[Pomysł] Newsletter

Zaczęty przez bartsob5, 15 Styczeń 2008, 10:36

Czy podoba ci się pomysł na newslettera naszego zespołu, i czy chciałbyś go otrzymywać?

tak! to świetny pomysł! pisze się na to!
85 (88.5%)
pomysł niezły, ale ja nie chce tego dostawać
4 (4.2%)
szczerze to mi to wisi...
4 (4.2%)
niee, to głupi pomysł, ale może mnie przekonacie
2 (2.1%)
nie, nie, nie...
1 (1%)

Głosów w sumie: 96

TJM

No no, pierwszy raz w sumie newsletter był ładnie sformatowany i bez żadnej kaszanki. Aż przyjemnie się to przeglądało, poprzednie niestety miały różne defekty - rozjeżdżały się, brak pl literek itp.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

u mnie wszystko było cacy.. ale ja mam outlook express na xp :D

Mchl

Nie no... miałem nadzieję, że przynajmniej dwa poprzednie były technicznie ok...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Może to dlatego, że przeglądam pocztę zawsze przez webmail. Jakiekolwiek najmniejsze niezgodności kodowania natychmiast kończą się tym, że polskie ogonki zamieniają się w kwadraty albo ciągi dziwnych znaków.
Podobnie wrażliwość na błędy HTMLa jest bardzo duża, czasami wystarczy jeden niedomknięty tag i rozjeżdża się cała zawartość, a błędy stylów potrafią spowodować nawet głupości w wyświetlaniu całej strony a nie tylko zawartości maila %)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#204
Outlook Epress, WinXP - ostatni newsletter miodzio  :respect:. Brawa dla pisarza (pisarzy). Obfitujacy w informacje i nie znalazlem nic do czego moglbym sie przyczepic :). Technicznie ok, zero bledow (jak pisal TJM).


A jednak znalazlem drobiazg  %) (nie zauwazony poczatkowo, wiec nalo grozny :D) - L\Alliance Francophone chyba jednak pisze sie inaczej ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: AiDec w 26 Lipiec 2009, 17:51
A jednak znalazlem drobiazg  %) (nie zauwazony poczatkowo, wiec nalo grozny :D) - L\Alliance Francophone chyba jednak pisze sie inaczej ;).

Kurcze... nie to co trzeba wywaliłem :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły do newslettera to słać mi na PW lub pisać w tym wątku.

Troll81

Może by w newsletterze wspomnieć o e-republic??

Niekumaty Burak

Na dole, małymi literami, by zachować czystość treści.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

lolek

to że na dole to okej, ale po co małymi, ja bym to pogrubił

Mchl

Gra jest częściowo płatna, więc ja jestem raczej przeciw. Jeśli mamy im naganiać klientów, to niech zapłacą za reklamę :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: Troll81 w 16 Sierpień 2009, 11:37
Może by w newsletterze wspomnieć o e-republic??

Mozna wspomniec ze tam zaistnielismy. Tym bardziej ze niedlugo zaistniejemy tam `powazniej` (ale o tym we wlasciwym watku juz niedlugo).


Cytat: lolek w 17 Sierpień 2009, 07:30
to że na dole to okej, ale po co małymi, ja bym to pogrubił

He, he, he - lubie takie podejscie  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/Biuletyn_Sierpie%C5%84_2009

Proszę o komentarza. potem piłuję Mchl o wysyłkę.

AiDec

#213
A zatem masz komentarz :) (w dobrej wierze oczywiscie :) ):


1. `Mamy więc do was ogromną prośbę` - `Was` pisz z duzej litery, oznacza to szacunek skierowany do czytajacej osoby.

2. Dolacz aktualne (ostatnie) wyniki Statystyki wojewodztw. Niech liczydlowi od razu widza co sie dzieje, jeszcze przezd wejsciem w odpowiedni watek (wiecej osob zostanie tym samym zacheconych do poczytania `cos wiecej` w takim temacie). I sugeruje aby stalo sie to regula :).

3. Nie `EPolska`, ale `ePolska`. I zmienilbym troche ten `podtytul` rozszerzajac go do `ePolska, czyli pozaBOINCowe życie naszych liczydłowych :)`.


4. Propozycja dodatkowych informacji o erepie. Wytnij `Tym z was którzy chcieliby się dołączyć zapraszam na nasze forum` i rozszerz informacje, dodajac po Twoim zdaniu `Ostatnio spora grupa naszych użytkowników zapaliła się do nowej gry sieciowej - Erepublik.` nastepujacy ciag dalszy:


``Dzieki jednemu z naszych liczydlowych (dziekujemy ansuz :) ), dowiedzielismy sie ze wirtualna Polska (ePolska - nie mylic w wp.pl :P ) w popularnej na calym swiecie grze przegladarkowej Erepublik znajduje sie w pilnej potrzebie. Lada moment ePolska zostanie zaatakowana przez polaczone sily swiatowych mocarstw (m.in. Francja i Wegry). W zwiazku z tym wielu z nas podjelo decyzje o udzieleniu pomocy ePolsce i po rejestracji w grze rozpoczelismy dzialania wojskowe i polityczne zmierzajace do przywrocenia wlasciwego ukladu sil w wirtualnym swiecie (czyt.: uzyskania przez ePolske wladzy nad swiatem :P ).

My pomozemy ePolsce - czy Ty pomozesz nam?``


I tutaj wklej wyciete wczesniej `Tym z was którzy chcieliby się dołączyć zapraszam na nasze forum`. I ponownie `Was` z duzej litery.




Oczywiscie dorzuc prosze polskie znaki diakretyniczne ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

uwagi uwzględnione :D jeszcze ktoś??

AiDec

Poczytalem dokladniej i jeszcze kilka `Trollikow` znalazlem ;D:


CytatPamięta jeszcze ktoś Seti Gauntlet sprzed 2 lat w którym braliśmy udział? Jeśli nie - jest okazja, żeby sobie przypomnieć: Seti@Netherlands organizuje rocznicową edycję swojego wyścigu (10 rocznica utworzenia teamu).

Temat na naszym forum z 2007

Zasady będą podobne jak poprzednio.

Zapisywać się można tu Prosimy o podanie nicka w SETI oraz numeru ID.

Proponuję informację o turnieju zamieścić w najbliższym newsletterze.

O turnieju

Zasady

temat na forum S@NL


Moze skasuj to `Proponuję informację o turnieju zamieścić w najbliższym newsletterze.`  XD XD XD


CytatNa naszym forum można podać swoją lokalizację i dołączyć do wyścigu województw a BOINC@Poland.


`a BOINC@Poland`? Co to za `a`?


CytatMy pomożemy ePolsce - czy Ty pomożesz nam?``


Zapomniales usunac `` na koncu zdania.


CytatTym z was którzy chcieliby się dołączyć zapraszam na nasze forum


Powinno byc `Tych`, `Was` i `zapraszamy` (piszesz w imieniu wszystkich liczydlowych).




To tyle, wiecej nie widze. Mam nadzieje ze moich poprawek nie odebrales negatywnie - ja tylko chcialem pomoc :)  :parrrty:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

uwagi uwzględnione :D i nie odbieram ich negatywnie. wręcz grzecznie proszę o korektę bo newsletter powstawał w okolicy 1 w nocy a dziś go koryguję pomiędzy jednym taskiem a drugim w robocie.... po prostu przydałaby się druga para świeżych oczu (a może i rąk) lub wydłużenie doby o jakieś 4 godziny :D

emik

Newsletter już otrzymałem - dobra robota Trollu :parrrty:


AiDec

Oczywiscie nigdy nie uda sie uniknac WSZYSTKICH bledow, chocby dziesieciu sprawdzalo :):

Cytat(ePolska - nie mylić w wp.pl )

powinno byc `z` wp.pl :)



Anyway GJ Trollu i dzieki ze sie tym zajmujesz :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/Biuletyn_Wrzesie%C5%84_2009

Request for comment :D

AiDec

CytatW efekcie rozesłania naszego poprzedniego newslettera, dostawcy naszego hostingu, uznali nas za spammerów i zablokowali dostęp do naszej strony i forum. W tym czasie znacząco ożywił się nasz kanał IRC :D Jak widać sprawę udało się wyjaśnić i zaróno strona jak i forum działają bez zażutu.

Wiecej na razie nie znalazlem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Poprawione :D

Czy uważacie że jeszcze jakieś inne informacje powinny zostać zawarte w newsletterze??

Mchl

Na aktualnym hostingu nie odważę się znowu zrobić wysyłki. Nie mogę się z nimi dogadać co do warunków, jakie powinniśmy spełnić.
Obawiam się, że wrześniowy NL będziemy musieli odpuścić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

hm....... może daj im najpierw zgłoszenie że będziemy rozsyłać newslettera i zobacz czy będą coś parskać...

Mchl

Co się do nich odezwę, to mnie odsyłają do TOS i tak można gadać w kółko. A boję się, że znów nas automat wyłączy na tydzień.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

ale rozsyłanie newslettera nie jest chyba zabronione w TOS??

TJM

Tak jak mówiłem kiedyś na ircu, na potrzeby rozsyłania newslettera jestem w stanie przygotować zamkniętą listę mailingową, tzn taką na której adres wysłać coś może tylko jedna osoba. Mchl musiałby tylko zaimportować maile (z tego co pamiętam serwer łyknie listę oddzieloną przecinkami albo plik 1 linia = 1 mail). Myślę że max 30 minut potrzeba na testy na jakiejś małej liście własnych maili, żeby to uruchomić.
Tkwi tu jednak pewien drobny problem - serwer ma skonfigurowane wszystko co się da w kwestii antyspamu (SPF i inne szmery bajery), więc nie może wysłać maila z nieprzypisanej mu domeny chociażby pękł. Tak więc albo mailing musiałby iść z adresu w domenie enigmaathome.net, albo Mchl musiałby zrobić jakąś subdomenę np. mailing.boincatpoland.org i podpiąć pod nią wpisy A i MX dla mojego serwera.
Ewentualnie jeśli boincatpoland.org nie ma serwera poczty, można zaparkować wpisy MX u mnie i za jednym zamachem załatwić sprawy mailingu i  przy okazji dla szpanu stworzyć skrzynki w domenie - licencja mojego serwera pozwala z tego co pamiętam na 200 kont, a wykorzystuję chyba z tego z 5-6.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

A nie mozna zalozyc na potrzeby newslettera konta googlowego? Ogromna ilosc serwerow puszcza googlowy spam `mimo uszu`. Newsletter.BOINCatPoland@google.com , a tam juz tylko przekierowanie na wlasciwe konto - nie przejdzie taki numer? Ja sam mam niepoliczalna ilosc kont na roznych serwerach, a wszystkie po prostu forwarduja na moje wlasciwe konta.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

I jak sprawa stoi?

rozsyłamy czy nie?

X X X

A jak się można z tego badziewia wypisać?

Troll81

jest link w mailu

CytatJeżeli nie chcesz otrzymywać biuletynu BOINC@Poland odeślij tego maila na adres: mchl@boincatpoland.org ze słowem UNSUBSCRIBE w temacie wiadomości.


kempler

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 07 Październik 2009, 19:16
A jak się można z tego badziewia wypisać?
XD XD Dobre. Piszesz że trzeba zespół jednoczyć, a nazywasz nasz (w zasadzie Trolla) Newsletter badziewiem. To jak się mamy kontaktować z ludźmi którzy nie odwiedzają forum ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Kolega wyraził opinię i należy ją uszanować. Na razie nic lepszego nie mamy wśród naszych możliwości. Ale gorąco zachęcam promowania naszego teamu i idei BOINC w ogóle. Zachcam też do rozwijania naszej wiki i do supportowania użytkowników zadających pytania na naszym forum.

lolek

Troll za ten post masz mój szacun. Może w końcu zakończycie tą bezsensowną kłótnie z Robertem. W moim przekonaniu w ten sposób tylko szkodzicie naszej drużynie. Oczywiście zawsze jest miejsce na konstruktywną dyskusję, ale nie na kłótnię dzieci z przedszkola. W myśl zasady ja nie bo ty tak.

X X X

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 19:20jest link w mailu
Znaczy jak dostanę, to mogę się wypisać. OK, może być i tak.

Newsletterem nie jestem zainteresowany, gdyż zawiera informacje przestarzałe dla osoby, która jak, codziennie odwiedza różne www i forum - myślałem, że to oczywiste. Osoba wykonawcy nic w tym aspekcie nie zmienia. Niech każdy indywidualnie, wg potrzeb, decyduje o subskrypcji. Nie mam zamiaru w tym zakresie nikogo ani namawiać, ani przekonywać do odmowy.

Kempler, wyśmiałeś moją propozycję jednoczenia, więc teraz nie udawaj, że tak Ci na tym jednoczeniu zależy. Odniosłem wrażenie, że najbardziej zależy Ci na tym, aby nie było żadnych zmian. Tak chcecie - tak będzie. Przynajmniej mnie z wszelkiej aktywności już skutecznie wyleczyliście. A najbardziej z tego pewnie cieszą się Czesi, wciąż od nas lepsi.

TJM

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 19:20
jest link w mailu

CytatJeżeli nie chcesz otrzymywać biuletynu BOINC@Poland odeślij tego maila na adres: mchl@boincatpoland.org ze słowem UNSUBSCRIBE w temacie wiadomości.


Moja propozycja nadal aktualna; mój serwer obsługuje listy mailingowe według standardów - użytkownik może sam się wypisać wysyłając na podany adres email (zazwyczaj nazwa_listy-unsubscribe@cośtam) pustą wiadomość z unsubscribe w temacie, zostaje wtedy wypisany a administrator listy dostaje o tym powiadomienie.
Wszystkie komunikaty są w pełni konfigurowalne, czyli teksty można przeedytować na polskie, ładne komunikaty, tak że nawet średnio rozgarnięta blondynka w razie potrzeby zrozumie %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Niestety nie mam możliwości przepięcia poddomeny (tanie mięso psi jedzą), czyli newsletter musiałby iść z enigmaathome.net

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

a może wykorzystać maila VCBatP ;) na gmailu?

TJM

Ewentualnie można by wykupić inną domenę na potrzeby mailingu - np. boincatpoland.pl. MXa skonfigurować i dorzucić CNAME na boincatpoland.org %)
Domeny teraz w sumie grosze kosztują o ile ma się już gdzieś hosting, ja mam u siebie dostęp do rejestracji .net i .com bodajże po 6 USD na rok.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Czy jest jakaś szansa na to że newsletter ruszy?????