Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

nowy operator

Zaczęty przez tenno, 20 Marzec 2007, 16:56

tenno

nowa telefonia, nowa oferta. energiczna kampania reklamowa.

http://web.playmobile.pl/portal/jakplacisz.html

co o tym sądzicie?

kempler

Ja zostaje przy Heyah. Co do energicznej kampanii reklamowej to mam wrażenie że jest podobna do tej gdy wchodziła Heyah na rynek.
Ceny ? Poczekamy jak rynek zareaguje. Konkurencja jest zdrowa, każdemu wyjdzie na dobre :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Ja zastanawiałem się nad przejściem z orenga do ery - ale teraz poczekam jeszcze troszkę i poobserwuje. Aha jest jeszcze coś takiego: http://www.mobile.pl/  - by mBank.

sourcerer

Ja zostaje przy Orange:)
Coprawda do konca umowy jeszcze mam jakies kilka miesiecy, ale juz do mnie dzwonili tydzien temu, wczoraj , dzis nawet 2 razy i chcieli wcisnac jakas padake za 1zl i to z nowym numerem . Mam z tego taki ubaw jak z niczego wiecej:)

AL

Cytat: "sourcerer"Ja zostaje przy Orange:)
Coprawda do konca umowy jeszcze mam jakies kilka miesiecy, ale juz do mnie dzwonili tydzien temu, wczoraj , dzis nawet 2 razy i chcieli wcisnac jakas padake za 1zl i to z nowym numerem . Mam z tego taki ubaw jak z niczego wiecej:)

Ja już mam dość tego ubawu ;-) Poziom obsługi - porażka. Poziom cen - maksymalny. Zasięg (przynajmniej w rejonach gdzie mieszkam) - fatalny (nie ma to jak Era - zasięg dosłownie wszędzie).
Ostatnio próbowałem zasięgnąć informacji w punkcie orenga - jak się pozbyć natarczywych sms-ów(2-3 dziennie) z autoreklamami orenga (dziś promocja taka, jutro siaka, z tymi rozmawiaj za darmo a z tamtymi nie - mówię wam masakra). Pani w punkcie łaskawie poradziła mi zadzwonić pod *111 i tam spróbować wyłączyć tą usługę! Dodam tylko, że od chyba roku użytkownicy orengowskich pre-paidów nie dzwonią już pod ten numer tylko pod *500 - czyżby paniusia nie wiedziała o tak podstawowych rzeczach 8O  :!:
Ostatnio zadzwonili do mojej znajomej z ofertą o przedłużenie umowy - przez telefon zaoferowali jej super warunki i telefon o jakim mażyła (za sporą dopłatą). Miała tylko podejść do punktu i go odebrać. Po m-cu okazało się, że jej wymażony telefonik jest nie dostępny w całej Polsce i musi się zdecydować na inny (gorszy). Wybrała inny i po żeby nie było następnych 2 m-cach dostała telefon z punktu, że ma sobie po niego przyjść i odebrać. No i poszła - a tam Panienka zaskoczona - bo oni wcale nie mają żadnego telefonu i od nich napewno nikt nie dzwonił. Koleżanak, się wk.... nie na żarty i jedzie do domu - a tu w drzwiach znowu do niej z punktu dzwonią, że jednak zaszła pomyłka i oni jednak mają dla niej telefon. Jedzie do nich spowrotem - by na miejscu się przekonać, że nie o ten telefon chodziło (jakiś kiepski badziew jej próbowali pocisnąć). W końcu zdesperowana pracownica punktu poradziła mojej koleżance aby wybrała coś z tych co mają na miejscu - bo innych nie będzie!
Koleżanka zrezygnowała w tym samym momencie z ich usług. Jakież było jej zdziwienie gdy znowu dostała od nich rachunek! Po interwencji okazało się, że pomimo iż zrezygnowała z ich usług podpisując w telepunkcie odpowiednie formularze - centrala za wiążącą uznała pierwszą rozmowę z teleankieterem (który jej taką świetną umowę proponował) i dla nich problemu niema! Koleżanka ma płacić i już 8O  No normalnie karabin maszynowy i strzelać się chce. Po następnych 3m-cach i użyciu wszelkich możliwych kroków (reklamacje, federacje konsumentów, prawnik z rodziny) udało się w końcu zerwać definitywnie umowę. Pół roku nerwów i straconego zdrowia - nikomu Orenga nie polecam.
Z innej beczki - sam ostatnio zacząłem badać ofertę konkurencji w celu przejścia do niej. Miałem tylko jeden warunek - zachowuje swój obecny numer. Okazało się, że nigdzie nie sprawia to problemów - dopuki nie okazuje się, że mam numer z orenga - wtedy problem robi się wielki i nie do przejścia. W Erze zdali sobie z tego sprawę i na czas kilkumiesięcznych formalności z tym związanych proponują zastępczo telefon z tymczasowym numerem - tak aby przez pieprz..... Orenga człowiek nie został przez pół roku bez numeru telefonu. Ciekawe jak to się dzieje, że innym operatorom nie zajmuje to więcej niż tydzień czasu? Czy już dość Was do Orenga zniechęciłem? Mam jeszcze w zanadżu całą masę podobnych opowieści.

bartsob5

takie historyjki mozna znalezc na temat wszystkich operatorow...

Juras23

sam mam Orange i niestety macie racje, takie historyki są u wszystkich operatorów, u wszystkich ubezpieczycieli....wszędzie jest tak samo, brak profesjonalizu i chęć wyrwania kasy za wszelką cenę. więc ma znaczenia tylko akualna cena i sposób w jaki się wykorzystuje numer - dla każdego indywidualnie dostosowanie.

MJ19

Cytat: "kempler"Ceny ? Poczekamy jak rynek zareaguje. Konkurencja jest zdrowa, każdemu wyjdzie na dobre :)
No właśnie wraz z wejściem nowego operatora powinny polecieć w dół ceny a użytkownicy pre-paidów powinni to odczuć pierwsi więc może będzie dobrze :) Ja nie wymeldowuję się z Orange jeszcze pewnie przez długi czas ze względu na vip-owski numer i sms za grosz w sieci(moja kobieta także Orange posiada).
Co do historii Ala to jak już zostało skomentowane każdy operator miał,ma i będzie miał wpady i tego nie unikniemy :?

krzyku

Ja mam ERE abonamentowa. Nie miałem jeszcze z nimi żadnych zatargów, kiedys nawet jak nie płaciłem przez 2 miechy to zadzwonili z pytaniem co się stało, jak uprzejmie wytłumaczylem ze jestem na wakacjach na drugim końcu Polski i nie bede wracał żeby zapłacić rachunek wcześniej tylko od razu zapłacę dwa to zrozumiała i było OK. Pod koniec umowy jak zwykle dzwonią z ofertami, w salonie to samo, pokazali jakies tam nowe telefony w promocji, ale jak powiedziałem że w konkurencji mają ten co ja chcę i się do nich przeniosę to się nagle znalazł ;-). Ale to pewnie wszystko dlatego że mam abonament chyba już z 7 latek.
  

tenno

@kempler- a wiesz, że kampanię reklamową play prowadzi ten sam człowiek, co wejście heyah? więc skojarzenie w 100% trafne! :)

a propos operatorów i ich ofert dla stałych klientów, to jasne, że są atrakcyjne.
ale jak dla mnie orange się nie stara :(

i tak sobie myślę, że play ma naprawdę dobrą ofertę już na wejściu.

kempler

Cytat: "tenno"@kempler- a wiesz, że kampanię reklamową play prowadzi ten sam człowiek, co wejście heyah? więc skojarzenie w 100% trafne! :)
Trafne, ale wg. mnie mogli wymyślić coś innego. Jak dla mnie kampania reklamowa za bardzo podobna do Heyah. Rozumiem że chcą się wzorować na czymś co świetnie wypaliło. Wźieli tego samego człowieka, super. Ale konsumenci stają się coraz bardziej wybredni i obeznani z rynkiem i zauważają takie rzeczy co może wpłynąć negatywnie na wynik ich kampanii.

Cytat
i tak sobie myślę, że play ma naprawdę dobrą ofertę już na wejściu.
Pewnie że ma dobrą, musi mieć żeby pozyskać klientów. Ale ja, tak jak już mówiłem, poczekam. Rynek szybko zareaguje i zobaczymy co na to konkurencja :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Musze przyznać,że z tego co wyczytałem to będą mieć bardzo dobre ceny na połączenia.Ciekawe jak z cenami oferowanych telefonów.Karty doładowujące dają dość spore bonusy ale jeszcze lepsza jest inna rzecz.Że za każde 2 minuty przychodzące dostajemy jedną darmawą minutę na rozmowy do wszystkich sieci.Dzieki tekiemu bajerowi mógłbym rozmawiać za darmo :) Ale to już moja słodka tajemnica :wink:

KrzychuP

jedno co mi się gdzieś obiło o uszy (ale nie sprawdzałem w bezpośrednio w ofercie play), a wzbudza mój niepokój, to że jeśli nie wykorzystasz ostatniego doładowania (dla pre-paid) w okresie ważności rozmów wychodzących, to te pieniądze przepadają, podobnie chyba jest dla tych darmowych minut za rozmowy przychodzące

krzygaj


MJ19

Jak zwykle musiał być jakiś haczyk :) Czyli nadal obowiązuje stara zasada : Czytaj to co podpisujesz :) Tak czy siak drgnie na rynku i ogólnie ceny spadną co nas użytkowników najbardziej interesuje przecież :)

PBT_marian_boss

@AL
To co napisałeś to jakiś horror, jestem w plusie od roku. Wcześniej byłem u pozostałych operatorów i nigdy nie miałem takich problemów. A pamiętam że też nieźle kombinowałem :D

tenno

z tego co wiem, to tak w popie było kiedys. no, ale co jak co, to mi się nigdy nie zdarzyły nie wykorzystac środków na czas :P

Juras23

a mi sie zdarzyło w popie 70 zeta stracić przez niewykorzystanie....zdzierstwo

AdNet

No to teraz ja  8)

Na początek powiem, że pracuję w Orange i można do mnie składać wszystkie problemu i reklamacje ;-)
na 100% nie odeślę Was na *100 ( czy *111 jak ktoś napisał )

Osobiście posiadam (jak już ktoś napisał) NIEZNISZCZALNĄ Nokię 6610 - bdb telefon do pisania, pisania, pisania, pisania, pisania, pisania,  i dzwonienia ;-) ostatnio nawet do WAPa używam
Dodatkowo mam od Stycznia ubiegłego roku Nokię 6230i - HIT na tamte czasy i na dzień dzisiejszy też fajny telefon: Karta Pamięci, BT, Irda, GPRS(mógłby być EDGE) WAP etc... dość długo trzyma bateria no i wyświetlacz jest bdb !
Dodatkowo mam na wyposażeniu służbowym Sagema MY6X ale prócz fajnych zdjęć to nie ma chyba w nim nic fajnego ;-)

Osobiście mam kontakt chyba z większością telefonów jakie są na rynku i ...
Nokia i SE są the best ! Modele ?  Nokia: e50 mała zgrabna, 6280 duży ładny wyświetlacz...   SE: K750i oraz w800i jak ktoś ma kaskę to polecam w810i z 3,2mpix aparatem cyfrowym ;-)

no to tyle  :wink:

AL

Jakiś czas temu mi się mażyła Nokia 6230i, teraz choruję na coś z rodziny N (70, 73) - choć te marzenie jest dość odległe finansowo. Jedyną ich wadą dla mnie (poza ceną oczywiście) - jest ich wielkość. N-ki są dużo większe od mojej niezniszczalnej mocno już przestarzałej i przechodzonej noki 3310i noszonej w kieszeni. Przygodę z telefonami zaczynałem od siemensa (trudne w obsłudze, Mamę chyba ze 2tyg. jej uczyłem), potem jakiś sagem był (koszmarnie trudna obsługa 8O , Mama po m-cu nauki poddała się sama) i potem jak mi w łapki wpadła nokia - tak zakochałem się w ich prostocie obsługi (obsługi nokii Mamy wcale nie musiałem uczyć - po 15 min sama obczaiła co i jak) i jestem im wierny do dziś.

Borsook

Cytat: "AdNet"
na 100% nie odeślę Was na *100 ( czy *111 jak ktoś napisał )....

...polecam w810i z 3,2mpix aparatem cyfrowym ;-)


ten numer to chyba *500 (ale moge sie mylic bo nie pracuje w Orange :wink:  )
a 3,2mpix ma chyba w850i, chyba ze mi sprzedali jakis bubel i w moim w810i mam gorszy aparat niz inni (a to sie dalem zrobic  :cry:  )

AdNet

Cytat: "Borsook"
Cytat: "AdNet"
na 100% nie odeślę Was na *100 ( czy *111 jak ktoś napisał )....

...polecam w810i z 3,2mpix aparatem cyfrowym ;-)


ten numer to chyba *500 (ale moge sie mylic bo nie pracuje w Orange :wink:  )
a 3,2mpix ma chyba w850i, chyba ze mi sprzedali jakis bubel i w moim w810i mam gorszy aparat niz inni (a to sie dalem zrobic  :cry:  )

Przepraszam poprawka, SE k800i ma 3mpix a w810 ma chyba 2mpix ale mogę sie mylić, pijany byłem ... w sumie dalej jestem :D

tenno

*500 to się dzwoni do play do biura obsługi.
swoją drogą przyjazna obsługa i.. mówią 'na ty'.

MJ19

Cytat: "tenno"*500 to się dzwoni do play do biura obsługi.
swoją drogą przyjazna obsługa i.. mówią 'na ty'.
*500 to numer do infolinii w POP-ie(sam mam :wink: )Mówią na "Ty"??A to chamy!!Przecież wódki z nimi nikt nie pił :twisted:

AdNet

Od jutra tj. 01.04.2007r. w ORANGE będzie nowa promocja "Szef Salonu Poleca" z telefonem SE K750i za 1zł  :!:  :!:  :!:

Mchl

Wspaniały dzień na wprowadzenie takiej promocji :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

No to mało śmieszny dowcip nam szykują :wink:

AdNet

ale ja poważnie mówię, dla czego sądzicie, że to jakiś kawał ?
:evil:

jak się Wam nie uśmiecha, to nie będę podawał informacji z pierwszej ręki w tym temacie i basta  :!:
według mnie to całkiem ciekawa oferta, proponuję zajrzeć w Poniedziałek 2 Kwietnia na stronę Operatora ORANGE.

Mchl

Ale to nie złośliwość... Wiesz jak to jest z prima aprilis... wszyscy są bardziej czujni niż zwykle :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AdNet

---------- 20:42 31.03.2007 ----------

Cytat: "Mchl"Ale to nie złośliwość... Wiesz jak to jest z prima aprilis... wszyscy są bardziej czujni niż zwykle :P
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...................... no sorka za taki ton, nie pamiętałem o tym ;-)

zdenerwowało mnie to, że ktoś przyjął tak pesymistycznie taką ciekawą wiadomość - zboczenie zawodowe  :wink:

poważnie mówiłem - to nie prima aprilis  :D

---------- 16:04 01.04.2007 ----------

 Prima Aprilis
Tak jak obiecywałem  :wink:

tenno

kurcze, jak to się bez skrupułów reklamuje własną sieć..
w wątku o nowej sieci..!
rozbawionam :D

a propos żartów prima aprilisowych, to takowe dotyczące play też się pojawiły.
że mają być niższe abonamenty czy coś.

a prawdziwa oferta przecież dopiero za około 3 tygodnie.