Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - ltb

#1
zamiast firefoxa z boincem to chyba lepiej by było bardziej promować wygaszaczowe wersje boinca. w wielu instytucjach komputery chodzą całą dobę, z czego ludzie na nich siedzą przez ok 8.
nie mam co prawda pomysłu jak namówić np wydział chemii by każdy sobie zainstalował taki wygaszacz, ale to chyba lepsze rozwiązanie niż poirytowany w końcu użytkownik firefoxa z boincem, któremu się grzeją uda pod laptopem ;).
nie wiem jak się to nazywa (chyba condor), ale np na biologii na purdue university mają taki system kolejkowania, do którego podłączone są wszystkie komputery w budynku i po wysłaniu zadania program ten sprawdza który komputer jest wolny i tam uruchamia zadanie, kiedy nagle uzytkownik się pojawia - zadanie zostaje wstrzymane, czy przeniesione na inny...

a nie - zdałem sobie sprawę, że ludzie nie mają ciągle odpalonych komputerów - w takim przypadku faktycznie firefox z boincem byłby jednym rozwiązaniem, sorry za niekumację :)
#2
Troll - z tym skróceniem próbek to niekoniecznie może się udać. Dynamika molekularna jest metodą deterministyczną - kolejny krok liczony jest na podstawie potencjału kroku poprzedniego oraz prędkości. W symulacjach białek rzeczy istotne to tak 50ns - nawet mikrosekund (choć 1mikrosekundowa symulacja to było niedawne wielkie wydarzenie na Antonie i publikacja w Science).
dla porownania - na gtx 580, 30000 atomow w acemd pozwala uzyskac 100ns trajektorie w ciagu okolo doby (30000 to sporo, choc tak naprawde nie sporo bo wiekszosc to woda, zeby nasladowac srodowisko komorki).

A wiec ciezko by bylo tak zaaranzowac symulacje, zeby mozna bylo je podzielic na mniejsze czesci, mozna co prawda zrobic, ze u Ciebie liczy sie 10ns, pozniej wysyla do kogos innego, tam liczy kolejne 10ns, ale wtedy ten drugi musialby czekac na ciebie (a gdyby poprzednikowi padlo to ty bys musial od nowa liczyc jego partie).
nie iwem jak to jest rozwiazane, ale to raczej nie jest tak jak z seti, ze sciaga ci kawalek danych do obrobki i odsyla.
#3
Archiwum / Wzrósł RAC zespołu :)
25 Wrzesień 2012, 11:17
uruchomilismy znowy te nasze skrzynki, to z pewnościa dlatego ;-)
#4
Archiwum / Nowi :)
09 Styczeń 2012, 14:48
Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 14:08
może my moglibyśmy policzyć cos dla was? moze w ramach waszej działalności ruszylibyśmy wasz projekt jako projekt BOINC??


pomysł brzmi nieźle, porozmawiam tu o tym, dzięki ! :)
#5
Archiwum / Nowi :)
09 Styczeń 2012, 13:51
Cześć,

miło, że piszecie o nas na forum :-)

Podłączyłem nasze komputery do boinc'a, bo póki co nic dla samych siebie nie liczymy na kartach, a że sporo ich mamy to dla dobra ludzkości spalamy węgiel ;-). Jednak jeśli będziemy mieć jakieś "nasze" zadania to niestety, ale odłączymy je od boinc.

Ta fotka na stronie LTB to dość stary klaster i nie liczy on nic dla boinc (wykorzystywany jest na WCh UW).
Natomiast to czego używamy dla gpugrid to 8x geforce gtx580 i 1x geforce gtx 460. Jeśli policzą nam się jeszcze pewne dwie rzeczy to dodamy sztukę gtx 470 i sztukę gtx 460.

Mamy jeszcze kartę gtx 295, ale nie wiedzieć czemu wyskakują błędy podczas liczenia dla gpugrid, tak że jej używamy.
I tak na koniec chwalenia się, są tu jeszcze trzy karty 9800 gt,  ale odłączyłem je od boinc, bo były niezbyt wydajne (a grzeją i szumią).

pozdrowienia
michał