[Pomysł] Zwiększanie RAC drużyny, czyli wykośmy konkurencję :)

Zaczęty przez Troll81, 05 Luty 2009, 16:57

Troll81

Jak tak patrzę po statach to widze że kilku userów z naszego temu daje nam 10% naszego RAC. Dlatego zgłaszam się z pomysłem by ci którzy mają RAC na poziomie 10k podzielili się uwagami na temat zwiększania RAC. Chodzi przede wszystkim o optymalki i podkręcanie kompa a także o inne triki :D W ten sposób możmy opracować Poradnik wyciskania 7 potów z naszych kompów i takowy poradnik rozesłać wraz z newsletterem który ostatnio zanikł w swej formie :( Może w ten sposób namówimy naszych liczydłowych do wykrzesania dodatkowych kredytków ze swych maszynek i w końcu prześcigniemu naszego południowego sąsiada :) a także inne drużyny.

Ponadto uważam że można by naprawdę wykorzystywać newsletter do powiadamiania naszych liczydłowych o wyścigach i nowych projektach a także o postępach projektu SKB@P i akcjach promocyjnych (byc może niedługo o tym szerzej się rozpiszę), a 5także o nowych optymalkach dostępnych dla poszczególnych projektów i tych projektach które już zaadoptowały CUDA (ciekawe ilu naszych liczydłowych ma nowe karty Nvidii czy ATI i siedzi na starych menadżerach??)

kempler

Cytat: Troll81 w 05 Luty 2009, 16:57
Jak tak patrzę po statach to widze że kilku userów z naszego temu daje nam 10% naszego RAC. Dlatego zgłaszam się z pomysłem by ci którzy mają RAC na poziomie 10k podzielili się uwagami na temat zwiększania RAC. Chodzi przede wszystkim o optymalki i podkręcanie kompa a także o inne triki :D W ten sposób możmy opracować Poradnik wyciskania 7 potów z naszych kompów i takowy poradnik rozesłać wraz z newsletterem który ostatnio zanikł w swej formie :( Może w ten sposób namówimy naszych liczydłowych do wykrzesania dodatkowych kredytków ze swych maszynek i w końcu prześcigniemu naszego południowego sąsiada :) a także inne drużyny.
Dobry pomysł. To wszystko pewnie jest na forum, tyle tylko że porozrzucane.
Cytat
Ponadto uważam że można by naprawdę wykorzystywać newsletter do powiadamiania naszych liczydłowych o wyścigach i nowych projektach a także o postępach projektu SKB@P i akcjach promocyjnych (byc może niedługo o tym szerzej się rozpiszę), a 5także o nowych optymalkach dostępnych dla poszczególnych projektów i tych projektach które już zaadoptowały CUDA (ciekawe ilu naszych liczydłowych ma nowe karty Nvidii czy ATI i siedzi na starych menadżerach??)
No to napisz coś. Albo chociaż zacznij.
Cytat
akcjach promocyjnych (byc może niedługo o tym szerzej się rozpiszę),
Nie zrozum mnie źle. Piszesz o tym już od bardzo dawna i jakoś w to nie wierzę.  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

bo muszę to jakoś pogodzić z praca i tu jest zonk :(

kempler

Ja to rozumiem. Też pracuję. Po prostu jak coś zdziałasz to wtedy napisz. A tak to czekamy, czekamy...  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

G

Piszesz o mocnych kartach do grafy. Czy to wymaga specjalnych ustawień, czy dodatkowego oprogramowania?
Coś mi się już obiło o okulary, ale tak naprawdę , to nic na ten temat nie wiem.

Troll81

Geforce od 8600 wzwyż może liczyć SETI SETIBeta i GPUGrid

Radki z serii 4XXX mogą liczyć w projekcie MilkyWay, po szczegóły zapraszamy na nasze forum.

lolek

A ja zachęcam również posiadaczy kart 8500 do liczenia SETI  :) . Wprawdzie są znacznie wolniejsze od 8600 (około 3x) ale to i tak dodatkowy RAC, po co ma się marnować ? :attack:

KrzychuP

Nawet na Serii Quadro Nvidii można liczyć Seti na CUDAch
Czego jestem najlepszym przykładem  ;)

Troll81

L'Alliance Francophone  20,887,391    
Sicituradastra             20,617,102    
SETI.Germany             19,995,601    
SETI.USA                   16,712,970    
Czech National Team   12,169,739    
Russia                       10,144,159    
Team 2ch                    9,521,001    
BOINC@Poland             8,801,114    

Trzeba coś z tym fantem zrobić. Czesi maja RAC wyższy od naszego o blisko 50% a są 4 razy mniej licznym narodem i do tego na podobnym poziomie gospodarczym. Bez promocji nie mamy szans na jakiekolwiek awanse. Wzywam wszystkie ręce na pokład. Podyskutujmy o tym jak jeszcze można zwiększyć świadomość BOINC w naszym społeczeństwie?

Tomasz R. Gwiazda

Polska krzyzem podzielona dlatego czesi sa lepsi :)

dziubas

abordaż, łancuch kotwiczny do szyi i za burtę, a komputery do SKB@P - od razu przeskakujemy na samą górę  XD


Cytat: Troll81 w 08 Wrzesień 2010, 15:18
L'Alliance Francophone  20,887,391    
Sicituradastra             20,617,102    
SETI.Germany             19,995,601    
SETI.USA                   16,712,970    
Czech National Team   12,169,739    
Russia                       10,144,159    
Team 2ch                    9,521,001    
BOINC@Poland             8,801,114    

Trzeba coś z tym fantem zrobić. Czesi maja RAC wyższy od naszego o blisko 50% a są 4 razy mniej licznym narodem i do tego na podobnym poziomie gospodarczym. Bez promocji nie mamy szans na jakiekolwiek awanse. Wzywam wszystkie ręce na pokład. Podyskutujmy o tym jak jeszcze można zwiększyć świadomość BOINC w naszym społeczeństwie?
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

X X X

Fajnie, że reaktywowaliście mój ulubiony wątek...   ;D

Abordaż byłby nad wyraz skuteczny, bo pierwsza trójka ma z grubsza tyle RAC co całe CNT.
Na szczęście dla mnie, przeważają trendy separatystyczne.
XD

Troll81

W GPUForce na razie widać tylko 8 członków którzy zapunktowali w zeszłym miesiącu, z czego tylko 4 wygenerowało więcej jak 5000 credits. A ja raczej myślę o akcji rekrutacyjnej :D

Nawiedzony

ja mam już w tej dziedzinie jeden kumpel, wczoraj mój kolega z uczelni zaczął liczyć :D

Cyfron

a ja 2 dni temu widziałem, jak jakiś przechodzień podszedł i zabrał sobie ulotkę ze standu jaki stał przy wejściu na wydział u mnie na uczelni :)
Myślę, że w uczelniach jest potencjał :)

sosite

#15
Tak, tak, musi być. Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym po podsumowaniu października :arrr:.


edycja: (odnośnie komentarza na dole)
Dziękuję apohawk za wypowiedzenie się właśnie odnośnie tego problemu w moim temacie ;).
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

apohawk

sos, jak tak widzę te zera w Twojej sygnaturce, to myślę, że sam mógł byś się zabrać za liczenie ;)

A bardziej na temat, odkładać kasę na 6xxx. Jak tak mniej więcej planuję. 6xxx będą mocniej kosić, a jak nie to przynajmniej ceny 5xxx spadną.
No good deed goes unpunished.

Troll81


apohawk

Takie 5xxx by mnie raczej interesowało. http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=40&products_id=29729. Dwu gigowe, fabrycznie kręcone, dobrze chłodzone 5870, ale jakoś nie widzę, żeby taniały. Nie mam kasy, więc mam czas  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81


X X X

Cytat: Troll81 w 08 Wrzesień 2010, 17:47W GPUForce na razie widać tylko 8 członków którzy zapunktowali w zeszłym miesiącu, z czego tylko 4 wygenerowało więcej jak 5000 credits
Aż tylu?! Cholera, za dużo, z tego da się jeszcze zrobić 2 a może nawet 3 zespoły... i będziemy mieć najsilniejszą ligę krajową w boincowym świecie! Wtedy zdominujemy ligę mistrzów i niestraszne nam będą zespoły klasy Realu Madryt czy Barcelony. Polska potęgą jest i basta!
XD

Cyfron

jak można mały offtop - wspólnie w GPUForce - ile macie grafik ?:>

X X X

MuSScHe ma 2, Krzychu kilka, ja kilkanaście. Pewnie po wakacjach trzeba będzie coś dorzucić do pieca...

Waldi

To co napisze opieram na danych z BOINC Stat

Wystarczy kliknąć na statystki zespołu w kategorii wszystkie projekty, i ustawić tabelę Punkty /na dzień,
aby zobaczyć że obecnie (np ostatnie 24h) liczą się wyłącznie liczydłowi liczący na GPU.
Owszem każdy się liczy, ale ten wątek jest o naszej pozycji w tabelach - czyli o wyczynowym liczeniu.

Aby mieć dobry wynik należy mieć kartę min ATI 4850 (za 380zł) i liczyć Milkę 24godziny /dzień.
Jeżeli ktoś tak zrobi to będzie na miejscu AŻ piętnastym (15) w uzysku dziennym RAC, a na piątym (5te) w samej Milce.

Po ilości punktów na 1dzień widać, że jest wielu liczących na GPU ale kilka godzin dziennie, to też się bardzo liczy, ponieważ widowiskowo wygląda wynik pierwszej trójki dwustumilionowców ! co mają uzysk dzienny powyżej MILIONA, ale średniaki po 20k-60k na dzień są bardzo ważni bo po ich zsumowaniu wychodzą super wyniki.

Reasumując:
1.
jeżeli ktoś ma możliwość techniczną (wolny slot PCIe) , okolicznościową (możliwość liczenia 24h/dzień) lub finansową (wystarczy 380zł) to powinien liczyć na GPU ATI np Milkę.
Nie wspomnę o wymianie GPU na silniejszy, ale to wymaga kaski).
Piszę o ATI dlatego, że liczyłem na 9800GT, czyli to prawie ekwiwalent finansowy (340zł) i była to porażka - karta wolniejsza i projekty mniej dojne, czyli za 350zł miałem ok 12razy (Seti) mniej punktów niż z ATI (380zł) na Milce.

Wszystko powyższe proszę traktować jako moje porady.

2.
a/ wielu liczydłowych liczy z przekonania, tych nie chcę przekonywać, pokazuję wyłącznie bardzo duże rezerwy proste w ich sprzęcie.
b/ wyczynowcy w sensie swobody korzystania z prądu powinni zaprząc GPU, o ile wcześniej tego nie zrobili.
c/ wyczynowcy GPU - niech się nie marnuje żaden slot PCIe 


a dla wszystkich liczydłowych :respect:

Troll81

Na kartach NV jest za to w zasiegu bardzi ciekawy projekt GPUGrid do którego ATI się nie podepnie :(

Poza tym mówimy tu o naszym miejscu w projektach CPU a tu rzesza liczacych po kilka godzin dziennie daje już realna siłę. Poza tym pamiętaj że z czasem wszyscy userzy będą mieli GPU i coraz więcej projektów będzie go wykorzystywać :D

Peciak

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2010, 13:23
z czasem wszyscy userzy będą mieli GPU i coraz więcej projektów będzie go wykorzystywać :D
Pitu pitu gdybym wcześniej zainstalował linuxa to do zakupu wydajnej GPU nikt by mnie nie zmusił. No cyba że ktoś byłby w stanie zmusic ta kartę do prawidłowego liczenia

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Podyskutujcie raczej jak podciągnąć drużynowy RAC :D

X X X

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2010, 13:23z czasem wszyscy userzy będą mieli GPU
Miodzio, moja ulubiona mantra w końcu padła... bez niej ten wątek byłby jak kobita bez biustu.
XD
Z czasem wszyscy umrzemy i to jest pewne, a zanim tego radosnego dnia dożyjemy, to jedni z nas będą liczyć na grafach generacji 123k, a inni wciąż będą hamletyzować nad zakupem graf generacji 4k. Mnie w to graj...
:parrrty:

Troll81

#29
B@P

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

wzrost o 38 userów

CNT

http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119723

Wzrost o 60 userów

Warto rozruszać się z ulotkami  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

toms83

Bo w grafach jest MOC!  :P
Szkoda tylko, że posiadanie gpu jednej firmy wyklucza część projektów liczonych na gpu innej firmy.  :(

Peciak

Cytat: AiDec w 10 Wrzesień 2010, 13:41
I dlatego mowimy NIE linuchowi  XP
I tu się z Tobą nie zgadzam, ja powoli milimetr po milimetrze przechodzę na drugą stronę
Jak to się mówi jestem na drodze z której się nie wraca...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


AiDec

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 10 Wrzesień 2010, 18:10
ja powoli milimetr po milimetrze przechodzę na drugą stronę

A Twoj RAC spada i spada :P, a wolnego czasu masz coraz mniej i mniej  ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Cytat: AiDec w 11 Wrzesień 2010, 10:52
A Twoj RAC spada i spada :P, a wolnego czasu masz coraz mniej i mniej  ;)
sił utrata to chwilowa ....  XP
za to frajdy mam coraz więcej  :-[

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Sergeant

Ja na 8800GT liczę Einstein. Można też na NV liczyć SETI i SETI Beta. Ale musi karta mieć min. 512MB RAM (przynajmniej w tych trzech projektach).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

lolek

Jakieś dwa miesiące temu aplikacja einsten na CUDA była delikatnie mówiąc spaprana, obciążenie grafy 10% i cały rdzeń procka zrzerała. Coś się zmieniło?

Sergeant

Dalej jest potrzebny jeden CPU. A z punktowaniem, to nie wiem jak było wcześniej (teraz próbka ok. 2h liczenia i 80pkt.).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl


lolek

A ile czasu taka próbka robi się na CPU, bo kiedyś czytałem na forum einsteina że często odpalenie aplikacji na cuda powoduje zwolnienie przetwarzania (gpu spowalniało procesor). Na tej grafie powinieneś się już wyrobić w dedline w GPUGrid-projekt porzyteczny i punkty będą normalne Jakieś 20x więcej.