intel nie chce już produkować wymiennych procesorów...

Zaczęty przez Troll81, 30 Listopad 2012, 12:14

intel nie chce już produkować wymiennych procesorów. Uważasz że to pomysł ?

Zły.
Dobry.
W ogóle nie powinno być procesorów.
W ogóle nie powinno być płyt głównych.

krzyszp

OS w BIOS'ie już jest :)
Ja mam Asusa z Linuxem wbudowanym...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

EDU Enthusiast

chodzi o to ze EFI to juz jest taki OS; i bez linux'a/windowsa z biosa w okienku biosa mam przegladarke internetowa.

Troll81

iiiitam :D za duzo majsterkowiczów na świecie jest by modularna budowa PC umarła :D

Krzysiak

Tak tylko to w odległej przeszłości Amiga Atari PC
Wygrało PC bo każdy mógł budować go na miarę swoich potrzeb  :p_arr:

Czyż by historia miała zatoczyć koło ???  >:(

lub intelowi marzy się sytuacja jak z Apple

Ile firm by znalazło by się pod murem gdyby procki Intela montowane były tylko w komputerach Intela
i tu by się mogło zrobić miejsce dla AMD lun nowych firm


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

EDU Enthusiast

dzis ludzie wola tablety bo pc za duzo miejsca zabiera. I na apple wszystko dziala a jesli cos nie dziala to musi to byc wina pc'ta :dunno:

Tomasz R. Gwiazda

takie haslo na ere post PC

"Ludzie taborety, wola tablety" :)



bo wiadomo, ze sa ludzie i taborety...

Krzysiak

A ja lubię sobie pogrzebać
I za to tak lubię PC


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

#47
Cytat: EDU Enthusiast w 03 Grudzień 2012, 14:31
dzis ludzie wola tablety bo pc za duzo miejsca zabiera. I na apple wszystko dziala a jesli cos nie dziala to musi to byc wina pc'ta :dunno:

PC dobrze zrobione jest bardzo małe - procek Core i5, MoBo mini-ITX, 16GB ram i obudowa w rozmiarze napędu CD/DVD (niewiele większa) + mocowanie na VESA z tyłu monitora... a spróbuj na tablecie odpalić oprogramowanie inżynierskie, programistyczne czy cokolwiek i popracować, a nie pobawić się. Dlatego PC jeszcze długo nie umrze - zmieni się tylko standard MoBo na takie z 1xPCIe do ewe. GPU + 2 sloty na RAM + cała reszta zintegrowana w chipsecie. Pójdziemy w stronę minimalizacji wymiarów. Mało kto kupuje teraz mobo E-ATX i obudowy FullTower (entuzjaści tylko). Ja od dawna jestem fanem mATX / µATX, a powoli coraz bardziej skłaniam się ku jeszcze mniejszym rozwiązaniom.

Taki przykład płyty z ATOMem akurat... HDD 2.5", zasilacz laptopowy...


Albo Core i3, zasilacz laptopowy 12V + PicoATX dla 3.3V, 5V i -12V:

Troll81

mi by się nie chciało tak bawić :D wole swoje pudło :D

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 03 Grudzień 2012, 14:29
Tak tylko to w odległej przeszłości Amiga Atari PC
Wygrało PC bo każdy mógł budować go na miarę swoich potrzeb  :p_arr:
PC wygrało, bo na niego był soft, a polityka marketingowa Commodore była tematem żartów.
Największym błędem Commodore było promowanie Amigi jako kompa do gier i brak sensownych konfigów z HDD na początku - te dwie sprawy zabiły Amigę!

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 03 Grudzień 2012, 14:29
marzy się sytuacja jak z Apple
TYLKO NIE TO!!!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler


krzyszp

Cytat: Szopler w 03 Grudzień 2012, 17:07
HDD w Amidze na expansion slot = 50MB ? :)
Chyba tylko w A500 (HDD od PC XT), zresztą sam miałem 386 z 80MB HDD w tym samym (mniej więcej) czasie.
Dla A2k i wyższych były (najpierw) kontrolery SCSI (b. drogie, w A3k wbudowany), A600, A1200 i A4000 miały ATA... Niestety, brak HDD we wczesnym stadium wraz z reklamowaniem Amigi jako kompa do gier zabiło tę platformę, a szkoda. W owym czasie Windows 3.x i karty CGA, EGA i (rzadziej) VGA były standardem PC (i 640k RAM), co nie dorastało do pięt Amidze np. pod względem multitaskingu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Nu ba! Się miało, się wie ;)
I ten dźwięk stereo z Ami puszczony przez wzmacniacz na kolumny - bajka :)

EDU Enthusiast

Szopler,
Tak jak wspomniales dazysz do mniejszych kompow - to w laptopie tablecie tez mozna to wymienic jest to tylko mniejsze i zazwyczaj nie ma standardowej projekcji. A po co sie bawic w skladanie ktore jest drozsze, wymaga wiecej czasu, a mozesz kupic juz zlozonego tableta androida czy windowsa taniej.

Wiadomo ze wiekszosc ludzi ma gdzies jak wyglada komp wazna jest jego moc, ale niestety jest to mala grupka ludzi.

Troll81

dlaczego? bo jak mi padnie RAM to wymienię. Jak padnie dysk to wymienię, jak padnie proc to wymienię. jak padnie grafa to wymienię. Ale tylko część a nie całego kompa :D

Martin Fox

Oj tam oj tam - fani apple już od dawna wymieniają całego kompa na nowego jak się coś zepsuje i nikomu to nie przeszkadza. Nie stać cię na wymianę i dorabiasz ideologię XD

Krzysiak

Czyli stary dowcip nowe zastosowanie:  XD

- Ilu użytkowników iPhone'a potrzeba do wymiany żarówki?
- Ani jednego, gdy tylko żarówka się spali, kupują nowy dom.


- Ilu użytkowników PC według Intela potrzeba do wymiany żarówki?
- Ani jednego, gdy tylko żarówka się spali, kupują nowy dom.



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


Troll81

no tak tez myślałem ze intelowi nie śpieszy się do samobójstwa.

PMateusz



krzyszp

Ja myślę, że to był raczej "balon próbny", żeby sprawdzić reakcję konsumentów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

CytatWarto mieć na uwadze to, że Intel z reguły nie komentuje plotek, ani nawet prawdziwych informacji na temat swoich produktów, przed wprowadzeniem ich do oferty. Nie można jednak nie zauważyć tego, że firma AMD próbowała wykorzystać nieprawdziwą informację o Intelu, do autopromocji wśród komputerowych entuzjastów. Dwa dni po tym, jak Chris Hook wystosował oficjalne oświadczenie o tym, że AMD zapewni komputerowym entuzjastom przyszłość, poprzez otwarte platformy procesorowe (z podstawkami), Intel zdecydował się na reakcję.

krzyszp

Szefostwo AMD było by głupie, jak by tej plotki nie wykorzystało, co nie zmienia faktu, że być może byli jej autorami. Jednak ja osobiście stawiam właśnie na sondaż rynku i reakcji konsumentów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

EDU Enthusiast

 ;) a mi sie wydaje ze bedzie mcm poneiwaz jak nie bedzie to wkrotce procki beda za male bysmy mogli je wygodnie wpiac do kompa. MCM to rozwiazanie problemu - wlozemy o wiele wiecej. na jedna kostke zeby byla wygodna i nie tracic miejsca.