Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Uczmy się ustawiać przetargi ;)

Zaczęty przez krzyszp, 24 Sierpień 2012, 19:17

krzyszp

Dla tych z nas, co pracują w administracji państwowej i chcą konkretnego sprzętu:
CytatPodobną sprawę opisała w lipcu ubiegłego roku "Gazeta Wyborcza". Biuro Bezpieczeństwa Narodowego ogłosiło przetarg na zakup tabletów, a w specyfikacji podano, że wymagana jest klawiatura i interfejs, jakim posługują się północnoamerykańscy Indianie. Skąd to dziwne życzenie? Odpowiedź nasuwa się sama, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tylko jeden tablet, iPad, obsługuje czirokański język. Dodać należy, że - jak skrupulatnie sprawdzili dziennikarze "GW" - z 15 tysięcy osób na świecie posługujących się czirokeskim, żadna nie mieszka w Polsce.

http://natemat.pl/20807,senat-ustawil-przetarg-na-tablety-zlamanie-zasady-uczciwej-konkurencji

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Jeszcze troche i liczba incydentów ze strzelaniem do tych baranów wzrośnie niepomiernie....

krzyszp

Ja od pewnego już czasu jestem przekonany, że wszystkie związki polityki z biznesem, ustawianie przetargów, ignorowanie społeczeństw lub wręcz postępowanie przez polityków wbrew ich woli spowoduje rozruchy - przynajmniej w europie...
Takie przykłady jak ACTA czy też manipulowanie Grecją nie zostawiają dla mnie już żadnych wątpliwości.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

czach

Cytat: krzyszp w 24 Sierpień 2012, 19:17
Dla tych z nas, co pracują w administracji państwowej i chcą konkretnego sprzętu:
...
tymczasem, w innej ze służb, nadal dominują komputery stacjonarne z Windows XP, 256MiB RAM, Celeronem (czasami nawet 2.4 GHz)... I co? I nie takie języki obsługuje! ;-) Przede wszystkim "łacina kuchenna" przy uruchamianiu czekogolwiek. Ale to tylko te służbowe, bo te prywatne to już nie.
--
Marcin Trzaska /czach/