Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Podaj dalej

Zaczęty przez emik, 23 Listopad 2009, 19:29

legis

W stacji Łabędź na malowidle ściennym widać że czarnoskóra osoba ma zamiast oczu ........
no właśnie co ma zamiast oczu?

emik

ma tylko jedno oko



legis

ma kamienie w oczach biały i czarny
ale uznaje dajesz

emik

jak w serialu Caprica nazywa się urządzenie do wirtualnej rzeczywistości?


Pantarhei

#204
Holoband
względnie Holonet bo tak chyba było w polskiej wersji językowej.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

emik



Pantarhei

Ok.
Podaj jeden przypadek, gdy zajęcie wierzytelności przez osobę trzecią wyłącza możliwość umorzenia tej wierzytelności przez potrącenie
W miarę możliwości swoimi słowami :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

wtedy, gdy dłużnik stał się wierzycielem swego wierzyciela dopiero po dokonaniu zajęcia albo gdy jego wierzytelność stała się wymagalna po tej chwili, a przy tym dopiero później aniżeli wierzytelność zajęta.

Nie mogą być umorzone przez potrącenie:
1) wierzytelności nie ulegające zajęciu;
2) wierzytelności o dostarczenie środków utrzymania;
3) wierzytelności wynikające z czynów niedozwolonych;
4) wierzytelności, co do których potrącenie jest wyłączone przez przepisy szczególne.

Pantarhei

Brawo Trollu!
Wywaliłeś sumę wiedzy. :)
Wiec spróboj jeszcze wyodrębnić jeden przypadek z literalnie zacytowanego przepisu i przedstawić go w miare możliwości własnymi slowami.

Jak do jutra nie odpowiesz to uznaję tę odpowiedź.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

CytatDłużnikowi opłaca się zakupić dług swojego wierzyciela, ponieważ dzięki temu może dokonać potrącenia obu wierzytelności. Takie potrącenie należności jest możliwe wówczas, gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami. Każdy z nich może wówczas potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony. Jednakże mogą to zrobić tylko wówczas, gdy przedmiotem obu wierzytelności są pieniądze albo rzeczy tej samej jakości oznaczone tylko co do gatunku, a obie wierzytelności są wymagalne i mogą być dochodzone przed sądem albo przed innym organem państwowym.

                Potrącić wierzytelność przedawnioną można wówczas, gdy dłużnik zrzeknie się przedawnienia albo gdy przedawnienie jej jeszcze nie nastąpiło w chwili, gdy potrącenie stało się możliwe. Gdy nie zachodzą wskazane tutaj okoliczności, to wierzytelność ta nie będzie wymagalna i dlatego nie można jej potrącić.

                Gdy dojdzie do przedawnienia, to wówczas obie wierzytelności umarzają się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej. Potrącenie odbywa się przez oświadczenie złożone drugiej stronie. Ma ono moc wsteczną od chwili, kiedy potrącenie stało się możliwe.

                Natomiast zajęcie wierzytelności przez osobę trzecią wyłącza umorzenie tej wierzytelności przez potrącenie tylko wówczas, gdy dłużnik stał się wierzycielem swego wierzyciela dopiero po dokonaniu zajęcia albo gdy jego wierzytelność stała się wymagalna po tej chwili.

Chodzi tu o to, że stała się wymagalna później niż wierzytelność zajęta.

Jesteś komuś winien kasę a ten ktoś jeszcze komuś. Możesz więc odkupić dług swego wierzyciela od jego wierzyciela i dokonać potrącenia. Warunek jest taki że wierzytelność kolesia któremu jesteś winien kasę nie została zajęta przez jeszcze kogoś...

Tyle że ten ktoś trzeci musi być na tyle szybki by zająć wierzytelność zanim ty położysz na niej łapę :D

Pantarhei

"Możesz więc odkupić dług swego wierzyciela od jego wierzyciela i dokonać potrącenia" - a nie prościej zapłacić swój dług swojemu wierzycielowi? :)

Cytat: Troll81 w 11 Luty 2010, 21:32
Warunek jest taki, że wierzytelność kolesia któremu jesteś winien kasę nie została zajęta przez jeszcze kogoś...

Tyle że ten ktoś trzeci musi być na tyle szybki by zająć wierzytelność zanim ty położysz na niej łapę :D

Warunek jest taki, że wierzytelność wobec kolesia, który jest ci winien kasę zostanie zajęta przez twojego jeszcze innego wierzyciela. Ten twój jeszcze inny wierzyciel musi być na tyle szybki żeby zająć tę wierzytelność zanim twój koleś pożyczy ci pieniądze.

Dobra. Dajesz bo już sam ledwo to rozumiem.  XD XD XD
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

co oznacza słowo
Hottentottenstottertrottelmutterbeutelrattenlattengitterkofferattentäter

dodam że to z niemieckiego

Pantarhei

Siedzący w plecionym pojemniku na kangury zabójca hotentockiej matki głupiego, jąkającego się syna.

Fakt że w Niemcy komponują bardzo długie rzeczowniki. Pamiętam z liceum taki wyraz "deutschesprechlierefurauslender", co oznacza zdaje się - nauka niemieckiego dla obcokrajowców :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81


Pantarhei

Jaka pojemność miał montowany seryjnie we wzmacniaczach Diora WS-442 największy (fizycznie i pojemnościowo) kondensator elektrolityczny.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

KOndensatory C801 C802 C901 C902
KFPf-2f-10x10-22000pF-Z-25V

Zassałem cały schemat :D

Pantarhei

#216
22000 piko F to bardzo malutko.
A gdzie ty znalazłeś kondy o tak wysokiej numeracji porządkowej. Tez mam serwisówkę i tam "C" kończą się na pięciuset kilkunastu ale żeby 800 i 900 ?

Poszukaj jeszcze. Z tego co widzę u mnie w serwisówce w spisie elementów nie ma tego właściwego konda, o którego pytam  - widoczne był tak duży i znany, że nie było potrzeby go opisywać. To słynna konstrukcja Elwy.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

W tym schemacie co go mam to była największa pojemność, ale ja jestem dupa z elektroniki........ może nie umiem czytać.....

Pantarhei

Kondensator, o który pytam pojemność ma mierzoną w mili faradach uF ("u" ma dłuższą pierwszą krawędź), a nie z piko Faradach pF.
Jest o nim dość często wspominane na forach w watkach dotyczących modernizacji wzmacniacza WS-442.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

emik



Pantarhei

Dobra odpowiedź, choć superdobrą byłoby 2x 4700 uF.
Był to tzw. kondensator zasilania symetrycznego - wynalazek polskiej Elwy. Miał trzy nóżki i de facto składał się z dwóch kondensatorów w jednej puszce. Konstrukcja była tyleż nowatorska, co nieudana i zawodna.
Jeśli macie jakiś polski wzmacniacz to na 80% ten kond tam jest. Warto go zamienić na dwa zwykłe 10000 uF połączone szeregowo, poprawi to dźwięk.

DAJESZ EMIK!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

emik

podać skład pierwszego zespołu diagnostycznego zatrudnionego przez House'a


legis

Allison Cameron   Eric Foreman   Robert Chase

emik

dajesz "bileciak" ;)


legis

kto i gdzie powiedział

– Skąd macie prąd?
– Mamy dwa olbrzymie chomiki, biegające po wielkich kołowrotkach w naszej podziemnej elektrowni.
– Bardzo śmieszne.

emik

John Locke, LOST - odcinek Deus Ex Machina


legis


emik

Jak się nazywał wyimaginowany przyjaciel Hurleya.


legis


emik

twoja kolejeczka


legis

kto podkładał głos w polskiej wersji Heroes of Might and Magic V jako Agrael, Raelag?

emik



legis


emik

jak na imię ma kobieciarz z serialu "Jak poznałem waszą matkę"


Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

emik

dajesz panterka - a tak ogólnie to jeden z moich "najulebieńszych" seriali na CC


Pantarhei

Szkoda, że go nigdy nie widziałem :)
CC to comedy central? (to nie jest właściwe pytanie ;) )

Właściwe pytanie będzie z treścią:

Jedzie ojciec z synem samochodem i dochodzi do strasznego wypadku. Ojciec ginie na miejscu, a syn z ciężkimi obrażeniami trafia do szpitala prosto na stół operacyjny.
Wchodzi chirurg, spogląda na chłopca i krzyczy "O Boże! To moje dziecko!".
Jak to możliwe?


Wykluczamy wszelkie adopcje, pomyłkowe inseminacje podczas cytologii, bliźniaków, związki "partnerskie", dewiacje oraz inne figury logiczne rodem z mody na sukces.

Jeśli ktoś znał wcześniej odpowiedź, bo np słyszał już tę zagadkę albo oglądał pewien film, to proszę, niech da szansę kolegom. :) Proszę tylko dać znać, że się wie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Dziecko dwóch tatusiów?? (gejów??)

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 17 Luty 2010, 11:29
Dziecko dwóch tatusiów?? (gejów??)

Gejów wykluczyłem w haśle - związki partnerskie :)

Cytat: Pantarhei w 17 Luty 2010, 08:32
Wykluczamy wszelkie adopcje, związki "partnerskie", dewiacje oraz inne figury logiczne rodem z mody na sukces.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Szopler