Dep Spid

Zaczęty przez bartsob5, 03 Wrzesień 2006, 16:21

kret

no już znalazłem ;) w ten sam sposób ;) bo mi nie chciało wyszukać z poziomu konta ;) nie zdążyłem też posta zedytować :] dziękuję za odpowiedź! :)

kempler

Zanim napisze na forum projektu może ktoś rozwiąże mój problem.
Znika mi projekt z Managera a wraz z nim jednostki. Do tego za każdym razem gdy pobiera tworzy nowy Host ID i to na wszystkich 3 komputerach :/

Jakaś rada ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

u mnie działa jak na razie normalnie
jedno co mi przychodzi na myśl, to sprawdz w BAMie ustawienia przyłączania/odłączania hostów
u mnie podobnie kiedyś ABC@home znikało i okazało się, że albo niechcący zaznaczyłem odłączanie, albo ... hmm... nie wiem co.

AL

U mnie też dep działa bezproblemowo.

kempler

Dzięki za odp.

Wygląda na to że teraz działa dobrze ale tych kilka jednostek szkoda.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Czy skoro Zivis powędrował do osobnego tematu na główną stronę forum, to DepSpid też nie powinien??

AL

Cytat: "KrzychuP"Czy skoro Zivis powędrował do osobnego tematu na główną stronę forum, to DepSpid też nie powinien??
Czemu nie - choć wciąz projekt ten ma status: "Project phase   Alpha".
Swoją drogą w jakiej fazie jest wspomniany Zivis?

Mchl

Sie zrobi...


Sie zrobiło...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Dzięki WODZU  :!:
;)

kempler

No to się wszyscy zainteresowanie doczekali. Otwarto zakładanie kont na jakiś czas.

http://depspid.dyndns.org/orig/create_account_form.php?teamid=3

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

konto już założone :)


Yoshi

Próbki wydają się krótkie, na razie dołączyłem jednego kompa. Zobaczę jak to będzie wyglądało :)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

krzyku

Też się podpiąłem, zobaczymy jak będzie
  

kempler

Ten projekt praktycznie nie obciąża procesora, jakaś znikomy procent. On działa w tle i bada strukturę internetu. Dlatego czas "przeliczania" zależy od innych czynników niż moc procka. Aktualnie można mieć w toku 2 próbki na raz.

Krótkie to troszkę nie pasuje bo jedna zakończy się w parę minut a druga potrafi cały dzień się męczyć. Przynajmniej ja tak mam  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

A punktuje jak ? i on widze ze ma też zlicza transfery - jak on to zlicza ? Zużywa nasze łącze ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Punktuje tak:

Over     Success     Done     2,016.38     19.15 MB     5.90
Over     Success     Done     1,284.19     17.98 MB     4.88
Over     Success     Done     477.36     21.26 MB     6.44
Over     Success     Done     668.48     52.42 MB     13.71

Jak widać punkty nie zależą od czasu CPU ale od ilości danych. A łącze ? Wydaje mi się że nie obciąża (jestem prawie pewny).

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyku

To w sumie jak się używa netu to się próbki liczą, leśli dobrze rozumiem. Bo ustawiłem tylko ten projekt na noc i w sumie sie nic nie porobiło
  

kempler

Cytat: "krzyku"To w sumie jak się używa netu to się próbki liczą, leśli dobrze rozumiem. Bo ustawiłem tylko ten projekt na noc i w sumie sie nic nie porobiło
No w sumie tak. I jeszcze jedno. Manager może liczyć 2 próbki na raz ale dopóki nie ukończy obu, nie pobierze następnych 2.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Yoshi

Z jednego kompa go już wywaliłem :) Gryzł się z nvidia Menager. Zostały jeszcze dwa do których mam dostęp. Zobaczymy jak będzie na tamtych.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Czerwek

wlasnie sie zarejestrowalem...
na razie brak zadan :\

AdNet

Informacyjnie tylko,
dołączyłem sie do tego projektu bo Nano i Raplph u mnie stoi i nic nie robi !
Zobaczymy co to będzie dalej z tym.

kempler

Cytat: "AdNet"Informacyjnie tylko,
dołączyłem sie do tego projektu bo Nano i Raplph u mnie stoi i nic nie robi !
Zobaczymy co to będzie dalej z tym.
To ja Ci proponuje przyłączenie się także do innych projektów bo DepSpid działa "w tle" Działa on i inny projekt w tym samym czasie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

zaproponuj coś w czym walczymy o 1 miejsce :)

zapisałem sie do uFluid ale po kilku próbkach z rzędu odesłanych z błędami wywaliłem go od razu :(

kempler

RCN, w Neuronie też wysoko jesteśmy

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PMG

Pytanie -j ak oni często rozsyłają próbki ? bo teraz stoję z nim juz prawie cały dzień

Druga sprawa- jaki jest czas oczekiwania na punkty ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Próbki puszczają w miarę często. Na pewno kilka razy w tygodniu albo, co 2 dni ? Puszczają zazwyczaj parę setek a potem nie ma nic przez jakiś czas. Myślę że spokojnie można powiedzieć że co 2 dni są próbki.

A czas oczekiwania na punkty w miarę krótki, dzień, dwa.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Czerwek

hmm... a kiedy bylo ostatnie rozeslanie probek? :)

kempler

3 ostatnie próbki dostałem 1 maja ok. 3:40 czasu UTC

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_adamludek

Cytat: "kempler"3 ostatnie próbki dostałem 1 maja ok. 3:40 czasu UTC

kempler, 1,5 miesiaca wysyslalem do nich pre-zapis z checia liczenia i do dzis cisza, a chce liczyc :(

co jest z nimi?

kempler

Cytat: "PBT_adamludek"
Cytat: "kempler"3 ostatnie próbki dostałem 1 maja ok. 3:40 czasu UTC

kempler, 1,5 miesiaca wysyslalem do nich pre-zapis z checia liczenia i do dzis cisza, a chce liczyc :(

co jest z nimi?
Teraz zakładanie kont jest otwarte dla wszystkich bez pre-zapisów.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "PBT_adamludek"
Cytat: "kempler"3 ostatnie próbki dostałem 1 maja ok. 3:40 czasu UTC

kempler, 1,5 miesiaca wysyslalem do nich pre-zapis z checia liczenia i do dzis cisza, a chce liczyc :(

co jest z nimi?
To dziwne - bo na stronie projektu gdzieś pisali, że założyli wszystkim konta z pre-zapisów. Chociaż z tego co pamiętam, to mnie też dopiero założyli konto jak się drugi raz pre-zapisałem. Natomiast teraz nie ma już pre-zapisów i przyjmują wszystkich jak leci. Mam 3 propozycje przyłączenia się do projektu:
1. Przez BAM
2. Używając mgr BOINC (zaawansowane->przyłącz się do projektu) potem wkleić http://www.depspid.net i wybrać opcję utwórz nowe konto. Jednakże należy z tej opcji korzystać tylko wtedy - jeśli nie używasz BAM - bo inaczej potem przy pierwszym kontakcie (jeśli nie podłączyłbyś tego projektu przez BAM) BAM go odłączy.
3.Załóż konto na stronie projektu używając linka z naszej strony głównej: http://depspid.dyndns.org/orig/create_account_form.php?teamid=3

Jedna uwaga. Z reguły przez środkową część dnia serwer projektu jest wyłączony i działa tylko wieczorami (od około 19) przez noc aż do rana (8-9). Możesz to sprawdzić zerkając na główną stronę projektu http://www.depspid.net/ w pierwszej od góry tabelce np. teraz jest: "Project server   Offline"

Czerwek

Cytat: "AL"Jedna uwaga. Z reguły przez środkową część dnia serwer projektu jest wyłączony i działa tylko wieczorami (od około 19) przez noc aż do rana (8-9). Możesz to sprawdzić zerkając na główną stronę projektu http://www.depspid.net/ w pierwszej od góry tabelce np. teraz jest: "Project server   Offline"


Aaaa.... To juz wszystko wiem :) Bo myslalem, ze sie cos wylozylo u nich i nie wiadomo co i jak...

krzyku

i tak od 3 dni nic od nich nie dostałem  :cry:
  

kempler

No coś nic nie wysyłają, też nic nie mam.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

ja tylko jak się zapisałem to dostałem jedną jednostkę i od tej pory null :(


AL

Ja myślę, że wyczyścili się trochę z jednostek w momencie gdy pojawiła się fala nowych użytkowników (zaraz po otwarciu możliwości kreacji nowych kont) - wtedy było ich nad wyraz dużo jak na możliwości tego projektu. No i tak myślę, że jeśli się nic nie zmieni ( nie będą rzucali proporcjonalnie więcej jednostek) - to o jednostki będzie równie ciężko co w Ralphie.

AdNet

u mnie od
CytatWto 01.05.07 19:03:26
brak jakichkolwiek próbek do liczenia, za to nie wiem czemu uFluid pobrał mi ponad 100 na hoscie w pracy i liczy jak szalony :/
w domu natomiast zachowuje się u Fluid normalnie pobrał 3,4 policzył odesłał, pobrał nowe itd.

kempler

Gdyby tak puszczali serie po 10k to byłoby fajnie  :wink:

AdNet może masz coś w Preferencjach ustawione ? Tzn. u siebie masz Default a np. w pracy ustawienia dla kompa w pracy ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

sprawdzę, ale chyba raczej nie
mam jedne ustawienia GLOBAL dla !BAM ale z nimi też coś nie tak jest :> bo ciągle mam przycisk "przypisz do wszystkich projektów" aktywny, a ustawienia łączenia z siecią mam (wczoraj sprawdzałęm) co 0,100000 day

PBT_adamludek

ja mam taki problem, ze pisze gdy chce sie zapisac, ze juz konto z moim emailem istnieje, a nie dostalem odp z pre-zapisow

co jest?

edit:

uzylem klucza :)