Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

PoznanskaPyra

Płyta rysika po wymianie kondensatorów ożyła i pracuje. Może przyjąć jakąś kartę NV 8800GTS 512MB





WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Dobra robota  :p_arr:

Szopler

Poprosimy fotkę całej farmy ;)

PoznanskaPyra

Zależy jak w przyszłym tygodniu z czasem, ale prawdopodobnie AM2 od Ryśka zostaną naprawione, ostatnio nie mieli kondensatorów w odpowiednim rozmiarze. Pojadę do innego sklepu i tam zobaczę.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

#564
Cytat: Szopler w 26 Kwiecień 2012, 18:06
Poprosimy fotkę całej farmy ;)
Jakiej farmy? Nie mam zasilaczy żeby dołożyć następną płytę. Pracują na razie 3 kompy. '
Tu następne 3, którym czegoś brakuje  ;)



WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PoznanskaPyra

Asus P5Q-E ożył, czyli już druga płyta 775 + 2pcie x16
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

no i do przodu. Mam nadzieję że jesteś przyszykowany na wyrównanie rachunku za prąd...

PoznanskaPyra

Pracują tylko te co są wymienione niżej, czyli aż takich gigantycznych rachunków nie powinno być. Dojdzie jeszcze jeden i zacznie się zbieranie na zasilacz. Potem grafikę NV 6xx
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

lolek

Cytat: PoznanskaPyra w 26 Kwiecień 2012, 20:02
Pracują tylko te co są wymienione niżej, czyli aż takich gigantycznych rachunków nie powinno być. Dojdzie jeszcze jeden i zacznie się zbieranie na zasilacz. Potem grafikę NV 6xx

jakieś 200PLN miesięcznie

PoznanskaPyra

Co robimy z naprawionym foxconn? Nikt tej płyty nie chce, a sprzęt porządny.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Temat nie ma nawet 24h a Ty piszesz, że nikt nie chce... cierpliwości 8)

MajkPascal

Cytat: PoznanskaPyra w 27 Kwiecień 2012, 22:29
Co robimy z naprawionym foxconn? Nikt tej płyty nie chce, a sprzęt porządny.

Ledwo parę godzin temu napisałeś post z informacją o możliwości wzięcia tej płyty a już stwierdzasz że nikt jej nie chce?
Nie oznacza to że ja ją chcę ale nikt nie siedzi na forum 24h/dobę (zwłaszcza w piątkowy wieczór) żeby tak szybko odpowiedzieć  :P

PS. Widzę że Szopler ubiegł mnie  ;D

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

PoznanskaPyra

Płyta na s775 z 2xPCIE x16 to dość łakomy kąsek.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

a jaki proc tam wejdzie (i ile kosztuje)? bo może ja bym się skusił  ::)

Tomasz R. Gwiazda

Core2, Quad ale i tez Xeon (ja za 200zl kupilem takowego  Intel Xeon 3050 2,13GHz LGA 775)

PoznanskaPyra

Cytat: Cyfron w 28 Kwiecień 2012, 14:42
a jaki proc tam wejdzie (i ile kosztuje)? bo może ja bym się skusił  ::)
Płyta czeka z Celeronem D, do grafiki starczy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

ten celeron ile ma wątków/rdzeni?

PoznanskaPyra

Link jest w temacie gdzie wydaje części do liczenia.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Celeronów D unikajmy, 100W pobiera, 1 rdzeń i do tego mało wydajny. Do tej płyty pasowałoby coś pokoju core 2 duo, całkiem nowa technologia.

krzyszp

Mam wolny Core2Duo (65W), został mi po upgrade'ie jednego kompa do quada, oddam za parę groszy, ewentualnie zamiast wcześniejszej płyty na AM2 którą miałem przyjąć, mógłbym tę odpalić z moim prockiem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PoznanskaPyra

To zapraszam do odpowiedniego tematu :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Dziś z Cyfronem zrobiliśmy małą rewolucję w SKB@P. Starsze SKB@P idą na emeryturę, może u mnie jeszcze jakiś czas podziałają, ale będziemy chcieli je sprzedać. Była też mała rewolucja w przekładaniu GPU, staraliśmy się poparować 560Ti, aby optymalnie obsadzić kompy. Aktualny stan w wątku http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/dzienniki-skbp/msg189725/#msg189725
Uruchomiliśmy też karty od Tomka Gwiazdy.
PS: Tu można komentować :]

PoznanskaPyra

Z tym sprzętem co na eme idzie, to najpierw na forum oczywiście :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

dokładnie, po testach na forum będą oferty :)

MarcinB

No nasz superkomputer robi się naprawdę super  :p_arr:

PoznanskaPyra

 :p_arr: :boing: :boing: :p_arr:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

ma ktoś kontakt ze svistakiem?? może jemu na salce upakować te kompy i niech mielą projekty CPU.....

AL

On coś ostatnio mało aktywny jest.

Cyfron

SKB@P11 leżał - okazało się, że bios nie wykrył dysku z systemem i sobie czekał aż się wejdzie w BIOS. Restart kompa i system wstał normalnie.

ryszard.korczyk

#589
Od wczoraj SKB@P11 zaliczył kilka bluescreenów. Chyba zabiorę go do siebie na obserwację. W logach systemowych nie ma żadnych sensownych informacji, Cyfron pisał coś, że dysku nie widział po weekendzie, wymienimy dysk oraz kable. Zobaczymy czy pomoże.
edit:
Jeszcze wyczyściłem ślady po driverach ATI, wcześniej działało tam ATI, drivery zostały odinstalowane. Ale coś kiedyś mi się obiło o uszy, że trzeba to dokładniej posprzątać. Zrobiłem to specjalnym programem.

PoznanskaPyra

Windowsa stawialiście od zera, czy tylko wymiana części? Bo jak tylko podmiana części to system będzie świrował.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 22 Maj 2012, 10:46
Windowsa stawialiście od zera, czy tylko wymiana części? Bo jak tylko podmiana części to system będzie świrował.
No bez jaj, stawiać system po wymianie grafik. ;)

PoznanskaPyra

Ja tak miałem, win7 głupiał.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

DriverSwepper powinien sobie z tym poradzić...

ryszard.korczyk

Cytat: Szopler w 22 Maj 2012, 12:00
DriverSwepper powinien sobie z tym poradzić...
i tak to zrobiłem

PoznanskaPyra

Ja miałem ten problem po wymianie flaków w kompie, windows przy boot-owaniu wywal BS i nie chciał dalej ruszyć. Lekarstwo niestety było tylko jedno...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

SKB@P11 dopadła jakaś niestabilność, z Cyfronem podejrzewamy dysk twardy. Zabrałem wczoraj ten komputer z serwerowni i u siebie będę z nim walczył.

ryszard.korczyk

Dysk w SKB@P11 przeszedł wszystkie testy, ale formalnie go wymienię na inny. Nie spotkałem się ze niestabilnością dziś, ale aby uniknąć utraty przez weekend pracy 2 kart 560Ti jedną z kart wsadziłem do swojego komputera i ustawiłem, aby liczyła na konto SKB@P. W przypadku wywrotki SKB@P11 druga nadal będzie liczyć. W piątek może coś jeszcze pobadam ten komputer.

PoznanskaPyra

Jeżeli ten system nie był od nowa stawiany, to to zróbcie. Ja po wymianie części miałem BS przy samym bootowaniu systemu, u was jest podobnie moim zdaniem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Przy uruchomieniu SKB@P11 system był na nowo postawiony, od tego czasu tylko grafiki były zmienione. Tak jak pisałem wcześniej, nie jest to problem BS przy bootowaniu, ale przy dłuższej pracy.