Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Bitcoin - o co biega z tą walutą

Zaczęty przez Krzysiak, 12 Czerwiec 2011, 15:29

Troll81

może przestawimy SKB@P na to i będziemy z nich utrzymywać fundację?? :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2011, 13:53
może przestawimy SKB@P na to i będziemy z nich utrzymywać fundację?? :D
Lepiej by było zrobić projekt boinc dla BitCoin ;)

Ufol

Wygląda mi to na niesamowicie inteligentnie robiony przekręt. Wielu rzeczy nie mogę pojąć:
1. Cuż to za waluta, która w rzeczywistości nie istnieje. Tzn. materialnie jej nie ma, to typowa rzeczywistość wirtualna.
2. Nikt nie chce za to ponosić odpowiedzialności. To tak żadko używane słowo, nietylko przez naszych polityków, jest kluczem do zrozumienia projektu. Czy można powiedzieć, że bitcoin to taki komercyjny Boinc? Jeżeli tak, to powinni mieć swoją siedzibę, instytucję a najważniejsze to ludzie firmujący i odpowiadający za wszystko.
3. Podstawowym warunkiem wiarygodności jest wymienialność walut. Można kupić monety wirtualne za dolary amerykańskie. Czy taką tranzakcję można przeprowadzić w drugą stronę? Zajrzałem na polskie forum bitcoin. Wszyscy piszą ile to można na tym zarobić. Nie znalazłem wątku o wymianie na złotówki. Papier i ekran wszystko wytrzymają, to też napisać można co się chce, ale nie wydaje się mieć to odzwierciedlenia w faktach.
4. Podzielam opinię Trolla i Lolka. Ktoś napewno na tym wiele zyska. Nie mam na to żadnych twardych dowodów, lecz logika wzkazuje na pierwszych użytkowników.
5. Pojawia się jeszcze jeden problem. Czytałem, iż ten program angażuje cpu, gpu i łącze internetowe. Nikt nie płaciłby za obliczenia, gdyby sam nie uzyskiwałby z nich znacznie więcej. Czy oficjalna wersja wg. której ma to służyć zabezpieczeniu tego nibybanku ma jakieś racjonalne podstawy?
6. Projekt bitcoin na platformie Boinc. Co miałby robić i w jaki sposób?

goofyx

3. Są kantory w której sprzedasz BitCoin lub ją kupisz
6. No liczyć BitCoin ale na wielu kompach za pomocą Boincu ;)

Cyfron

Cytat: goofyx w 27 Lipiec 2011, 14:58
3. Są kantory w której sprzedasz BitCoin lub ją kupisz

A czy ktoś sprzedał BitCoin'y i fizycznie zarobił na tym?

goofyx


Martin Fox

#46
Jak dla mnie to z jednej strony ciekawy pomysł, z drugiej... piramida finansowa :P Zarobią założyciele i ci co dołączyli na początku.

http://like-a-geek.jogger.pl/2011/05/31/jak-bardzo-spozniles-sie-z-bitcoin
Tutaj jest pięknie opisany mechanizm zarabiania (dla tych co to wymyślili).

mimeq

Cytat

A czy ktoś sprzedał BitCoin'y i fizycznie zarobił na tym?

Tak sprzedalem 2BTC kiedy jeszcze w miare kosztowaly (zarobilem 88 zl z groszem przelewm na konto w mbanku) w tej chwili mam jeszcze w portfelu okolo 6BTC  :P



mimeq

http://bitcoinwatch.com/

Czyli jakies 36-38PLN/1BTC

deepbit.net (pobieraja prowizje): PPS: 0.35 BTC/24h zakaladajac 650 MH/s

bitcoins.lc (calkowicie darmowy):

Your current total hashrate
656.18 Mhash/s
Estimated earnings
0.39031969 BTC / 24h


goofyx

Cytat: mimeq w 27 Lipiec 2011, 21:22
http://bitcoinwatch.com/

Czyli jakies 36-38PLN/1BTC

deepbit.net (pobieraja prowizje): PPS: 0.35 BTC/24h zakaladajac 650 MH/s

bitcoins.lc (calkowicie darmowy):

Your current total hashrate
656.18 Mhash/s
Estimated earnings
0.39031969 BTC / 24h

Co raz bardziej mnie kusisz, żeby przejść z moją 5970 z boinca na BitCoin ;)

Ufol

Bitcoin może zabrać nieco mocy obliczeniowej z Boinc. Ciekawe jaki jest obecnie jego potęcjał i jak to się ma w porównaniu do Boinca. Artykuł utwierdził mnie w przekonaniu, które wyraziłem w poprzednim poście. Ogromne pieniądze zarobią pierwsi użytkownicy tego systemu.
Czy wiadomo coś więcej o obliczeniach a właściwie ich przeznaczeniu?

goofyx

Cytat: Ufol w 28 Lipiec 2011, 09:59
Bitcoin może zabrać nieco mocy obliczeniowej z Boinc. Ciekawe jaki jest obecnie jego potęcjał i jak to się ma w porównaniu do Boinca. Artykuł utwierdził mnie w przekonaniu, które wyraziłem w poprzednim poście. Ogromne pieniądze zarobią pierwsi użytkownicy tego systemu.
Czy wiadomo coś więcej o obliczeniach a właściwie ich przeznaczeniu?
Na stronie http://bitcoinwatch.com/ piszą, że moc to ok. 166,73 PetaFLOPs/s
Czyli spora

lolek

Jak przeglądałem fora to ta moc obliczeniowa jest całkiem prawdopodobna. Fermy po 6 - 10 sztuk 5950 to norma.

goofyx

Cytat: lolek w 28 Lipiec 2011, 12:00
Jak przeglądałem fora to ta moc obliczeniowa jest całkiem prawdopodobna. Fermy po 6 - 10 sztuk 5950 to norma.
I jest z tego kasa <- z boinca nie ma :(

Troll81

ja nie liczę BOINC dla kasy. Włąsciwie to liczę właśnie dlatego ze jest to nie dla kasy. Uzasadnienie istnienia BOINC to udostępnienie mocy obliczeniowej projektom które normalnie nie dostałyby funduszy na superkomputer. Jak BitCoin ma kasę to moze sobie kupić superkomputer.

lolek

Bo BOINC to wolontariat, a Bitcoin to forma inwestycji. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce wspierać naukę, czy wynajmować moc obliczeniową komputera (mining właśnie tym jest).

@Troll81 - Nie bardzo, sensem mimingu jest dystrybucja Bitcoin więc superkomputer nie miał by sensu

bartekzero4

Też się trochę bawiłem w ten bitcoin, ale zrezygnowałem. Jak dla mnie to jest wilki przekręt i tyle. Po pierwsze taka waluta się nie utrzyma, jesli bedzie rosnąć w siłę to rząd ją powstrzyma (podatki itp), waluta nie może istnieć bez rządu i banków, oni juz sie o to postarają. PO drugie bazy danych całyu czas rosną (wszystkie transakcje robione na całym świecie są zapisane na dysku każdego komputera na którym jest zainstaowany klient) baza juz w tej chwili zajmuje chyba 1,5 gb, całą noc mi ściągał, zapycha neta niepotrzebnie, no ale w sumie dyski i net coraz szybsze są wiec to nie bedzie mialo takiego znaczenia. Całe to przewdstawienie próbują rozdmuchać osoby które na początku "wykopały" sobie mnóstwo bitcoin-ów, teraz przeciętny użytkownik z góry jest skazany na ,,biedę" bo nie jest w stanie zdobyć bitcoin-ów w jakiejś większej ilości. To jest eksperyment moim zdaniem skazany na porażkę, ta waluta nie ma nic wspolnego z relacją praca-zapłata, komputery produkują jakieś wirtualne monety, nikt w sumie nie pracuje, marnotrawi sie tylko prąd a "pieniążki" są - czy to nie dziwne? To tak jakby kazdy w domu siedział i tylko złotówki produkował, a markety by sie magicznie same zapełniały towarem. Moze później by to miało cechy realnej waluty, w co poważnie wątpię. Nie jestem ekonomistą i możliwe, ze błędnie cos tutaj wnioskuje, ale tak to rozumiem na chłopski rozum :) 

andy101fah

#58
Faktycznie wielki przekręt.

http://niebezpiecznik.pl/post/awaria-bitomat-pl-polacy-stracili-swoje-bitcoiny/

Cyfron

rzeczywiście ciekawe jakie są rzeczywiste powody tego.
a swoją drogą - to skoro włam na jeden serwer powoduje utratę danych, to co za "zabezpieczenia" wielkie liczą się na tych wszystkich kontach? Co to za "portfele" na klomputerach są przechowywane?

Arthusp

Raz stracili dane, może rzeczywiście nieszczęście czy pech. Ale jak się zdarzy jeszcze raz coś takiego, to już będę miał wyrobione zdanie na ten temat. Chyba że nie zadziała to, na co Cyfron zwrócił uwagę - przywracanie portfeli z komputerów pojedynczych użytkowników.

Krzysiak

A niech padnie jak wszyscy zaczną wysprzedawać farmy to ceny kart 58xx polecą w dół


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 02 Sierpień 2011, 12:39
A niech padnie jak wszyscy zaczną wysprzedawać farmy to ceny kart 58xx polecą w dół

ooo - i kupić taką za 200 PLN  %)

lolek

Straciłem 100PLN  :bad: :sick:

Arthusp

Cytat: lolek w 02 Sierpień 2011, 13:52
Straciłem 100PLN  :bad: :sick:

I nie da się tego odzyskać? Przecież miałeś jakiś "portfel" u siebie na dysku, prawda?

lolek

#65
Tylko co mi z tego portfela u mnie? BTC znajdowały się na koncie na bitomacie a portfele tam się znajdujące zniknęły po awarii (beckup był trzymany na tym samym serwerze co wszystkie dane. Gdyby nie to że to moja stówka to bym pękał ze śmiech).

Cyfron

no to po co jest ten "portfel" na dysku?
no i co to się liczy po tych kompach ?

lolek

Ten portfel na dysku to w rzeczywistości klucz do twoich pieniędzy. Przesyłając je do Bitomatu dokonujesz transakcji i BTC "opuszcza" Twój "portfel na dysku" i przechodzi do innego  portfela w tym przypadku znajdującego się na serwerze . No i problem polega na tym że ten portfel (klucz) na serwerze został "zgubiony". Twoje BTC ciągle są w sieci, ale nie masz do nich dostępu bo nie masz tego klucza.

Kiedyś gdzieś widziałem ten algorytm, ale nie pamiętam gdzie.

Ps. zastanawiam się w jaki sposób wszystkie dane konta zostały odzyskane, tylko nie te dotyczące BTC? Trochę mi to wszystko śmierdzi... Więcej nie dotknę tego gówna nawet kijem...

Martin Fox

http://news.ycombinator.com/item?id=2828445
Wystarczy zrozumieć że gość trzymał backup na tej samej maszynie wirtualnej co cały serwis.
Kiedy zdecydował się zmienić jej parametry... no cóż, usuwanie maszyny wirtualnej z reguły kończy się utratą danych na niej  XD
Admin... że  :ahoy:
Albo idiota albo właśnie zarobił ponad pół melona PLN

lolek

Zastanawiam się tylko dla czego skoro beckup zniknął to jakim cudem jest wszystko poza BTC? Są konta, loginy, i informacje o tym ile się miało BTC i PLN  ???

krzyszp

To akurat proste... Zmienił się ID maszyny, więc zaszyfrowany plik BTC jest już nieczytelny...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Oto sprytny sposób na przewał. Gdy już znajdą wielu jeleni ogłoszą awarię serwera, taką jak opisywana w powyższym artykule. Z racji tego, że użytkownicy nie będą mogli odzyskać swoich pieniędzy, wszystko zgarną wtajemniczeni. Jeżeli bitcoiny są w sieci a poprzedni właściciele nie mają do nich dostępu, to cuż stoi na przeszkodzie?
Nikt nie jest tak głupi, aby kopię trzymać w tym samym miejscu co dane wyjściowe. Twórcy systemu to ludzie diablo inteligentni. Znaleźli sobie dobre alibi. To przecież nie ich wina, że ktoś się włamał na serwer. Przechowywanie backupów na tym samym serwerze nie jest prawnie zabronione. Zatem trudno co kolwiek uzyskać poprzez procesy sądowe.

Troll81

Raczej myślę że chodzi o ponowne zbicie kursu bitcoina :D poleci na łeb, ludzie zaczną wyprzedawać, Jak osiągnie poziom śmieciowego to wtajemniczeni zaczną kupować. kurs wzrośnie, i wtedy będzie można pomalutku sprzedawać :D

http://bitcoincharts.com/charts/chart.png?width=944&m=bitomatPLN&k=&r=&i=&c=0&s=&e=&Prev=&Next=&v=1&cv=0&ps=0&l=1&p=0&t=S&b=&a1=&m1=10&a2=&m2=25&x=0&i1=&i2=&i3=&i4=&SubmitButton=Draw&


Martin Fox

http://niebezpiecznik.pl/post/trojan-kradnie-zasoby-by-wydobywac-bitcoiny/
No to teraz rozproszone wydobywanie bitcoinow :P I to bez wiedzy wlasciciela maszyny  :ahoy:

Ufol

Ilość bitcoinów przeznaczonych do wykopania jest ograniczona. Co stanie się, gdy się skończą? Czy mielenie na grafach będzie coś dawało? Jeżeli komuś opłacało się pisać wirusa, to oznacza, że jeszcze są dostępne. Zastanawia mnie niestabilność tego systemu. Dobrze opisał to Troll81.
" Raczej myślę że chodzi o ponowne zbicie kursu bitcoina
Cheesy
poleci na łeb, ludzie zaczną wyprzedawać, Jak osiągnie poziom śmieciowego to wtajemniczeni
zaczną kupować. kurs wzrośnie, i wtedy będzie można pomalutku sprzedawać
Cheesy "
Kurs leci na pysk, kto wie, że niedługo wzrośnie, ten kupuje i sprzedaje z dziesięciokrotnym zyskiem. A niech tam, stókrotnym!
Przecież tej bańki nic nie ogranicza. Może rosnąć i rosnąć, aż pewnego dnia pęknie ten balon.