Długie liczenie

Zaczęty przez helmut0, 17 Grudzień 2005, 08:48

helmut0

Witam.

Zastanawiam się o co chodzi. Od kilku dni zacząłem liczyć Climateprediction.net. strasznie długo to idzie. od 3 dni liczy się non sto noc i dzień i mam nie cału 1%. Czy to jest normalne w tym projekcie :?:

Kompa nie mam wolnego, żeby się krzaczył.

O co chodzi:?:

gaciu

To normalne. Taki projekt. Kiedy przeliczysz otrzymasz adekwatna liczbe punktow.

Nietoperek

jesli mowa o haslach - z menu start dajemy uruchom i wpisujemy "control userpasswords2" wtedy mamy ladne okienko do ustalania jaki uzyszkodnik ma sie logowac automatycznie i inne pierdolki z tym zwiazane ;)

PrzPrz

Wygląda na to, że faktycznie będzie dłuuuugie liczenie
Na razie wyłączyłem pobieranie danych wszystkich innych projektów, niech się Climateprediction spokojnie liczy...
Dobrze, że ma dosyć odległy (2006-11-20) termin przydatności. ;)

bartsob5

to jest zaclkowicie normalne dla climate... deadline mija w ciagu roku, a na moim kompie przeliczenie 1% zajmuje 6-9 godzin...

PsychOPAT

Nie wiem jak u was, ale mój [kiedy go jeszcze (niedawno) liczyłem] łączył się co jakiś czas i przyznawał credity za to, co zostało już przeliczone. W sumie powiem, że nawet nieźle wysoko punktował :D
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

bartsob5

climate wysyla dotychczasowe wyniki co ok 1.38% (72 razy w ciagu liczenia calej jednostki) bo chyba nikt by nie chcial, zeby wystapil blad probki przy 99% i nie dostaloby sie ani jednego pkt:>

kuru87

Mi średnio liczyło (AXP @2100MHz) jedną probkę w CPDN w około 570~600h 8)
b]Heh... Cały ten świat...[/b]

PrzPrz

Wygląda na to, że przez najbliższe pół roku będę tylko CPDN liczył... :?
Po 56 godzinach czasu CPU mam 4,56% (pozostało 1130 godzin i cała druga jednostka), a ściągnąłem do przeliczenia (niechcący - po reinstalacji BOINCa) 2 jednostki sulphur_cycle...
Już teraz CPDN zajmuje mi ponad 400 MB...  8O
Trochę chyba jednak za duże te jednostki wykombinowali...

Benchmarki: 1763 Whetstone, 6125 Dhrystone
AMD Athlon 64 3000+ 1,81 GHz 1024 MB RAM
Klient BOINC: truXoft v5.3.2

bartsob5

ja wciaz licze stara jednostke... datowana na sierpien 2006, mam 11% po 76 godzinach;) zajmuje 392MB;)

kuru87

CytatJuż teraz CPDN zajmuje mi ponad 400 MB...  8O
To jeszcze nic u mnie dochodziło do 1.2GB 8)
b]Heh... Cały ten świat...[/b]

matti_tm

Cytat: "kuru87"
CytatJuż teraz CPDN zajmuje mi ponad 400 MB...  8O
To jeszcze nic u mnie dochodziło do 1.2GB 8)

A no, ja mam podobnie. Dyskożerność jest potworna, ale tak mi coś się wydaje, że co nieco da się wyciąć z katalogu projektu.

Czasami trzeba sprawdzać, czy CPDN się faktycznie liczy. BoincMenedżer czasem pokazuje, że ślicznie się liczy, ale procentów nie przybywa ( :) ). Należy wtedy zajrzeć do TaskMenedżera Windows i sprawdzić jak procesor jest "utylizowany".
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


donimik

a mam pytaie bo dopiero zacząłem to liczyć. bo doszlem niby już do 5 grudnia 1920 roku :P ale musiałem zrestartować całego managera i potem jak odpaliłem znowu to poleciało mi znów od 1 grudnia. czy tak jest zawsze??
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

AL

Mchl chyba o tym gdzieś pisał, ale wydaje mi się, że chyba tak. Taki punkt podporu 1. grudnia

donimik

no dobra ale chodzi o to że nie zaleznie ile by mi obliczył to po restarcie np po wyłączeniu kompa na noc i włączeniu go ponownie to np seti liczy dalej od miejsca gdzie skończył a Climat od 0 mi zaczyna znów
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

bartsob5

---------- 15:14 28.06.2006 ----------

no raczej do zera ci nie cofnie... w gre wchodzi spadek postepu o ok 0,01% inaczej jest z rosetta... przy dlugich jednostkach potrafilo mi sie cofnac o 15%...:|

---------- 20:56 04.07.2006 ----------

hmmm... a mi sie dzis cos wykrzaczylo i cofnelo sie do ostatniego odeslania struzki (do 1,25%) mimo ze mialem juz 1,799%... niestety moj ostatni backup ma probke gdy ta miala jeszcze 1,33%... myslicie ze moglo miec na nia wplyw chroniczne, nie zapowidziane pady kompa? (zaczynam podejrzewac plyte glowna) dzis mi padal, a pozniej raz nie chcial wstac.. od tygodnia mialem wstrzymane ta probke ale dzis wznowilem, zaraz sie aplikacja zawiesila (okno: wyslij raport do microsoftu, przed wybraniem wyslij lub anuluj zatrzymalem proces boinc.exe zeby mi nie wywalilo calkowicie) i tak dwa razy... pozniej wlasnie ten pad kompa, po odpaleniu znowu wznowilem i sie cofnelo o 0,5%... nie wiem czy jest sens ciagniecia tego, a raczej na pewno dam sobie z tym spokoj na tydzien...

m2marek

Za ciepło?
Mamy lato przegrzewa się.
Mój komp nie kręcony chodzi stabilnie do ~60*C, zaś wyśrubowany najwyżej do 50*C. Więc na lato zmniejszyłem taktowanie.

bartsob5

w tym rzecz ze nie jest za cieplo!!!!! procek grzeje sie max do 57stopni a northbridge do 56, a komp nigdy nie padl w takjiej temperaturze, tylko gdzies w okolicach 53-54stopni...

miszol

bartsob5 - może to wina zasilacza. u mnie po zmianie zasilacza reserty się skończyły

bartsob5

jakos przestalem go podejrzewac.... wszustkie odczyty napiec sa jak najbardziej prawidlowe... po przedmuchaniu nawet sie nie grzeje....

m2marek

jeśli masz P4 to temp. CPU ok, jeśi AMD to ... mój Venice jak wyżej. Na "północy" mam chłód <40*C
Pozostaje jeszcze przegrzewanie: zasilacza na płycie, pamięci i GPU. Z twoich relacji stawiałbym na pamięć - spróbój zwiększyć opóźnienia jeśli masz przetaktowaną pamięć.

MadMan

Cytat: "bartsob5"jakos przestalem go podejrzewac.... wszustkie odczyty napiec sa jak najbardziej prawidlowe... po przedmuchaniu nawet sie nie grzeje....
Odczyty z miernika, tak? Bo jak z płyty, to w zasadzie nie wiesz jakie masz napięcia.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

tak, z miernika... przed wylaczeniem nie zaobserwowalem jakichs wiekszych skokow czy spadku (wahania mniejsze od 0,5%...)

Nietoperek

a ja mam pytanie troszke inne - czy ktos sie orientuje - model "hadcm3" %-towo co ile zapisuje checkpoint'a ?

bartsob5

co 0,625% juz sie o to pytalem jakis czas temu...

Nietoperek

dzieki :) - chwilka - zaryzykowalem i wylaczylem boinc'a - z 0.020 cofnelo na 0.010 - wiec chyba jest inaczej i cale szczescie - @bartsob podejrzewam iz pisales o tricklet'ach ale to tez dobrze wiedziec choc nie o to mi chodzilo ;)

Borsook

moze troche odgrzebie temat.

Ile wam liczy teraz CPDN? Bo tak sobie ogladam po roznych wynikach i jestem troche zaniepokojony (moze jakies wieksze cosik teraz jest).
Licze jednostke hadcm3... i po 30h mam dopiero 1% co oznacza 3000h na calosc gdzie jak sie orientuje powinno to trwac ok 1000-1500h. Timestep mam co 2,75sek a porownujac do podobnych kompow ktore maja ok 2sek to troche duzo (prawie 50% wolniej). I srednia godzinowa ok 14pkt. Czy to sa dopuszczalne wyniki czy CPDN nie lubi AMD turiona :(  Jak to u was wyglada?

bartsob5

mi sie waha to od 2,5 do ponad 3, przewiduje mi do konca 1900h i jakos z tym nie mam problemow...;)

m2marek

Cytat: "bartsob5"co 0,625% juz sie o to pytalem jakis czas temu...
Przeliczył mi1,005% i...
0 pkt. Liczę Hadcm3ohc.... Czy coś sie zmieniło z naliczaniem?

Borsook

od razu po wyslaniu struzki nie ma punktow, ja zwykle dostawalem je po 1-2 dniach. Zalezy tez gdzie tych pkt nie widac? Na stronie climata, w boincu, czy w boincstats? Kazde w innym czasie jest uaktualniane

m2marek

przeliczyłem drugi "punkt kontrolny" i dalej nic :?  :x
Chyba mają problem z serwerem, jak wam raportują?

Borsook

a moze sproboj zaktualizowac projekt bo moze zaliczyles dwe strozki ale ich nie odeslales jeszcze. ja tak mialem niekiedy.

m2marek

---------- 09:11 28.11.2006 ----------

jeszcze raz spytam: czy raportuje się wam CPDN?
Na stronie Willego same zera, na stronie projektu nie widać dziennych urobków - co pokazują wasze menadżery ???

---------- 09:16 ----------

zaraportowało :D

Juras23

już niedługo bo za 100 godzin skończę liczyć 1 jednostkę CPDN mam już 96% - liczę ją na beznetowcu z kopiami co 10%.

ktoś skończył już taką jednostykę? powinniśmy nadawać jakieś gwiazdki lub coś podobnego pod avatarkiem :) wymagało to dużo pracy.

miszol

ja już jakiś czas temu przeliczyłem całą jednostke ~1500h ale na normalnym (czytaj: podłączonym do netu) kompie, a teraz pliki od CPDN zajmują ~1GB i nie wiem czy można je bezpiecznie usunąć z kompa - a jeżeli można to jak? najpierw opuścić projekt i potem usunąć pliki? zaznaczam że w najbliższym czasie nie zamierzam liczyć CPDN

bartsob5

jesli nie masz juz zadnych probek z climata, i nie chcesz miec nowych, to kliknij nie pobieraj i poprostu restart projektow... jesli masz wciaz jakas jednostke, to jest tam kilka(set) MB plikow ktore prawdopodobnie mozna wywalic... ale w to sie bawil matti_tm i jego sie pytaj (zreszta byla o tym mowa gdzies w dziale climata)

PBT_adamludek

kliknij opusc projekt to i zbedne pliki skasuje boinc :)

bartsob5

Cytat: "adamludek"kliknij opusc projekt to i zbedne pliki skasuje boinc :)

no tez jest taka opcja, ale to najbardziej inwazyjny sposob:P (bo przy ponownym podlaczeniu sciagnie ci nowa probke)

PBT_adamludek

nie bo usunie projekt z listy projektow :)

bartsob5

ale jesli podlaczysz go jesli raz.... (albo sam sie podlaczy -> BAM)