Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Project Neuron

Zaczęty przez Nietoperek, 18 Sierpień 2006, 09:46

Borsook

podobne rzeczy dzieja sie tez w nano-hive ale to chyba niewielkie pocieszenie bo tam to przynajmniej jak jest taki rozrzut to te skrajne wyniki dostaja inne ilosci punktow

AL

Ja z Neoronem mam problem na konfiguracji duron 1300 z win me - objawy tjw. pod linuksem, liczy próbki kosmicznie długo w porównaniu do innych. Zmiana klienta na najnowszego nie pomogła. Na innych (czyt. mocniejszych) hostach (z win xp) śmiga bez problemu.

bartsob5

teraz bedzie konieczna wersja menadzera 5.8.x, o czym chial admin projektu wszystkich zawiadomic za pomoca maila, ale jak sie okazalo, tylko 10 osob ma w ustawieniach wpisane, ze chce dostawac newslettera, a co jeszcze ciekawsze, do zadnej z tych 10 osob mail sie nie chcial wyslac...

AL

Cytat: "bartsob5"teraz bedzie konieczna wersja menadzera 5.8.x, o czym chial admin projektu wszystkich zawiadomic za pomoca maila, ale jak sie okazalo, tylko 10 osob ma w ustawieniach wpisane, ze chce dostawac newslettera, a co jeszcze ciekawsze, do zadnej z tych 10 osob mail sie nie chcial wyslac...
Właśnie przeglądałem przed chwilą pocztę z kilku dni i mam wrażenie, że wśród kilkudziesiećiu maili z BOINC mailing list było gdzieś powiadomienie od admina Project Neuron o tej zmianie menadźera.
Niestety nie mam pewności, a maile już usunięte i nie mogę sprawdzić i potwierdzić na 100%.

bartsob5

jak sie okazalo, mial cos w skypcie zle napisane, dlatego do 10 osob wyslalo ;)

Bober

Niestety straciliśmy dziś 4 miejsce na świecie. :(

AL

Cytat: "Bober"Niestety straciliśmy dziś 4 miejsce na świecie. :(
Niestety. Mój X2 4400 i kilka komputerów innych osób z doskoku nie wystarczyło na obronę 4 miejsca :cry:

KrzychuP

Żebym się tak mógł dołączyć...

AL

Cytat: "KrzychuP"Żebym się tak mógł dołączyć...

A próbowałeś ostatnio założyć sobie nowe konto? Jakiś czas temu pojawił się na stronie projektu taki komunikat:
CytatMarch 31, 2007.19:47 GMT
Project Stage - Alpha. Account creation is open again to get a few more users. Hardware changes are deferred after the supplier failed "again" to deliver SATA II discs. Perhaps next week?

i nie widziałem żeby gdzieś to odwoływali. Jedyne ograniczenie to to, że Neuron wymaga najnowszych (5.8.n) wersji mgr BOINC

KrzychuP

Średnio raz na dwa-trzy dni próbuję ;)
I używam 5.9.3

Bober

Czy mnie się wydaje czy daily quota wzrosło? Bo teraz jest 100 a wydawało mi się, że było 25 :-k

kempler

Przekroczę 25k w ABC i przestawię coś na Neurona.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

sourcerer

Tez bym chcial sie dolaczyc, ale chyba jestem slepy bo nie widze nigdzie mozliwosci rejestracji.Bylbym wdzieczny jesli macie linki do mozliwosci rejestracji w tym projekcie:)

kempler

Sęk w tym że rejestracja jest aktualnie wyłączona :( Była jakiś czas temu przez chyba 2 dni i tyle. Mi się udało :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"Sęk w tym że rejestracja jest aktualnie wyłączona :( Była jakiś czas temu przez chyba 2 dni i tyle. Mi się udało :)

No i się sprawa wyjaśniła. Co do daily quoty - to zmieniają ją co chwila, czasem nawet dwa trzy razy w ciągu doby. Ja miałem już dq 2,5,20,25,50 i 100.

Bober

Wyszła nowa wersja aplikacji dla Linuksa. Podobno jest znacznie poprawiona i twórcy projektu zachęcają do jej wypróbowania. News jest z wczoraj ale podobno na trochę znowu otworzyli możliwość zakładania kont.

krzyku

Przyłączyłem się do projektu, już się coś tam liczy  :wink:
  

Robert1970

ja również :)

KrzychuP

No i po zawodach :( Już się nie da.

krzyku

A nie załapałeś się ?
  

AL

Znaczy się trza założyć przy najbliższej okazji kilka kont na zapas :idea:  P-)

KrzychuP

Cytat: "AL"Znaczy się trza założyć przy najbliższej okazji kilka kont na zapas :idea:  P-)
:twisted:
świetny pomysł  :!:
Rrrrumu dla AL'a

Robert1970

Trzeba koniecznie te zapasowe konta założyć. A już widać napływ świeżych posiłków do projektu :) Dzisiaj wykręciliśmy najlepszy wynik na świecie :)

AL

Cytat: "Robert1970"Trzeba koniecznie te zapasowe konta założyć. A już widać napływ świeżych posiłków do projektu :) Dzisiaj wykręciliśmy najlepszy wynik na świecie :)

No ja dołożyłem dziś 471 Ty prawie drugie tyle plus trzecie tyle reszta ekipy i w ten sposób to możemy powalczyć o awans. Tymczasem mi szykuje się wylot z pierwszej 10 ( a byłem już na 8 ),ehh...

Robert1970

Dzisiaj  u mnie będzie więcej niż wczoraj :D  8) A co do awansu - raczej na pewno wrócimy na 4 miejsce. I mamy realne szanse pójść jeszcze wyżej - o ile utrzymamy takie tempo jak wczoraj :)

AL

Za to ja wczoraj zaraportowałem pending z kilku dni i...dzisaj będzie raczej cieniutko :cry:  Powodem jednostka z Ralpha i dwie inne klimatyczne - które to coraz bardziej opominają się o czas procesora. :wink:

Bober

4 miejsce odbite :!:

AL

Ja chwilowo liczę Zivisa - póki jeszcze jest, potem wracam do Neurona pełną mocą. No i gratuluje ekipie.

Robert1970

Właśnie przed chwilą dostałem nowe próbki w projekcie - ale to chyba jeszcze nie ponowne odpalenie projektu, a jedynie likwidowanie zaległości :(

AL

Potwierdzam - mi też pobrało jakieś 19 niedobitków.

kret

no właśnie właśnie..co do tych kont..ostatnio jakoś przypadła mi do gustu idea wieloprojektowości :P i tak sobie szukam nowych liczydeł i bym chciał drużynkę w Project Neuron wspomóc, ale jakoś konta stworzyć nie moge :/ dawno są zamknięte zapisy? czy moze ktoś ma konto 'na zapas' jak wspominane było w wątku? :P

bartsob5

Cytat: "kret"no właśnie właśnie..co do tych kont..ostatnio jakoś przypadła mi do gustu idea wieloprojektowości :P i tak sobie szukam nowych liczydeł i bym chciał drużynkę w Project Neuron wspomóc, ale jakoś konta stworzyć nie moge :/ dawno są zamknięte zapisy? czy moze ktoś ma konto 'na zapas' jak wspominane było w wątku? :P

a czy ktos probki dostaje? :/

kret

no stąd wynika że być powinny..więc się pytam tylko..

bartsob5

a jednak! widac cos przespalem!

niestety wtedy jeszcze na to nie wpadalismy zeby zakladac zapasowki...

kret

eh..to kijowo  :(

TJM

Jest jednak pewien sposób, żeby założyć tam konto, o ile serwer jest na wersji w okolicach 13400 lub wyżej.  W tych wersjach jest już obsługa importowania BOINC-wide teamów (o ile wszystkie okresowo wykonywane zadania są na serwerze skonfigurowane). Team jest importowany razem z założycielem, więc teoretycznie wystarczyłoby założyć team w jakimś innym projekcie i potem poczekać na synchronizację (domyślnie co 24h). Nigdy tak nie robiłem, ale powinno zadziałać. U mnie w projekcie pojawia się dziennie około 5-10 użytkowników stworzonych przez team_import.

EDIT: lipa, serwer chyba jest na wersji w okolicach 12499 - tak przynajmniej wynika z patrzenia w źródła stron, to najwyższy revision pliku jaki widziałem.

<!-- CVS VERSIONS -->
<!-- $Id: util.inc 12223 2007-03-14 18:05:30Z mattl $ -->
<!-- $Id: translation.inc 12493 2007-04-27 16:27:12Z boincadm $ -->
<!-- $Id: forum.inc 12499 2007-04-29 14:22:28Z Rytis $ -->
<!-- $Id: db_forum.inc 10875 2006-08-09 19:12:54Z boincadm $ -->
<!-- $Id: text_transform.inc 12475 2007-04-25 19:05:12Z Rytis $ -->

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

No to koniec projektu ....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....