Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Szopler

Memtest przeszedł?
Pod ubuntu z boincem też się tak wiesza?

AiDec

A moze tak: przerzuc wszystkie bebechy z 1 do 2 i z 2 do 1 :). Bebechy z jedynki i mobo z dwojki... Sprobowac nie zaszkodzi :). Tylko pamietaj po zamianie zresetowac mobo (CMOS).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

ja się boję ruszać SKB@P2 skoro działa i chodzi dość stabilnie... Zresztą jaki jest sens wymiany bebechów? W SKB@P1 Wymieniony zasilacz (wsadzony do 2ki), wymieniony dysk twardy, grafiki też zostały zamieszane (wcześniej obie 4XXX chodziły właśnie w SKB@P2). Jedyne co nie jest wymienione to procek, płyta główna i ram. Ram mogę wymienić, bo dostałem ostatnio od Tomka R. ...

Padł pomysł, żeby na SKB@P3 postawić właśnie Ubuntu (nie ma tam grafik, a komp się i tak wiesza).
Chyba go tam postawię, aby wyeliminować kolejne podejrzenia (uprzedzam, że nic pod linuxem nie robiłem, więc nie pomogę) - jak zainstalować tam np logmein?

Troll81

przez przegladarkę internetową :D

AiDec

Cytat: AiDec w 09 Luty 2011, 08:28
przerzuc wszystkie bebechy z 1 do 2 i z 2 do 1 :). Bebechy z jedynki i mobo z dwojki...
Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 09:40
ja się boję ruszać SKB@P2 skoro działa i chodzi dość stabilnie...

PRZEPRASZAM!!! Mea culpa :(.


Mialo byc 1 i 3, Jedynka i trojka.


Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 09:40
Zresztą jaki jest sens wymiany bebechów?

Wymienic procek i RAM - sprawdzic czy w innej konfiguracji tez beda sie wieszaly (btw, wrzucic minimalna ilosc RAMu - np. jedna kosc zamiast dwoch/czterech).


Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 09:40
Padł pomysł, żeby na SKB@P3 postawić właśnie Ubuntu (nie ma tam grafik, a komp się i tak wiesza).
Chyba go tam postawię, aby wyeliminować kolejne podejrzenia

Smialo instaluj najnowsze Ubuntu. Dasz sobie rade - jest po polsku, instalator jest prosty, pod warunkiem ze instalujesz na czystym HDD (skasuj wczesniej wszystko, usun partcje itp. - dzieki temu instalacja Ubuntu bedzie bezproblemowa).


Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 09:40
jak zainstalować tam np logmein?

Nie da rady.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

to jak nie da rady LMI to jak będziecie to obsługiwać?

Troll81


AiDec

Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 10:08
to jak nie da rady LMI to jak będziecie to obsługiwać?

Sam sobie dasz rade :). No juz nie placz, przeciez to tylko na chwile  ;) hi hi.

Ktos na pewno zna sie na linuksie na tyle ze sie podlaczy zdalnie i cos pomoze :). Ja tam nie umiem niestety laczyc sie zdalnie pod linuchem :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lolek

Albo spróbuj odpalić linucha z live cd  :)

Troll81

#329
http://community.logmein.com/t5/Miscellaneous-Offtopic/Accessing-pc-running-ubuntu-using-logmein-free/td-p/22412

Szopler

Już kiedyś proponowałem:
Wbijamy przez logmein na skb@p z windowsem, odpalamy putty, wpisujemy IP, root+hasło i wbijamy na kompa z linuxem...
Potem instalacja boinca z berkeley, wybór jakiegoś ciężkiego projektu i katowanie sprzętu ;)

AiDec

#331
Cytat: Szopler w 09 Luty 2011, 12:22
Potem instalacja boinca z berkeley, wybór jakiegoś ciężkiego projektu i katowanie sprzętu ;)

Nie ma potrzeby - sa juz przygotowane przeciez Ubunta z BM na pokladzie. http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/boinc-ubuntu-i-xubuntu-9-04-do-sciagniecia/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Cytat: Troll81 w 09 Luty 2011, 10:28
http://community.logmein.com/t5/Miscellaneous-Offtopic/Accessing-pc-running-ubuntu-using-logmein-free/td-p/22412

Coś mi tutaj nie pasuje - mi chodzi o kontrolowanie komputera z Ubuntu, a oni tutaj piszą o kontrolowaniu komputera za pomocą komputera z Ubuntu.

LMI chyba nie ma opcji sterowania Ubuntu...

Cyfron

#333
Z SKB@P1 wyciągnąłem jedną kość pamięci, a ta co została, została wsadzona w inny slot niż były tamte.

AiDec i Rafał - sprawdzać

EDIT: to samo zrobiłem w SKB@P3

AiDec

Dzialam na nim odkad... zaczal dzialac :). Trzy restarty zaliczone ladnie (zlecone restarty), instaluje appsy, a pozniej bede sie bawil grafami bo nie dzialaja tak jak nalezy - wszystkie WU sie wykladaja.


Cytat: Cyfron w 09 Luty 2011, 21:38
LMI chyba nie ma opcji sterowania Ubuntu...

Z tego co MI wiadomo, to nie ma.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

w GPUGRID nie mamy kraju

Cyfron

zespół mamy, ale kraj jest international - da się to jakoś zmienić ?

Edit: poprawione :)  :p_arr:

krzyszp

Pod Ubuntu świetnie się spisuje VNC, do zainstalowania w 20s - jest w repozytoriach, konfiguracja klikalna. Np. TightVNC działa u mnie na 3 kompach z linuksem i się sprawdza.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

drWarlock

#338
Jakby kupić obudowę serwerową 19" to mogę np. SKB@P 1 wstawić do swojego racka. :)


Edit by Cyfron:
W wątku "Dzienniki SKB@P" nie piszą osoby nie zajmujące się SKB@P - pomaga to utrzymać przejrzystość.
Wątek przeniosłem tutaj.

Cyfron

a to da się zwykłego PCta wsadzić w obudowę rackową ?

i mam rozumieć, że chcesz przygarnąć jeden komputer do siebie?

drWarlock

słuszna uwaga :) ale z tego co wiem to obudowy no chiefteca np. CHIEFTEC 19" 4U UNC-410S-B-OP mają w opisie że obsługują płyty ATX/m-ATX,
nie tyle co chce ale mogę wspomóc B@P miejscem :).

Troll81

są jak najbardziej obudowy rackowe pod płyty ATX.

drWarlock

osobiście wolę blade Trollu :). A ponieważ nie jestem członkiem zespołu b@p, to napisałem że "mogę" a nie "chcę" przygarnąć jeden z SKP@P ;)  i fajnie by było jakby zmienić obudowę na rack 19: bo wtedy mógłbym go do szafy wrzucić ;)

Cyfron

sądzę, że jak coś, to by się złożyło kolejnego kompa.
Na chwilę obecną trzeba dojść do ładu z tymi kompami - niech wszystkie stabilnie liczą i będziemy myśleć nad dalszym rozwojem zaplecza sprzętowego, jego postaciom itd.

Troll81

Poza tym myślę że niektóre osoby miałyby opory przed oddawanie kompów osobie z poza naszego teamu....

drWarlock

dlatego napisałem "mogę" a nie "chcę" :)
no problemo Cyfron jakby co jestem otwarty na propozycje...
jakby co służe wiedzą i pomocą ;)


Cyfron

wczoraj wsadziłem nowy zasilacz do SKB@P3 i obie grafiki NVidii i komp nie wstał!
Kręciły się wentylatory, diody na grafikach świeciły poprawnie na zielono, ale komputer nie wstawał dalej - czego może byś to przyczyna?
Płyta główna w tym komputerze to chyba ASUS P5Q-E - może to ona nie daje rady?

Grzes

Z zasady jak kopiesz w kompie (a tu kable przepinałeś) sprawdź ramy, wyjmij je i wsadź ponownie. Często bywa, że coś styk traci a objawy pasują.

krzyszp

A sygnały dzwiękowe są?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

poruszaj wszystkimi kartami :D zadziwiająco często pomaga...

Cyfron

nic nie ruszałem, może dziś poruszam tymi kartami (chociaż, po wyjęciu jednej grafiki, to komp wstał...)

sygnałów dźwiękowych absolutne 0 - żadnych, null, nada...

AiDec

#351
ASUS P5Q-E obsluguje Crossfire az do CrossfireX. Nie obsluguje SLi.



Od poczatku pisalem zeby isc w ATI  XP  %)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no to można je odpalić bez SLI... po prostu nie łaczyć mostkiem i ciul.

Cyfron

właśnie wsadziłem obie karty i nie spinałem ich mostkiem, bo tego mostku nie posiadam...
Więc brak mostku tutaj nie rozwiąże problemu.

AiDec

#354
Cytat: Troll81 w 13 Kwiecień 2011, 13:39
no to można je odpalić bez SLI... po prostu nie łaczyć mostkiem i ciul.

Trollu, nie da sie `odpalic bez SLI`. SLI to technologia, nie da sie bez niej odpalic.



http://pl.wikipedia.org/wiki/SLI

cyt.: `SLI (Scan Line Interleave - Przeplot Skanowania Linii bądź Scalable Link Interface - Interfejs Skalowalnego Łącza) - technologia pozwalająca na skorelowanie pracy dwóch (lub trzech) kart graficznych`

Ta mobo nie ma takiej technologii na pokladzie. A zatem nie pozwala na skorelowanie pracy wiekszej ilosci graf Nvidii. Nie ma ukladu, nie ma softu, nie obsluguje MultiGPU Nvidii. Mostek jedynie umozliwia (badz usprawnia) skorelowanie przez OS i stery (bo taka opcje posiadaja).



cyt.: `W tej chwili oficjalnie technologie SLI wspierają tylko płyty główne z chipsetem NVIDII i na chipie Intel X58, P55 i H57 pod procesory core i3, i5 i i7`.

Ta mobo ma chipset Intel P45 (niestety nie P55). Mozna co prawda zmodyfikowac BIOS i dzieki temu umozliwic start mobo z dwiema grafami, ale kosztem prawdopodobnej duzej utraty wydajnosci. Co wiecej, mamy tutaj do czynienia z dwiema grafami, ale dwiema dwuukladowymi, a to juz jest technologia QUAD SLI, zatem smiem twierdzic ze to przerasta nasze mozliwosci.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Niemniej coś mi się wydaje, że niezależnie od SLI i innych bajerów, komputer powinien się co najmniej normalnie włączyć. Też mam płytę bez SLI i nawet bez crossfire (bo w ogóle ma jeden slot PCI-E x16 - Gigabyte EP45-DS3L (Intel P45)), ale wsadzałem do krótkich slotów PCI-E slimowe grafy w ilości do 3 sztuk i komputer normalnie działał, a na dodatek wszystkie karty były widoczne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#356
Kwestia BIOSu jak sadze. Dawniej BIOSy obslugiwaly wszystko co tylko mozliwe. Teraz mozliwosci jest tak wiele, ze BIOSy nie obsluguja poprawnie nawet najbardziej podstawowych funkcji (vide pierwsze BIOSy wszystkich nowych mobo - zawsze sa skopane, nawet topowe mobo po 2000pln maja klopoty z pierwszymi BIOSami). Poza tym pamietaj ze to jest ASUS. Zasada produkcyjna numer 1: `make it cheap and fast, no quality, no one pay for quality...`.


Mnie tez zdarzalo sie odpalic rozne cuda. Na Striker II Extreme (trzy PCIe, ale tylko SLI - brak obslugi Triple SLI) odpalilem trzy grafy, dalem do tego Xpka (obsluga SLI, ale nie Triple SLI) odpalajac Triple SLI na zmodowanych sterach(sic!), a na calosci gralem w Crysisa pod DX10 (a Xp ma tylko DX9 przeciez) i to przez caly rok (czyli bylo stabilne). Ale to ze raz sie udalo na jednej wyjatkowej plycie, to nie znaczy ze na kazdej sie uda i jak sadze nigdy wiecej nie sprobuje takiego rozwiazania (takie szczescie mozna miec tylko raz w zyciu  :D).


Moje zdanie: odpalic w SKB@P3 jedna grafe, a druga zaczeka na SKB@P5 (no chyba ze jest opcja aby ja wcisnac do SKB@P4).




EDIT: Dodam jeszcze TJM, ze gdyby to bylo proste, to producenci mobo nie kupowaliby niesamowicie drogich czipow N200 od Nvidii, tylko kupiliby licencje na soft, czy licencje na zastosowanie kodu w BIOSie. A ten chip to jest wielkosci mniej wiecej SB, wiec cos tam chyba jednak jest.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

SKB@P4 ma tylko AGP :(

możliwe że komp nie wstaje bo za mało papu idzie na szyny PCI :(

TJM

Coś mi się wydaje, że ten chip od nv jest potrzebny *tylko* jeśli karty mają jakoś ze sobą współpracować. Przy pracy na zasadzie "każda sobie" raczej do niczego nie jest potrzebny, zresztą poprzeglądałem masę różnych PDFów od nvidii - nigdzie nie pisze, że trzeba mieć SLI żeby odpalić kilka kart. Natomiast pisze że płyta z SLI jest potrzebna jeśli kilka kart ma obsługiwać jeden monitor.
A jak nie działa to prędzej podejrzewam, że producent płyty celowo zablokował, żeby kupić wyższy model  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Bardzo prawdopodobna polityka :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka