Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

Co do domagania się rekompensaty za zwłokę w wysyłce coolerów (czytać od końca):
CytatWitam;

Regulamin aukcji w której brał Pan udział - http://allegro.pl/show_item.php?item=1916608578#regulamin
dalsza jego część na stronie o mnie - http://allegro.pl/my_page.php?uid=12359616
która mówi: Termin realizacji zamówień w 99% to 24h robocze (liczony od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie) w szczególnych przypadkach (1%) termin ten może ulec wydłużeniu do 3 dni roboczych. Tą informację dostał Pan również mailem po zakupie "kupiłeś przedmiot"

Tak więc mieścimy się w regulaminowym czasie... 


   Serdecznie pozdrawiam
chlodzenie-komputera.pl
Firma Handlowa AAC
tel:  (14) 698-18-40
mobile: +48 0/608-689-604
AAC - Chłodzenie i wyciszanie Twojego komputera.

W dniu 2011-11-15 23:08, Marcin Zastawnik "Digitalmen" pisze:

    Witam
    Co nie zmienia też faktu, że miała zostać wysłana w środę, więc w pierwszym rzędzie jest Państwa wina, niedotrzymania 24h terminu jakim się chwalicie na aukcjach, a w drugim rzędzie nieodebranie paczek przez kuriera w czwartek.
    Dlatego też podtrzymuje swoje pytanie o zadośćuczynienie

    Pozdrawiam
    Marcin Zastawnik

    "Sklep" <sklep@chlodzenie-komputera.pl> pisze:

        Witam;

        Przepraszam w czwartek przed weekendem kurier nie zabrał paczek, które były przygotowane :(


           Serdecznie pozdrawiam
        chlodzenie-komputera.pl
        Firma Handlowa AAC
        tel:  (14) 698-18-40
        mobile: +48 0/608-689-604
        AAC - Chłodzenie i wyciszanie Twojego komputera.

        W dniu 2011-11-14 22:31, Marcin Zastawnik "Digitalmen" pisze:

            Witam
            Dlaczego zostałem wprowadzony dwukrotnie w błąd odnośnie informacji o wysyłce?
            Pierwszy raz w opisie aukcji, że wysyłka jest 24h od wpłaty, a drugi raz w mailu poniżej ) wysłanym 10. listopada, a dziś dostałem informację od kuriera, że paczka została DOPIERO NADANA!
            Mogę liczyć na jakieś zadośćuczynienie tych niedociągnięć? (w końcu zakupy nie były małe)

            Z poważaniem
            Marcin Zastawnik

Męczyć dalej? Jako, że w opisie aukcji (przy informacjach o rodzajach i kosztach wysyłki) było wpisane wyraźnie, że wysyłka w 24 a nie że 99% wysyłek jest w 24h ?

krzyszp

IMHO - wystawić negatywa, a dalej olać... Ale to nie ja podejmuję decyzję...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Negatywa bym nie dawał, a jedynie mniej gwiazdek.

Cyfron

ja myślę o neutralu - w końcu nie wszystko było zgodne z zapewnieniami. Jeszcze zobaczymy, czy układy są sprawne.

Tomasz R. Gwiazda

mi to szkoda czasem czasu na łosi allegrowych :) i sprzedajacych i kupujacych

kupujący nagminnie mnie w aukcji z licytacja gdy jest jasno napisane ze nie koncze aukcji przed czasem zadaja pytnia:
"ile od reki?"
albo wielkopańskie oferty "Dam xxx zl"

oczywiscie negatywow nie wystawiam, bo ten system jest inwalida... i jak sie komus da (sprzedajacemu) to mimo ze ja jako kupujacy sie wywiazalem z zobowiazania (przelew srodkow) to tez moge dostac w rewanzu negatyw...

Troll81

od tego jest rozwiązywanie sporów.....

Tomasz R. Gwiazda

cofna negatywa kupujacemu ?

ja z centrum sporow kozystalem chyba 2x jak sie nie moglem doprosic o wygrany przedmiot, a sprzedajacy nie odpisywal na maile
zalozenie sporu znacznie przyspieszylo zfinalizowanie tranzakcji :)

Troll81

mogą wykasować negatywa

Martin Fox

ale to raczej konczy sie tym ze kupujacy ma nega - allegro i ich regulamin maja dluzsze terminy niz 24h

Troll81

ja tam mam gdzieś.

Ostatnio kupowałem dyski do firmy. 2x2tb kolo pisze w aukcji ze wystawia fvat. No to cheja. Kupiłem przez kup teraz i wysyłam prośbę o pro formę bo tak u nas działa księgowość.Na co kolo mi odpisuje ze fax mu się zepsuł. No to tłumaczę jak dziecku ze ani FV ani PF nie potrzebują podpisów i pieczątek i ze może mi wysłać plik tekstowy. Na co kolo mi odpisuje że to ich księgowy musi wystawić. następnego dnia dostaję maila że ich księgowy nie wystawi PF (niby czemu nie?) i ze on wystawia dyski jeszcze raz. noto mu odpisałem ze jak tak to spoko. ja mogę zapłacić przelewem a potem wystawię rozliczenie kosztów tylko żeby fv przysłał razem z dyskami. Na co kolo mi pisze ze dyski już się sprzedały. No to negatywa mu. Koleś wystawił negatywa zwrotnego i o zwrot prowizji do allegro.

No ok chce kolo wojny to proszę bardzo. Ale znając życie to allero mu prowizji nie odpuści :D mi tam negatyw dynda

Cyfron

Informacja dla zainteresowanych losem SKB@P:
CytatInformacje o tym co dziś zrobiliśmy:
SKB@P1 - wyciągnąłem jedną grafikę, tą co nie liczyła i poszła ona do SKB@P3, dlaczego na nim liczy się na GPU PrimeGrid - opłaca się to lepiej niż moo albo coś innego?
SKB@P2 - nic nie ruszane
SKB@P3 - grafika GTX295 robiła problemy (jedną, której nie używaliśmy pożyczyłem koledze, dziś oddał - działała bez problemu, a po wsadzeniu w SKB@P zamiast tej co tam była, zwieszała kompa przy liczeniu na grafice (na CPU liczyło bez problemu). Dlatego też do SKB@P3 wsadziłem grafikę, która nie liczyła w SKB@P1 i prosiłbym was o ogarnięcie tego galimatiasu tam ze sterownikami. Postawiłem tam też CCC tylko po to, aby zwiększyć obroty wentylatora, bo nie licząc tam ATI miało 80 stopni.
SKB@P4 - wyłączony - to był ten co zmarł sobie ostatnim razem - Rysiek zobaczy czy działa, ale tylko w kontekście oddania tego kompa jako Fundacja
SKB@P5 - jeszcze chodzi, ale jak tylko braknie gniazdek z prądem, to zostanie wyłączony

SKB@P6 - jeśli się pojawi, to będzie to ten komp, który na początku dał Rysiek, ale tymczasowo będzie on chodził u niego, do czasu aż zdiagnozuje problemy ze zwiechami, więc nie proście mnie o jego restart :)

SKB@P7 (robocza nazwa) - Jest tam wsadzona NV295 z SKB@P3 (ta co chodziła do tej pory). Komp z dwoma jajkami, więc niech coś liczy i na procu i na grafie, a może tylko na jednym jajku CPU a drugie do grafiki. Coś ustawię zaraz, żeby się tam liczyło tak jak bym tego wstępnie chciał :)
SKB@P8 (robocza nazwa) - jest tam jednordzeniowy komp, bardzo mało prądu biorący, przez co praktycznie się nie grzejący. Zróbmy go tylko jako komp do GPU i jest tam wsadzona NV 450. Na raize jest tam wolny dysk 10GB na ATA

Jedna NV GTX295 idzie do Ryśka do wsadzenia w jakiegoś kompa, jemu też daje komputery, których nie używamy teraz - niech to posprawdza. Dostanie też pamięci i dyski które leżą nieużywane do testów (BTW: okazało się, że 4 pamięci które dostaliśmy kiedyś są niesprawne i będziemy się ich pozbywać).

emik

:respect: za wysiłek


pszyklejony

Cytat: Cyfron w 12 Grudzień 2011, 20:46
SKB@P1 - wyciągnąłem jedną grafikę, tą co nie liczyła i poszła ona do SKB@P3, dlaczego na nim liczy się na GPU PrimeGrid - opłaca się to lepiej niż moo albo coś innego?

Jaka to karta?

Tomasz R. Gwiazda

jak ATI to taka kolejnosc: Moo, MW, PG
NV: DIstrigen, PG, GpuGrid

z tych glownych

aborek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Grudzień 2011, 21:03
jak ATI to taka kolejnosc: Moo, MW, PG
Collatz chyba od PG lepszy na ATI?

Troll81

To my już taki tłum tych maszyn mamy??

Cyfron

collatz może i tak, ale teraz nie daje próbek...
Ditrigen też nie karmi (przynajmniej nie na ubuntu)

Czy ktoś ma jakieś obiekcje przeciwko temu rankingowi:
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Grudzień 2011, 21:03
jak ATI to taka kolejnosc: Moo, MW, Collatz, PG
NV: DIstrigen, PG, GpuGrid

Trollu - tłum może jest, ale to się niesamowicie wszystko zmienia - teraz jest taka konfiguracja, a jutro już może być inna, a  środę znowu co innego, dlatego teraz numerki kompów są z bani :)

Troll81

To moze nie nadawajmy już kolejnych nuerków jak przełozymy kartę graficzną?

Cyfron

my nie nadajemy kolejnych numerków, jak przełożymy grafikę, tylko jak się pojawi inny komputer (płyta + CPU) więc widzisz, jaki mamy przemiał ostatnio.
W ogóle padł mi mój prywatny komputer, który stał przy SKB@P więc myślę przygarnąć zezłomowanego jakiegoś SKB@P dla siebie tam na półkę, a może zrezygnować z tego i stawiać tam tylko SKB@P ku chwale teamu?  :-[ może ktoś mnie przekona ?;>

ryszard.korczyk

Numeracja w środę może się zmienić, bo znów do Krakowa się wybieram ;)
GTX 295 jutro gdzieś wsadzę, aby już punktował, docelowo widziałbym go w SKB@P6, o ile uda mi się go ustabilizować.

ryszard.korczyk

CytatSKB@P7 (robocza nazwa) - Jest tam wsadzona NV295 z SKB@P3 (ta co chodziła do tej pory). Komp z dwoma jajkami, więc niech coś liczy i na procu i na grafie, a może tylko na jednym jajku CPU a drugie do grafiki. Coś ustawię zaraz, żeby się tam liczyło tak jak bym tego wstępnie chciał :)
SKB@P8 (robocza nazwa) - jest tam jednordzeniowy komp, bardzo mało prądu biorący, przez co praktycznie się nie grzejący. Zróbmy go tylko jako komp do GPU i jest tam wsadzona NV 450. Na raize jest tam wolny dysk 10GB na ATA

SKB@P7 konfiguracja:
Athlon 2x 4600 2,4GHz z moich zasobów, był spisany na straty, bo 4 nóg nie miał, zostały wymienione i działa ;)
MB coś na AMD690 mATX DDR2 1xgniazdo PCIe z moich zasobów
RAM 2x1GB DDR2 z zasobów SKB@P
Dysk 80GB SATA z moich zasobów
Zasilacz Chiefftec 560W z darowizn SKB@P
GPU GTX 295 przełożony z SKB@P3 w którym i tak nie liczyła

SKB@P8 konfiguracja:
Celeron 430 1,6GHz 1 rdzeń, za to bardzo oszczędny. Z moich zasobów. W przyszłości można go zastapić jakimś core 2 duo ale z serii 65nm szyną 800, 1066. 1333 nie pójdzie. Może też być Pentium dual-core E2xxx
MB Gigabyte na i945 1 gniazdo PCIe z moich zasobów
RAM 2x512MB z zasobów SKB@P
dysk 10GB ATA, tylko to miałem pod ręką, dość wolny i w przyszłości go podmienię
Zasilacz chiefftec 450W z moich zasobów
GPU GTS 450 od telefaxa

Oba komputery od wczoraj liczą.

Zdjęcie po operacji Athlona 4600

Cyfron

przyjedź na zlot we Wrocku, to piwo wypije sobie z Tobą spokojnie :D

aborek

Może by tak Surveill@Home odpalić na tych maszynach...

Szopler

Popieram - projekt LowCPU ;), liczy się równolegle z pozostałymi czyli np. na 2 core - 2 wątki + Surveill

Troll81

tylko na jednej. Bo chodzą z tej samej podsieci :(

Cyfron

jakbyś Trollu mógł - Ty zawsze potrafiłeś wykopać coś z podziemi, a ja niestety szukałem intensywnie ze 2 dni i nie udało mi się znaleźć niczego nawet podobnego...

Troll81


Cyfron

bo te skrzynki to wspaniała sprawa - modułowa budowa, ażurowa konstrukcja - no jak dla mnie to ideał :D

Cyfron

surveill liczy inny komputer (mój) z tej podsieci.
Poza tym, w wątku "dzienniki SKB@P" nie dyskutujemy!

aborek

#469
 :respect: Panowie, wreszcie SKB@P robi różnicę. 1kk/dzień stało się faktem :p_arr:
Teraz trzeba dozbierać parę groszy, zainwestować odpowiednio i gonimy Tomka ;)

Troll81

spoko. Po swiętach dojdą kompy do SKB@P i będzie można zainwestować w grafiki dla nich :D

Cyfron

#471
Nie poinformowałem o tym wcześniej na forum
Grafiki naprawione, wymiana kosztowała 50 PLN więc resztę dołożyłem ze swoich.
Dowód naprawionych grafik.

Kupiłem też półkę plastikową na allegro jaką pokazał mi gdzieś Troll - jeśli będzie ona dobra, to zostanie użyta pod SKB@P i wtedy te ~ 50PLN potrącę sobie z konta SKB@P.

Troll81

ty lepiej od razu przewiduj miejsce na nowe kompy :D

Cyfron

mam miejsce na 7em komputerów (tyle gniazdek i nie chcę dokładać więcej na te linie prądowe) z czego były 2 kompy moje, ale już z jednego zrezygnowałem i ostatecznie mogę zrezygnować z drugiego mojego.
Reszta kompów będzie albo stać i czekać na "coś" albo rozdajemy albo coś... (to ustalimy na np zlocie :) )

Cyfron

Od Trolla dostałem na zlocie KVMa 8-mio portowego, ale dostałem do niego tylko 4ry kable podłączeniowe.
Potrzebne są takie:
http://allegro.pl/zestaw-kabli-do-przelacznika-kvm-1-8m-rca-thomson-i2035594848.html
Z jednej strony d-sub męski a z drugiej d-sub żeński (taki przedłużacz kabla monitorowego)
Czy może lepiej kupić normalny kabel KVM:
http://allegro.pl/kabel-do-przelacznika-kvm-1-5-metra-i1992210863.html
i do tego "mufę" d-sub żeńską z obu stron za ~2PLN kiedyś kupiłem.

A może po prostu ktoś ma takie kable na zbyciu?

Troll81

zbędnę kompy bedą ogrzewac firme svistaka :D

Szopler

Cyfronie - ten 10m przedłużacz to na nieco grubszym kabelku zorganizuj...
Bo jak tam podepniesz 3kW to przewód lekko się nagrzeje ;)

Cyfron

3x2.5 na żyłce - będzie ?  8)

Szopler


pawg

3mm2 to minimum. Poniżej się wyraźnie grzeje...