Doc aka Alek wita z Łodzi

Zaczęty przez Doc, 08 Listopad 2010, 22:30

Doc

Jako że udało mi się odczytać w listopadzie zaproszenie, które Cyfron wysłał w czerwcu.... oto jestem ;)

Krótko i węzłowato:
widać mnie będzie mało na forum - brak czasu (robota), chyba że będę chory lub na urlopie :)
jako rasowy Lamer będę przychodził po błyskotliwe rozwiązania problemów nierozwiązywalnych, na które wpadł ktoś inny
w zamian, jeśli będę mógł, posłużę również nieswoim rozwiązaniem

pierwsze próbki dla SETI@home przeliczyłem jeszcze za czasów Celerona 1.7GHz i modemu 56kbps, czyli około roku 2000
co zostało brutalnie zakończone przez permanentny brak dostępu do sieci

liczenie za pomocą postawionego w 2004 roku Pentiuma4 Prescott, mijało się z celem gdyż bliżej mu było do kuchenki elektrycznej niż do urządzenia liczącego... :)

w każdym razie w roku zeszłym postawiony PDC e6500 wsparty przez gf9600gso rozpoczął liczenie - mniej lub bardziej intensywne i z przygodami

w tym roku dołączył do niego, właściwie jako podstawowa maszyna, i5-760 z gts250 - P4 ostatecznie odszedł do krainy wiecznych łowów

oba są lekko podciągnięte, więc od czasu do czasu zdarza im się wyłożyć "na niebiesko" - walczę o stabilność bez nadmiernego napięcia

mam nadzieję że pomimo ciągłego braku czasu będziecie mieli ze mnie jakiś pożytek ;)

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty: Cieszę się, że skorzystałeś z zaproszenia.
SETI ma przerwę na czas modernizacji, więc będziesz musiał rozejrzeć się za tymczasowym projektem. ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Twoja karta graficzna może nieźle punktów natrzaskać w niektórych projektach :D

Doc

no w Prime'ie próbka jest robiona w 5-6 minut... ale nie wiem czy to dużo czy mało
w każdym razie nawet gf9600gso licząc dla S@h oszałamia mnie wydajnością w porównaniu z dwu czy nawet cztero rdzeniowym CPU...

pszyklejony

Witam wielbiciela SETI  :attack: :-[

Tomasz R. Gwiazda

Witaj

lepiej chyba na GPU jak dla ciebie liczyc GPUGRID nie wiem jak inne projekty :)

Troll81

Akurat SETI słabo katuje graficzną :D

Doc

ale z seti jestem związany jestem od dawna, odpowiada mi cel
nie jestem w stanie ocenić jak bardzo obciąża GPU...

martwi mnie tylko brak punktów od Prime'a
opinie są widać podzielone...

mimeq



Troll81

#9
http://www.primegrid.com/hosts_user.php?userid=72576

Doc

no właśnie też zobaczyłem właśnie... ale godzinę temu było null
no nic. w każdym razie odnalazło się wszystko, chociaż BOIC pokazuje nadal zero.

nie ważne. fajek, i udaję się na spoczynek.

pozdrowienia

pszyklejony


simonic

Witam kolejną osobę z Łodzi :) Zapraszam do wpisania sie do województwa łódzkiego w tym watku http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/ranking-wojewodztw/325/. Wiecej osob to wieksza szansa na poprawe RAC wojewodztwa łódzkiego  :attack:


AiDec

Cytat: Doc w 08 Listopad 2010, 22:30
Jako że udało mi się odczytać w listopadzie zaproszenie, które Cyfron wysłał w czerwcu.... oto jestem ;)

Znam lepszych, wiec sie nie przejmuj ;)


Cytat: Doc w 08 Listopad 2010, 22:30
w zamian, jeśli będę mógł, posłużę również nieswoim rozwiązaniem

Przytoczyles wlasnie standard tego 4um, codzienna klasyke, zatem juz mozesz czuc sie jak u siebie  ;D. Witam  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Witam kamrata :)

To, że będziesz rzadko na forum - myślę, że to nie jest problem :)
Zapraszamy do liczenia, a także chętnie rozwiążemy jakieś problemy, jeśli będziesz miał :) :parrrty:

Pantarhei

Witam kolejnego zŁodzieja!  :parrrty:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

#16
Witam Ci i ja pod naszą banderą  :parrrty:

Doc

#17


to jest obciążenie GPU w wykonaniu Prime'a:
- więcej na procesorze
- mniej w pamięci (ale i próbka chyba mniejsza)

jak będę miał już S@h to podrzucę screena z obciążeniem

EDIT:
jak już rozmawiamy, to co to znaczy?

Cyfron

według tego:
Nie masz karty ATI
A Karta NVidii nie obsługuje double precision, która w milce jest potrzebna.

Troll81

Cytatw każdym razie w roku zeszłym postawiony PDC e6500 wsparty przez gf9600gso rozpoczął liczenie - mniej lub bardziej intensywne i z przygodami

w tym roku dołączył do niego, właściwie jako podstawowa maszyna - P4 ostatecznie odszedł do krainy wiecznych łowów, i5-760 z gts250

Doc

taaa... no ciut popolskiemu
już poprawiłem, odzyskał się sens wypowiedzi chyba ;)


odnośnie tego milkeya - czyli to nie wina jakiegoś sterownika,
tylko karta nie ma fizycznie możliwości prowadzenia obliczeń z podwójną precyzją
ok
szkoda

lolek

Z tego co pamiętam to musiał byś mieś jakiegoś GTX`a