Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

gszpetkowski

Zaczęty przez gszpetkowski, 22 Grudzień 2012, 18:59

gszpetkowski

Platformą BOINC zainteresowałem się jeszcze na studiach w roku 2009, jednakże dopiero teraz (grudzień 2012) mam trochę czasu i środki żeby się w to zaangażować. Na co dzień pracuje w krakowskim oddziale firmy zajmującej się marketingiem internetowym jako programista języka Perl. Studiowałem od 2006 roku informatykę (systemy teleinformatyczne) na Politechnice Krakowskiej. Interesuję się szeroko pojętym programowaniem (C/C++/Perl) oraz obliczeniami wysokiej wydajności, ze szczególnym naciskiem na obliczenia GPU (CUDA, OpenCL). Ciekawi mnie także fizyka cząstek elementarnych, a także takie zagadnienie jak chromodynamika kwantowa, bramki kwantowe, choć nie na wszystko znajduję czas (np. moja płytka ZL2MCS51 pod 8051 już dawno leży odłogiem).

Głównie udzielam się w projekcie Cosmology@Home, na dzień dzisiejszy zdążyłem już przekroczyć 100k punktów :) Interesują mnie także projekty World Community Grid oraz GPUGRID.

Obecnie posiadam dwa węzły o następującej konfiguracji:

CPU: Intel Core i7 3770S
RAM: 16 GB (2x 8GB) 1.35V (Kingston)
Płyta: GIGABYTE GA-B75N
HDD: WD Blue 1 TB
Obudowa: Cooler Master Elite 120 RC
Zasilacz: Chieftec GPA-400S8 (80+) 400W

W przyszłości chciałbym stworzyć własny projekt na platformie BOINC, najlepiej tak żeby bilans wyszedł dodatnio ;)

Edit: 9.1.2013

Dotarły do mnie karty graficzne (GV-N670OC-2GD), chłodzenie CPU (Cooler Master Vortex 211Q), pasta termoprzewodząca (oraz Arctic-Cooling MX-4) oraz dodatkowy wiatrak 120 mm (Enermax UCTB12A z potencjonemetrem ustawionym prawie na maksimum). Co do coolera CPU miałem spore obawy (w końcu płyta mini-ITX oraz minimalistyczna obudowa), ale weszło idealnie, praktycznie na styk (orientacja chłodzenia jest tylko jedna z wystającymi heat-pipe'ami w stronę przeciwną do pamięci RAM). Kolejne obawy miałem, czy mimo wszystko cały zestaw uda się schłodzić na takiej małej przestrzeni i wygląda na to, że jest OK, w stresie temperatura CPU nie przekracza 78 stopni Celsjusza (co uważam jeszcze za bezpieczną wartość), GPU nie wchodzi powyżej 70 stopni. Poniżej zdjęcie z już chodzącym sprzętem :):



W tym roku planuję dołożyć jeszcze kolejne dwie takie maszyny :)

Teech

 ;D witamy na łajbie widzę że posiadasz niezłe wiosełko, życzę ogrom punktów pod kilem  :attack: XD

sknd


EDU Enthusiast

witaj,
Oczywiscie zycze wesolych swiat.

mordi

witaj na pokładzie :) mam nadzieję, że spodoba Ci się nasza łajba :) zaciekawiłeś mnie tymi bramkami kwantowymi :) czy możesz coś na ich temat przybliżyć? :)
Guard well the secret of steel...


AL


gszpetkowski

Cytat: mordi w 22 Grudzień 2012, 20:07
witaj na pokładzie :) mam nadzieję, że spodoba Ci się nasza łajba :) zaciekawiłeś mnie tymi bramkami kwantowymi :) czy możesz coś na ich temat przybliżyć? :)

Ha, to teraz rozumiem, dlaczego emotikony są w takiej konwecji jak na statku pirackim, podoba mi się :)

Bramki kwantowe, a właściwie szerzej obwody kwantowe (ang. Quantum Circuits) to generalnie zagadnienie teoretyczne polegające na znalezienie i sklasyfikowaniu najbardziej elementarnych i efektywnych układów przekazywania informacji dla tzw. kubitów. Sporo jest tutaj analogii między komputerami klasycznymi i ich bramkami logicznymi, jeśli interesuje Cię to szerzej to polecam książkę "Quantum Circuit Simulation" wyd. Springer oraz zapoznanie się z aplikacją QuIDDPro. Wbrew pozorom model matematyczny jest dosyć prosty tzn. liczby zespolone oraz algebra macierzy na początek powinny wystarczyć. Potem im dalej w las, tym więcej drzew :)

Tomasz R. Gwiazda

byl kiedys projekt QuantumFire nie wiem czy sie tym zajmowal czy nie :)
a rozumiem ze Ty bys chcial stworzyc projekt w tej tematyce? to dobrze trafiles bo na forum jest kilku tworcow projektow na platformie BOINC :)
Radioactive@home, Enigma, OProject,Goldbach
takze z postawieniem serwera czy pomoca przy pisaniu aplikacji nie powinno byc problemu :)

pawg




gszpetkowski

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Grudzień 2012, 21:17
byl kiedys projekt QuantumFire nie wiem czy sie tym zajmowal czy nie :)
a rozumiem ze Ty bys chcial stworzyc projekt w tej tematyce? to dobrze trafiles bo na forum jest kilku tworcow projektow na platformie BOINC :)
Radioactive@home, Enigma, OProject,Goldbach
takze z postawieniem serwera czy pomoca przy pisaniu aplikacji nie powinno byc problemu :)

Dziękuję za informację, docelowo bym chciał coś zdziałać w tym kierunku i chętnie bym skorzystał z takiej możliwości oraz Waszego doświadczenia, z tym że teraz, na etapie w którym jestem byłaby to sztuka dla sztuki.

stiven


Troll81

Komputerami kwantowymi zajmował się projekt AQUA :D mam jeszcze gdzieś adres mailowy do szefa dwave labs :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

_Aleksander_


aborek


MarcinB

Cytat: Troll81 w 22 Grudzień 2012, 22:44
Komputerami kwantowymi zajmował się projekt AQUA :D mam jeszcze gdzieś adres mailowy do szefa dwave labs :D
dwave stworzył pierwszy komercyjny komputer kwantowy. Działa chyba na 128 qubitach. A projekt jako jedyny wykorzystywał algorytmy do liczenia jednostek na wielu rdzeniach

Cyfron

Witaj na łajbie :D
możesz się też zapisać do naszego rankingu województw - dzięki Tobie małopolska powinna trochę zyskać :)

Pochwal się, jakie projekty liczysz na swoich maszynach.

Co do tworzenia projektu, to byłoby fajnie kogoś z jednostki naukowej do tego wciągnąć, aby był jakiś użytek z danych, jakie by wyszły z projektu - może masz jakiś zainteresowanych ludzi?

mordi

Cytat: gszpetkowski w 22 Grudzień 2012, 21:12
Cytat: mordi w 22 Grudzień 2012, 20:07
witaj na pokładzie :) mam nadzieję, że spodoba Ci się nasza łajba :) zaciekawiłeś mnie tymi bramkami kwantowymi :) czy możesz coś na ich temat przybliżyć? :)

Ha, to teraz rozumiem, dlaczego emotikony są w takiej konwecji jak na statku pirackim, podoba mi się :)

Bramki kwantowe, a właściwie szerzej obwody kwantowe (ang. Quantum Circuits) to generalnie zagadnienie teoretyczne polegające na znalezienie i sklasyfikowaniu najbardziej elementarnych i efektywnych układów przekazywania informacji dla tzw. kubitów. Sporo jest tutaj analogii między komputerami klasycznymi i ich bramkami logicznymi, jeśli interesuje Cię to szerzej to polecam książkę "Quantum Circuit Simulation" wyd. Springer oraz zapoznanie się z aplikacją QuIDDPro. Wbrew pozorom model matematyczny jest dosyć prosty tzn. liczby zespolone oraz algebra macierzy na początek powinny wystarczyć. Potem im dalej w las, tym więcej drzew :)

Dzięki za przybliżenie problemu :)
Guard well the secret of steel...