Ile pkt dziennie? (GPUGRID)

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 06 Wrzesień 2011, 10:55

Tomasz R. Gwiazda

Można osiągnąć w GPUGrid na kartach NV ?

Np. GTX460 ?
czy 2xGtx460 to ilosc pkt x 2 w stosunku do 1 karty ? czy jak to wyglada?



phobos

Od paru tygodni to liczę i punktacja na moje oko jest dość trudna do przewidzenia, za małe próbki  ACEMD2 GPU molecular dynamics v6.15 (cuda31) dostaję zwykle 4-9k pkt, a liczą się 4-12h z tym że nie ma reguły, że dłuższa próbka to więcej pkt, zdarza się, że 4k przydzielą za 12h próbkę. Próbki Long runs (8-12 hours on fastest card) v6.15 (cuda31) trafiają się rzadziej, ale punktują lepiej, ostatnie 2 jakie mam w historii trwały odpowiednio 12h za 25k pkt i 20h za 53k pkt. Tak więc jak chcesz max pkt wycisnąć to przełącz się na długie próbki. Czasy liczenia powinny być na gtx 460 podobne, ja mam gtx 560, czyli w zasadzie to sam tylko zegar trochę wyższy. Więcej jak 50k na kartę na dobę w tym projekcie raczej nie wyciągniesz. Nie jest to taka krowa mleczna jak primegrid ale cel projektu wydaje się być bardziej użyteczny niż kolejne liczby pierwsze do listy  :)

Tomasz R. Gwiazda

Czyli wygląda ze niewiele się zmienia w tym projekcie pod tym względem. Trochę słabo z ta punktacja.

Plotki były o przygotowaniach aplikacji dla kart ATI, czy to niekończące się plotki czy jest szansa na to ?


Troll81

support ATI dla GPUGrid jest ciężki

CytatPosted 8 Nov 2009 18:22:10 UTC If you have a new 5870 ATI GPUs please accept beta work from us, in the following days we will try to upload a new ATI application. GDF

CytatPosted 26 Jan 2010 8:55:25 UTC
ATI STATUS.
The situation with ATI cards is the following:
We failed to produce performances better than a GT8800 with a HD5850. Even bigger problem is that the ATI OPENCL SDK is still very unstable, hanging the machine easily, so that we cannot optimize the application until it is stable.

We currently don't know if we can make it faster or not, but certainly it will take several months before the SDK becomes stable enough to be of practical use.

GDF

Czyli jak masz  żeby w GPUGrid akceptowało próbki beta to moga ci skapnać na kartę ATI....

http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=1458 tu masz cały wątek

Agbar

Dobrze wiedzieć, że GPUGrid jednak używa ATI. Spróbuję się podpiąć jak moja karta wróci z serwisu i AMD poprawi ten błąd w Stream/APP SDK:
Cytat: http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=1458&nowrap=true#21965
there's a bug in the latest sdk that makes a full use of a cpu-core whenever an opencl app is running.
They promised a fix, but still not here in 11.8

Tomasz R. Gwiazda

pewnie ilosc pkt w stosunku do innych projektow na ATI rozczarowuje...

mimeq

Ostatnio troche licze GPUGrid (2miejsce w zespole pod wzgledem RACu %) ). Mnie najbardziej denerwuje load GPU ktory w porywach na mojej 460 osiaga ~70%. Myslalem ze to przez slaby CPU ale jego load na to nie wskazuje. Kilka probek sie wykrzaczylo (same krotkie):

http://www.gpugrid.net/results.php?userid=11744

load GPU:

http://i51.tinypic.com/18f1gn.jpg


phobos

#7
U mnie load oscyluje koło 90%. Masz wersję 768 czy 1gb ?

Edit:
Już widzę ze screena że 768. Może wykrzaczyły się bo zabrakło ramu na próbkę ?? u mnie obecna zżera 680mb, może są jeszcze większe i się nie mieszczą u Ciebie. A load to może wina słabego cpu ?? 2ghz athlon to trochę słabo jak na taką kartę.

mimeq

Te 3 ktore sie wysypaly maja taki komunikat:

<core_client_version>6.10.58</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
System nie mo�e odnale�� okre�lonej �cie�ki. (0x3) - exit code 3 (0x3)
</message>
<stderr_txt>
# Using device 0
# There is 1 device supporting CUDA
# Device 0: "GeForce GTX 460"
# Clock rate: 1.35 GHz
# Total amount of global memory:                 740884480 bytes
# Number of multiprocessors:                     7
# Number of cores:                               56

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

</stderr_txt>
]]>


Teraz WU Long runs zajmuje 402MB i max CPU usage to 40% byloby wiecej jesli by nie dawal rady chyba ?? Dodatkowo cos czytalem ze pod XP dziala do 15% szybciej niz pod win7 (ale nie jestem pewien).


Puma

Mi idzie średnio około 18.000 pkt na GTX 570 na GPUGRID . Specjalnie do tego projektu kupiłem taką kartę (bardzo mi zależało).

Tomasz R. Gwiazda

to az przykro ze 2xgtx460 daje srednio 440tys pkt w PG

Puma

Primegrid też liczę kartą i rdzeniami   ;D -- nie mam poprostu dokładniejszej punktacji na GPUGRID

Puma

A na punktach aż tak mi nie zależy dla mnie się liczy stałość w projektach .  :facepalm2:

toms83

Cytat: Puma w 06 Wrzesień 2011, 17:14
Mi idzie średnio około 18.000 pkt na GTX 570 na GPUGRID . Specjalnie do tego projektu kupiłem taką kartę (bardzo mi zależało).

To chyba jej nie włączyłeś jeszcze.

Apki dla ATI nie ma i "prace" ( jeżeli w ogóle można to tak nazwać ) idą w tempie żółwia w gipsie leżącego w smole. Jak ktoś chce liczyć gpugrida, to tylko kupować nv, na atni nie ma co czekać. Próbki testowe które byłby w którymś momencie rozsyłane, niestety nie grzeszyły wydajnością. Nie wróży to dobrze na przyszłość. Sytuacja analogiczna jak w przypadku nv vs ati w dnetc. 5870 zrobi około 300k, a 570 może w porywach za 140k.

Puma

No nie ciałem dopisywać- :) ---->  liczę jeszcze FoldingaHoma GPU , NV nie była wpełni wykorzystywana w GPUGRID jakieś 70%.

emik

jak jest z przekroczeniem czasu przez próbkę , bo spóźnię się o parę godzin - naliczają punkty czy nie?


AL

Cytat: phobos w 06 Wrzesień 2011, 12:56
Od paru tygodni to liczę i punktacja na moje oko jest dość trudna do przewidzenia, za małe próbki  ACEMD2 GPU molecular dynamics v6.15 (cuda31) dostaję zwykle 4-9k pkt, a liczą się 4-12h z tym że nie ma reguły, że dłuższa próbka to więcej pkt, zdarza się, że 4k przydzielą za 12h próbkę. Próbki Long runs (8-12 hours on fastest card) v6.15 (cuda31) trafiają się rzadziej, ale punktują lepiej, ostatnie 2 jakie mam w historii trwały odpowiednio 12h za 25k pkt i 20h za 53k pkt. Tak więc jak chcesz max pkt wycisnąć to przełącz się na długie próbki. Czasy liczenia powinny być na gtx 460 podobne, ja mam gtx 560, czyli w zasadzie to sam tylko zegar trochę wyższy. Więcej jak 50k na kartę na dobę w tym projekcie raczej nie wyciągniesz. Nie jest to taka krowa mleczna jak primegrid ale cel projektu wydaje się być bardziej użyteczny niż kolejne liczby pierwsze do listy  :)

Od tygodnia na mojej NV 460 liczę ponownie GPUGird i potwierdzam powyższe spostrzeżenia. Krótkie próbki wcale nie muszą być takie krótkie, a punktują fatalnie. Te dłuższe znowóż wcale nie takie długie - a punktują o niebo lepiej. Moim zdaniem różnica w długości naprawdę nie wielka, a w punktacji spora - więc w opcjach ustawiłem pobieranie tylko tych dłuższych. Niestety chwilowo ich brak na serwerze.

mimeq

U mnie caly czas sie pobieraja:

2011-12-18 21:22:46 | GPUGRID | Finished upload of I3R7-NATHAN_CB1_1-2-125-RND3773_0_4
2011-12-18 21:22:50 | GPUGRID | Sending scheduler request: To report completed tasks.
2011-12-18 21:22:50 | GPUGRID | Reporting 1 completed tasks, requesting new tasks for NVIDIA GPU
2011-12-18 21:22:53 | GPUGRID | Scheduler request completed: got 1 new tasks
2011-12-18 21:22:55 | GPUGRID | Started download of I198R1-GIANNI_KKFREE5-79-LICENSE
2011-12-18 21:22:55 | GPUGRID | Started download of I198R1-GIANNI_KKFREE5-79-COPYRIGHT
2011-12-18 21:22:57 | GPUGRID | Finished download of I198R1-GIANNI_KKFREE5-79-LICENSE


http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=112159