Jak sprawdzić jaki Framework jest zainstalowany na Win7 64bit?

Zaczęty przez Pantarhei, 13 Czerwiec 2011, 12:38

Pantarhei

Jak w temacie, a także jak sprawdzić czy ten system ma SP1.

Edit

Na spokojnie.

Komputer z systemem Windows 7 64 bit. Trzeba się upewnić, że ma zainstalowaną wersję 3.5 programu o nazwie Framework (co to jest to nie wiem).
Trzeba się upewnić, że ma zainstalowany SP1. Sprawa poważna bo komputer ma być użyty na egzaminie i takie są postawione wymagania.

Jak to się robi?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

drWarlock

najszybciej
w panelu sterowania
programy i funkcje
dodaj/usuń programy
wyświetl aktualizacje

Troll81

sprawdź w "programy i funkcje" w panelu sterowania czy ma zianstalowane cos takiego jak .net framework 3,5.

informacje o servicepacku powinienes miec we właściwościach systemu... (prawym przyciskiem myszy na ikonce mój komputer i wybrać własciwości)

Pantarhei

Więc tak.
Wyglada na to że SP1 nie jest zainstalowany. Jest sporo aktualizacji ale jednostkowych. Rozumiem, że taki "pack" byłby wyróżniony. ?

Tego Frameworka nie było w programach i funkcjach, ale, za to, w spisie aktualizacji znalazłem aktualizacje do wersji 4 (Security Ubdate for Mcrosoft. NET Framework 4 Client Profile).

Musi być dokładnie wersja 3.5. Da się to jakoś downgradeować?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pantarhei

I jeszcze w Program Files/Reference Assemblies/Microsoft jest folder Framework z podfolderami v3 i v3.5.

Teraz już nic nie kumam.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

drWarlock

hm
ściągnij sobie instalkę 3.5
spróbuj odinstalować 4 -> ale pamiętaj też o tym aby wylączyć aktualizacje autoamtyczne, bo znów pociągnie 4, -> najlepiej przestaw update na wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać....

aha i jeszcze pytanie to ma być dokładnie 3.5 sp1 czy co najmniej 3.5 sp1 ?

Pantarhei

#6
Cytat: drWarlock w 13 Czerwiec 2011, 13:22
hm
ściągnij sobie instalkę 3.5
spróbuj odinstalować 4 -> ale pamiętaj też o tym aby wylączyć aktualizacje autoamtyczne, bo znów pociągnie 4, -> najlepiej przestaw update na wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać....

aha i jeszcze pytanie to ma być dokładnie 3.5 sp1 czy co najmniej 3.5 sp1 ?


No dokładnie musi być 3.5 sp1.
No właśnie. Widzę, że czegoś jeszcze nie rozumiem. Ja to rozumiałem że ma być na 7ce zianstalowany Sp1 systemu. A może chodzi o service pack tylko tego Frameworka???

Ale ze mnie dupa. W programy i funkcje oczywiście jest NET Framework, ale nie pod "N" tylko pod "M" bo to Microsoft Net Framework   :shame:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pantarhei

Odinatalowałem 4, ale 3,5 nie chce się zainstalować. Wyskakuje błąd instalacji.

Cofnąłem system do poprzedniego punktu. Poddaję się
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

drWarlock


drWarlock

spróbuj jeszcze zrobić taki manewr
załóz nowe konto usera na win 7 z prawami admina, przeloguj się na nie i jeszcze raz spróbuj zainstalować

Pantarhei

Dziękuje wszystkim za pomoc. Ostatecznie zdaje się, że nie najnowsza wersja frameworka też zdawała egzamin na tym egzaminie, a całe szczegółowe wymogi były zawracaniem głowy.

Swoją drogą, to była by niezła lipa jakby okazało się, że program- edytor tekstu blokujący dostęp do danych na komputerze - przygotowany na zlecenie ministerstwa nie współpracuje z najzwyklejszymi systemami operacyjnymi.

Jeszcze raz dziekuję
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.