Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Dep Spid

Zaczęty przez bartsob5, 03 Wrzesień 2006, 16:21

cezar

Chyba wszystko wraca do normy. Dostałem nową próbkę i zaległe punkty.  :)





AL

Też dostałem jedną nową. kempler - kiedyś pisałeś, że dostajesz dwie naraz - mógłbyś przybliżyć jak to robisz?

PMG

Co trzeba robić zeby zarobić w tym projekcie więcej punktów ? wiecej chodzić po stronach ( takiej samej/ różnych) w czasie jak sie próbka liczy ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

Cytat: "AL"Też dostałem jedną nową. kempler - kiedyś pisałeś, że dostajesz dwie naraz - mógłbyś przybliżyć jak to robisz?
Sorry że dopiero teraz, ale moje dwudniowe boje z kompami zakończyły się chwilową utratą jednego hosta, kilku giga danych i CD-Romu :?
Wracając co tematu. Po pierwsze AL ostro Cię gonie :)

Po drugie w DepSpid Preferences jest coś takiego jak Maximum simultaneous tasks. Tam jest od 1 do 10. Jednak twórcy ograniczyli to tak że pomimo ustawienia 10 i tak ściąga się max 2.

A żeby więcej punktów zarobić ? W sumie nie wiem :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"
Wracając co tematu. Po pierwsze AL ostro Cię gonie :)

Po drugie w DepSpid Preferences jest coś takiego jak Maximum simultaneous tasks. Tam jest od 1 do 10. Jednak twórcy ograniczyli to tak że pomimo ustawienia 10 i tak ściąga się max 2.

=D>  Brawa za postawę fairplay - pomimo iż jesteśmy bezpośrednimi rywalami - udzielasz mi tak znaczącej porady, dzięki której będę mógł (i myślę, że nie tylko ja ;-) pobierać więcej próbek. Więc nie poddam się bez walki! Jeszcze raz dzięki.
PS. Właśnie zmieniłem przydział Maximum simultaneous tasks, przyczym u mnie podziałka jest od 1 do 20.

kempler

Rywalizacja pomiędzy uczestnikami jest ciekawa  :) Lubię walczyć fairplay :) Dodatkowo drużyna na tym skorzysta jeśli wszyscy będą mieć więcej próbek bo mamy realne szanse na znalezienie się w pierwszej 10.

AL wiem że się nie poddasz  :wink:  Zauważyłem że nigdy się nie poddajesz  :) Ale ja również będę walczył  :twisted:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cezar

No to ja tez sie biorę do pracy i Was gonię.  :lol:





AdNet

oks, to ja też siadam z wami do stołu ...
o co gramy  ?   :)

krzyku

A czy do liczenia 2 probek naraz nie trzeba miec 2 rdzeniowca?
  

emik

ja mam dwurdzeniowca i mi też pobiera tylko jedną jednostkę


Bober

Cytat: "krzyku"A czy do liczenia 2 probek naraz nie trzeba miec 2 rdzeniowca?

Nie w tym projekcie (CPU jest w nim prawie niewykorzystywany i w czasie przetwarzania DepSpid komputer może liczyć jednostki innych projektów).

Po ustawieniu parametru, o którym pisał kempler, na 20, pobrał mi 2 jednostki i przetwarza je naraz (i dodatkowo inny projekt - w sumie 3 jednostki naraz, a procesor mam 1 z 1 core :) )

KrzychuP

u mnie też niezmiennie pobiera tylko 2 próbki :(

kempler

Pobiera 2 bo takie jest odgórne ustawienie twórców. W opcjach jest od 1-20 ale max to 2. Chodziły słuchy że mają zmniejszyć do 1.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

oby tego nie zrobili  [-o<

krzyku

Przestawim sobie w ustawieniach zeby mi pobieralo 2, moze bedzie lepiej bo ciagle mam po 1 probce
  

kempler

Czekałem na tą chwilę  :twisted: Pierwszy w Polsce i 83 w świecie :)
Aż sobie print screena strzeliłem :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Hihi, a nie boisz się "konsekwencji"? :P


PMG

Własnie kempler - jak ci sie udaje robić tyle punktów ? coś specjalnie robisz czy po prostu to sobie tam siedzi w tle ?

A jezeli tak to co ty robisz przy wykorzystaniu łącza ze masz tyle punktów ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

kempler

@D_T_G Nie, nie boje się. Wg. mnie nie ma czego.

@pmgpmg Nic specjalnego nie robię. DepSpid mam na 2 kompach czyli 4 próbki przetwarzają się w tym samym czasie. Jeszcze do niedawna miałem na 3 kompach więc 6 WU liczyło się w tym samych czasie. Kompy chodzą 24/7 i stałe akademickie łącze. Więc tak jak powiedziałeś, siedzi sobie w tle :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"
DepSpid mam na 2 kompach czyli 4 próbki przetwarzają się w tym samym czasie. Jeszcze do niedawna miałem na 3 kompach więc 6 WU liczyło się w tym samych czasie. Kompy chodzą 24/7 i stałe akademickie łącze. Więc tak jak powiedziałeś, siedzi sobie w tle :)

Oj to coś mi się wydaje, że odebranie Ci pierwszego miejsca z moim jednym kompem będzie nieco trudne...co nie znaczy, że się poddaje :wink:

kempler

Cytat: "AL"
Oj to coś mi się wydaje, że odebranie Ci pierwszego miejsca z moim jednym kompem będzie nieco trudne...co nie znaczy, że się poddaje :wink:
AL liczę na ciągłą walkę z Twojej strony :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kempler

oooo a ja dziś liczę 3 WU w tej samej chwili.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"oooo a ja dziś liczę 3 WU w tej samej chwili.

i złap tu takiego :wink:

kempler

Cytat: "AL"
i złap tu takiego :wink:
:wink: Nic nie zmieniałem w ustawieniach. Nie mogę się również doszukać jakiejś informacji na forum o zmianie dostawanych jednostek z 2 na więcej.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyku

Mi się nie mogą próbki odesłać z tego projektu, też tak macie?
  

ksysju

Hi

No niestety coś padło, na stronie projektu pisze, że serwer offline

...
poprawka, już da się odesłać, ala brak próbek do liczenia.


--
ksysju
ksysju

krzyku

Coś chyba drgnęło bo zassało mi jedną próbke
  

PMG

Drgnęło i to mocno - mam nagle 5 próbek. Ktoś jeszcze tak ma czy po prostu jakoś mnie obdarzyło ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

ja regularnie dostaję po 1-2 sztuki

AL

Ja regularnie od kilku dni po jednej dostaje.

ka_ga

ja przyłączyłem się dzisiaj i na dwujajowcu dostałem od razu 5 próbek i liczy wszystkie naraz  :D

TJM

Ja zawsze dostaję tylko po jednej próbce, nawet jeśli na stronie projektu pisze, że do wysłania jest kilkadziesiąt/kilkaset, w preferencjach mam ustawione 20 i przydział zadań dałem 1000 (chociaż dla tego projektu to chyba bez znaczenia).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ka_ga

być może przyczyną tego że dostałem aż 5 próbek jet to że ustawiłem sobie w preferencjach projektu aby pobierał mi próbki na 10 dni (połączenie z netem mam cały czas ale chciałem sprawdzić czy dzięki temu nie udałoby sie wyrwać więcej próbek  z tego projektu :wink: )

TJM

W końcu, po tym podłubaniu w ustawieniach za którymś razem zgarnąlem 5 na raz.

Edit: teraz za każdym razem dostaję po 6  8)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Ha też załapałem 6!

kempler

AL ostro walczysz  8)  Chyba obierzesz mi 1 miejsce :wink: Oczywiście się nie poddam !!! :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"AL ostro walczysz  8)  Chyba obierzesz mi 1 miejsce :wink: Oczywiście się nie poddam !!! :)

Mocno się zmobilizowałem i odbiłem 1 miejsce. Pytanie na jak długo?

kempler

Cytat: "AL"

Mocno się zmobilizowałem i odbiłem 1 miejsce. Pytanie na jak długo?

No nie wiem...  :wink:

http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=depspid&st=0&co=Poland#1

Przewiduje ostrą walkę :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

wy tez odczuwacie drastyczny spadek wydajnosci kompa jak macie 6 jednostek depspida? bo u mnie jest to fatalne! ilosc programow mi sie nie zmienila, wszystkie zabieraja caly czas mieszczaca sie w normach ilosc ramu, a mimo wszystko tak sie to wszystko slimaczy, przycina, zaczyna mnie to denerwowac!

Bober

Tak ja musiałem wstrzymać projekt. Na otwarcie się strony przeglądarki musiałem parę minut czekać. Tragedia...
6 to stanowczo za dużo...