Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

MS Vista

Zaczęty przez Bober, 15 Luty 2007, 01:00

Bober

No to pierwsi użytkownicy nowego produktu MS piszcie tu wasze wrażenia, opinie, rozterki...

m2marek

Niższe benczmarki - wszystko działa, także bez instalacji (uruchamiam poprzednią instalację wspólnie z XP)
Brak sterowników do kart TV (nie tylko mojej) i SB Audygy
Stabilny (brak zawieszeń)
Problemy z instalacją programów antywirusowych i firewall'i (mimo ich braku przez pewien czas nie złapał infekcji, więc w miarę bezpieczny)
Wygodny (miniatury obrazów i dokumentów na pulpicie, podgląd dokumentów na pasku, przezroczyste okna)

AL

Cytat: "m2marek"
Brak sterowników do   SB Audygy
Stabilny (brak zawieszeń)
Podobno pasują te od SB Audygy 2 - tak gdzieś wyczytałem.

Nietoperek

SBAX_PCDVTBETA_US_2_12_0001 - spruboj tego - ten sam sterownik (BETA) dziala na Audigy 4

Tomislaw

Cytat: "Bober"No to pierwsi użytkownicy nowego produktu MS piszcie tu wasze wrażenia, opinie, rozterki...

Mnie się podoba choć mam tylko ekonomicznego 32-bit BASICa bez AERO-udziwnień. Żeby na tym w coś pograć w wolnej chwili to odnoszę wrażenie, że trzeba będzie jeszcze poczekać jakieś 1-2 lata i przy okazji zmodernizować kompa !(DX10 brzmi obiecująco). W tej chwili skok zasobożerności systemu jest podobny jak przy przesiadce z 98-ki na 2000/XP.
Na dwurdzeniówkach podobno ma śmigać szybciej od XP - nie zauważyłem, być może dlatego że mam tylko 1 GB Ramu.

O problemach z driverami do tepsmodemów już pisałem. Mimo, że jest jeszcze stosunkowo mało aplikacji pod ten sysyem i większość trzeba odpalać w trybie zgodności z XP-kiem to jestem z Visty bardzo zadowolony (chociaż znajomi mówią, że kupią go dopiero z SP1).
Do linuxa jakoś nie miałem nigdy cierpliwości, cóż... jak to mówią - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.



Szerpa

Co do gier to gralem na viscie w carbona i most waneted na moim dwordzeniowcu , ale musialem dodac 512 ramu bo 1giga w dualu nie wystarczal co do szybkosci dzialania nie zauwazylem roznicy specjalnej vista nieco szybciej sie laduje, moze dlatego ze maszyna jest na tyle szybka ze i xp hodzi jak ta lala a i dysk pozadny jest.

D_T_G

Cytat: "Tommy"Do linuxa jakoś nie miałem nigdy cierpliwości, cóż... jak to mówią - przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.

Przyzwyczajenie... Co racja to racja, dlatego choć miałem już dostęp do tego bodaj od listopada czy grudnia, to mi się nawet nie chce tego ściągaći odzwyczajać od pingwina :lol:


matti_tm

Wątek trochę się zestarzał, ale napiszę też coś od siebie.

Vista w porównaniu z XP? Wszystko, co jest mi potrzebne działa. Generalnie nie znalazłem jeszcze nie działającego programu. Co najwyżej uruchamiam "Uruchom jako administrator". Fakt, że na sztuki to nie ma tego za dużo, bo komputera używam w pracy.

Wydajność? Nie zauważyłem różnicy w porównaniu z XP (Intel Core 2 Duo, 1GB Ram, całkiem szybki dysk na SATA).

Obsługa? Różnice niewielkie, ale pozytywne. Na początku trzeba się do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić, inne denerwują. Ale nerwy z czasem przychodzą i to nie tylko z powodu przyzwyczajenia się. Po porostu pierwsze dni to "dostrajanie" systemu do własnych potrzeb (uwijanie sobie gniazdka na maszynie) i jest przy tym sporo klikania z poszukiwaniem opcji w nowym panelu sterowania itp. Ale jest kilka naprawdę fajnych rzeczy, jak np. ulubione łącza czy pole wyszukiwania w każdym oknie folderu. Pole wyszukiwania jest też w menu start, a wyszukuje nie tylko skróty w tym menu, lecz również np. ulubione czy historię przeglądarki. Wyszukiwanie w folderach może przeszukiwać również pocztę, a zapytanie wyszukania można zapisać tworząc rodzaj wirtualnego folderu.

Wygląd? Aero wygląda bardzo fajnie. Nie jest to może Beryl, ale i tak jest efektowny. :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


PBT_Bulleczek

Czy możeczie wyjaśnić różnicę wersji 32bit i 64bit? Czy po zakupie tej drugiej będę miał możliwośc pogrania w gierki i programy 32bitowe? Jak z wydajnością w grach, które wymagają silnego sprzętu (np. Gothic3)?
o trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

bartsob5

musisz najpierw wiedziec, jaki masz procesor... jesli masz procka starszej generacji (czyli okolo 2-3 letniego, ktory wowczas nie byl szczytem techniki) to zapewne masz 32bity, a to oznacza, ze nawet instalacja ci nie ruszy...

co do gierek 32 bitowych na 64 bitach, to raczej tak, nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej... ale wydajnosc zapewne spada (bo musi przerabiac 32bitowe rozkazy na 64 bitowe)

MJ19

Z tego co rozumiem wersja 32-bit nie jest kompatybilna z procem 64-bit i odwrotnie??I tu właśnie wychodzi kretynizm(a może celowe zagranie)twórców.Mając teraz procek 32-bit kupuję wersję Visty na 32-bit.Ale gdy np za pół roku chcę zmienić procek na 64-ro bitowy to muszę kupić nowego Windowsa.Czyste chamstwo i zdzierstwo zresztą jak zwykle.A potem mówią,że ludzie na nich psioczą ale jak się nie wkurzać :?

bartsob5

nieee.... system 32 bitowy na 64 bitowym procku dziala, tylko ze nie mozesz odpalac 64 bitowych aplikacji... bodaj ze krzyszp sie zastanawial czemu mu 64 bitowy menadzer boinc nie dziala... powod? 32 bitowy system...

PBT_Bulleczek

---------- 00:57 31.03.2007 ----------

Jeśli chodzi o procka to mam 64 bitowego Athlona 3000+. Zastanawiałem się właśnie nad zakupem Windy tylko nie byłem pewien czy pociągnie aplikacje 32bitowe. Mam 1GB RAM'u to chyba też minimum do stabilnej pracy. A zależy mi na możliwości odpalenia i pracy w aplikacjach 32 bitowych.

---------- 01:06 ----------

A doszły mnie słuchy, że wersja 64b jest mniej stabilna i dopracowana. Co myślicie na ten temat? Czy nie wynika to z faktu braku aplikacji 64b? Czy lepiej poczekać na jakiegoś ServicePack'a i zakupić wersję stabilniejszą?
o trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

MJ19

Są problemy ze wszystkim chyba oprócz stabilności.Programy,sterowniki,gry na to się skarżą ludzie,że czasem coś nie tak jest.Chyba trzeba będzie jeszcze trochę poczekać aż to ruszy pełną parą bez problemów.Ja poczekam jeszcze co najmniej rok a potem zobaczymy.Swoją drogą to nie przypominam sobie,żeby były takie problemy jak wchodził XP aczkolwiek mogę się mylić :roll:

Tomislaw

Używam Visty Basic 32-bit od dnia premiery i powiem, że gdybym jeszcze raz miał kupować system, zdecydowanie kupiłbym dzisiaj XP-ka 32 bitowego !
Jeśli MS Vista to tylko w wersji 64 bitowej ale za jakieś 1-2 lata.
Mam już dosyć bycia królikiem doświadczalnym.

PS. Często mam Boincowe errory na Viście :-(



krzyszp

Faktycznie, mam procka 64bit i zastanawiałem się nad instalacją takiegoż systemu. Zdecydowałem się jednak na W-XP 32bit, z powodu pogłosek o problemach z kompatybilnością systemy 64bit.
Oczywiście na mojej windzie nie nie działa BOINC 64 bitowy.

Na 64 bitach miałem odpalonego Ubuntu 6.10, niestety, BOINC ściągnięty z repozytoriów dla tego systemu zgłaszał się jako "" (pusty tekst) zamiast np. X64/Gnu Linux (czy jakoś tak), dlatego wszystkie projekty wysyłały komunikat o braku próbek i aplikacji dla mojego systemu.
Teraz chodzi na mojej maszynie WimXP i  Linux na zmianę (oba 32bit), na Ubuntu (6.10) ładnie śmiga BOINC.

Na drugiej maszynie C700@650 ładnie śmiga Ubuntu 7.04 ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sourcerer

Dzis zainstalowalem Viste64, oczywiscie zaraz zainstalowalem Boinca.Co do benchmarkow to niewiele sie podniosly: XP Pro=2231/3903 , Vista64 =2152/5237. Niestety jestem zmartwiony bo nie wszystkie projekty sa pod x64.Sama winda z tymi bajerami podoba mi sie i zajmie mi troche czasu zapoznanie sie z nim, niestety wymagania ma nie male (mam 1.5 giga ram i czasami sie troche " powiesza" ).Co mnie rozsmieszylo przy instalacji, ze zawolal ok. 13 gigabajtowa partycje do zainstalowania systemu.Narazie tyle , moze pozniej jeszcze cos napisze.

bartsob5

a czy moglbym prosic zaawansowanych uzytkownikow visty o jakies wskazowki ktore przydalyby sie w mojej pracy jako boinc helpera??

przede wszystkim:
-dodawanie aplikacji do autostartu
-dzialanie msconfig i services.msc
-struktura rejestru - odpowiedniki HKCU/Software/microsoft/windows/current version/run i HKLM/Software/microsoft/windows/current version/run
-dodawania nowych wlasnych uslug (odpowiednik sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe -daemon"
start= auto DisplayName= Boinc type= own obj= LocalSystem
)

dodatkowe doswiadczenia zwiazane z errorami, brakami aplikacji na dane platformy i co tam wam jeszcze przyjdzie do glowy...

Mchl

Ja zainstalowałem BOINC standardowo jako usługę i działa...

Inna sprawa, że w ramach zapoznawania się z wnętrznościami systemu udało mi się go całkowicie rozstroic...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Ja zainstalowałem BOINC standardowo jako usługę i działa...

Inna sprawa, że w ramach zapoznawania się z wnętrznościami systemu udało mi się go całkowicie rozstroic...


znajac specyfike systemow microsoftu i swiadomosci, ze posrod miliona uzytkownikow zawsze cos jest niezwyczajnego, wolalbym znac te 'niestandartowe' sposoby ;)

jaskij

Dodawanie do autostartu dziala standardowo - tworzysz skrót w folderze Autostart w menu start. msconfig tez wyglada bardzo podobnie. Aero i bajerki graficzne radzę wyłączyć - można zaoszczędzić przeszło 100 MB RAMu, co jeśli ktoś ma coś w stylu 768 MB jest ilością znaczącą, biorąc pod uwagę, że system na pasywnym ściąga mi coś koło 400 MB :/

Jak będziesz miał jakieś pytania, to wal, sprawdzę. W ostateczności możemy się spotkać, przecież mieszkamy niedaleko ;P

Jest to niepotwierdzona plotka, natomiast znajomy mówił, że jego krewny pracuje w polskim MS i że Vista jest celowo zrobiona w taki sposób, że będzie gorzej chodziła na prockach AMD - zamulała lub zawieszała się w niektórych momentach :/ umowa między Intelem i MS :/

U siebie mam zainstalowane z BV - żeby nie odpalać Managera zrobiłem osobny skrót do klienta w Autostarcie, skrót do Managera wywaliłem, i dodałem tam jeszcze BV. Ważne jeśli coś wywalacie z autostartu to trzeba to też (przed restartem kompa) wyłączyć przez msconfig.

kempler

Mam problema. Dostalem laptopa z zainstalowana NIEMIECKA Vista Home Basic. Aktualne problemy:
- czy da sie spolszczyc ? jesli tak to prosze o linki
- ustawiam uklad klawiatury na Polski programistyh i po jakims czasie  zmienia mi sie na niemiecka, angielska
- przy starcie mialem przez jakis czas wybor miedzy DE i EN, dawalem EN i zaro reakcji. teraz tego juz wogole nie ma :/

Przede wszystkim chodzi mi o mozliwosc spolszczenia bo jesli bedzie po polsku, ewentualnie angielsku to juz sobie poradze.

Z gory dzieki za pomoc.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jaskij

Wybacz pytanie... oryginalna?
Mam złe wieści...
Z tego co czytałem, to jeśli masz oryginalny system - możesz próbować w MS... chociaż podobno spolszczenia są i tak tylko do Ultimate :/
Jeśli nie - załatw sobie polską wersję...
Tak na marginesie jak już zmieniać system to na XP... ja używam Visty tylko dlatego, że już miałem na laptopie...

kempler

Oryginalna. To jest sluzbowy laptop i wszystko musi byc oryginalne. Szukalem na stronie M$ ale nie znalazlem :/ Powalcze z szefostwem o XP. Trudno.
dzieki za odpowiedz

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

PAmiętam ze na przełączanie (Pomiędzy polską programisty a polską/angielską/inną) często pomagało usunięcie tamtych.

Acha - i jeszcze jest coś takiego ze jest jakiś skrót klawiszowy na przełączanie układu klawiatur - weż to wyłącz bo on jest jakiś taki wredny że układają się jakoś tak palce.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

ctrl+shift w winxp

krzyku

to przełączanie klawiatury naprawde potrafi wnerwić
  

miszol

Cytat: "pmgpmg"

Acha - i jeszcze jest coś takiego ze jest jakiś skrót klawiszowy na przełączanie układu klawiatur - weż to wyłącz bo on jest jakiś taki wredny że układają się jakoś tak palce.

a gdzie dokładnie można to wyłączyć? - nie mam visty ale znajoma ma z tym problem i bym przekazał radosną nowinę że można to wyłączyć :)

bartsob5

w xp mozna sprawdzic panel sterowania-> opcje regionalne i jezykowe->zakladka jezyki->szczegoly->ustawienia klawiszy

jaskij

Ja nawet nie wyłączałem tych skrótów... chyba... po prostu odinstalowałem z systemu układ klawiatury Polski(214), bo i tak nikt tego nie używa ;P

bartsob5

ja instaluje wszystko co sie da (bo nie cierpie na niedobor miejsca) bo mam wtedy dobrze wyswietlanie chinskie i japonskie strony, a i uklad klawiatruy francuski czasem moze sie przydac;)

jaskij

A po co Ci chińskie i japońskie strony?

bartsob5

zeby nie miec kwadracikow na stronie tanpaku albo na stronie japonskiego helpa od wxów... w kazdym badz razie, lepiej to wyglada jak mam prawdziwe krzaczki a nie jakies kwadraciki i znaki zapytania...