Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Filavandrel

Zaczęty przez Filavandrel, 01 Październik 2009, 20:54

Filavandrel

Witam
Żyje i pracuje w Zabrzu, rocznik 1980

Seti liczę od lutego 2002 zaczynałem na laptopie Pentium 133MHz z 16Mb Ram ;) (jedno klasyczne WU liczyło się 116 godzin pracy CPU) potem AMD 233MHz z 64Mb Ram, kolejno przez moje łapki przeszło AMD 1000MHz, Athlon X P 2000+ a obecnie (jakieś dwa lata z małymi przerwami) pracuje Pentium D 3.2 GHz (64Bit, 2 CPU, 2 Gb Ram, X P 64bit) od jakiś dwóch tygodni doposażony w Gainwalda GTX 260 (na NVIDII 895 Mb, CUDA)
w międzyczasie były małe przerwy (najdłuższa prawie rok)
przeliczyłem do chwili obecnej 626 klasycznych WU i 65000 pod BOICem

zainteresowania: akwarystyka (posiadam 375l akwarium morskie z koralami i rybkami), modelarstwo (modele sklejane plastikowe)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

satanetv

Witamy kamracie. Widzę, że z wodą już jesteś obyty więc wsiadaj na łajbę i walcz  :attack:

Voice1980

Witaj Filavandrel. Słuszny rocznik widzę  8)
Miłego liczenia w naszych szeregach.

lolek

Witam pod banderą B@P   :attack:   :parrrty:

Troll81

#4
Polecam więc ci projekt GPUGrid :D bo na twojej karcie sporo w nim zwojujesz :D

no i zapraszam na erepa http://www.erepublik.com/en/referrer/Troll81 przyłącz się i walcz z nami o lepszą ePolskę :D

Tomasz R. Gwiazda

tez mam taka karte i z GPU Grida przerzucilem sie na Milke... paranoja...
w gridzie mialem jakies 16k punktow dziennie w milce 20-25k

Filavandrel

no to się dopisałem do Milki :)
będzie się liczyć z Seti (urodzić się z seti i umrzeć z seti!!!) 50/50

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Janek

Witam Kamrata :parrrty:

Waldek1989

witam na pokładzie  :attack:

Filavandrel

no Pentium D 3.2 Ghz poszło w odstawkę (jak skończę remont w jednym lokalu to tam będzie pracował :D)
obecnie liczy się na i7 920 niekręcony bo na boxowym wentylu (tragedia... przy użyciu 90% CPU temperatury podchodzą do 75C na każdym jajku, czekam aż wc dojedzie), 6Gb ramców i wspomniany wyżej GTX260 :)
już po jednym dniu widzę niesamowity przyrost  XD

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Tomasz R. Gwiazda

tylko sie cieszyc :) Ku chwale temu :P


tak mi sie skojrzalo, moze ktos pamieta taki text z sms z kregow wladzy
"Chwala nam i naszym kolegom, precz z chujami..."

Sobek

Witaj w szeregach!
Co do proca, to mialem dokladnie taki sam, tyle, ze wywalilem boxowy wentyl i zamontowalem Big Typhoona, ale mimo wielkosci i wydajnosci, zmniejszyl max teperature o 10 C. W sumie przy 6 wentylatorach w obudowie procek na max osiagal 71 C.

Tomasz R. Gwiazda

u mnie 62 stopnie przy Scythe Mugen, 2 wentyle w obudowie

Filavandrel

a ja czekam na wc zobaczymy jak sobie poradzi :)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Sobek

Jaki wc? standardowy zbiornik 1,5 L. i jedna pompka sobie nie poradzi z chlodzeniem tej grzalki. Musialbys zamontowac potezne zebra  na scianie i zamontowac tam conajmniej 4 wentylatory 120 mm. Mialem kiedys cos takiego zrobic ale koszt przekroczyl w sumie wartosc komputera.

Filavandrel

plan jest taki:
wodowanie cpu (blok na cpu - jeszcze się zastanawiam który, chłodnica EK Water Blocks CoolStream RAD XT 480 + 4x120mm wolnoobrotowe wentyle, zbiornik XSPC Laing Dual Bay Reservoir 1Res 1Pump, pompa Swiftech MCP355 12V)

potem będę wodować mobo i grafę (może zmienię na inny model przed wodowaniem) wtedy dojdzie jeszcze może jedna chłodnica 3x120mm lub 2x120mm to się okaże jakie będą temperatury na tej 4x120mm, to jakieś 2 miechy po wodowaniu cpu bo będzie trzeba fundusze dozbierać :)
co do wydajności nie ma problemów, chłopaki wodują na takich zestawach i920 i szybsze procki a potem robią jeszcze o/c i wszystko trzyma się w niższych temperaturach niż obecnie w idlu na moim boxowym wentylu...

co do kosztów, jak wydałem na kompa ponad 5000 zł to dodanie kolejnego 1500 zł nie jest problemem, w szczególności że kompa mam stać w pomieszczeniu gdzie śpię i chce mieć cisze  ;D

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Sobek

Czyli planujesz zrobic mniej wiecej to co ja robilem. Z tego co pamietam (mialem wc z 7 lat temu) na tamtej generacji plyt dalo sie odlaczyc wentylator procka od plyty i wszystko dzialalo. Probowalem to zrobic na nowszej generacji plyt i juz po odlaczeniu wentyla komp nie chcial sie wlaczyc. Chyba, ze zastosujesz maly chwyt, ze pod gniazdo wentyla od procka podlaczysz cos wolnoobrotowego na obudowe, ale musisz miec jakis wolnoobrotowy z 4 pinowa wtyczka.

Pigu

ten swiftech ma wtyczkę w mobo %)

buduję właśnie podobny zestaw (rez już jest, pompkę zamówię w środę)

Filavandrel

Pigu jaki blok na cpu bierzesz ???

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Pigu

hehe do tego jeszcze nie dotarłem - jako, że buduję bardziej z ciekawości niż potrzeby kupuję sobie 1 element miesięcznie %) mam rez 1rez1pump, w tym tyg bieram pompkę, blok mam na ten moment od aideczka zm-wb4 - zapewne wymienię później na inny, a ten puszczę dalej w team

Filavandrel

nuu WC pracuje od jakiegoś miesiąca :)
konkretnie takie klocki:
blok na cpu EK Water Blocks EK Supreme HF - Plexi Nickel
chłodnica Feser Xchanger Quad Radiator 480 z 4 wentylami Enermax UCMA12 Magma -120mm ustawionymi na najniższe obroty (w odległości 1m słychać tylko delikatny szum :D )
rezerwuar  EK Water Blocks BAY SPIN Reservoir - Acetal
pompka Swiftech MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) z topem EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2
zalane feserem (1l na styk wlazł), smarowane na cpu  IC Diamond

całość zawieszona na obudowie Antec 1200, chłodnica na zewnątrz jako plecaczek na tyle obudowy zawieszona na 2 radboxach Swiftecha
wydajność znakomita :) przy totalnie skręconych wentylach i standardowych ustawianiach i7 920 @ 2.67 temperatura w stresie po kilku H działania nie przekroczyła 50C po OC do 4.2GHz nie przekracza 65C co przy boxowym wentylu i standardowych taktowaniach sięgało 85-90C

obecnie licze tylko GPUGRIDA na karcie a na CPUPRIMEGrida konkretnie AP26 (po podkręceniu z 45-46 minut zeszłem do 29-30 min na 1 WU x8 wątków  :arrr: )
w planach wodować płytę i podciągnąć do normalnej pracy procka na 4.5GHz  :attack:


I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

AiDec

Graty Filavandrel. Niezle efekty wodowania :). Przy okazji zapytam Cie na jakiej mobo siedzi ten Twoj i920 i podaj prosze w wolnej chwili jakie masz ustawienia BIOSu dla 4.2GHz (napiecia itp.).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka


Filavandrel

fotki będą, tylko muszę mieć z 10 min czasu aby je pstryknąć :) piękny to on nie jest z tymi pleckami, węże też niezbyt pięknie ułożone (w stosunku do tych cudownych układów WC jakie można w necie oglądać ale to moje pierwsze i na pewno się poprawie ;) ), w dodatku dla mnie liczy się tylko funkcjonalność

co do sprzętu mobo to gigabyte GA-EX58-UD5 pamiątki to Corsair 3x2Gb 1600MHz C9 te i7 920 oczywiście rewizja D0
ustawienia w biosie dla 4.2GHz
mnożnik 20 + turbo aby uruchomić 21 :)
BLCK 200
QPI x36
Uncore x16
SPD 8.0 (1600Mhz)
Vcore 1.37500 V (odczyt w cpu-z pod stresem 1.280)
QPI/Vtt 1.355V
IOH 1.20V
DRAM Voltage 1.640V
CPU PLL 1.800V
PCIE 1.500V
HT on

i to są najniższe stabilne, o dziwo po włączeniu EIST i C1E nadal stabilnie :)
pobór prądu przez cpu doszedł do 147.5W więc nie ma źle w stosunku do 130W przy standardowym taktowaniu 2.67
co wyciągłem na tym to Super PI 4.04 min (pewnie idzie lepiej nie bawiłem się jeszcze pamięciami ;) )
a WU z AP26 z 45-46 min spadł na 29-30min :)
widzę że procek ma potencjał do OC, jak będę miał jakiś wolny weekend zacznę się dalej bawić i zobaczę do ilu można dojść na bezpiecznych napięciach

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Can-D

Cytat: Filavandrel w 07 Kwiecień 2010, 00:08
pobór prądu przez cpu doszedł do 147.5W więc nie ma źle w stosunku do 130W przy standardowym taktowaniu 2.67

Mocno nierealne - podejrzewam,że nie używałeś miernika - tylko patrzyłeś w jakiś program typu CPUID Hardware Monitor,który tak ładnie oblicza sobie TDP proca
za pomocą mnożnika owego procesora.

Pierwsze z brzegu - cała platforma


Filavandrel

no miernikiem tego nie robiłem (program SIW) ale co tam trochę watów w tą czy w tamtą :D

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

pszyklejony

Cytaturodzić się z seti i umrzeć z seti!!!
już Cię kocham  :parrrty:

Filavandrel

no obiecanych parę fotek :)

moje stanowisko pracy  :attack:



widok od frontu  ;D



widok z profilu (podobno nie powinno się takich fotek robić  :P )



widok na chłodnicę


radboxy na których to wisi i wentyle na chłodnicy (radboxy i te odejścia musiałem zastosować ze względu na kable które nie mieściły się przy samym przykręceniu chłodnicy za pomocą wentylatorów do obudowy - głownie kable monitorowe i z radiówki, reszta okablowania idąca bezpośrednio z płyty głównej ma mnóstwo miejsca)



widok na mobo z blokiem



sam bloczek :)


I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81


AiDec

Bardzo ladnie Ci to wyszlo - gratki :). Z tego co widze to chlodnica porzadna :), jedynie rezerwuar malutki. Ale calosc jak sadze sprawdza sie na chwile obecna znakomicie. Gdybys sie kiedys w przyszlosci zdecydowal na `wodna` grafe, to IMHO wystarczy Ci jedynie wiekszy rezerwuar wstawic :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Filavandrel

no na razie chce zakupić bloczki na tą mobo (są oryginalne z EK), rezerwuar miał być inny, ale nie ma go nigdzie teraz w necie, jak będę coś zmieniał to na pewno reza :D
grafe chce zmienić w najbliższym czasie na coś jeszcze bardziej wydajnego i pewnie też będzie wodowana :)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Puma

normalnie jesteś maniak , to dopiero sprzęt   :) ja czekam na sześciordzeniówki

Filavandrel

Cytat: Puma w 07 Kwiecień 2010, 16:30
normalnie jesteś maniak , to dopiero sprzęt   :) ja czekam na sześciordzeniówki

hihi zawsze lubiłem ciecze :D
mam stać obok akwarium morskie 375l
więc następną konsekwencją było "umoczenie CPU"  XD
też czekam na 6 rdzeniówki, cały sprzęt jest na nie przygotowany (dlatego brałem mobo na LGA 1366), jak tylko cena będzie przystępna to zmieniam same CPU i bawimy się dalej :)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81

To twoje akwarium????

Miałem kiedyś kolegę co mu się 400L akwarium "otwarło" w pokoju  %) mycie podłóg w pakiecie miał...

Tomasz R. Gwiazda

nawet oswietlenie od ATI ma w nim :P

CytatOświetlenie: ATI SunPower 6x80W T5

Filavandrel

moje, moje :)

a co ati nie tylko grafiki robi :D ale też lampy i systemy filtracyjne do akwariów morskich ;)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81

prawie jak nokia która zaczynała od przemysłu gumowego ;D

Niekumaty Burak

Dobrze że masz tak dużo koralowców, będzie z czego odtworzyć rafę koralową do katastrofie chińskiego tankowca.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Peciak

Łyżka dziegciu - odnoszę wrażenie że o czymś zapomniałeś. Jak będziesz odpowietrzał grafę bo z czasem będzie zbierać się w niej powietrze które pod wpływem temperatury będzie wytwarzać dodatkowe ciśnienie w układzie. No chyba że pompa jest naprawę mocna

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

a jak z glosnoscia tego zestawu ? bo te wiatraki na zewnatrz na chlodnicy to chyba troche szumia co ?