Gdzie jest nalepszy opis modeli climatprediction po polsku ?

Zaczęty przez Artur, 06 Luty 2006, 17:07

Artur

Chcę polecić climatprediction komuś, kto nie zna angielskiego ? Na stronie projektu nie znalazłem polskiego tłumaczenia. Znacie jakąś stronkę ze szczegółowym opisem modeli w climatprediction i metodyki badań ?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Mchl

Mam częściowo zrobione tłumaczenie podstaw CPDN, ale niestety wyłożyłem się na klimatologicznym słownictwie.... :(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Cytat: "Mchl"Mam częściowo zrobione tłumaczenie podstaw CPDN, ale niestety wyłożyłem się na klimatologicznym słownictwie.... :(

OK. Popytam wśród znajomych anglistów, czy nie byliby skłonni pomóc.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Mchl

Przydałby się raczej meteorolog ze znajomością języka ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

nawet geofizyk. Dziś już nie taka prosta jest meteorologia, w szczególności badania klimatu.

Mchl

Ale myślę, że z tłumaczeniem opisu by sobie poradził. Rzecz polega na tym, że nie chcę przekładać na Polski czegoś, czego nie mogę znaleźć w żadnym słowniku. Mógłbym to zrobić "na czuja" ale mogłoby się to zakończyć komicznie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Cytat: "Mchl"Przydałby się raczej meteorolog ze znajomością języka ;)

Albo meteorolog z doskonałą znajomością języka, albo dociekliwy anglista.
Ale znalazłem coś niezłego w sieci:
http://boinc.wired.pl/projekty/cpdn/cpdn-modelowanie.html

Jednak zespoły się uzupełniają :wink:
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

AL

No nie powiem to się Pan Krzysztof "Chester" Sabat wykazał. Bardzo ładne tłumaczenie - polecam :!: