Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Fotografia: pasja, zawód, amatorsko

Zaczęty przez Troll81, 10 Luty 2011, 14:14

sknd

wiesz co, niewiem czy warto sie w to bawić, to aparacik za półtora stówki z alergo, i chyba padł już ze starości (zoom i wysuwanie obiektywy zjadalo bardzo baterie juz od dawna, i to sie nasilalo az do etapu ze juz nie wysuwa tylko od razu prosi o wymiane baterii) . zbieram na jakąś lustrzankę  :boing:

armar

No to pozostaje ci sprawdzić, czy aparat działa jako kamerka internetowa. :)
Może ktoś wymyśli jakiś projekt rozproszonego fotografowania chmur, czy natężenia ruchu na ulicach i akurat będzie jak znalazł? ;-)

Martin Fox

Cytat: sknd w 10 Styczeń 2012, 20:16
wiesz co, niewiem czy warto sie w to bawić, to aparacik za półtora stówki z alergo, i chyba padł już ze starości (zoom i wysuwanie obiektywy zjadalo bardzo baterie juz od dawna, i to sie nasilalo az do etapu ze juz nie wysuwa tylko od razu prosi o wymiane baterii) . zbieram na jakąś lustrzankę  :boing:
Oj tam oj tam, sam bym chcial miec nikona d90 a robie foty idiotenkamera w wiekszosci. Tak naprawde o jakosci zdjecia w duzej mierze decyduje element trzymajacy aparat w rece :)

armar

Cytat: Martin Fox w 11 Styczeń 2012, 08:31Tak naprawde o jakosci zdjecia w duzej mierze decyduje element trzymajacy aparat w rece :)

Znany fotograf poszedł kiedyś do restauracji. Rozpoznał go tam kucharz i powiedział:
"Pana fotografie bardzo mi sie podobają, ma pan na pewno bardzo dobry aparat."
Fotograf zjadł kolację i po niej rzekł do kucharza:
"Jedzenie było przepyszne, ma pan z pewnością bardzo dobre garnki"
XD

eyu

Dopiero zobaczylem ten temat :)
bardzo lubie fotografie, mam troche sprzetu,
to teraz sie pochwale :d
2x Nikon D700
2x Lampa Nikon sb900
obiektywy:
Nikon 14-24 f/2.8
Nikon 24-70 f/2.8
Nikon 70-200 f/2.8
Nikon 50mm f/1.4
Nikon 60mm macro f/2.8
Nikon 85mm f/1.8
Nikon 16mm fisheye f/2.8

do tego troche sprzetu studyjnego, parasolki, softboxy statywy i takie tam duperele.

Troche moich zdjec mozna zobaczyc na moim blogu http://www.eyu.flog.pl  lub na mojej stronie http://www.andrzejart.pl  ale tutaj to raczej sluby i takie tam.

Jedno z ostatnich moich zdjec :

Troll81


armar

To jest zdjęcie, czy grafika?   :D

Preszus

No to ja dodam mojego moona ustrzelony poprzez Canona 1000D i MAK 127 Sky-Watcher


http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


eyu

Cytat: armarB@P] link=topic=4965.msg185743#msg185743 date=1334217315]
To jest zdjęcie, czy grafika?   :D
To sa dwa zdjecia polaczone w jedno. Obie sztuki zrobione przezemnie.

@preszus Twoj moon zdecydowanie wiekszy od mojego. Mam do dyspozycji tylko 200mm wiec do teleskopow nie mam co startowac.

Troll81


PoznanskaPyra

Ja mam obiektyw 300mm, ale niestety strasznie niebo zanieczyszczone światłem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

eyu

Cytat: PoznanskaPyra w 12 Kwiecień 2012, 10:22
Ja mam obiektyw 300mm, ale niestety strasznie niebo zanieczyszczone światłem.

Sama ogniskowa to nie wszystko. Zazwyczaj tansze konstrukcje teleobiektywow maja sporo wad, kiepskie swiatlo, i mocno mydla na dlugim koncu. Wiem bo mialem sigme 70-300 i na powyzej 210 mm zdjecia tracily strasznie na jakosci.

@Troll81 a wiesz ze zastanawiam sie juz nad tym od dluzszego czasu, tylko jakos narazie brak czasu na doksztalcanie w tej dziedzinie.

Troll81

jako obiektyw sprawdzi się konstrukcja maksutova. Da się ja postawić na dobrym statywie fotograficznym. Z reguły maki maja ogromna ogniskową (powyżej 1000mm) i małą światłosiłłę co sprawia że idealnie nadają się do jasnych obiektów typu planety księżyc, słońce itp. Daja dobry kontrast i duuuuuże powiększenia. Jesli chcesz fotografować obiekty głębokiego nieba (mgławice gromady itp) to przyda się jasny teleskop. Ale tu juz ze względun a rozmiary a więc i cene królują newtony....

tyle że wtedy to duże bydle jest iciężko toto zabrać za miasto. Mak mieści się do plecaka.... Newton do bagażnika.....

eyu

Cytat: Troll81 w 12 Kwiecień 2012, 10:59
jako obiektyw sprawdzi się konstrukcja maksutova. Da się ja postawić na dobrym statywie fotograficznym. Z reguły maki maja ogromna ogniskową (powyżej 1000mm) i małą światłosiłłę co sprawia że idealnie nadają się do jasnych obiektów typu planety księżyc, słońce itp. Daja dobry kontrast i duuuuuże powiększenia. Jesli chcesz fotografować obiekty głębokiego nieba (mgławice gromady itp) to przyda się jasny teleskop. Ale tu juz ze względun a rozmiary a więc i cene królują newtony....

tyle że wtedy to duże bydle jest iciężko toto zabrać za miasto. Mak mieści się do plecaka.... Newton do bagażnika.....

Widze ze masz o wiele wieksza wiedze na ten temat niz ja :) moze w wolnej chwili zapodal bys mi jakis zestaw z adapterem pod nikona. Chodzi mi o model maka i wszystkie dodatki jakich bym potrzebowal. Z gory bardzo dziekuje.

Troll81

Pytanie pierwsze - ile masz kasy?
Pytanie drugie - Potrzebujesz śledzenia obiektów? (przydatne przy duzych powiększeniach bo planety sa ruchliwe)
Pytanie trzecie - jak często bywasz poza miastem? Z plecakiem czy autkiem?

Najdroższy będzie teleskop i statyw z prowadzeniem.... adaptery,złączki itp to już grosze....

eyu

Cytat: Troll81 w 12 Kwiecień 2012, 11:17
Pytanie pierwsze - ile masz kasy?
Pytanie drugie - Potrzebujesz śledzenia obiektów? (przydatne przy duzych powiększeniach bo planety sa ruchliwe)
Pytanie trzecie - jak często bywasz poza miastem? Z plecakiem czy autkiem?

Najdroższy będzie teleskop i statyw z prowadzeniem.... adaptery,złączki itp to już grosze....

1 powiedzmy od 3 do 5 tys zl ale w razie potrzeby cos by sie skombinowalo.
2 sledzenie to dlugi temat, samo rozstawienie i odpowiednie ustawienie platformy to nie latwe wyzwanie. Na poczatku sam nie wiem czy bym tego potrzebowal, ale docelowo chcialbym to miec.
3 wyjazdy za miasto tylko samochodem

Troll81

czy interesują cię mglawice? czy wolisz planety?

eyu

@Troll81 na chwile obecna interesuja mnie planety, ale nigdy nie wiadomo czy sie czasem nie wkrece :)

Troll81

no to wtedy będziesz zmieniał sprzęt....

Ale aktualnie mak ze statywem z mozliwościa instalacji prowadzenia....

http://astropolis.pl/gielda/item/477-astrograf-ritchey-chretien-6-f9-akcesoria/

taka tubę ciężko wychaczyć :D cena wydaje się przystępna....

eyu

Dzieki wielkie Troll81, podazajac za tym linkiem mam teraz materialu do poczytania na nastepne dwa tygodnie. Zestaw ktory podales wyglada bardzo zachecajaco, mocno sie musze zastanowic.

Troll81

pamiętaj o kosztach przesyłki i ryzyku z przesyłką związanym...

czach

ehlo,

Ja też czasami "focę".
https://www.box.net/shared/e032b39ad50486eb2b0b (2277x1891)
Synta 12" + Pentax K100D

A focę Pentaksem K-5 i Pentaksem K100D. Do tego trochę szkiełek (głównie manualne K-mount i M42 - w tym MTO1000a ;-))
--
Marcin Trzaska /czach/

Troll81


PoznanskaPyra

troll tylko nie "focia" bardzo źle mi się to kojarzy (sweet <3 itd.)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

SwEeTaŚnA FoOoOoCiA :D

tak lepiej??

eyu


Troll81


Kret_polny

Cytat: eyu w 12 Kwiecień 2012, 10:29
Sama ogniskowa to nie wszystko. Zazwyczaj tansze konstrukcje teleobiektywow maja sporo wad, kiepskie swiatlo, i mocno mydla na dlugim koncu. Wiem bo mialem sigme 70-300 i na powyzej 210 mm zdjecia tracily strasznie na jakosci.
A może chodzi o:
Cytat: http://www.accord-foto.pl/index.php?artykul=280Często słyszy się, że dany obiektyw jest ostry lub nie. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że bardzo "mydlane" egzemplarze nie są uszkodzone w sensie dosłownym, lecz mają przesuniętą głębię ostrości poza punkt na którym ostrzymy. O ile obiektyw nie jest autentycznie uszkodzony mechanicznie jego "ostrość" nie znika, tylko wypada nie tam, gdzie się jej spodziewamy.
Od razu powiem, że w praktyce nie wiem jak jest z tym mydleniem, bo sam używam na razie tylko 18-55.

Preszus

Zamiast Sigmy 70-300 Polecam Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS. Posiada b. dobre opinie i faktycznie dla mnie za tę cenę jest rewelacyjny, szybki i ostrzy w pełnym zakresie. Jeżeli komuś nie będzie brakować tych 50mm to zaręczam, że będzie zadowolony.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


eyu

Cytat: Kret_polny w 13 Kwiecień 2012, 23:17
Cytat: eyu w 12 Kwiecień 2012, 10:29
Sama ogniskowa to nie wszystko. Zazwyczaj tansze konstrukcje teleobiektywow maja sporo wad, kiepskie swiatlo, i mocno mydla na dlugim koncu. Wiem bo mialem sigme 70-300 i na powyzej 210 mm zdjecia tracily strasznie na jakosci.
A może chodzi o:
Cytat: http://www.accord-foto.pl/index.php?artykul=280Często słyszy się, że dany obiektyw jest ostry lub nie. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że bardzo "mydlane" egzemplarze nie są uszkodzone w sensie dosłownym, lecz mają przesuniętą głębię ostrości poza punkt na którym ostrzymy. O ile obiektyw nie jest autentycznie uszkodzony mechanicznie jego "ostrość" nie znika, tylko wypada nie tam, gdzie się jej spodziewamy.
Od razu powiem, że w praktyce nie wiem jak jest z tym mydleniem, bo sam używam na razie tylko 18-55.

Gdyby chodziło tylko o back focus lub front focus to nie byłby żaden problem, większośc sredniej klasy lustrzanek ma opcję korekcji takich błedów obiektywów. Niestety tańsze konstrukcje to również tańsze szkła a co za tym idzie gorszej jakości, mniej powłok na szkłach itp.

adams

Ja też pstrykam, głównie ze skutera i głównie krajobrazy. Ewentualnych 'ciekawskich' odsyłam na swoją stronkę :

www.adamsb.hg.pl

dział FOTO lub SKUTERY


ryszard.korczyk

Kiedyś robiłem to nagminnie, po 2 latach przerwy wybrałem się nad rzekę z aparatem.
[smg id=9590]
[smg id=9589]
[smg id=9588]

Troll81


armar

 :p_arr:

Ostatnio, gdy zachciało nam się rzucać śnieżkami, to złapałem jaszczurkę. :)

Troll81

ładna :D kondratowa hala też :D

krzyszp

Koleżanka prosi o ocenę zdjęć :)
http://azalvin.deviantart.com/gallery/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Lipiec 2012, 16:29
a jak i gdzie oceniać?
Tutaj?
A jak masz konto na deviancie, to koment?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


gaballus

Zdjęcia fajne, naprawdę, ale znaki wodne devianta niektóre koszmarnie okaleczają.