Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Już jest praca! (nowe WU | próbki)

Zaczęty przez PrzPrz, 14 Styczeń 2006, 22:09

Troll81


Pigu

jedną zjadłem  :attack:

eclipse99

Wydaje się że w LHC po długiej przerwie coś się zaczęło dziać, dziś znowu była praca.
Tylko pięciu z nas w ciągu ostatnich dwóch dni coś przeliczyło:
http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/team_members.php?teamid=211&offset=0&sort_by=expavg_credit
Być może to znowu okazja jedna na kilka miesięcy,
KAMRACI DO ROBOTY!
:attack:

apohawk

Właśnie dołączyłem, widząc wiadomość, że coś jest, ale na serwerze posucha.  ???
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Nie wiem dokładnie jak często ale jednostki pojawiają się mniej więcej raz na dobę w niewielkiej ilości i są oczywiście momentalnie rozchwytywane.

apohawk

Ok, dzięki. Komputer chodzi ostatnio 24h na dobę. O której dokładnie się pojawiają ? ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

Te chętnie bym załapał.... resource share mam powyżej innych...

eclipse99

#327
Nie ma reguły, mnie udało się załapać na:

3 WU - 25.02 między 16.30 a 16.40
6 WU - 26.02 między 10.40 a 11.04
6 WU - 28.02 między 12.50 - 14.38

przy czym kilka próbek się wysypało.
Jak na razie trafiłem na kilkudziesięciosekundowe i kilkunastogodzinne (Pentium 4  2.80GHz).

Sergeant

Dwie jednostki pobrane wczoraj, jedna dziś. Wczorajsze przeliczone i zaliczone (ok. 1,5min liczenia), dzisiejsza niestety z błędem.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

eclipse99

W ciągu ostatniej godziny znowu była niewielka ilość krótkich próbek, szacuję że około 300  %)

Troll81


apohawk

#331
Kurde, niby są tam jakieś zadania, a mi nie chce przydzielić  :wth:

EDIT
I przefruneło pewnie jakieś 500-600 WU, a mi ani jednej nie chcą dać. *foch*
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Jeśli klient kontaktuje się z serwerem częściej niż raz na 15 min to nic nie dostaniesz.
Jeśli masz czas to zablokuj LHC, i odblokuj dopiero kiedy pojawią się próbki:
http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/server_status.php

apohawk

No widziałem te komunikaty "too recent", ale po odczekaniu 3 minut znikały. Dalej jednak było 0 WU. Następnym razem spróbuję, jak mówisz.
No good deed goes unpunished.

apohawk

Nareszcie dostałem WU, na razie tylko 2, ale jest postęp  ;D
No good deed goes unpunished.

lolek

#335
a ja nadal nic  :(
EDIT:
dostałem 2 WU, co ciekawe na moim koncie zalegają jeszcze dwa zadania w pending z 21 marca 2009 XD

Troll81

to sie chyba nie doczekasz....

lolek

Próba włączenia wygaszacza powoduje wysypanie się próbki  >:(

KrzychuP

#338
Złapałem 2 WU  :attack:

EDIT:

UWAGA!!!
nie włączać grafiki - próbka wysypuje się (wskazane jest zatem wyłączenie boinc'owego wygaszacza, jeśli ktoś ma włączony)

tym samym straciłem 1 próbkę  :wth:

ksysju

Hi

U mnie na jakimś terminalu z prockiem via 1G zassało jak nigdy 9 próbek.
A liczy się średnio wu 7.5 godziny   ;).

Nie wiem czy dalej wysyłają tą samą próbkę do kilku osób i jak ktoś odeśle to resztę kasują, ale zablokowałem sieć co by wszystko się przeliczyło.
A  co  XP, nie dają pod linuksa to będe taki :)  .
ksysju

tito

 ;D Po naprawdę długiej przerwie ponownie WCZORAJ podłączyłem się pod projekt, aby dociągnąć do 10k i od razu 6 WU mi wpadło.

apohawk

Łyknąłem właśnie dwie, a już myślałem, że nic nie dostanę.  ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

A ja nic nie dostałem....

apohawk

LHC właśnie w tym momencie generuje jakąś robotę. Do ataku  :attack:
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Złapałem dwie kolejne :)

Troll81


apohawk

Ja złapałem na razie 3, ale jakieś kilkusekundowe maleństwa. Mogliby się bardziej postarać  >:(
No good deed goes unpunished.

Sergeant

Mi natomiast udało się łyknąć dzisiaj kilkanaście próbek. Dziewięć liczyło się po kilkanaście sekund, dwie liczyły się do trzech godzin. Przed chwilą zassałem znów trzy próbki. Wcześniej jeszcze 19 kwietnia zassałem 10 próbek.

Może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego jeden komp ściąga próbki, a drugi w tym czasie nie chce zassać żadnej.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

apohawk

Mi na linuksa nie chcą dać żadnej próbki, że niby aplikacja linuksa nie lubi.  :(
Z tym zasysaniem próbek, to też jakieś szemrane jest.

Btw. "Project down for maintenance"  :wth:
No good deed goes unpunished.

Troll81

się wszyscy rzucili po próbki :D to serwer padł  XD

Bobo_PL

Dosłownie 30 sekund temu zapisalem sie do projektu i juz zassało kilka próbek.

Niekumaty Burak

Tak, jest. Dostałem 9 sekundową próbkę, a w między czasie wszystkie zostały rozdrapane.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

a mnie się jedna liczyła 6 sekund a druga 30 minut....

G

Cytat: KrzychuP w 16 Kwiecień 2010, 11:56
Złapałem 2 WU  :attack:

EDIT:

UWAGA!!!
nie włączać grafiki - próbka wysypuje się (wskazane jest zatem wyłączenie boinc'owego wygaszacza, jeśli ktoś ma włączony)

tym samym straciłem 1 próbkę  :wth:
Wygaszacz - moim zdaniem - jest wątpliwą ozdobą kiedy Cię nie ma , a mocno obciąża system w długich okresach czasu. Dlatego polecam -podczas aktualizacji - wejść w ustawienia zaawansowane. Tam można usunąć domyślne oznaczenie "używaj wygaszacza" oraz zaznaczyć wszystkich użytkowników komputera jako osoby udostępniające moc obliczeniową dla projektów Boinc.

KrzychuP

A mnie się bardzo podobał wygaszacz z LHC, poza tym często robię coś pracy ręcznie na kartce (np. obliczenia wstępne, szkice rysunków...) i miło zerknąć na coś fajnego i dopracowanego, a nie wszyscy zaraz muszą widzieć, co się kryje pod wygaszaczem na pulpicie  ;)

Gargul

Też lubię, jest sympatyczny. Fakt, trochę mocy obliczeniowej zjada, ale bez przesady. No i ciągnie z gpu, a nie cpu ;).

A ja nie załapałem zadnej próbki tym razem:(

[PBT] Horpah

a ja dziś dwie liczyły się ponad dwie godziny każda, ciekawe kiedy znowu coś wpadnie

Timaxi

Są nowe probki złapałem 4  :)


simonic

Dziś dostałem swoje pierwsze próbki w tym projekcie. Od razu 3 sztuki. Tylko okazało się że próbki liczyły sie 11, 25 i 9 sekund :( nawet 1 punkcika całego za to nie będzie :(


Troll81

ano :( LHC po dropsach leci...