Pęknięta szkło w kuchni indukcyjnej

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Marzec 2016, 21:34

Krzysiak

Witam
Czy prawidłowo zahartowane szkło w płycie indukcyjnej może pęknąć tylko na pół ?
Czy czasami szkło hartowane nie powinno się rozsypać w drobny mak

[smg id=10517 type=preview align=center caption="12874366 1004040082976521 1751582053 o"]

Płyta pękła w nocy gdy nie była używana
Żadnych odprysków od uderzenia


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

może, świadczy to o wadzie fabrycznej albo jakimś punktowym naprężeniu. Na gwarancje jechać.

szyba samochodowa na przodzie też jest hartowana i powinna pójść w drobny mak a nieraz po kamieniu pozostaje jeno rysa :D

kva.pl

Cytat: Troll81 w 23 Marzec 2016, 00:20
szyba samochodowa na przodzie też jest hartowana i powinna pójść w drobny mak a nieraz po kamieniu pozostaje jeno rysa :D

What? ;)

W drobny mak to sie rozsypuja boczne, przedna musi zapewniac ochrone i rozpadac sie nie moze. Inaczej taki kamien na drodze moglby zabic ludzi w srodku.

c_RaSz

No nie wiem kva.pl  na ile powinna, ale dawno temu (to i standardy mgły być inne?) w autobusie którym jechałem, poszła szyba przednia właśnie, i wyglądało to jak eksplozja!  — huk, i szkło, w postaci drobnych okruchów — wpadło do środka jak grad. No ale ja też bym takiemu hartowanemu na przedzie pojazdu — nie zaufał, tam powinna być warstwowa. Gdy ona zostanie trafiona kamulcem nawet b. mocno, to choć szkło popęka, to nigdzie nie posypie, bo jego resztki wiszą na folii, która ma sporą wytrzymałość.
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

dlatego przednia jest klejona. zazwyczaj z kilku warstw klejonych folią.

stad taki efekt - https://www.youtube.com/watch?v=5lKCmxcDDBM

Krzysiak

No i przyjechał serwisant z firmy BEKO

Śrubka mocująca była za głęboko wkręcona i przebiła warstwę amortyzującą nacisk szkła
Reklamacja została uznana, szkło do wymiany na koszt producenta

Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: