Filmy jakie polecają lub odradzają członkowie B@P

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 12 Styczeń 2011, 15:09

Jaki typ filmów lubisz ?

Akcja
5 (16.7%)
Animowane
4 (13.3%)
Biografie
0 (0%)
Dokumentalne
12 (40%)
Dramat
2 (6.7%)
Fantasy
10 (33.3%)
Historyczne
4 (13.3%)
Horror
1 (3.3%)
Komedie
7 (23.3%)
Kryminał
0 (0%)
Przygodowe
2 (6.7%)
Science Fiction
22 (73.3%)
Sensacyjne
8 (26.7%)
Thriller
4 (13.3%)
Western
0 (0%)
Wojenne
4 (13.3%)

Głosów w sumie: 30

sknd

a ja bym polecił wszystkie filmy z Georgem Carlinem, stand up dający do myślenia i masujący przeponę.

Tomasz R. Gwiazda

moj ulubiony to ten o ludziach i ziemi, global warming ect :)

GRID

Kolejna paczka filmów dokumentalnych - generalnie problem materializmu, kapitalizmu, egoizmu i myślenia jak dla mnie jest dobrze to wszystko jest ok.
Home - S.O.S. Ziemia! - zdjęcia na bardzo wysokim poziomie. Temat ogólnie - ekologia.
Krew w twoim telefonie (Blood in the Mobile) 
Kanciarze z Wall Street Plunder: The Crime of Our Time
Spisek żarówkowy The Light Bulb  link do strony na FB

A szczególnie polecam ten Inside Job - Szwindel Anatomia kryzysu - Nominowany do Nagrody Akademii Charles Ferguson.

Troll81

szkoda że większość to propagandówka, a przynajmniej bardzo stronnicze filmy. maja kilka interesujacych informacji i trochę faktów ale sporo narracji to czysta spekulacja...

GRID


Troll81

spisek żarówkowy
jeden Zeitgeist
Zabawy z bronią i zresztą tegoz samego autora farenheit 9/11

GRID

To następnym razem zanim napiszesz słowo "większość" proponuję większość obejrzeć.
Polecam obejrzeć ostatniego Zeitgeist - filozofia mojego życia.

A z paczki ekonomia/finanse - Inside Job - Szwindel Anatomia kryzysu (dodatkiem lub uzupełnieniem dobrze jest obejrzeć : kapitalizm i Kanciarze z Wall Street) Łącząc 3 filmy różnych autorów można wybrać/wyczuć co jest propagandówką.

A wtedy stwierdzisz że większa propagandówka, a przynajmniej bardzo stronniczy filmy to no ten  ;) : Razem możemy więcej 2

Troll81

alez to bła propagandówka :D ba to była bezczelna reklama :D

AiDec

W tych filmach jest wbrew pozorom duzo prawdy. A nawet jak nie ma odpowiedzi, faktow, dowodow, to przynajmniej sa zadawane wlasciwe pytania. Pytania ktore daja do myslenia. Dzieki ktorym czlowiek nie zostanie do konca zycia z wypranym przez TV i religie mozgiem. Takich rzeczy nie zobaczycie w TV, nie przeczytacie w gazetach.

I w tej kwestii trzymam z GRIDem w 100% - te filmy kazdy powinien ogladnac. Dzieki temu latwiej zrozumiec dlaczego na swiecie jest jak jest (wojny, brak lekow na raka, AIDS, wysokie podatki itp.).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

http://hatak.pl/artykuly/27460/Na_jakie_filmy_warto_czekac_w_2013_roku_w_kinach/

sknd

Właśnie wróciłem z kina z "Układu zamkniętego", jak najbardziej polecam, choć do niektórych rzeczy można by się przyczepić, np czarne charaktery są takie złeeee. No ale film wzbudza emocje, a to lubię w kinie.

pawzdy

A ja polecam :
Fear And Trembling - ukazuje oczami europejki stosunki jakie panują w japońskiej korporacji
Człowiek pogryzł psa - strasznie pokręcony ale oglądając z pewnym dystansem można powiedzieć śmieszny - tylko dla dorosłych (drastyczne sceny przemocy)
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

flaku

Ja polecę "the foutainhead" chociaż w wielu sprawach nie zgadzam się z autorką, a film jest bardzo nachalnym manifestem jej poglądów. Film jest jednak dobrą odskocznią od tego co serwuje nam TV i polityczna poprawność, inna filozofia pobudza do rozważań.

sknd

Cytat: pawzdy w 28 Maj 2013, 20:36
Człowiek pogryzł psa - strasznie pokręcony ale oglądając z pewnym dystansem można powiedzieć śmieszny - tylko dla dorosłych (drastyczne sceny przemocy)

ja to oglądałem mając chyba 15 lat i do tego byłem przekonany, że to autentyczny dokument, tak że bez dystansu. wspominam to jako jeden z bardziej wstrzasających filmów jakie widziałem  XD

Troll81

bullet to the head. Z sylwkiem Stalone. W sam raz na dużo piwa :d

sknd

"Miłość" - dokument nt. legendarnej grupy yassowej / jazzowej. Warto bynajmniej nie tylko ze względu na muzykę, dla mnie jest to też opowieść o przyjaźni, o miłości do muzyki, o wpływie wyznawanej filozofii życiowej na to co się tworzy. Jest też okazja podejrzeć, jak powstaje muzyka tej klasy - sporo zdjęć z prób. No i rzecz jest świetnie nakręcona. Bardzo polecam  :)

Troll81

Niepamięć - Oblivion - Przeciętne
Raport europa - słabe
Great Gatsby - pzreciętne
Red Lights - fajne

AiDec

#217
Co do filmow kinowych:

World War Z to jedyny film ktory IMHO warto ogladnac w kinie (lepiej w 3D).

Z pozostalych 30 filmow ktore w ostatnim czasie ogladnalem, zadnego nie uwazam za warty wycieczki do kina. Absolutnie najgorszym filmem w ostatnich 2 miesiacach ktory ogladalem, byl Pacific rimming.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Grzegorz R. Granowski

Once upon a time in America Sergio Leonego z muzyką Ennio Morricone,

w roli głównej młoda Conelly - ona nie z CIG, prowadzona jest, i tak już jest,


:arrr: :love2: :shame:

i tak już jest, My CIG, wkrótce wszyscy przedstawimy się.

My CIG, i tak już jest

cp

To ja dla odmiany odradzę coś: "Olympus has fallen" - rozczarowanie roku. Unikać tego jak zarazy. Swoją drogą, zastanawiam się, jak bardzo przycisnęło finansowo Morgana Freemana, że zgodził się zagrać w tym <autocenzura> i to rolę niepierwszoplanową.
To ja już wolę filmy typu Sharknado. Przynajmniej wiem, czego się spodziewać i nie czuję się rozczarowany i oszukany po seansie XD

AiDec

#220
The Colony - nie dalem rady. Po 10min zaczalem przewijac, a po 25min odpuscilem.


Now You See Me - swietny. Po prostu swietny :). Caly czas trzyma w napieciu i to naprawde mocnym, zwroty akcji, niespodzianki, a finalu nie sposob przewidziec. Dla milosnikow Ocean`s Eleven obowiazkowy. Absolutnie wart tych prawie dwoch godzin :). Moze nie 10/10, ale definitywnie TOPOWY film. Kawal dobrego `heist movie`. Nie tak dokladny i drobiazgowy jak Ocean`s, ale oglada sie bardzo... elektryzujaco. Panowie, ogladnijcie ze swoimi paniami i nie wstawajcie przed dodatkiem w polowie napisow, takim milym akcentem dla znawcow gatunku  8)


Patrzcie z bliska. Bo im bliżej jesteście, tym mniej zobaczycie.



Now You See Me - Official Trailer [HD]


Drobna porada; nie ogladajcie zadnych innych trailerrow poza powyzszym. Nie czytajcie o tym filmie. Im mniej bedziecie wiedziec o nim, tym lepsza frajde bedziecie mieli z ogladania :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

White house down - dobry. Cholernie amerykansko patriotyczny, ale poza tym dobry. 8/10



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a wg mnie słaby. Podobnie jak niemal identyczny film z tego roku "Olympus has fallen"

http://themovieblog.com/2013/review-fight-olympus-has-fallen-vs-white-house-down/

AiDec

#224
Olympus IMO znacznie gorszy. Nienajgorszy, ale daleko mu do White house down.


EDIT:

This is the end - IMO superfun :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

cp

Kolejne filmy na liście 'unikać jak zarazy':
Atlas Shrugged: Part I (2011) i Atlas Shrugged II: The Strike (2012) - ekranizacja pierwszych dwóch części "Atlasa zbuntowanego" ("Atlas shrugged"), powieści Ayn Rand z 1957 roku. Obydwa filmy uczciwie zapracowały na miano jednych z większych klap finansowych w historii amerykańskiej kinematografii. Kręcone przez różne zespoły; za śmiesznie małe pieniądze (jak na USofA), co widać gołym okiem; z widocznie różnymi aktorami odgrywającymi te same role w obydwu częściach (serio!  %) ); ze scenariuszami tak pochlastanymi i ściśniętymi (butem?) w niespełna 2 godziny na film, że ktoś, kto nie czytał książki, nie zrozumie z nich nic (o ile nie mniej).
Ogólnie - cztery godziny brutalnego gwałtu na jednej z (IMHO) najważniejszych książek w historii. Gdyby Ayn Rand żyła, to pewnie, wzorem Lema w przypadku Solaris, wycofałaby swoje nazwisko i odwołanie do książki. A także zdzieliła ekipy filmowe siarczystymi liściami oraz długimi wiązankami 'pod adresem' (a Rand była osóbką mówiącą, co myśli, prosto z mostu i bez owijania w bawełnę ani znieczulenia)
Jedyny plus to w miarę udane przeniesienie fabuły w realia 'naszych czasów'.

flaku

Za to Atlasa Zbuntowanego w formie książkowej polecę każdemu, kto nie boi się "odrobinę" narzucanych poglądów autorki. Powiedz mi, oglądałeś może ekranizację innej powieści Ayn Rand, The Foutainhead? Jeśli tak, to jak w zestawieniu z nią wypada Atlas Zbuntowany? Jeśli podobnie, to pewnie obejrzę. Jeśli gorzej to raczej nie będę się brał za oglądane

cp

#227
Cytat: flaku w 21 Październik 2013, 23:02
Za to Atlasa Zbuntowanego w formie książkowej polecę każdemu, kto nie boi się "odrobinę" narzucanych poglądów autorki.

To może lepiej, niż ja, poradzisz sobie z zarekomendowaniem książki tu: Książki co polecacie/odradzacie, ulubione, autorzy

Cytat: flaku w 21 Październik 2013, 23:02Powiedz mi, oglądałeś może ekranizację innej powieści Ayn Rand, The Foutainhead? Jeśli tak, to jak w zestawieniu z nią wypada Atlas Zbuntowany? Jeśli podobnie, to pewnie obejrzę. Jeśli gorzej to raczej nie będę się brał za oglądane

Niestety (?) nie oglądałem. I po doświadczeniach z Atlasem nie wiem, czy chcę próbować w tej samej dekadzie  |-? (mimo, iż Fountainhead został zekranizowany w zupełnie innych czasach (1949) i przy udziale (w teorii lepszych) aktorów)

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Grawitacja. Jak się wyłączy myślenie i skupi na przeżyciach to jest zajebisty. Troszkę przedramatyzowany pod koniec. Ale te zdjęcia..... :D

sknd

"Miłość" z 2011 roku, nie mylić z tą Hanekego, bardzo ciekawy, dość nietypowy ...chyba science-fiction, choć trudno go zaszufladkować. W każdym razie większość akcji dzieje się na stacji kosmicznej. Trochę mi się kojarzył z "Moon", a zdaje się że w jakiejś recenzji ktoś pisał o swych skojarzeniach z "Odyseją kosmiczną 2001".

apohawk

Cytat: Troll81 w 08 Listopad 2013, 10:32
Grawitacja. Jak się wyłączy myślenie i skupi na przeżyciach to jest zajebisty. Troszkę przedramatyzowany pod koniec. Ale te zdjęcia..... :D
Oglądałem wczoraj w kinie 3D i bardzo mi się podobał. Owszem, na parę rzeczy i dramatyzowanie trzeba przymknąć oko, ale ujęcia i realizacja genialna. Świetne sceny, gdzie drugi i trzeci plan żyje własnym życiem. Ale to Alfonso Cuaron, wiedziałem, czego się spodziewać i jestem zadowolony. :D Byłem zaintrygowany tym filmem od momentu, w którym dowiedziałem się, że to on to kręci.
No good deed goes unpunished.

Troll81

potwierdzam. Love jest genialnym filmem. Do tego bardzo niskobudżetowym. Kolo postawił stację kosmiczną w ogródku swych rodziców :D

Troll81

czekając na Joe (touching the void) - jeśli komuś podobało się 127 godzin :D to to jest równie dobre :D

sknd

"Surveillance" z 2008, historia o seryjnym mordercy i ścigającym go FBI, w reżyserii Jennifer Lynch (tak, z tych Lynchów  ;) )

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Martin Fox

http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+szafy-2012-650236
Polecam - Dziewczyna z szafy to przykład naprawdę ambitnego kina polskiego.

Troll81

Riddick nie dorasta do piet swoim przednim częściom. Przez pierwsze pół filmu riddick chodzi po pustyni sam i nic się nie dzieje.

cp

#238
A teraz coś z zupełnie innej beczki. Prawdziwa gratka dla fanów animacji i/lub kultury celtów:

The secret of Kells:

http://www.imdb.com/title/tt0485601/

Historia nawiązuje do powstania tej 'niepozornej książeczki'

Przy okazji jest to dowód na to, że nie tylko japończycy i amerykanie umieją animować

Troll81

każdy kto widział było sobie życie czy inne francuskie animacje wie że europejczycy potrafią robic fajne animacje :D a film jest u mnie w kolejce do obejrzenia :D