[Pomysł] Zwiększanie RAC drużyny, czyli wykośmy konkurencję :)

Zaczęty przez Troll81, 05 Luty 2009, 16:57

toms83

Czyli dalej jest tak samo idiotycznie jak poprzednio. Swego czasu też przemieliłem kilka próbek na gpu, ale było tak samo/podobnie jak w tej chwili. A co do próbek na CPU to 1.5h i 80 pkt. ( Q9550@3.54 GHz ).

goofyx

Cytat: toms83 w 10 Wrzesień 2010, 17:23
Bo w grafach jest MOC!  :P
Szkoda tylko, że posiadanie gpu jednej firmy wyklucza część projektów liczonych na gpu innej firmy.  :(
Dlaczego?
Można mieć gpu różnych firm czytaj ati (a raczej AMD, bo marka ATI odchodzi do lamusa) i nVidia na raz w kompie ;)

toms83

No ja chwilowo nie mogę bo mam 1 pcie.  %)
A z łączeniem 2 firm, to jest trochę problemów?

goofyx

Cytat: toms83 w 11 Wrzesień 2010, 23:05
No ja chwilowo nie mogę bo mam 1 pcie.  %)
A z łączeniem 2 firm, to jest trochę problemów?
Ja osobiście testowałem coś takiego (pisałem w innym poście) i nie miałem żadnych problemów :)

toms83

A to dobrze wiedzieć, może mi też się uda. Jeszcze nie testowałem, bo nie mam takiego mobo.

A możesz napisać jak to uruchomiłeś? Tzn. jakie stery, podłączenie do monitów czy dummy plug itp? Już będę miał wiedzę teoretyczną na start.

Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Już znalazłem ten projekt na liście (biologia). To można będzie wyciągnąć z 10k pkt. na dobę?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

lolek

O ile pamiętam punktuje trochę gorzej od CC (ale projekt ma sens  :D ), uważaj też na dedline bo nie wiem jak to tam teraz wygląda (licząc 24h na dobę powinieneś sie bez problemu wyrobić, bynajmniej tak było kiedyś). Co do punktów to około tych 10k powinieneś wyciągnąć  :)

Waldi

Cytat: Troll81 w 10 Wrzesień 2010, 13:47
Podyskutujcie raczej jak podciągnąć drużynowy RAC :D

Są dwa sposoby:
pierwszy to pozyskanie nowych liczydłowych,
drugi to zwiększenie wydajności obecnie liczących poprzez:
Uruchomić więcej GPU, karty HD4850, lub GF9800 nie są drogie, a mają moc, szczególnie ta pierwsza,
Liczyć projekty bardziej miodne,
Wgrać optymalki

Troll81

ponieważ zakładam iż każdy z liczydłowych stosuje optymalki (jeśli takowe są) a projekty liczy jakie uważa (i narzucać nic nie zamierzamy) a kartę sobie kupi jak uzna to za słuszne. Pozostaje rekrutacja :D

Gargul

Każdy projekt samodzielnie ustala ratio punktowe. Zwykle projekty "miodne" to te, które są mało (albo nic) nie warte naukowo. Inaczej nie potrafią ściągnąć liczydłowych.

Liczymy co chcemy. Jedni dla punktów, inni dla celu.

Waldi

Cytat: Troll81 w 15 Wrzesień 2010, 09:30
ponieważ zakładam iż każdy z liczydłowych stosuje optymalki (jeśli takowe są) a projekty liczy jakie uważa (i narzucać nic nie zamierzamy) a kartę sobie kupi jak uzna to za słuszne. Pozostaje rekrutacja :D

to po co pytasz skoro masz gotową odpowiedź? >:(

jestem skromnym inżynierem i zwykłem odpowiadać na pytanie
a to brzmi jak tytuł tego wątku :
"Zwiększanie RAC drużyny, czyli wykośmy konkurencję :)" :book:
dla mnie jest jasne , że należy zwiększyć RAC drużyny poprzez wykoszenie konkurencji  :attack:
- ale zakładam, że to przenośnia (nie mam kałacha),
więc patrzę na pierwszą część zdania czyli "...Zwiększanie RAC drużyny..."

zwiększenie RAC drużyny osiąga się poprzez podniesienie jej wydajności,  :P

zapewne ktoś odpowie, że można zwiększyć RAC drużyny poprzez jej powiększenie, ale to powinno być w tytule typu DRUKUJMY ULOTKI  8)

>Gargul
sam liczę jeden bo lubię, a drugi bo lubię i mam 'sprzęta', XD
pisząc w tym wątku zakładam, że zainetersowani to Ci, którzy poszukują punktów i patrzą na tabele i nie ma co wylewać na nich zimnej wody , bo ...
za punkty nie ma żadnej kasy, żadnego bonusa, nic tylko samemu płacić za prąd słone rachunki

Troll81

Dlatego tak ważne jest prowadzenie akcji informacyjnej o projektach. Które sa bardziej punktodajne pod linuksem a które pod windowsem itp.

Waldi

Cytat: Troll81 w 16 Wrzesień 2010, 10:17
Dlatego tak ważne jest prowadzenie akcji informacyjnej o projektach. Które sa bardziej punktodajne pod linuksem a które pod windowsem itp.

tu mnie zainteresowałeś - możesz rozwinąć proszę,
mam sprzęt który liczy tylko na CPU więc wydajność softowa mile widziana

Troll81

Niektóre projekty są wyraźniej bardziej dojne pod linuksem, inne mają przewage pod windowsem. Niby sprzęt ten sam a próbki szybciej się liczą :D podobnie sprawa ma się z procami. Widać że jedne projekty wolą AMD a inne Intela. Jesli ktos by sie podjął analizy statystycznej opartej na wynikach w projekcie to można łatwo ustalic który projekt czym najlepiej liczyć.

I tak powiedzmy liczydłowy który uwielbia białkowce dowiedziałby się (przykład fikcyjny) że rosettę najlepiej liczyć na prockach AMD pod windowsem a jeśli  liczyć simap to też amd ale pod linuksem. Pomogłoby to również podczas zakupów sprzetowych :D

Waldi

no to kibicuję temu kto się weźmie za zrobienie takiego zestawienia, bo nie wiem jak do tego podejść

Troll81

Zrobić zestawienie. Zassać XML ze strony projektu i sprawdzić jak się sprawa ma gdy daną próbke przeliczyły dwa podobne hosty ale z innym OSem, Procem itp

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Wrzesień 2010, 13:00
Zrobić zestawienie. Zassać XML ze strony projektu i sprawdzić jak się sprawa ma gdy daną próbke przeliczyły dwa podobne hosty ale z innym OSem, Procem itp
A czy projekt WUProf w swoich wynikach nie ma właśnie takiego zestawienia?

Waldi

widzę po statystykach, że kilka osób uruchomiło swoje GPU, lub tez urlopy sie kończą (studenty w akademikach kompy grzeja :-)

Troll81

#59
http://www.allprojectstats.com/top.php?type=4&projekt=0&teamid=119693

czy mi sie zdaje czy Artur Obara i OxyOne licza dla nas?  |-?

lolek

Chyba Ci się zdaje- te czerwone kropki na bank coś oznaczają  ;) A jak wejdziesz na profil Oxy to jest member of team GPUVision

apohawk

Artur Obara w RNAWorld
3rni w Predictor@Home (retired)
OxyOne w 3x+1@Home (retired)
wg BoincStats
No good deed goes unpunished.

[PNT] Obix007

#62
Tak zgadza się - policzyłem trochę RNA dla was


Troll81


apohawk

Liczyłeś raptem parę dni, a i tak wywalczyłeś 9. miejsce w projekcie miesiąca. Gratulacje  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Waldi

Będę zwiększał RAC drużyny - właśnie nabyłem GPU.
Jest to skromna ATI 5870 :-)
A tak na marginesie opanowałem sytuację z własnym netem bo WiFi wywalała mi jednego kompa, ale za radą Roberta wstawiłem stałe IP i już jest ok.  :respect: