Które projekty najle...

Zaczęty przez PeeN, 02 Kwiecień 2006, 18:00

PeeN

Które projekty nejlepiej pasują do mojego kompa
PIII 750MHz
256MB RAM(1024MB SWAP)
Riva TNT2 M64 32MB
max. 1-2GB na projekty(przychylając się do wersji 1 GB ;))

06-04-02 17:36:58||Running CPU benchmarks
06-04-02 17:37:57||Benchmark results:
06-04-02 17:37:57||   Number of CPUs: 1
06-04-02 17:37:57||   529 double precision MIPS (Whetstone) per CPU
06-04-02 17:37:57||   1099 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
06-04-02 17:37:57||Finished CPU benchmarks

Jednostka rosetty robi mi się w 1-3 h a SETI(35% = 2:30h :roll: )

PS nie zobaczyłem wymagań do climateprediction i dołączyłem do projektu a tu niespodzianka ~6000h przewidywany czas liczenia  8O
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

AL

---------- 02:14 03.04.2006 ----------



Ze względu na niewielką ilość RAMu polecam jakiś mało obciążający projekt np. Einstein. Więcej na ten temat znajdziesz w [link nie aktualny] tym wątku.



---------- 02:24 ----------



Cytat: "PeeN"
PS nie zobaczyłem wymagań do climateprediction i dołączyłem do projektu a tu niespodzianka ~6000h przewidywany czas liczenia  8O

Nie złe wrażenie jest jak się to pierwszy raz zobaczy co nie :wink: . Wszystkie "klimatyczne" projekty mają tak długie jednostki. Z tego co zauważyłem to BBC Climate Change Experiment ma najdłuższe jednostki, niektóre (szczególnie te siarkowe) jednostki Climateprediction również im dorównują, a czasem są nawet dłuższe. Natomiast Seasonal Attribution Project ma moim zdaniem zdecydowanie najkrótsze jednostki z tej trójki - co nie znaczy, że krótkie (bo na a64 3000 chce mi taką jedną policzyć w około 300 godzin).



---------- 02:32 ----------



Cytat: "PeeN"
max. 1-2GB na projekty(przychylając się do wersji 1 GB ;))

W tym układzie odpadają raczej projekty klimatyczne, które to pochłaniają właśnie wspomniane obszary dysku. Natomiast reszta projektów zadowala się zdecydowanie mniejszymi ilościami miejsca na dysku - bo są to w zależności od projektu od kilku kb do kilku/kilkudziesięciu MB.

PeeN

---------- 02:34 03.04.2006 ----------

dzięki

a teraz pytanie nr 2
jednostki których projektów na takim kompie bedą przetwarzane w max 5-6 sporadycznie do 10 h

chodzi o to że coś mam z kompem nie tak i jak zostawie go na dłużej bez opieki(np na noc) to się wiesza czyli przetwarzanie długich jednostek raczej nie wchodzi w grę(choć nie wyklucza ;))

---------- 02:37 ----------

Cytat: "AL"
---------- 02:32 ----------

Cytat: "PeeN"
max. 1-2GB na projekty(przychylając się do wersji 1 GB ;))
W tym układzie odpadają raczej projekty klimatyczne, które to pochłaniają właśnie wspomniane obszary dysku. Natomiast reszta projektów zadowala się zdecydowanie mniejszymi ilościami miejsca na dysku - bo są to w zależności od projektu od kilku kb do kilku/kilkudziesięciu MB.

hehe czytałem właśnie o tym, a zresztą ledwo zacząłem z climatepredictorem i już mi wrzucił na dysk 200 MB a nie zrobił nawet 0.1%(pewnie by później skoczyło odrazu do 1-2% ale wolałem przerwać ze względu na czas ;))
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

bartsob5

ja ostatnio zapuscilem boinc na kompie, ktory ma w sumie 831 mln. operacji zmienno przecinkowych, (athlon 850Mhz podkjrecony do 952MHz, 128 RAM SDR). zapuscilem tam WCG i QMC... nie powiem zeby to byl dobry pomysl, ale WCG policzylo w 12 godzin.

(przy wybore bralem pod uwage tylko i wylacznie ilosc RAMU zabierana przez aplikacje liczaca)

AL

Co do długości próbek to pod [link nie aktualny] tym linkiem dostaniesz jakieś info w tym temacie. Choć podejrzewam, że na Twoim sprzęcie liczenie proporcjonalnie może potrwać nieco dłużej. Natomiast bardzo fajne narzędzie jest w Rosecie, gdzie można sobie ustawić długość próbek jakie chcemy liczyć, np. 1,2,4,6,8,10,16 godzin czy...jeden dzień ( musisz wejść na swoje konto, potem w "View or edit Rosetta@home preferences"=>"Edit Rosetta@home preferences"=>"Target CPU run time

(not selected defaults to 2 hours)"). Jak na razie próbowałem tego na różnych kompkach i o dziwo pomimo różnicy ( i to znacznej ) mocy obliczeniowej tych porównywanych kompków - próbka przeliczała się w deklarowanym +/- 15min czasie.

gaciu

Krótkie jednostki ma na pewno Leiden Classical, Hash Clash (tu to kwestia minut); malaria control, predictor, rosetta (powinny zamknąc się w czasie max 2-3 godzin). Bardzo ładnie powinno ci się liczyć Einsteina pod warunkiem, że użyjesz optymalizacji.

Polecam zacząć czytać go bardziej od końca bo jest długi. Znajdziesz tam linki do postów na forum einsteina w których są zoptymailizowane aplikacje.



Ewentulanie od razu wpadnij na forum Einsteina:



http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=3898

PeeN

---------- 04:51 03.04.2006 ----------

dzięki i dzięki za zrozumienie mojego lenistwa ;)

---------- 10:08 03.04.2006 ----------

zobaczymy jak komp pochodzi przez poniedziałek, wtorek i środę

jak narazie w statach mam tylko rosette(chyba jakoś słabo ale mniejsza), a jutro poustawiam jeszcze kilka projektów tych które polecacie czyli Leiden Classical, Hash Clash(zwłaszcza to), malaria control, predictor no i einsteina skoro mało obciąża kompa(co do optymalizacji to na początek spróbuje ze dwie jednostki zrobić bez tego a później zoptymalizouje i porównam-wole sam doświadczyć przyspieszenia bo opowiadanie mnie nie rajcuje :P)

PS rosette ustawiłem na 6h zobaczymy czy się uda bez zwieszki ;)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

m2marek

Czy masz kręconego kompa? może zwieszki są po prostu z jego przepracowania.

PeeN

nie mam kręconego tylko pokręconego(napewno nie powinno być "d" zaraz za "o") :P

zresztą to dzwne bo jak zostawie na dzień to sie nie wiesza, jak zostawie "niechcący" na noc to też się nie wiesza ale jak specjalnie go zostawiam na noc włączonego to zwieszka prawie zawsze jest

wydaje mi sie ze to wina grafiki

dzisiaj w nocy zmieniłem troche ustawienia zarządzania energią(wyłączyłem "wyłączenie monitora po 15 min bezczynności") i jakoś nocke przetrwał zobaczymy jak będzie sie czuł po 4ech wogule nie "przespanych" nocach :P a jak sie zwiesi to mu nie dam jeśc przez nastepny tydzień :P
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

bartsob5

to mzoe bedzie bezpieczniej, jak wylaczysz wygaszacz?

miszol

zainstaluj jakiegos linuxa i zobacz jak wtedy komp sie bedzie sprawowal

PeeN

wygaszacz mam wyłączony  :wink:
a mówiłem o wyłączaniu monitora po 15 minutach bezczynności, chodzi o przerwanie wysyłania informacji przez grafikę do monitora, mój monitor(nie kazdy to ma) w momencie zaprzestania odbioru danych z grafiki zaczyna odliczać 10 sekund po czym przechodzi w stan "uśpienia" z ktorego powinien wychodzić w momencie poruszenia myszką lub nacisnięcia jakiegoś klawisza na klawiaturze ale coś sie pochrzaniło i czasem "sen" jest "wieczny" aż do momentu naciśnięcia przycisku "reset"(CAD nie działa)

uznałem że to wina grafiki bo ona mi najczęściej padała poprostu musze sobie zmienić grafike na wersję AGP najlepiej jakiegoś GF bo rivka na PCI już niedomaga na UT2004(na 100% z mocniejszą grafiką by chodził jak burza) :P

linuxa instalowałem już nie raz ale zawsze padał po reinstalce windowsa :/ coś sie chrzaniło z MBR
teraz nie mam wolnej partycji do zainstalowania Linuxa(celowo)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

miszol

to zrob format calego dysku twardego (zlikwiduj wszystkie dyski logiczne i zrob jeden duzy, mozesz to zrobic instalatorem linuxa), zainstaluj linuxa na goly dysk i zobacz jak wtedy bedzie komp chodzil - nie instaluj windowsa

a co do posiadania dwoch os'ow to zawsze linux musi byc instalowany jako drugi - z tego co mi widomo windows nie wykrywa innych (nie windowsowych) systemow operacyjnych

bartsob5

nie tule linux drugi, co ostatni. a to dlatego ze windows laduje swoj wlasny bootrecord a linux gruba albo cos tam innego... w kazdym abdz razie, grub jest wstanie odpalic winde, ale juz windowsowki odpalacz nie odpali linuxa...

miszol

piszac drugi mialem na mysli uklad linux windows :)

PeeN

toż właśnie tak zawsze robiłem
najpierw winshita a później linuxa(aurox 9.x)

tyle że winshit ma u mnie pady przeważnie raz na 3-4 miesiące i wtedy też musze przeinstalowywać linuxa który działa bez problemów)

co do używania wyłącznie linuxa to ta opcja odpada. ojciec czasem używa tego komputera do pracy na AutoCAD LT sprzed 10 lat
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

Mchl

Zrób dyskietkę startowądo linuksa. Po reinstalce windowsa, odpal komputer z dyskietki i przywróc linuksowaego menadżera bootowania.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

ja linux'a po padzie windy nie musze instalowac - jedynie bootloader'a i wszystko wraca do normy :) - SuSe 10 oss + sektor startowy linux'a na partycji linuxowej nie w mbr

PeeN

tak wiem że tak można ale mi sie nie chce teraz miejsca na dysku robić specjalnie :P
poza tym 40 GB podzielone na 4 partycje(10GB, 3x9GB) już i tak jest zawalony do oporu(no może na kazdym jest jeszcze po 2-3 GB wolnego ale nie lubie mieć pojemności na granicy)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]