Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

amikron

Zaczęty przez amikron, 31 Styczeń 2009, 15:44

amikron

Witam wszystkich członków BOINC@Poland. Rozpocząłem liczenie 29 stycznia 2009, więc jeszcze jakiś czas będę do tyłu ze statystykami w porównaniu z Wami, ale będę nad tym pracował. Zamierzam liczyć na razie w trzech projektach zgodnych z moimi zainteresowaniami, tj. SETI, Einstein, MilkyWay oraz LHC.

Prywatnie jestem żonatym informatykiem w wieku 26 lat, nie mam dzieci. Najpierw budowa domku, którą z odrobiną szczęścia zacznę jeszcze w tym roku.

Pozdrowienia dla wszystkich!!!

amikron

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

KrzychuP

#1
Witamy gorąco na pokładzie!!  :arrr:

emik

ahoj kamrrracie :attack:


sciagacz

Witamy serdecznie. A ja tez zacząłem w tym roku w styczniu wiec nie jestes daleko ode mnie

Jeszcze raz witamy

lolek

Ja też zacząłem liczyć od stycznia. Ale nie długo mnie wyprzedzisz a później zostawisz w tyle. zrób to jak najszybciej, trzymam kciuki.  :)

Troll81

Witam kammmrrrata na pokładzie. Skąd jesteś?

amikron

Jestem z Tychów, ale za parę lat (jak już domek wykończę) przeprowadzę się na wioskę niedaleko :) A kwestią aktualizacji, mam zamiar przyłączyć się do PlanetQuest, jak tylko odpalą :) Może zapiszę się w historii astronomii jako odkrywca planety :D

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

legis

Witam ziomala z Tychów :parrrty:

amikron

Patrząc na Twój wiek legis, z tym piwem jeszcze poczekamy :) Ale miło wiedzieć, że ktoś w pobliżu jest.

Kurka wodna, mój służbowy laptop przy obciążeniu 60 % procków (tak ustawione, faktycznie na wykresie mamy góry 25-100%) grzeje rdzenie do 80 stopni. Niepokoi mnie to, chyba będę musiał odpuścić liczenie na nim, żeby go nie spalić... A szkoda, chodzi 5x8h w tygodniu plus to co w domu. Ale na domowym na szczęście i CPU i GPU na ~52 stopnie idą przy ustawieniu na 90% mocy non stop. To główne źródło zarobku punktowego :D

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

Machloj

spróbuj może obniżyć napięcie na laptopowym procku - u mnie temp. CPU spadła ponad 10C, a oprócz tego mniej prądu żre :)
gdzieś tu na forum był o tym wątek, ale teraz nie mogę go znaleźć więc rzucam linkami:

poradnik jak to zrobić:
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=235824

program:
RightMark CPU Clock Utility (RMClock)

http://cpu.rightmark.org/download.shtml

Pigu

witam i również polecam tę metodę - ciszej, dłużej na akku, chłodniej, miej prądożernie no i bez konsekwencji za free (również zgubiłem ok 10C) :attack:

OxyOne

witam,

na ten dom dostałes kredyt w frankach?

zartuje... ja ze swoja budowa stoje... najpierw rodzina pozniej wygody... bo moze kasy braknac na rodzine wtedy wygody nie pomoga... takze masa energii psu w dupe...

witam na pokładzie...
my sie tu bawimy w berka jestes nowy wiec gonisz .... PIGA  XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

a wie ktoś jak underwoltnąć lapka z pentiasiem 4 na pokładzie?? dodam że to nie pentium m tylko p4 mobile

amikron

Z odwoltowaniem się wstrzymam na razie, nie mam jakoś czasu siąść kilka godzin żeby zrobić to dobrze, a na szybko nie chce na służbowym sprzęcie. Poza tym sprężone powietrze wpompowane wylotem powietrza do wnętrza obudowy i tak wygoniło kilkanaście (sic!) stopni, więc już nie jest tak tragicznie. Trzymają się na 66 stopni przy obciążeniu procka na 90% od ładnych 4 godzin. A punkciki lecą. MilkyWay wysłał mi ostatnio z 10 paczek na każdego kompa z wysokim priorytetem, więc liczy się tylko to. czyżby chcieli wygryźć czas innym projektom?

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

AiDec

A ja polecam jedno proste rozwiazanie - dobra podstawa chlodzaca do laptopa. Zmniejsza temp, przyspiesza proca, wydluza zywotnosc. Ja uzywam Zalmana:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Zalman_chlodzenie_do_notebookow_ZM_NC1000_Black/pelny,id,33437/

i jestem bardzo zadowolony. I tez 10C mniej :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

u mnie nc1000 bez rewelacji - wręcz jestem nim nieco rozczarowany

AiDec

Cytat: Pigu w 05 Luty 2009, 19:36
u mnie nc1000 bez rewelacji - wręcz jestem nim nieco rozczarowany

Zawsze dobieraj odpowiednia podstawke do odpowiedniego laptopa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

a co polecicie do della XPS?

AiDec

1330? 1530? 1710?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

amikron

Cytat: AiDec w 05 Luty 2009, 18:53
A ja polecam jedno proste rozwiazanie - dobra podstawa chlodzaca do laptopa. Zmniejsza temp, przyspiesza proca, wydluza zywotnosc. Ja uzywam Zalmana:

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Zalman_chlodzenie_do_notebookow_ZM_NC1000_Black/pelny,id,33437/

i jestem bardzo zadowolony. I tez 10C mniej :).

U mnie odpada, mamy w robocie stacje dokujące... Ale myślę nad jakimś obejściem dla tego problemu :)

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

Troll81

a ja rozkręciłem lapciaka i wymieniłem mu pastę termo oraz umyłem radiatory. Od razu spadła temperatura o jakieś 15c.

Szopler

Cytat: AiDec w 06 Luty 2009, 14:27
1330? 1530? 1710?

1530 i dodam, że mam tą 9 celowa baterie wiec juz jest lepszy dostep powietrza, ale jednak po calej nocy seti czy gpugrida + climate, że niwe wspomne o prime ;) jest deczko za gorący... mimo proca chodzącego na 1.0000V

amikron

No i przyłączyłem się do World Community Grid, ale na razie tylko do The Clean Energy Project. Nie pracują nad zimną fuzją, ale wydajniejsze ogniwa słoneczne wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa globalnego też mogą pomóc.

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

AiDec

@Szopler:

Z tego co pamietam, to ten model XPS ma nawiew powietrza od spodu i wywiew do tylu tak? I od spodu masz 2 albo 3 wiatraczki chyba?

No to ten zalmanik bylby dla Ciebie doskonaly. Te XPS`y maja bardzo podobna konstrukcje ukladu chlodzacego do mojego Hypersonic`a, tak wiec mozesz smialo zarzucic taka podstawka chlodzaca :).




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Ten XPS ma tylko jeden wentylator i wylot z tyłu... Ciepło ze wszystkich komponentów na radiator heatpipeami...
Wentylator jest malutki więc kręci na maksie chyb 4.5k obrotów. Dzięki podstawce można by część ciepła odbierać z obudowy wymuszając przepływ powietrza pod nią...

AiDec

Ta podstawka nadmuchuje chlodne powietrze w kierunku dolnej czesci obudowy i dlatego jest dobra dla Ciebie. Dmucha zimnym powietrzem w strone Twojego wentylatora, wiec masz wiecej chlodnego powietrza, zebranego z wiekszej powierzchni i juz czesciowo chlodzonego. Dzieki temu proc jest chlodniejszy a lapek cichszy (went nie musi juz tak szybko pracowac).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

amikron

Dostałem właśnie pierwszy tytuł User of the Day w LHC, i to w dniu, w którym stworzyłem profil :) To ci niespodziewany sukces!

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!

KrzychuP

#27
Ot, taki LHC'owy bonus (co niektórzy skrzętnie wykorzystują)

Pigu

Cytat: amikron w 12 Luty 2009, 08:30
Dostałem właśnie pierwszy tytuł User of the Day w LHC, i to w dniu, w którym stworzyłem profil :) To ci niespodziewany sukces!
uważaj - jeszcze ktoś inny może dostać dzisiaj po założeniu profilu, by zaliczyło punkt do statystyk należy być uotd podczas północy  :P

amikron

Tytuł jednak został, w momencie pisania to był już za dzień wczorajszy, więc spokojnie drogi Pigu, poczytałem co nieco na wiki, wiem że można nie dostać plusa do statsów, jak projekt zmienia kilka razy dziennie UotD.

Sol omnibus lucet - Słońce świeci wszystkim!!!