbach liczenia na GPU projekt jest wyjątkowo trudny w liczeniu. Potrafi się wywalać z byle powodu szczególnie na słabszych kartach. U siebie (gt 430) odkryłem już jakiś czas temu, że jest wrażliwy na oglądanie filimów na YT (z włączonym przyśpieszaniem sprzętowym). Niedawno okazało się, że genefery wywala także vlc media player i inne odtwarzacze mulimedialne, które nie przeszkadzają w liczeniu WCG, Einsteina, Collatza, Milki czy innych podprojektów PrimeGrid. 

Dziś dodałem:

<exclusive_gpu_app>vlc.exe</exclusive_gpu_app>
<exclusive_app>vlc.exe</exclusive_app>


w cc_config.xml w opcjach i wygląda na to, że zachowuje się grzecznie. Może komuś się przyda. Samo exclusive_gpu_app nie przyniosło zamierzonego skutku. Niby działało ale zanim boinc się zorientował, że vlc został uruchomiony to próbka genefera już leżała.   

Teraz będę kombinował jak zrobić tak aby wyłączał się tylko genefera a resztę liczył normalnie. Czy w app_info można dodawać takie same opcje jak w cc_config?

simonic

Nie zauważyłem żeby próbki sypały się przy oglądaniu YT lub VLC - sam często tego używam liczę od września GFN. Wrażliwy jest natomiast na podkręcanie pamięci na karcie oraz taktowaniu rdzenia (mniej). Poza tym próbki potrafią się czasem wysypać bez najmniejszego udziału czegokolwiek z zewnątrz :)
Powyższe stwierdzenie oparte na doświadczeniach podczas liczenia na GT640 oraz GTX650.


stiven

Okazało się, że wprowadzone ustawienia jednak nie pomogły. Czasem boinc zdąży zatrzymac liczenie a czasem nie. Random select.
Doszła jeszcze jedna aplikacja: GPU-Z. W trakcie liczenia genefera próba jego uruchomienia kończy się wysypaniem próbki lub dodatkowo jeszcze blue screenem.

Wygląda na to, że słabsze karty są bardziej czułe i zwyczajnie nie warto ich angażować do tego podprojektu. Szkoda prądu i nerwów.

tito

Cytat: stiven w 09 Styczeń 2013, 10:17
Teraz będę kombinował jak zrobić tak aby wyłączał się tylko genefera a resztę liczył normalnie. Czy w app_info można dodawać takie same opcje jak w cc_config?

To problem, który ostatnio wałkowałem. Doszedłem do tego, że najlepiej uruchomić dwa klienty boinc. Na jednym liczyć powiedzmy tylko projekt GPU, na drugim resztę. Na tym liczącym GPU wystarczy dać, aby się wyłączał gdy jest uruchomiony jakiś exe. Reszta będzie spokojnie działała.

stiven

U mnie jak się okazało wstrzymywanie przy uruchomieniu execa nie pomogło.

AL

Ja kiedyś odpuściłem liczenie PG (w szczególności tego pod projektu) na 430, ale parę dni temu odpaliłem ponownie (bo coś collatz przestał karmić) i poza tym, że próbka liczy się już bardzo długo - nic się z nią nie dzieje (a oglądam filmy na YT i za pomocą VLC).

stiven

Wczoraj nawet sterowniki zmieniałem i nie pomogło. Co ciekawe genefery odpalane klientem prp wywalają się w takich samych okolicznościach przyrody ale... potrafią grzecznie z checkpointa wstać.

Szykuj się na jakieś 60h liczenia. Powodzenia.

PDH

Jak informuje BM z nowości "PrimeGrid: Genefer 3.2.2 released"

Zmiany dużo na plus. U mnie podprojekt na GPU znacząco szybciej się liczy +20%. Porównanie czasu obecnego i byłego:
560904710 400312852 434705 29 Jul 2014 | 23:50:17 UTC 30 Jul 2014 | 4:45:33 UTC Completed, waiting for validation 17,546.36 17,387.75 pending      Genefer v3.01 (OCLcudaGFN)
554701496 397896929 434705 30 Jun 2014 | 11:08:20 UTC 30 Jun 2014 | 17:32:02 UTC Completed and validated              21,799.36 21,675.11 30,919.55 Genefer v3.00 (OCLcudaGFN)


Na kartach NVIDII zaleca się aplikację OpenCL (szybsza,ale zużywa cały rdzeń CPU).
Ze zmian jeszcze to dodano wsparcie dla FMA3 w nowych procach  :boing: