AdamSn

Zaczęty przez Holmer, 17 Styczeń 2012, 12:52

Holmer

Witam serdecznie,
mieszkam w Kętrzynie, woj. warmińsko-mazurskie.
Zabawę z liczeniem rozproszonym rozpocząłem w 2002 roku - projekt Seti.
Z dużymi przerwami, bo nie zawsze sprzęt był dostępny.
Mam komputer stacjonarny 2 szt. i laptop - dwurdzeniowe.
Po tej dużej przerwie postanowiłem kontynuować tą zabawę i liczę ponownie poprzez menadżera Boinc.
Rozpocząłem liczenie:
Mersenn@home
Enigma@Home
Seti@home
oraz na laptopie Poem@home

Przy okazji mam takie pytanie związane z liczeniem na systemie linux.
W związku z tym, że nie zawsze mogę mieć komputer i laptop włączony w domu przez całą dobę, kolega podsunął mi takie rozwiązanie:
wykupić prywatnie serwer vps i tam zainstalować boinc menadżera pod linuxem.
Znalazłem sobie w na stronie linuxpl.com taką ofertę i nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie.
http://vps.serveradmin.pl/Serwer-VPS-1,f,47,pakiet,6

Chyba że ktoś ma inne rozwiązanie to może mi zasugeruje, co , gdzie i jak?

Pozdrawiam.

krzyszp

#1
Witam Cię :)

Wynajęcie VPS'a nie zawsze się sprawdzi, większość dostawców wyłącza serwer, gdy jego obciążenie jest bardzo wysokie (często jest o tym wzmianka w regulaminie).
Niemniej, nawet kilkaset punktów dziennie z Twoich kompów, to zawsze coś - liczy się przecież także samo zaangażowanie, a każdy liczy na tym, co ma :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Holmer

#2
Dziękuję za informację.
No właśnie z tym wyłączaniem serwera może być różnie.
A jednak większa satysfakcja będzie z tego co sam na własnym sprzęcie do tej pory policzyłem i dalej będę liczył..
A zamiast płacić za serwer lepiej będę zbierał sobie na czujnik do kolejnego projektu Radioactive@Home.

Tomasz R. Gwiazda

#3
witaj

Dobrze kombinujesz (szczegolnie z R@H) :)

Troll81

#4
polecam tez czujnik QCN. projekty non-cpu intensive :D no i zakup karty graficznej która daje w niektórych projektach olbrzymiego kopa :D

aborek

#5
Witam na pokładzie  :ahoy:

Sergeant

#6
Witamy następnego zakręconego, raczej zaliczonego. Grafa przyda ci się np. w Collatz (widzę, że liczysz to).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

lolek

#7
Witam i ja  :parrrty:

W e24cloud nie wyłączają chmurek, ale to raczej mało opłacalny biznes. Zdecydowanie lepiej kupić jakąś grafę - już taka za 200zł da Ci z 80k RAC.

Kryniek

#8
Witam również :)

Co do VPS i liczenia na nim to się nie wypowiem bo nie testowałem.
Ale jeśli już to na pewno da radę liczyć boinc w 100% na dedyku.
Testowałem ze dwa tygodnie swego czasu na dedyku w ovh i liczyło ładnie.
Tylko ciekawe jak to się przekłada na opłacalność. Czy ilość punktów będzie większa niż ta, którą byś wyrobił na kompie w domu wydając tę kwotę na prąd.

Edit

Lolek ten e24cloud jest nieopłacalny w porównaniu do dedyka jak przeliczyłem. Ale za darmo owszem ;)

lolek

#9
Dla tego napisałem że to mało opłacalny biznes  :P

Piotr W.

#10
Witaj na pokładzie narodowej drużyny  :p_arr:



stiven

#11
 :ahoy:

kaimoon

#12
I ja witam kammrata na pokładzie i życzę satysfakcji z liczenia  :respect:

Holmer

#13
Dziękuję za pomoc i powitania.
Mam takie jeszcze pytanie.
W tych kilku projektach w których uczestniczę miałem wpisane w profilu użytkownika jako Adam Sniezko, dzisiaj we wszystkich zmieniłem na AdamSn.
Później wszedłem na stronę http://allprojectstats.com, aby sprawdzić swoje statystyki.
Jeszcze jestem widoczny jako Adam Sniezko, a AdamSn nie istnieje.
Jak długo się czeka na zmianę w statystykach? i czy zmiana nie spowoduje utraty naliczonych punktów?
Na stronie http://www.boincatpoland.org teraz się zarejestrowałem jako AdamSn.
A jak zrobić aby tu na forum zmienić login z Holmer na AdamSn?

Troll81

#14
Update statystyk trwa ok 24h czasem się zdarzy ze na skutek zmian statystyki się rozsynchronizuję. Ponowna synchronizacja potrawi potrwac nawet ilka tygodni. Punkty generalnie nie znikają.

Loginu na forum nie zmienisz (chyba ze stworzysz nowe osobne konto) możesz zmienić znawe wyswietlaną. Czyli logujesz się jako Hlmer ale w postach wyświetlac sie będzie AdamSn.

AdamSn

#15
Dzięki za informację. Postów napisałem mało jako świeży użytkownik forum i nie angażowałem się do tej pory w dyskusje bo sporo na razie jest dla mnie rzeczy i tematów nowych.
Dlatego dokonałem ponownej nowej rejestracji użytkownika.
Teraz już jako AdamSn.


Troll81

#16
Rozumiem ze postów zamierzasz napisać więcej i zaangażować się bardziej :D berek  :attack:

aborek

#17
No teraz to już chyba nie ma wyjścia :D

AdamSn

#18
Przynajmniej będę się starał brać częściej udział w dyskusji.
Ale na razie sporo lektury przede mną bo jak to powiadają: jeden mówi co wie a drugi wie co mówi.Wolałbym wiedzieć co mówić/pisać.
Na razie nie wiele wiem i pewnie ten stan będzie przewlekły, ale jest nadzieja na poprawę i poszerzenie wiedzy.
Oczywiście przy pomocy forumowiczów.
Pozdrawiam

AL

Życzę powodzenia no i witam na pokładzie naszej łajby  :parrrty:

_Aleksander_

Każdy kiedyś zaczynał...dasz rade  :ahoy:

pawg

Ścigamy się? Oczywiście ku chwale zespołu  :attack:
Może nawet wygram... ;)