Gry RPG - w co kto z Was grał i ogólnie co warto mieć.

Zaczęty przez Juras23, 25 Luty 2007, 15:38

D_T_G

Cytat: "PBT_vergere"Eye of Beholder 1,2,3 -łezka się kręci, grafika rastrowa ale ten klimat.....

A znacie Spectalum?

CytatSpectalum is a reverse engineered Open Source game engine for the 1991 CRPG Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon originally developed by Westwood Associates. Like with most similar projects, the original game data has to be obtained seperately to play the game.

Co w tym jest fajnego? Ano, dla boincowca fajne jest to, że działa to natywnie (że na linuksie to Was akurat pewnie nie interesuje ;) ) i zużywa mniej procka niż gdyby grało się w to z użyciem DosBOXa :D Takich wynalazków jest więcej, o GemRB dla sagi BG/ID/P:T już wspominałem. Znam jeszcze (i bezskutecznie próbuję skompilować od kilku dni) FIFE dla sagi Fallout, REminescence dla Flashbacka, xBaK dla Betrayal at Krondor, Q-Gears dla Final Fantasy 7.


Mchl

Jak znajdziesz coś dla Albiona to daj znać ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

D_T_G

A w jakie graliście mody na Baldurze? Bo właśnie przymierzam się do stworzenia sobie jakiegoś wypaśnego zestawu na bazie TuTu lub BG Trilogy (właśnie, w końcu które jest lepsze?).

Jak na razie sugeruję się głównie tym artykułem: Baldur's Gate wiecznie żywy? i tym opisem: [MOD] Baldur's Gate Trilogy Mega Installation. Trochę też poczytałem bibliotekę Riklaunima i przeglądłem Wieżę Ramazitha, ale ciekaw jestem Waszego doświadczenia :) Tak po prawdzie dopiero zaczynam przygodę z modami :)


MJ19

Cytat: "D_T_G"A w jakie graliście mody na Baldurze?
Właśnie tego tematu nie liznąłem.Jakbyś mógł coś polecić to byłbym wdzięczny :)

D_T_G

Cytat: "MJ19"
Cytat: "D_T_G"A w jakie graliście mody na Baldurze?
Właśnie tego tematu nie liznąłem.Jakbyś mógł coś polecić to byłbym wdzięczny :)

No ja właśnie też dopiero teraz się przymierzam, w czasach jak jeszcze używałem Windowsa to spróbowałem Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy, ale nie ukończyłem, i The Darkest Day ale mi się sypał... Minęło kilka lat, nie siedziałem w temacie (nie licząć rozwoju GemRB, któremu się bacznie przyglądałem, jakoś tak; zacząłem się bardziej obracać w tematach okołolinuksowych ;) ), a zmieniło się nie mało. Przez ten weekend trochę się oczytałem, przede wszystkim odświeżyłem zakładki w przeglądarce, przekleję może ich kod html (EDIT: ciekawe czemu jest wyłączony, a zaznaczyłem w profilu "Kod HTML zawsze włączony" :-k ... No nic, przerobię to na kod bb...).

Cytat: ":) W moich zakładkach, w sekcji baldursowej żem"
Polskie fora i strony:

[Forum] BG i Fantasy
[Forum] Children of Bhaal
    Strona skupiająca w jedno miejsce największych fanatyków BG. Obecnie jedno z niewielu prężnie działających for o graniu w Baldursy i nie tylko.
[Forum] Tawerna Hrothgara
[Forum] Tawerna Bibliotekarzy
    Forum mało modderskie, jednak zebrane tam są tutoriale o modowaniu.
[Forum] Gry-Online.pl (BG I #193, BG II #176)
    gry - online.pl forum : Saga Baldur's Gate (BG I część 193, BG II część 176) (szybko link się zestarzeje)
[Saga] Biblioteka cRPG Riklaunima
    Serwis poświęcony grom cRPG takim jak Baldurs Gate, Icewind Dale czy też grze Wesnoth
[BG1] Zbrojownia Bhaala (zakurzone)
    Baldur's Gate - Dokładne opisy magicznych przedmiotów - Bronie, Zbroje, Pierścienie..., Galeria portretów, Download
[BG2] Bhaart's Inn
    Strona o najwspanialniejszej grze w historii świata- Baldur's Gate 2 i dodatku do niej- Tronie Bhaala. Mnóstwo tekstów, opis twierdz, poradniki, tworzenie postaci, opis lokacji, przedmioty, artefakty, bestiariusz, galeria, download
[BG2] Bezpieczna Przystań (zakurzone)
    Oficjalna strona kontynuacji wspanialej gry RPG - Baldurs Gate II: Shadows of Amn
[Saga] Dolina Hrothgara (średnie)
[Saga] Ostrze i Gwiazdy (zakurzone)
    Bardzo fajna stronka poświęcona w całości BG. Forum jest chyba najbardziej aktywne z wszystkich innych o podobnej tematyce.



Listy, opisy i howtosy:

[MOD PL] Wieża Ramazitha
    Wieża Ramazitha - strona poświęcona modom do sagi Baldur's Gate z polskimi tłumaczeniami. Znajdziesz tu opisy modów wraz ze screenami. Baza modów z polskimi tłumaczeniami jest cišgle aktualizowana.
[MOD] Baldur's Gate Trilogy Mega Installation
    Najaktualniejsze polskie HOWTO gigantycznej instalacji na podstawie BGT (Baldur's Gate Trilogy - WeiDU)
[MOD] Infinity Engine Modlist (@pocket plane group)
    Najobszerniejsza linkownia do modów w sieci
[MOD] SHS: Infinity Engine Modding News
[MOD/Wstęp] Baldur's Gate wiecznie żywy?
[MOD] Tajemnice Wybrzeża Mieczy
    Wielki polski mod do BG1, rozmach największy na świecie, Work In Progress
[MOD gigant] Return To Trademeet
    Return To Trademeet, the first 'half-weidu' total conversion (mod) for Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal. A new chapter of the Bhaalspawn's saga.

    Totalna konwersja, akcja dzieje się po Tronie Bhaala, nie wchodzi w skład Big Picture.
[MOD] WeiDU.org
    Narzędzia i mody



Strony zagraniczne:

[Modding community] Pocket Plane Group (słynna)
    Nasłynniejsza chyba strona o modowaniu. Można tu znaleźć takie mody jak Ashes of Embers, Kelsey czy BG1TuTu Project. Oprócz tego znajduje tu się największa znana modlista (po angielsku).
[Modding community] Spellhold Studios (SHS) (słynna #2)
    Drugi gigant na scenie modderskiej, dom dla modów takich jak BGT, BG2 Refinements, Bigg Tweak i Quest Packs.
[Modding community] The Gibberlings Three (słynna #3)
    Chyba najprężniejszy obecnie sajt, który wciąż się rozwija. Pod sztandarem G3 znajdują się takie cuda jak BG1 NPC Project, BG Tweak Pack, BG2 Fixpack, Divine Remixes czy Sword and Fist. Oprócz tego, można tu znaleźć wspaniałe Viki Developement, gdzie można podejrzeć jak wyglądają mody "od bebechów" i z komentarzami twórców. No i międzynarodowa załoga sprawia, że nie czujesz się tu tak.. hm.. obco?
[Modding community] The Black Wyrm's Lair (kilka ważnych modów)
    The Black Wyrm's Lair - A modding and gaming community for the Infinity Engine

    Strona ta hostuje kilka bardzo ważnych dla sceny BG modów, w tym kilka bardzo ciekawych projektów "in progress". Jest tu kilka znanych moderów jak Baronius, Rabain czy Silkret, który wciąż pracuje nad swoim warsztatem. Stąd ściągniesz chociażby Never Ending Journey, The Grey Clan Episode I: In Candlelight, Herbs & Potions Add-in, Warrior Kitpack, Improved Anvil i wiele innych.
[Modding community] The Chosen of Mystra (zakurzone...)
    Magically Enhancing the IE Games.

    Już niestety mało aktywne forum i strona, które niegdyś było kolebką światowego moddingu. Nadal supportuje wiele ciekawych projektów jak Beyond the law, Subrace mod i Fade. Oraz pedałek Nathaniel, który chce zbawić świat swym wibrrrrującym mieczem :P
[Modding community] TeamBG (zmartwychwstanie)
    Zombie czy zmartwychstwanie? To pytanie zadaje sobie każdy, kto wchodzi na tą stronę. Wielkie Team BG wróciło jako małe Team BG :( A szkoda. Przynajmniej Igi ma gdzie się wyszaleć.
Sorcerer's Place [BG Mods EN] (średnie)
    The largest resource for news and information on D&D computer games; walkthroughs, screenshots, downloads, fantasy books, movies and more.

Najlepszym kanałem RSS jest chyba ten, scena modderska Baldura jest wciąż bardzo żywa, cały czas wychodzą nowe wersje modów i narzędzi jak i powstają całkowicie nowe.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne to od czasów, kiedy się jeszcze tematem względnie interesowałem to zmieniło się sporo. Przede wszystkim zdecydowana większość modów jest modami typu WeiDU, tzn. instalacja w każdym wypadku wygląda mniej więcej tak samo, ściągasz archiwum rozpakowujesz do katalogu z grą, powinnien pojawić się jeden nowy folder, plik Setup-NAZWAMODU.exe i Setup-NAZWAMODU.tp2, każde Setup-xxx.exe to plik wykonywalny WeiDU.exe. Ponoć najlepiej ściągnąć najnowszą wersję (teraz 199) i każdemu ściągniętemu modowi podmienić mu Setup-xxx.exe plikiem WeiDU.exe z uprzednio zmienioną nazwą na Setup-xxx.exe, plik *.tp2 to instrukcja jak i co Setup ma instalować. Czyli instalacja się generalnie uprościła. Jeśli mod nie jest typu WeiDU to znaczy, że jest nie 'na czasie' (przestarzały). WeiDU jest też o tyle fajne, że jak instalujesz moda nie po polsku to nie zmienia języka całej gry, a tylko te dodane przez moda będą np. po angielsku, kiedyś tak nie było, pamiętam jak po instalacji TDD miałem wszystko po angielsku.

W tym czasie powstały też mody (mechanizmy/konwertery) potrafiące przerobić BG1 do BG2, czyli że można przejść jedynkę na silniku Baldura 2 (np. grać Mnichem). Pierwsze było TuTu i jeszcze do jesieni zeszłego roku był generalnie najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu, choć miał kilka wad - np. po przerobieniu bg1 do bg2 nie można było grać w bg2. Równolegle dojrzewało Baldur's Gate Trilogy, które spajało bg1 i bg2 w spójną całość, tzn. płynnie przechodziło się z bg1 do bg2 (nawet jest quest, że wysyłają cię do Amn i napadają cię ludzie Irenicusa  :lol: ), a jak przerobili go na WeiDU stał się hitem, masa ludzi zaczęła tego używać i masa moderów przerobiła swoje mody, żeby był kompatybilny z BGT-WeiDU, takich modów jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset! A grania chyba na... siakieś 1000 godzin 8-[  :lol: Wartych uwagi (NA DZIEŃ DZISIEJSZY) jest tak z 30, tutaj jest najszybsza i wypróbowana instrukacja takiej instalacji. Jest kilka giga-modów, dodających mnóstwo nowych questów (nawet ponad 100 godzin gry!), czarów itd. w pizdu dodających nowe NPC do przyłączenia, romanse... długo by wymieniać :) Tak optymalnie trzeba mieć na to wygospodarowane 20 GB miejsca na dysku, jeśli nie to dobierać co ciekawsze rodzynki... Ja postanowiłem, że... przejdę sobie sagę jeszcze raz, a dopiero potem zabiorę się za mody :P

Troszkem się rozpisał a jutro kolos :roll:

Dłuuugiej baldurkowej przygody, D_T_G.


MJ19

Cytat: "D_T_G"
Ja postanowiłem, że... przejdę sobie sagę jeszcze raz, a dopiero potem zabiorę się za mody :P

Troszkem się rozpisał a jutro kolos :roll:

Dłuuugiej baldurkowej przygody, D_T_G.

Tez tak chyba zrobię jak tylko "pozamykam"swoje sprawy zawodowe.Tylko kim zagrać,żeby nie powtórzyć postaci hmmmm :-k
Może bardem??To było by wyzwanie :wink:

Juras23

aż mi się ręce zatrzęsły z emocji na te 1000 godzin ... aa gdzie i kiedy .... grać grać !!!!

Nietoperek

Tibia ;) - coprawda online i grafika przedpotopowa ale wciaga hehe - mnie wlasnie wciaglo niedawno

MJ19

Cytat: "Nietoperek"Tibia ;) - coprawda online i grafika przedpotopowa ale wciaga hehe - mnie wlasnie wciaglo niedawno
Chętnie bym pograł ale niestety brak czasu :cry: Chwilowo zabawiam się w tohttp://www.travian3.pl/bo nie trzeba zbyt często się logować :)

PBT_Bulleczek

Alternatywą dla Tibii jest Runescape //www.runescape.com gra z trochę lepszą grafą i nie trzeba instalować żadnych programów, wystarczy przeglądarka internetowa i JAVA. Od ponad roku pogrywam sobie w tą gierkęi potrafi wciągnąc na wiele godzin. Mamy dwie wersje dla membersów (koszt 5$ miesięcznie) i wersja darmowa z okrojonymi niektórymi umiejętnościami. Przy odpowiednim towarzystwie rozgrywka jest naprawdę pasjonująca.
Travian również jest dobrą propozycją, ale nie zgodze się z wypowiedzią MJ19, że nie trzeba się często logować. Jak rozwiniemy już naszą wioskę to często trzeba się logować, żeby niestracić wszystkiego ;)
o trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

MJ19

Cytat: "PBT_Bulleczek"Travian również jest dobrą propozycją, ale nie zgodze się z wypowiedzią MJ19, że nie trzeba się często logować. Jak rozwiniemy już naszą wioskę to często trzeba się logować, żeby niestracić wszystkiego ;)
Hehe masz absolutną rację :) Źle się trochę wyraziłem.Chodziło mi o to,że nie trzeba się tak często logować jak w innych grach tego typu o Tibii już nie wspominając :wink:
Pozdrawiam

kret

hmm..tak się nie mogłem zebrać, żeby wkońcu coś w tym temacie napisać :P jeśli o mnie chodzi to największą frajdę sprawiają mi wszelakie j-rpg z serią Final Fantasy na czele :) grałem w FF VII (no jak mogłem nie grać? :P) ale moim pierwszym Finalem była ósemka :) pamiętam jak do Resetu (chlip..ś.p) dodali na płytce demo :) dało się je przejść w godzinę, maks dwie..a ja od jakiejś 17, kiedy połozyłem łapki na płytce, tak sobie grałem, grałem..potem przyszła moja kochana rodzicielka i się pyta co ja jeszcze robię? hm..okazało się, że jest 2-ga w nocy :D no więc uznałem, ze muszę mieć tą grę :) trochę pokombinowałem i sięudało, pachnące pudełeczko leżało w domu już całkiem niedługo :) potem wiadomo, były różne wersje na PS-One i Two :) które poza FF9 nie miałem jak sprawdzić (emulatorki rządzą :>) pozostawałem więc w temacie i młóciłem w inne finale i j-rpegi :) grałem w FFIII na Snesa :) FFII, i ogólnie wszystko co miało Final Fantasy w tytule..mniej lub wiecej :) no ale nie tylko to było przecież dostępne na pleja, snesa i GBA :) serie Secret of Mana, Breath of Fire, tak tak, wszystko było grane :)

no ale żeby nie wyszło, ze jestem fanem tylko tego..hm..subgatunku, muszę się przyznać, ze bardzo dużo grałem też w inne rpg :) cóż..przede wszystkim chyba Fallout i Fallout 2 :) nie wspominam o BoS, bo to nie był Fallout tylko porażka jakaś i każdy kto grał w Fallouta chyba to powie ;) ogólnie dwójka mi siębardziej podobała..ale był jeden minus..BOZAR!!!!!! JAK MOGLI ZABRAĆ NAM BOZARA!!!!! argh...nie rozumiem tego :PPP

w cóż innego grał kretek? hmm..Planescape Torment :) wygrałem ją we wspominanym już Resecie :) wysłałem jakiś denny konkurs obrazkowy, zapomniałem o sprawie a tu za jakiś miesiąc, dwa..bach! niespodzianka :) gra mnie konkretnie wciągnęła, zarówno jesli chodzi o system jak i fabułę..a może zwłaszcza na fabułę? :} przyznam się jednocześnie bez bicia, że próbowałem grać w BG1, BG2 i chyba Icewind Dale..ale no jakoś nie szło :P nie wiem, nie dałem rady, nie wciągnęło mnie, nie spodobało, nie zachwyciło..no nie wiem..może spędziłem przy tych pozycjach za mało czasu, ale jakoś nie podeszły mi..może jeszcze jak będe miał więcej czasu (w co wątpię :P) to się zainteresuję, ale pewnie nie :) tak wiem..wystawiłem się teraz na lincz, biorąc pod uwagę posty przedmówców :}

no oczywiście grałem w Diablo :) części obydwie :) i chyba nie było na razie lepszego hack'n'slasha :) przynajmniej dla mnie :)

o..o..jeszcze jedno..Morrowind :) jak można zapomnieć :) nie da się :) gierka może i akcją nie powala i staje się chwilami monotonna jak cholera ;) ale jest fajna, jest ładna, jest złożona i nie ogranicza działań gracza :) za to ją uwielbiam :)

jest jeszcze druga strona rpg, którą uwielbiam :) Mudy :) mmmm..nagrałem się trochę w te gierki :) Smaug, Arka w necie, Adom :) ehhhhe :) to były czasy ;) no ale to wszystko pewnie dlatego, ze magiczne jest dla mnie czarne okienko konsoli :DDD

hm..rozpisałem się..damn..znowu ;)

Borsook

mam wrazenie jakbym sam to napisal :)  

dopisalbym jeszcze KnightOnline... to mnie wciagnelo na tyle ze byla grozba zawalenia matury... ale potem wprowadzili platne podnoszenie levelu i gra stracila klimat...

kret

hm..ogólnie własnie sobie uświadomiłem, że pominąłem wszelkie MMORPG jakie próbowałem ;) a było tego trochę..Ragnarok, Flyff, Mu, Lineage II, A3, Conquer, Rubies of Eventide, Maple Story, Planeshift, The Legend of Mir 3..

a z tych które mnie naprawdę zainteresowały? Guild Wars i Tantra :) ta ostatnia znów jest darmowa od jakiegoś czasu..heh..moja Vidya lvl56 trochę się zakurzyła przez rok ale daje rade.. ;)

D_T_G

Cytat: "MJ19"
Cytat: "D_T_G"
Ja postanowiłem, że... przejdę sobie sagę jeszcze raz, a dopiero potem zabiorę się za mody :P

Tez tak chyba zrobię jak tylko "pozamykam"swoje sprawy zawodowe.Tylko kim zagrać,żeby nie powtórzyć postaci hmmmm :-k
Może bardem??To było by wyzwanie :wink:

W BG2 warto próbować różne klasy choćby dla ich twierdz, jedynkę raczej nie... W każdym bądź razie ja przechodzę magiem, jestem w 1-ce w V rozdziale, mam już wykonane wszystkie questy poza Wrotami Baldura (z wyjątkiem tych z dodatku OzWM), tak z połowę z miasta. Cały czas przeglądam sobie opisy modów i jeśli chodzi o jedynkę to mam już wszystkie ważniejsze obcykane. Opiszę jak sytuacja wygląda i które mam zamiar zainstalować (jeśli do tego czasu wyjdą lub będą stabilne):
1)Dark Side of the Sword Coast - najstarszy mod, 5 mniejszych questów, 9 nowych npców, nowe przedmioty i czary (niezbyt zbalansowane), zainstaluję bo to ekstraklasyka sceny
2)Norhtern Tales of the Swoard Coast - bardzo rozbudowany _polski_ mod, 1 nowy NPC, rozbudowane questy (MAPA), nowe przedmioty i czary, ale nie zbalansowane (niektóre wprost przepasione, ponoć jest 'za łatwo', ale to się da jakoś naprawić), zainstaluję bo to ekstraklasyka polskiej ale i światowej sceny
3)Herb & Potions add-in - jedna nowa sprzedawczynia w Nashkel, zielarka, można u niej ulepszać mikstury jak i z pewnych komponentów tworzyć całkowicie nowe ("dragi" dla druida  :lol:)
4)Slime Quest - malutki mod dodający jednego questa w Beregoście z eksterminacją szlamu - nie instaluję czekam raczej na BG1 Quest Pack, którego "demem" jest ten quest
5)The Grey Clan Episode I: In Candlelight - instaluję w ciemno, ponoć bardzo ciekawy quest we Wrotach, mnóstwo włożonego serca i energii przez autorów; rozbudowany i zbalansowany - rzadkość wśród modów dla 1-ki :D ; niby coś z nową tajemną organizacją... najlepsze jest to, że na ukończeniu jest drugi episod (w domyśle mają być trzy);
6)The Secret of Bone Hill - jak wyżej, rozbudowany, zbalansowany i ciekawy;
7)The Lure of the Sirine's Call: alternatywne rozwiązanie questu z tą Siriną, którą pocałunkiem zabijała... faktycznie to się aż prosiło do rozbudowania :P
8)BG1 Unfinished Bussinness, BG2UB to jest 'must have', dla jedynki też to pewnie będzie, na razie ponoć zabugowane; sama nazwa sugeruje co to robi, np. wśród plików gry znajduje się 2-gi poziom lodowej wyspy, ale nijak da się tam dostać... fixed... Kivan mści się na Tazoku, Branwen na Tranzigu, jednak nie odzywają się do nich ani słowem... fixed... Ponoć sami programiści z Black Isle pogubili się w niektórych swoich skryptach questów i choć są zakodowane w czystej grze to się nie uruchamiają... fixed
9)BG1 NPC Project - baaaardzo rozbudowany mod, chyba nigdy nie doczekamy się polskiego tłumaczenia, bo samego tekstu jest w nim więcej niż w oryginalnym BG1 + OzWM razem wziętych 8O Dodaje dobrze znane "bantery" między npcami (dyskusje między członkami drużyny), questy npc'ów, romanse, konflikty itd. Najciekawszy motyw jaki słyszałem, to taki, że w trakcie spoczynków Xzar wydłubuje śpiącemu Montaronowi miód z uszu :lol: Jeszcze nie stabilne na BGT, ale rozwój jest bardzo dynamiczny.
10)Sword Coast Stratagems - nie wiem o nim za dużo, ale to chyba odpowiednik Tactict i Ascension dla BG2, czyli ulepszenia skryptów dla/i samych przeciwników (aka bossów)

11)Ding0 Experience Fixer v4 - wybiera się ile mniej % punktów doświadczenia ma się zdobywać (ha! za samo rozbrajania pułapek się je teraz dostaje, jak w dwójce), tak żeby dwójki nie zacząć z 1mln punktów doświadczenia :lol: Optymalnie to ponoć jakieś 75%... mniej oczywiście.

12)Tajemnice Wybrzeża Mieczy, wątpię, że się doczekamy, prędzej już na 3. epizod Grey Clanu.

13)Jest też jakiś mod (bodaj Drizzt Saga), że można się przyłączyć do Drizzta i jego ekipy i wyruszyć do Doliny Lodowego Wichru i wykonać quest z Kryształowym Reliktem [czytałeś książkę - to już znasz szczegóły]; raczej nie zainstaluję; Do dwójki jest coś podobnego, a raczej w dwóch różnych aspektach dwa różne mody; pierwszy to Region of Terror, że do drużyny na jakiś czas można przyłączyć Drizzta i wykonać jakiś tam jego quest, ale nie wyruszasz do Doliny... do Doliny wyruszasz w modzie The Neverending Journey, jak by to wytłumaczyć... wrzucasz pełną instalację Icewind Dale'a, Serca Zimy, ToTL, pokazujesz instalatorowi moda NeJ, gdzie to masz a on przerabia wszystkie pliki na silnik BG2, no i 'lecisz' ze swoją drużynką do Doliny i grasz nią tak jakbyś grał w Icewinda, mniejsza o to, że fabuła Icewinda dzieje się ponad 100 lat wcześniej niż ta z BG2 w świecie Zapomnianych Krain... ;P


emik

wreszcie coś się ruszyło w sprawie Fallouta 3: http://fallout.bethsoft.com/


D_T_G

---------- 21:06 03.05.2007 ----------

Fajnie.

Tymczasem poprawki do modów do BG(T).

Cytat: "D_T_G"
4)Slime Quest - malutki mod dodający jednego questa w Beregoście z eksterminacją szlamu - nie instaluję czekam raczej na BG1 Quest Pack

Tych questów ma być 100+

Cytat5)The Grey Clan Episode I: In Candlelight - instaluję w ciemno, ponoć bardzo ciekawy quest we Wrotach

Może przesadziłem z 'wielkością', bo ponoć główny quest tego moda jest do przejścia w <2h, ale i tak to dalej jeden z najbarwniejszych modów.

Cytat10)Sword Coast Stratagems - nie wiem o nim za dużo, ale to chyba odpowiednik Tactict i Ascension dla BG2, czyli ulepszenia skryptów dla/i samych przeciwników (aka bossów)

Tak(tics) jest.

Cytat13)Jest też jakiś mod (bodaj Drizzt Saga), że można się przyłączyć do Drizzta i jego ekipy i wyruszyć do Doliny Lodowego Wichru i wykonać quest z Kryształowym Reliktem (...)

Kompletnie minąłem się z prawdą... zresztą... nieważne, to i tak nie wszystkie mody, są dalsze jak CoM Forge/Adventure, Filipe_FR's All NPCs at the Beginning (ten nawet fajny), The Vault, ale są na razie mało kompatybilne z BGT. Tymczasem, żeby nie pogubić się w modach dodających nowe NPC to tutaj są ich zestawienia:
    Ciekawsze NPCe z komentarzem po polsku
    Zestawienie po angielsku
    Recenzje po angielsku[/list]

    ---------- 19:55 04.06.2007 ----------

    Gramy czy nie gramy, hę? Ja od czasu do czasu pykam i kończę właśnie przechodzić jedynkę [BG1] :)

    Chciałem poinformować, że ostatnio na Wieży Ramazitha był spory wysyp polskich modów - warto przeglądnąć, a w najbliższym czasie będzie tego coraz więcej, nawet taki gigant jak Tourtured Souls.

    ---------- 10:45 12.09.2007 ----------

    Ma ktoś Sagę BG z ekstraklasyki gold? :roll:

    Cytat: "D_T_G"
    Cytat: "PBT_vergere"Eye of Beholder 1,2,3 -łezka się kręci, grafika rastrowa ale ten klimat.....

    A znacie Spectalum?

    CytatSpectalum is a reverse engineered Open Source game engine for the 1991 CRPG Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon originally developed by Westwood Associates. Like with most similar projects, the original game data has to be obtained seperately to play the game.

    Co w tym jest fajnego? Ano, dla boincowca fajne jest to, że działa to natywnie (że na linuksie to Was akurat pewnie nie interesuje ;) ) i zużywa mniej procka niż gdyby grało się w to z użyciem DosBOXa :D Takich wynalazków jest więcej, o GemRB dla sagi BG/ID/P:T już wspominałem. Znam jeszcze (i bezskutecznie próbuję skompilować od kilku dni) FIFE dla sagi Fallout, REminescence dla Flashbacka, xBaK dla Betrayal at Krondor, Q-Gears dla Final Fantasy 7.

    Dalej: Stracciatella na linuksa dla Jagged Alliance 2, StarGus dla StarCrafta (1) :)