Optymalizacje...

Zaczęty przez PsychOPAT, 02 Grudzień 2005, 18:38

PsychOPAT

Wiem, że się powtarzam z innego tematu pytając o optymalizację, ale tym razem pytam o Rozette. A więc, czy ktoś zna takowe?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

bartsob5

hm... dobre pytanie... ja nawet nie mam zassanej aplikacji z wizualizacja, wiec jestesm do tylu:P

Nietoperek


gaciu

Chyba niewiele jest zoptymalizowanych programów poza SETI. Głównie dlatego, że nie są one dopracowane w 100% więc nie ma sensu ich optymalizowa i twórcy nie udostępniają kodu. Einsteina na przykład chyba nigdy nie będzie bo wymagana dokładnośc obliczeń jest b. duża i nie chcą żeby ktoś majstrował przy kodzie...

bartsob5

a bezposrednia przyczyna - tylko aplikacja seti jest 'open source'...

maxim

A czy jakas optymalizacj a do klienta boinca pomoze ? Mam okolo 12-13 komputerkow ktore moglbym pod rossete puscic i zobaczyc jak to bedzie. Dzis zapuscilem na moim C2D i dziwnie sie zachowywalo. Pierwsze probki przeliczyl w 20-30 min a nastepne juz niestety po 6h. Zastanawiam sie co polecicie. Czy po prostu czysty boinc bez zadnych optymalizacji czy cos kombinowac zeby przyspieszyc.

Pozdrawiam

Borsook

rosetta ma to do siebie ze ma probki roznej dlugosci, widocznie serv wybral dla Ciebie 6h (dla nich to moga byc 8h ale Twoj komp liczy szybciej) Dlugosc tych probek mozesz ustawic w preferencjach rosetty. Podobno 8h najlepiej punktuja w przeliczeniu na godz ale to niech potwierdzi ktos kto wiecej liczy ten projekt.
Optymalizacje tu nie wiele pomoga bo projekt przyznaje punkty w zaleznosci od ilosci obliczen dokonanych przez kompa a na to wynik benchmarka nie wplywa, wiec mozesz po prostu instalowac BOINCa.

Gwynbleidd

W którym miejscu w preferencjach można ustalić wielkość (długość) plików/paczek do obliczeń? Czasem jak włączam kompa na krótko i dostaje paczke na 6h to nie kończ\y się przeliczać, a po resecie zaczyna od początku i strasznie mnie to denerwuje.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_1077937.gif[/img]

bartsob5

w rosetcie jest to w rosetta preferences ukryte pod nazwa target cpu time

zauwaz, ze ustawia to, jak dlugo bedziesz liczyl dana pojedyncza probke rosetty.
twoje pytanie jest troche zagmatwane i wyglada jakbys to mylil z 'Connect to network about every xxx days', ktore wplywa tylko i wylacznie na ilosc sciaganych probek.

Bober

Cytat: "Gwynbleidd"Czasem jak włączam kompa na krótko i dostaje paczke na 6h to nie kończ\y się przeliczać, a po resecie zaczyna od początku i strasznie mnie to denerwuje.
Ale w jakim projekcie i po jakim czasie obliczeń? Generalnie nie powinno być z tym problemów tyle, że w Rosecie checkpointy są na ogół co 20 minut chociaż przerwy mogą być dłuższe (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Gwynbleidd

Chodziło mi o Rosette, dostaje paczki, które przeliczam 4-6h i powiedzmy kiedy mam już przeliczone 70% i zrobię reset kompa to program przelicza paczki od początku (przynajmniej tak mi się wydaje, bo zamiast powiedzmy tego 70% pojawia się zero i liczy od zera).
img]http://www.boincstats.com/signature/user_1077937.gif[/img]

AL

Jeśli chodzi o Rozetę- to też zauważyłem podobną przypadłość na jednym starym hoście z win me i szczerze mówiąc to właśnie tego win me podejrzewam o brak współpracy z najnowszymi oficjalnymi wersjami mgr BOINC i projektami :cry:

MJ19

Cytat: "AL"Jeśli chodzi o Rozetę- to też zauważyłem podobną przypadłość na jednym starym hoście z win me i szczerze mówiąc to właśnie tego win me podejrzewam o brak współpracy z najnowszymi oficjalnymi wersjami mgr BOINC i projektami :cry:
Niestety tak też się dzieje na Win XP.Dlaczego to nie wiem :-k

AdNet

u mnie dokładnie to samo:
kilkadziesiąt % ukończone, potem normalne "uruchom ponownie komputer" i próbka liczy się do początku,
ale...
do tych kliku dziesięciu % idzie dość szybko, a potem do końca normalnie.

Może to jest jakieś weryfikowanie do jakiego momentu próbka była liczona albo coś takiego ?

bartsob5

ale albo mi sie zdaje, albo identyczny system jest w ralphie, co nie?

Bober

W Ralphie to ładnie wszystko działa - checkpointy co 20 minut.

mikon

Czy może mi ktoś powiedzieć czy lepiej liczyć długie czy krótkie jednostki w rosecie?  Najlepiej na ile godzin ustawić w preferencjach długość CPU?